Banderowcy pod Człuchowem ?

Obrazek użytkownika cccp.ue
Świat

Jeszcze trwa olimpiada, a już we Wschodniej Ukrainie powstają odziały (6000 ludzi) ochotników (kozacy dońscy?), którzy mają zrobić porządek z Majdanem i z chachłami z Ukrainy Zachodniej.
Organizują się też banderowcy - z poparciem władz samorządowych. Po cichu pieniądze, i nie tylko, dają im: Soros, Erika i Angela? Jak niegdyś Stressemann - minister SZ Republiki Weimarskiej?
Jak zgaśnie znicz, dojdzie do rozwiązania siłowego.
Jeśli nie wystarczy sił rządowych i kozaków dońskich, to dołączą do nich "ochotnicy" - kozacy z Rosji? Z Kubania, Syberii i kaukascy - m.in. z okolic Soczi?
A gdy i tego nie starczy, to na koniec Armia FR będzie gorącym żelazem wypalać wrzody i czyraki Bandery?

Jeśli tak, to może się stać tak, że banderowcy będą zmuszeni uciekać na Zachód - do Polski.

Już raz tak się stało, kiedy Armia Czerwona pacyfikowała w 1944 / 45 Wołyń i Podole.
Naciskani przez Istriebitielnyje Bataliony (bataliony wyniszczające), od wschodu, północy i południa, lecz celowo nie od zachodu, banderowcy wycofali się przez granicę do Polski. Sowieci ich przepuścili z premedytacją.
Stąd problem banderowskich kureni i sotni na lubelszczyźnie, w zamojskiem, Bieszczadach, stąd konieczność przeprowadzenia akcji Wisła.
Gdy tę przeprowadzało LWP, Czechosłowacja obsadziła wojskami swoją granicę obecnej Słowacji i tylko nieliczni banderowcy uciekli do Austrii. Z całym problemem zostaliśmy my - bo sowieci byli perfidni, a Czesi i Słowacy zapobiegliwi.
Na taką ewentualność powinniśmy przygotowywać się i my, w przeciwnym wypadku Putin może - wypalając raka OUN-UPA - wypchnąć odradzające się kurenie i sotnie banderowców na terytorium RP, a ci szukać pomocy, opieki i współpracy u swoich rodaków - zamieszkałych np. w warmińsko-mazurskiem, pomorskim, lubuskim i będziemy mieli problem z separatyzmem, który z radością powitają nasi nowi przyjaciele Niemcy, tak przyjaźnie współpracujący kiedyś z OUN-UPA.
Ale znając Bronka i Donka, to o żadnym uszczelnianiu wschodniej granicy nie będzie mowy. Prędzej im łuki tryumfalne wystawią na powitanie?
Bo co innego Gospodarz, a co innego dzierżawca, czy pełnomocnik?

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (4 głosy)

Komentarze

klną się (przysięgają) na na krew i chwałę SZLACHTWIJI ( Rzezi Wołyńskiej ):

https://www.youtube.com/watch?v=98wfjYWJX8k

Jerzy Kowalski

#416947

#416950

Ten facet ma czelność porównywać nagonkę na "polskich nazistów" z nagonką na ukraińskich nazistów. Zapomniał tylko dodać, że Polacy, w przeciwieństwie do Ukraińców, nie dokonali ludobójstwa.

Argumentacja gorszej Rosji w porównaniu do złej Ukrainy zupwłnie nie przekonuje.

Jedyne zagrożenie przez całą serię tam grasujących ugrupowań nazistowskich widzi w połączeniu się ich z Niemcami, ale znowu zapomniał dodać, że to właśnie USA i EU - a więc Niemcy cały ten Majdan zorganizowali i na dodatek wytyczyli największych radykałów do "walki o wolną Ukrainę", a więc to zagrożenie, o którym on mówi, jest bardzo realne.

Poza tym, "myśli to", "myśli tamto"; jednym słowem bardzo dużo myśli i bardzo dużo mu się wydaje, bez podania żadnych konkretów.

