Komentarze do użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika maciej1965
1 dzień temu A nie widać? Co prawda jest Hiszpanką a nie Meksykanką, ale język się zgadza.Mam jeszcze zamiar wlepić innych sędziów tego gangu TSUE, ale szukam odpowiedniej bandy zbójców. 2 El TSUE BANDITOS...
Obrazek użytkownika Gawrion
Obrazek użytkownika zwykły polak
2 dni temu To są przygotowania do wojny - tylko ślepcy tego nie widzą - (to nie jest broń Boże aluzja do Ciebie Gawrion) - która lada chwila (uważam że jeszcze w tym roku) - wybuchnie na Ukrainie. Czy w Polsce ? - wszyscy chcemy żeby nie ale to ostatnia chwila na ustawowe uzbrojenie Narodu Polskiego i zakup broni w dużej ilości (broń maszynowa z 15 milionów sztuk i amunicja do tego) - bo nasi cywile z całą pewnością włącza się do walki. Sytuacja w Europie cały czas się napina a zachowanie komunistycznego PE nie zostawia złudzeń co do zamiarów wobec Polski. Jak zwykle to nas będzie bolało - nie ich. Jak Nord Stream II ruszy to rozpocznie się atak na Ukrainę która praktycznie jest otoczona dookoła przez sowietów dlatego nastąpi duża ewakuacja Ukraińców do Polski. 4 Polexit - mniejsze zło?
Obrazek użytkownika Gawrion
Obrazek użytkownika Leopold
2 dni temu Może zaatakuje nas Białoruś? nie mogąc dłużej "tolerować polskich prowokacji". Rosja może wzywać "obie strony"  do "wstrzymania się od użycia siły", będzie działać rozjemczo itp. My wciąż nie mamy tureckich dronów, ani F-35, a konflikty z UE i światowy czarny pijar osiągnęły maksimum. Dla sowietów jest to czas optymalny do agresji robionej niekoniecznie własnymi siłami. Podobno białoruska armia jest silniejsza od naszej, a na pomoc NATO liczyć nie można. Zawsze uważałem, że sowieci nie muszą trzymać się scenariusza, o którym mówił Lech Kaczyński ("najpierw Gruzja, później Ukraina, państwa bałtyckie ...") - mogą "zneutralizować" Polskę wcześniej... 4 Polexit - mniejsze zło?
Obrazek użytkownika Gawrion
Obrazek użytkownika janksero
2 dni temu Gawrion Rozumiem Twój "dyskomfort" przy sprawach gdy trzeba  wejśc na ścieżkę biurokratyczną, administracyjną. Sam trzeci dzień przymierzam się do uzupełnienia i wypełnienia pewnych papierów z sądu, myślę o tym jak pies o jeżu a dzisiaj muszę to oddać i właśnie nad tym siedzę. Ufffff : ). Ale będzie "nagroda", bo to mi wygładzi pewne sprawy.  / kilka lat to odsuwałem  :) /. Pewno wielu ludzi ma ten problem. Ale... powoli trzeba. Nie można zostawić pola w pewnych  sprawach  tylko bezczelnemu  lewactwu, a i , w Waszym przypadku trzeba dać szansę tym "instytucjonalnym" np. w Warszawie, którzy mogą  i może chcieli by wesprzeć, a nawet o tym nie wiedzą :). A zrobienie pewnego ruchu,  to drochę jak z wizytą u dentysty do plombowania zęba. Jak zaboli, jesteśmy bardziej skorzy się zmobilizować. A  ta "demolka" która się stała, przecież zabolała, zresztą po części pewno kilku postronnych ciut też, tych co życzą i Wam i Polsce dobrze. Może jednak trzeba ? Wydaje mi się, że wtedy weszlibyście stopień wyżej pod względem bezpieczeństwa i służby Polsce. Bo o to przecież chodzi. Ale już nie będę ruszał tego tematu, ot, takie własne przemyślenia, bo portal jest w mojej ocenie dość unikalnie prowadzony, wymagający od właściciela.  1 Gorąca prośba o wsparcie Portalu :)
Obrazek użytkownika Gawrion
Obrazek użytkownika janksero
3 dni temu Gawrion Chyba nie jest aż tak źle, rzuciłem teraz okiem, raczej sam początek jest ciut kłopotliwy bo np. by stowarzyszenie mogło próbować korzystać z jakichś źródeł finansowania to musi być "rejestrowym" a to 15 osób ?? brrrrr.  A "zwykłe" banalnie proste, 3 pełnoletnie osoby, ale bez tej możliwości finansowania. ."Stowarzyszenie zwykłe a rejestrowe" :- Stowarzyszenie zwykłe ma zdecydowanie prostszą strukturę organizacyjną ale  nie posiada osobowości prawnej. Jest ono dużo prostsze do założenia, choćby z tego względu, iż nie musimy go nigdzie rejestrować i może zostać założone już przez 3 osoby fizyczne. / np. "hodowców kanarków", "miłosników róż" itd ?, jk /- Stowarzyszenie zarejestrowane, jak sama nazwa wskazuje, musi zostać zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Rejestracja w KRS daje stowarzyszeniu wiele uprawnień, m.in.: nadaje stowarzyszeniu osobowość prawną, jest organizacją pozarządową, może korzystać z różnych źródeł finansowania. Ale o jego założenia niezbędne jest uchwalenie statutu i wybranie komitetu założycielskiego. Minimalna liczba założycieli ..... 15 osób". Ufffff Pozostaje "fundacja" ?. Np " Słowo blogerskie"  czy jakoś tam :). Też statut, ale jak czytam, jedyny obowiązkowy organ fundacji to zarząd który powołuje fundator / może  siebie / i może być nawet 1-2 osobowy / czyli możecie :) /. A koszt założycielski to ew.  kilkaset złotych. Czytam, że to trwa kilka miesięcy, czasami się przeciąga dłużej, ale czas przecież leci . A wzory statutów są w internecie. I wtedy jest konto , te wpłaty idą na konto które jest kontem  fundacji i z tego się opłaca koszty. I jak fundacja można składać jakiś wniosek tu i tam. Jeśli  dobrze rozumiem. Z początku fatyga ale coś za coś, potem otwarte możliwości. Chyba że coś przeoczyłem i nie do końca zrozumiałem. Ciekawe, że dla lewaków to proste, mają tego w setki jak nie tysiące i... często lamentują, że w danym rok dostali za mało. Moim zdaniem szanse duże, działacie wiele lat, jak się poszuka  jeden czy drugi kontakt to znajdą się tacy co zarekomendują. Nie wydaje mi się, żebym za mocno fantazjował. Raczej wydaje mi się, że w Waszym przypadku gra nie tylko warta świeczki ale jak najbardziej UZASADNIONA. Ot, takie moje przemyślenia, może naiwne. Pozdrawiam. 1 Gorąca prośba o wsparcie Portalu :)
Obrazek użytkownika Gawrion
Obrazek użytkownika Klonowy Liść
4 dni temu Jsk to tylko dwie notatki? Dwie na dzień? Dwie na dobę? Dwie na całe życie? Ja mam zaległości, nie pisałam dwa lata! ; DUkłon z dygnięciem.   1 O bogactwie...
