W Rosji zakładają Solidarność

Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

Chciałoby się zapytać, co z naszą, ale wstyd się odzywać o tych naszych Hoffiątkach. Na dodatek bierze w tym udział Kasparow, swojego czasu Szachowy Mistrz Świata, czyli całkiem inaczej niż to było u nas.

Tyle tylko, że mają problemy z wynajęciem odpowiedniej sali, co jakoś tam sytuuje ich na przyszłość, a na dworze w Moskwie - zimno, że o Syberii nie wspomnę.

Nie bez kozery wspomniałem o Kasparowie, bo taki szachista skoro podobno potrafi przewidzieć do przodu kilka ruchów rywala, to może i jakimś cudem zorientował się w przyszłych ruchach światowych koniunktur i głębokości wciąż zbliżającego się wielkiego kryzysu. Oj, może powstać zapotrzebowanie na bunt społeczny, a tu logo jak z nieba i do tego z zachodnią konotacją.

Ciekaw jestem co na to powie nasz Europejski Mędrzec, ale najbardziej mnie ciekawi co o takich pomysłach mistrzów królewskiej gry, sądzi wyrus?

I czy były jakieś precedensy, żeby szachiści brali się za politykę aż tak zdecydowanie, bo przecież o ile pamiętam, to Kasparow w zeszłym roku nawet jakieś "pały" zebrał i był aresztowany?

Solidarność w Rosji, a u nas spadł śnieg.

http://www.dziennik.pl/swiat/article269795/Dzisiaj_zjazd_Solidarnosci_w_Moskwie.html

0
Brak głosów

Komentarze

hehe same cuda na święta;)

Zgadzam się, że Kasparow może liczyć na kryzys społeczny w Rosji. Powtarza po prostu strategię Lenina zastosowaną wobec kryzysu gospodarczego i porażki w wojnie z państwami centralnymi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#8006

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#8014

Chodzi o pacyfistyczny program Lenina, który przysporzył mu wielkiej popularności.

Vote up!
0
Vote down!
0
#8016

Jakos dziwnie to brzmi! Dziwnie, znaczy, nie pasuje! Moze to jakas insza inszosc? Solidarnosc ma swoje zastane znaczenie, wszak i trza sie z nim liczyc.

Vote up!
0
Vote down!
0
#8039