Jeśli to ma być odpowiedź, to jest ona bardzo kiepska i nie trzymająca się kupy. Spróbuj jeszcze raz.

Lotna

 

#416974

Jeżeli Pan Profesor Andrzej Nowak to dla ciebie "ten facet" to chyba pomyliłaś portale.

Gratuluje pomysłu na nick:
Lotna – film w reżyserii Andrzeja Wajdy z 1959.

#416995

 Hartman tez jest profesorem i czego to dowodzi?

Dziekuje, ja tez lubie moj nick:

Lotna symbolizuje wolna Polske, ktora Wajda i jemu podobni chca usmiercic.

Na drugi raz odnies sie do meritum mojej wypowiedzi i podaruj sobie osobiste przytyki, bo one nie wnosza niczego do dyskusji i z pewnoscia nie udawadniaja twojej racji. Zdaje sie, ze nie ja, a ty pomyliles portale, bo Niepoprawni to nie Onet, a tam sie wlasnie nagminnie stosuje takie metody "dyskusji".

Lotna

 

#417018

W 1919 roku wrogi Polsce premier Wielkiej Brytanii Lloyd George zaproponował przekazanie Lwowa Polsce jedynie na 25 lat. Po tym czasie kwestię przynależności Lwowa rozstrzygnięto by na drodze plebiscytu. Tak więc cała akcja „rizat Lachiw” która miała niebagatelny wpływ na wynik przyszłego plebiscytu była znakomicie wpasowana się w tą brytyjską politykę.
Historia się tak potoczyła, że po 25 latach, już bez plebiscytu, kolejny premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill wziął udział w rozstrzygnięciu kwestii Lwowa. Widać konsekwentną ciągłość polityki rządu Jej Królewskiej Mości względem tych ziem.

Co do pogromu wołyńskiego. Była to bestialstwo, zbrodnia przeciwko ludzkości którą nie osądzono i która dla wszystkich oprócz nas Polaków była bardzo „wygodna”. Według mnie było to zaplanowane z zimną krwią, przy łaskawie przymkniętym oku „wielkich”. A że Ukraińcy bardzo chętnie się w to bestialstwo włączyli i do tej pory nie potępili, to sobie własną historię i sumienia zapaskudzili.

Pytania nadal pozostające bez rzetelnej odpowiedzi:

Czy to spontaniczny odruch nienawiści, czy z góry ułożony plan?
Czy sposób mordowania przypadkowy zgodny z "tradycją" narodową, czy dokładnie przemyślany i sterowany dla uzyskania jak największego założonego efektu w przyszłym plebiscycie?

Szukajmy przyczyn obiektywnych. My z Ukraińcami biliśmy się o tamte ziemie, a nad naszymi głowami wielcy tego świata podejmowali decyzje zgodne z ich polityką.

Jakie decyzje są dziś podejmowane w Moskwie, Berlinie, Londynie, Waszyngtonie?
Jakich decyzji nie podejmuje marionetka w Warszawie?

Może o tym "na zimno" bez uprzedzeń warto byłoby na niepoprawnych podyskutować?

#417005

zaczynajac od zastosowania odpowiedniego slownictwa. Na Ukrainie zostala przeprowadzona najwieksza zbrodnia przeciwko ludzkosci, jaka jest zbrodnia ludobojstwa.

Nie jest to zadna rzez, ani pogrom, ani masowe zabijanie, ani masowy mord. Jest to ludobojstwo.

Kazde ludobojstwo jest procesem starannie zaplanowanym i przygotowanym i zawsze towarzyszy mu odpowiednia propaganda, czasmi na dlugi czas przed sama zbrodnia.

