Hołd dla Tuwima

Obrazek użytkownika Przemysław Mandela
Humor i satyra

 R A P O R T   P O L I C Y J N Y

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych na wrocławskiej Wyspie Słodowej ukarano mandatami wysokości 100 (słownie stu) złotych grupę młodych ludzi, spożywających alkohol w miejscu publicznym. Po wylegitymowaniu okazało się, iż zdecydowana większość z nich jest studentami Instytutu Historii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

„ G A Z E T A   W Y B O R C Z A”

Niczym bumerang powraca do mediów dyskusja o stanie polskiego szkolnictwa wyższego. Oto jedno z najbardziej malowniczych miejsc centrum Wrocławia, często odwiedzane zarówno przez turystów jak i samych wrocławian stało się wczoraj areną brutalnych działań chuligańskich studentów miejscowego Uniwersytetu. Wedle relacji świadków agresywna oraz będąca pod wpływem alkoholu grupa studentów Instytutu Historii, wznosząc faszystowskie okrzyki i pozdrowienia, pobiła i okradła młodego mężczyznę, wypowiadającego głośno słowa uznania wobec pokojowych przemian polskich roku 1989. Grozy całej sytuacji dodaje fakt, iż ów młody człowiek okazał się być studentem z Tel-Awiwu, przybyłym do Polski w ramach programu "Erasmus". Wydarzenie to oczywisty rezultat szkodliwości działań Instytutu Pamięci Narodowej, który na wydziałach historii od najmłodszych lat szkoli kadrę, zdolną w przyszłości podejmować typowe dlań działania policji politycznej.

 

„ R Z E C Z P O S P O L I T A”

Nieme przyzwolenie Donalda Tuska na opanowanie telewizji publicznej przez zdegenerowane elementy potransformacyjnego salonu czy „naprawa” instytucji IPN-u okazały się jedynie preludium do dalszych działań. Teraz na celowniku marionetek salonu znalazły się przyszłe kadry historyków, czyli potencjalni burzyciele mitu największego sukcesu Polaków i innych legend III RP. Gdzie teraz są obrońcy zagrożonej wolności słowa w epoce „kaczyzmu”? Milczą kiedy młodemu pokoleniu polskich historyków przezornie zamyka się usta, fundując przyśpieszony kurs faktycznych praw rządzących wolną i niepodległą Polską zbudowaną w Magdalence i przy Okrągłym Stole.

 

„F A K T”

Zadyma na wrocławskiej Wyspie Słodowej! Grupa pijanych studentów wspieranych przez kilkudziesięciu pseudokibiców zaatakowało mieszany patrol policji i straży miejskiej, gdy ten zwrócił im uwagę za zbyt głośne zachowanie. Dopiero strzały ostrzegawcze skierowane w powietrze uspokoiły sytuację i spowodowały ucieczkę pijanych bandytów. Kilku z nich zostało zatrzymanych. Trzech policjantów odniosło lekkie obrażenia. Przy zatrzymanych znaleziono m.in. kastety, maczety, kamienie, linkę holowniczą oraz nożyk do tapet. „Trudno o bardziej oczywisty dowód zachowań agresywnych spowodowanych przemocą i seksem w popularnych grach komputerowych” – mówi Faktowi Alina Muchomor (28 l.) psycholog z Uniwersytetu w Kaliszu. „Brak zainteresowania ze strony dorosłych, przyzwolenie na przemoc i emanujący zewsząd seks są generatorem agresywnych zachowań u młodzieży” – dodaje. Więcej na ten temat na ostatniej stronie tuż pod topless-pogodynką…

 

„K R Y T Y K A   P O L I T Y C Z N A”

Kościół Katolicki wciąż nie może pogodzić się ze stopniową utratą pozycji niemal suwerena w polskim społeczeństwie. W rozpaczliwiej walce o utrzymanie resztek wpływów decyduje się na coraz bardziej brudne i sprzeczne z etyką chrześcijańską chwyty. Bo jak inaczej określić przypadek, który miał miejsce wczoraj w centrum Wrocławia, kiedy grupa pijanych młodych mężczyzn, z których trzech było w przeszłości ministrantami zorganizowało wiec przeciwko mniejszościom seksualnym oraz naturalnej w całej cywilizowanej Europie eutanazji i aborcji. Nie dziwi oczywiście fakt, iż większość z nich jest studentami Instytutu Historii Uniwersytetu Wrocławskiego, będącego naturalnym zapleczem dla działań takich skrajnie prawicowych organizacji jak NOP, ONR czy Komitet Wyborczy Leszka Bubla.   

Brak głosów

Komentarze

Jezu...!

Chciałem powiedzieć "Jehowo"! (Albo może "Michniku!")

Jakie oni mają nazwiska! ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#52828

No cóż ile relacji tyle punktów widzenia m ja natomiast ciekaw jestem jak wyglądało całe to zajście na prawdę .

Czy ktoś z redagujących którąś z powyższych notatek pofatygował i poprosił o wypowiedź któregoś z "chuliganów" ..

Tak myślałem , poco fatygować się skoro pod ręką ma się wyrocznię-muchomora ..FAKT ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#52829

Ciekawe czy któraś z tych gazet pofatygowała się aby przeczytać raport policyjny i go zrozumieć. Z drugiej strony idealny przkład na maniupulację mediów na swoich czytelników.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#52875