Obrazek użytkownika Gawrion
Obrazek użytkownika Krispin
4 dni temu dobrało się kilka takich kanalii ...w PE, co niby nas reprezentują. 8 NARADKA... też tak macie?
Obrazek użytkownika Gawrion
Obrazek użytkownika Krispin
4 dni temu musisz chyba przeczytać jeszcze raz ...to, co ci napisałem. Tym razem bez emocji, uważnie.Pozdrawiam. 2 Gorąca prośba o wsparcie Portalu :)
Obrazek użytkownika Gawrion
Obrazek użytkownika JanStefanski
4 dni temu Grzegorz Braun Moim zdaniem Grzegorz Braun zostal falszywie oskarzony o grozby karalne.Gdyby Szumowskiemu powiedzial: powiesze cie, to to by byla grozba.Mowienie bedziesz wisial jest tylko stwierdzanie faktu takiego samego jak: bedziesz siedzial.Niestety zacietrzewienie niektorych osob nie potrafi przyjmowac odmiennych pogladowi dlatego reaguje w sposob kontrowersyjny. Sadze ze Braun jako doswiadczony rezyserpotrafi jak nikt inny grac na emocjach. On to powiedzial z pelna swiadomoscia co na niektorychwplynelo jak przyslowiowa plachta na byka. Szumowski oczywiscie przekracza granice.Nie kto inny jak on zezwolil farmaceutycznym koncernom szczepic eksperymentalnie polskie dzieci. Pol biedy gdy to zrobia na wlasna prosbe rodzice, gorzej z tymi dziecmi z sierocincow.Wielu naukowcow twierdzi ze manipulacja naszym DNA jest wchcodzenie w obszar ktoregoskutkow nie potrafimy dzisiaj zrozumiec. Dlatego kazdego osobista decyzja powinno bycszczepic sie czy nie.Pozdrawiam  2 Neonaziści z Konfederacji razem z bolszewią Platformy i Lewicy…
Obrazek użytkownika Gawrion
Obrazek użytkownika janksero
4 dni temu Gawrion Tak mi przyszło na myśl, że z takim dorobkiem, by wykorzystać wszelkie teoretyczne  możliwości, może powinieneś założyć takie najprostsze np. stowarzyszenie. Tylko coś ujęte w formę prawną, może startować o jakieś wsparcie/granty z różnych funduszy. Jak raz już dostalibyście na rok z 10 tys, to potem było by  łatwiej.Wasz dorobek jak najbardziej  Was do tego predystynuje. Ja wiem, że pewni dysponenci pieniędzy sknerzą na rzeczy mniejsze, może brak wyobraźni, / musi być "widać" że to muzeum lub budowla, to tak ciut po "marksistowsku", cóż, dzieci epoki i edukacji /, ale jak ci co dysponują kasą nie pomogą, wstyd dla nich. Tyle lewackiego a bezczelnego  badziewia dostaje jakieś dofinansowania także za aktualnego rządu , że tu się nie ma co szczypać.Uważam zresztą, że powinny istnieć co roku konkursy, na patriotyczne inicjatywy  osób indywidualnych, zwłaszcza lokalne inicjatywy. Sama młodzież miewa wiele pomysłów. Wśród patriotów bieda często piszczy. A tak młodzi ludzie, jak dostali by zastrzyk funduszy na kamerę i jakiś sprzęt, chociaż 10 tys to mogli by coś działać. Czy jak u Ciebie na koszty które opisałeś. 100 grantów konkursowych po 10 tys to .....1 mln.  :)  Jakieś lewackie teatra, pomimo pewnych zmian i tak dostają miliony, też jakieś pokręcone czasopisma. A na słynny " polski jacht" poszło kiedyś  milionów .. 20. To wszystko trochę dziwne. Nawet gdyby  było jakieś kryterium, np, zweryfikowana roczna działalność, to nic. Dziwne, że dotąd sami się nie zgłosili i nie zapytali, czy nie trzeba wsparcia np. dla Waszej działalności. O co w tym chodzi? A potem "nie ma inicjatyw oddolnych". Każda inicjatywa wymaga środków. Bez nich łatwo o zranienie.Ot, takie poboczne, luźne refleksje.  Pozdrawiam 7 Gorąca prośba o wsparcie Portalu :)
Obrazek użytkownika Gawrion

Strony