W tej chwili propagande na Ukrainie juz mamy, a fakt, ze na Ukrainie sa aktywne organizacje proklamujace ludobojcow bohaterami narodowymi, organizacje, ktore w kazdym cywilizowanym panstwie powinny byc wyjete spod prawa, nie tylko mrozi krew w zylach, ale przede wszystkim stanowi powazny powod do zaniepokojenia. Wystarczy, aby ta propaganda napotkala na sprzyjajace warunki, w ktorych mogla sie rozwijac, jak np. poparcie Niemiec, ktore, nota bene juz ma, wystarczy niepokoj i zamet w tej czesci Europy, na ktory zreszta sie zanosi, aby machina propagandy zyskiwala coraz to wieksza ilosc sluchaczy. W takiej sytuacji nietrudno by bylo o eskalacje napiecia. Znamy przypadki z historii, gdzie nasi sojusznicy przemieniali sie w naszych wrogow, a nasi wrogowie porozumiewali ze soba na nasza niekorzysc.

Jesli ktos przedstawia argumenty typu: ale przeciez to XXI wiek i niemal samo centrum Europy, nikomu nie zalezy na wojnie, etc. - odwoluje do niedawnej historii Jugoslawii pod koniec XX wieku, tez niemal w samym centrum Europy.

Lotna

 

#417021

OK.
Przepraszam za argumenty ad personam.

Ludobójstwo – właściwe słowo zgadzam się w 100%
Był to proces starannie zaplanowany i przygotowany – twierdzenie w 100% zgodne z moimi poglądami.
Towarzyszyła mu długotrwała odpowiednia propaganda – pełna zgoda, jak wyżej, od siebie dodam że początków tej propagandy szukałbym w latach 1918-1919 może i wcześniej w 1917.

Pozostaje brak odpowiedzi na 3 pytania:

Kto zaplanował i przygotował ludobójstwo?
Kto kierował propagandą?
Kto na tym wszystkim najbardziej skorzystał?

Ja na te pytania odpowiadam Moskwa. Ale to jest tylko moje zdanie.

#417026

Te trzy pytania z przeszłości rodzą kolejne dotyczące czasów współczesnych:

Kto spowodował zaostrzenie sytuacji na Ukrainie?
Kto po raz pierwszy stwierdził że lider nacjonalistów ukraińskich Tiahnybok może zostać premierem?
Kto steruje histerią antyukraińską w POlskich mediach?

Ja na te pytania odpowiadam tak samo: MOSKWA.
Ale to jest tylko moje zdanie :)

#417040

Ukraina to łakomy kąsek dla wielu. Sami Ukraińcy zachowują się jak rozkapryszone dzieci, od których oczekuje się buziaka.

- No chodź do mnie!  - A może do mnie przyjdziesz? - A ja ci dam ciasteczko! -  Nie idź do niej, ona niedobra, chodź do mnie, ja mam cukiereczki dla ciebie!

 Takie, fałszywe te ciotki i wujowie o niekreślonych zamiarach...

 Rosjanie pogardzają Ukraińcami. Niedawno oglądałam film rosyjski "My z przyszłości".Мы из будущего. Opowiada o przeniesionych w czas wojny poszukiwaczach militariów.

 Jest tam parę scen  z żołnierzem Ukraińcem. Przedstawiono go jako totalnego debila. W wersji bez lektora są do obejrzenia. Ciekawe, że kopia z lektorem pozbawiona jest tych wątków:)

 Druga częśc filmu bezpośrednio dotyka problemu nacjonalizmu ukraińskiego i tu widać, że komuś bardzo zależało na  pozyskaniu sympatii ukraińskich widzów.

 

 UPA bezlitośnie postępowała z niedobitkami sowieckich wojsk, po Barbarossie.. Z relacji wiem, że kiedy wpadali w ręce Ukraińców, ich los nie różnił się od naszego.

 Czy Rosjanie im wybaczyli? Nie wierzę! Tak samo jak nigdy nie uwierzę, że Żydzi darowali im zbrodnie i grabieże.

 Ze wszystkich "wierzycieli", Polacy są  najmniej mściwi. Ale pamiętliwi. Na szczęście.

 Profesor Nowak mnie rozczarował.

Czy dysponujeszs może, Wojciechu z Wrocławia, nagranym wykładem Profesora na temat Rzezi Wołyńskiej, a także wcześniejszego tła tych wydarzeń?

 Będę wdzięczna za link, pozdrawiam

 

#417052

Na początek proponuję dodatek IPN do Gościa Niedzielnego:

http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0005/114836/GN_dodatek_IPN_2013_Wolyn.pdf

Polecam też wykłady Profesora „Miejsce Polski w rosyjskiej polityce historycznej” Profesor przedstawia tam przykłady propagandy rosyjskiej mówiącej o bestialstwie Polaków:

http://www.dailymotion.com/video/xxp7ki_miejsce-polski-w-rosyjskiej-polityce-historycznej-3-4-prof-dr-hab-andrzej-nowak_news

#417062

 Zarówno we wskazanym fragmencie wypowiedzi jak i w artykule - wywiadzie, objawia się jednoznaczny ton i zdecydowane podejście do sprawy.

 Nie podzielam wiary w dobre intencje Ukraińców i nigdy dobrowolnie nie powierzę swojego losu w ich ręce. Nigdy im nie zaufam.

 Nie kierują mną pobudki osobiste, bo Ukrainy nie znam, ani nikogo, kto pochodziłby stamtąd.Nikt z mojej rodziny nie ucierpiał w Rzezi Wołyńskiej.

 Nie mam też interesu w odzyskaniu jakichkolwiek dóbr materialnych znajdujących się na terenach byłych Polskich Kresów.

 Nie powoduja mną żadne nadzieje, mrzonki czy sentymenty.

 Może właśnie dlatego stać mnie na obiektywne podejscie do sprawy. 

Poznając los Kresów i Kresowian, czerpałam z relacji, opowieści, literatury i filmu. Nauczyłam sie tej wiedzy na pamięć.

 Tekstem "Gorzka pigułka" zamknęłam sprawę.

http://niepoprawni.pl/blog/5734/gorzka-pigulka-0

Niestety, to, co rozpoczęło sie na Majdanie, nakazywało ponowne zwrócenie uwagi na Ukrainę. Była mi już na tyle "bliska", że nie potrafiłam obojętnie patrzeć rozgrywajace się tam wydarzenia. Efekty widać na moim blogu.

 Do Rosjan, Niemców i Ukraińców powiem tak, jak rabin z Anatewki do cara:

Niech im dobry Bóg błogosławi i trzyma jak najdalej od nas!

 

Pozdrawiam

 

#417096

Jakie decyzje są dziś podejmowane w Moskwie, Berlinie, Londynie, Waszyngtonie?

Dla znających angielski polecam analizy Georga Friedmana
Z 4 lutego 2014r. "A More Assertive German Foreign Policy"
http://www.stratfor.com/weekly/more-assertive-german-foreign-policy?topics=286

I z 11 lutego 2014 "New Dimensions of U.S. Foreign Policy Toward Russia"
http://www.stratfor.com/weekly/new-dimensions-us-foreign-policy-toward-russia

Dla tylko polskojęzycznych niepoprawnych dzisiejsza analiza tych artykułów Piotra Skwiecińskiego:

http://wpolityce.pl/artykuly/74085-piotr-skwiecinski-dla-wpolitycepl-nagle-stoimy-przed-historyczna-szansa-jakiej-nigdy-nie-bylo-polski-rzad-twardo-realizujacy-narodowy-interes-moglby-zyskac-wiele-gdyby-taki-rzad-istnial

#417069

Jak na dloni ukazujaca w jaki sposob i z jakich powodow strategicznych Ukraincy sa rozgrywani przez Niemcy i USA przeciwko Rosji, a wraz z Ukraincami Polacy i inne nacje Europy Srodkowej. Dziekuje za link.

Lotna

 

#417081

Ja zawsze, i wszędzie, i z każdym (nawet z "diabłem") chętnie i bez przymusu będę przeciwko Rosji.

Pozdrawiam:)

#417089

Bo to są dwie strony tego samego medalu, z których żadna dobrze Polsce i Polakom nie życzy, mówiąc bardzo oględnie.

Pozdrawiam :)

P.S. Stawianie minusów tego nie zmieni, tak jak nie zmieni naszej historii, jeśli ktoś pamięta choćby zabory czy II wojnę światową. :))

Lotna

 

#417091

Nie jestem zachwycony poziomem politycznym jaki prezentuje notka oraz komentarze pod nią.Przypomnę tylko list biskupów polskich do Niemców i proszę sobie z tego wyciągnąć stosowne wnioski.Przypomnę też, że pozostawienie kwestii relacji polsko-ukraińskich w takim stanie, w jakim są obecnie nic nie zmienia i nic nam nie daje. Więc poproszę o odrobinę logiki.

#417059

Nie jestem zachwycony poziomem politycznym jaki prezentuje notka oraz komentarze pod nią.Przypomnę tylko list biskupów polskich do Niemców i proszę sobie z tego wyciągnąć stosowne wnioski.Przypomnę też, że pozostawienie kwestii relacji polsko-ukraińskich w takim stanie, w jakim są obecnie nic nie zmienia i nic nam nie daje. Więc poproszę o odrobinę logiki.

Podaję link do mojego wcześniejszego tekstu na temat:

http://zetjot.salon24.pl/564673,polski-interes-narodowy-a-wolnosc-ukrainy

#417060

że ktoś będzie logicznie myślał. Swoją drogą dobrze że niektórzy się odkryli mówiąc(nawet na tym portalu), że lepszy ludobójca i jego pachołek niż małe ugrupowanie zwichrowanych nacjonalistów.
Dlatego spójna i logiczna wypowiedź prof. Nowaka się niektórym nie podoba.

#417068

„Dlatego spójna i logiczna wypowiedź prof. Nowaka się niektórym nie podoba”

Zbyt szybko oceniasz. Najpierw warto zapoznać szerzej niepoprawnych z publikacjami i poglądami prof. Nowaka. Wtedy zaczną się uważniej wsłuchiwać w to co ma Profesor do powiedzenia. I uważam, że niepoprawni są właśnie tym miejscem na którym można nadrabiać zaległości w poznawaniu znakomitej wiedzy i poglądów takich osób.

Ja osobiście rozumiem tą atmosferę anty-ukraińską. W Polsce a szczególnie w moim mieście żyje wielu krewnych osób zamordowanych na Ukrainie i w przekazach rodzinnych jest to wciąż żywa i bolesna sprawa. Rozumiem to tym lepiej, gdyż cała moja rodzina pochodzi z kresów północno-wschodnich i słowo Litwin, Rusek powoduje u minie zabarwienie racjonalnego myślenia silnymi negatywnymi emocjami.
Dlatego też spójne, logiczne i podawane na „zimno” wypowiedzi historyków mających „niepoprawne” poglądy są szczególnie cenne.

Pozdrawiam :)

#417078

że gdzie jak gdzie ale tu raczej prof. Nowak nie powinien być osobą mało znaną?
Ja ten amok po części mogę zrozumieć jedynie u Tych, którzy tego doświadczyli. Dlatego po części, bo dziwnym trafem zagrożenie przeszłością widzą tylko ze strony Ukraińców(no może czasem ktoś o Litwinie bąknie). Nie widzą tego zagrożenia od strony Rosji, ba co ja o zagrożeniu mówię!? Czy ktoś kto po 10 Kwietnia bredzi coś o dobrych stosunkach z Rosją, wspólnej obronie chrześcijaństwa etc. jest tylko idiotą czy agentem wpływu(tu moje myśli idą ku towarzyszach narodowcach i tego całego Zięby, no co za kretyn co bredzi o fajnym ludobójcy)?
Wybacz, ale słysząc/widząc pewne rzeczy nie widzę sensu dyskusji. Tak jak nie ma sensu dyskutować z apatrydami/miłośnikami lokatora belwederu tak nie widzę sensu dyskusji ze środowiskiem Kresy.ru i jemu podobnym.

#417100

Proszą poczytać:

http://niepoprawni.pl/blog/2218/na-majdanie-dragije-braty-lachy-tolko-wyrezaty

A potem, w świetle tego artykułu, ustosunkować się  spójnie i logicznie do omawianych treści, a nie marudzić jak dwie czarownice pochylone nad kotłem pełnym ropuch w trakcie przygotowywania trucizny.

Spójnie i logicznie to znaczy ad meritum, co nie znaczy obrażając innych uczestników dyskusji i poddając w wątpliwość ich możliwości intelektualne.

Jak do tej pory, jeszcze takich spójnych i logicznych argumentów nie usłyszałam, ani od was, ani w wypowiedzi prof. Nowaka.

Lotna

 

#417106

Być może gdyby próbować racjonalnie usystematyzować poglądy blogerów.
Ciekawe jak wyglądałyby odpowiedzi niepoprawnych na pytanie:
Które państwa sąsiedzkie stanowią największe zagrożenie dla Polski?
Podaj w kolejności od „największego zagrożenia”.

Moje typy:
Rosja Niemcy Białoruś Ukraina Litwa Czechy
(te dwa ostatnie jako koalicjant któregoś z tych dwóch pierwszych)

#417107

Jest Rosja. Co to udowadniać po 10.04? Nie da się tego opisać. Prof. Nowak jasno wskazał, że Swoboda w części okręgów rządzi od 4 latach. Czytam, że jak Majdan wygra to będą "rzać lachów". No od 4 lat rządzą i nic.
Wpis zalinkowany przez Lotnę przeczytałem. Nasuwa mi się jedna refleksja.
Ci wszyscy straszący "powrotem UPA" nie widzą, że te wszystkie działania to tylko symbolika, nic więcej. Rosja to symbolika i powrót do jej najgorszych tradycji-REALNE działania.
Ale co ja się będę tłumaczył komuś, kto woli by nad Ukrainą panował ludobójca i jego "Kadyrow".
To zresztą przypomina różnych agentów wpływów nt. Czeczenii-niech zostanie tam Kadyrow i Putin, no trudno wyrżnęli 200 tys. ludzi, ale przyjdą muslimy to się dopiero zacznie...

#417109

Nie analizujmy wyłącznie zagrożeń, bo to nielogiczne, jako że zagrożenia przyszłe nie są przewidywalne. Analizujmy nasz interes narodowy, ktory jest oczywisty i stały i jakie relacje umożliwiają nam realizowanie tego interesu a dopiero następnie kto nam może w ich realizacji przeszkodzić.

W naszym interesie jest pas ochronny oddzielający nas od Rosji i w związku z tym prowadziłbym politykę kontatów przygranicznych z obwodem kaliningradzkim, polonizując go, Białorusią i Ukrainą i zdecydowane ale poprawne stosunki z Litwą. Następnie udzielałbym licznych wiz ludziom z tych krajów, umożliwiał młodzieży studiowanie w Polsce.Trzeba w to inwestować. No i trzeba pamiętać o solidarności w każdym sensie tego słowa. Nie można wciąż myśleć o nieprzewidywalnych zagrożeniach lecz aktywnie budować zadatki na przyszłość zgodne z naszym interesem.

 

#417139

Człuchów, Czarne, Szczecinek, Chojnice, Miastko, Bobolice, Czaplinek, Okonek, Debrzno, Kamień Krajński i okolice to ostoja bieszczadzkich przesiedleńców. Do dzis malują domy na niebiesko. To ich znak rozpoznawczy. Wiem bo byłem, widziałem, mieszkałem.

Pozdrawiam

 

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#417084