Kreator Jarosław, papuga Donald

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Obecna sytuacja na Ukrainie to wielka szansa dla Polski, szansa by odrzucić wpływy rosyjskie od naszych granic. Sytuacja ta pokazuje też jak wygląda nasza polityka zagraniczna w praktyce.

Gdy majdan zaczął protestować przeciw "rusyfikacji" Ukrainy politycy rządzący naszym krajem nie potrafili zareagować, bądź kompromitowali się jak minister Sikorski. Jedynym politykiem który potrafił podjąć właściwą dla interesów Polski decyzję był Kaczyński który przemówił na majdanie. Cała nasza polityczna "elita" obudziła się dopiero po jego wizycie w Kijowie. Tusk i Komorowski bali się podjąć jakiekolwiek rozmowy, jakąkolwiek inicjatywę-czekali na ruch mądrzejszych od siebie. Zostawili Ukrainę na pastwę Rosji...

Tylko dzięki determinacji ludzi zgromadzonych na majdanie udało się "rusyfikację" Ukrainy powstrzymać. Politycy unijni nie byli w stanie wykreować żadnego pomysłu na pomoc ukraińskiej opozycji. W tym czasie politycy PiS kolejny raz odwiedzają majdan... Dopiero strzały i śmierć protestujących spowodowały reakcję polityków unijnych. Teraz postanowił Donald coś zrobić, rozmawia z politykami z naszego regionu...

Cała ta sytuacja kompromituje rządzących naszym krajem. Nie są oni w stanie działać samodzielnie, boją się podjąć działanie. Kompromitacją jest czekanie na reakcję unijnych polityków w sytuacji gdy to dla Polski jest to priorytetowa sprawa. Gdzie to całe partnerstwo wschodnie? Jeśli czekamy na działanie szefostwa UE i Merkel...To my winniśmy kreować działania wobec Ukrainy.

Groteskowo brzmią słowa Donalda by nie ingerować w wewnętrzne sprawy Ukrainy. W takim razie po co te rozmowy u Ukrainie, po co wizyty Ashton w Kijowie? Donald kolejny raz pokazuje że do prawdziwej polityki nigdy nie dorósł. Jedyne wsparcie jakie w najważniejszych momentach otrzymali protestujący pochodziło od środowisk związanych z naszą największą partią opozycyjną i jej liderem. To Kaczyński stawiając nasze władze przed faktami dokonanymi wciągał je za uszy w Ukrainę. To było przez długi czas jedyne wsparcie jakie opozycja w Kijowie otrzymała. Budapeszt, Bruksela, Paryż. Najbliższe dwa dni Donald Tusk zamierza poświęcić rozmowom w sprawie przyszłości Ukrainy. Spotka się między innymi z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i przewodniczącym Komisji Europejskiej.interia.pl

Plan wizyt Donalda pokazuje też całkowitą kompromitację polityki zagranicznej Sikorskiego, który chciał odejść od polityki śp. Lecha Kaczyńskiego. Gdy jednak trzeba działać-Donald powiela jego kierunki eskapad. Widać dziś ile warte były pomysły 1-wszo ligowców Sikorskiego i Tuska w polityce zagranicznej....Czy jednak w dwa dni można odrobić stracone sześć lat??? Sikorski przez swe idiotyczne wpisy w internecie wyeliminował się z działań na Ukrainie-można zapytać-po co nam taki nieudacznik by nie powiedzieć więcej-szkodnik? Podsumowując działania wobec Ukrainy można napisać tylko..

Znów Kaczyńscy mieli rację...

Brak głosów

Komentarze

Na Ukarinie szykuja magdalenke.
Majdan to juz nie tem majadan co zesmy popierali i co popieral Kaczynski.
Wuglada na to ze juz wielie pieniadze tam poszly z jewroeuropu i UNIa razem z Putinem maja plan wypieprzenia Ukraincoe bez mydla.

Vote up!
2
Vote down!
-2
#401306

Jak im tak spieszno do tej wuni ,to powinni wykozystac casus NRD .Te sie polaczyli z NRF i na drugi dzien byly w Wuni A durne Uki przyloczyli sie do Polszy i zas by byly w Wuni ,Przeciez  im wolno ,za Jagielonow bylim jedno panstwo .No to szmalcowniki co sa teraz w warszawce mogo bruzdzic ,ale ich dni sa policzone .Arabska wiosna Ludow zbliza sie granic tuskolandi .Jak bym byl nomenklatura dzisiejsza juz byl robil zapasu w pieluchach ,sranko sie niedlugo zacznie

Vote up!
2
Vote down!
-3
#401311

To nie przemiana, Donald dostał przyzwolenie z Brukseli lub Berlina...

Vote up!
3
Vote down!
-2

zuberegg

#401343

A nie rozważałeś alternatywy, że Unia, w tym również polskie władze, nie chcą pomóc Ukrainie, bo taki właśnie tajny pakt zawarli z Putinem?
To strefa wpływu Rosji i Ukraina musi sobie poradzić sama.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#401313

Jeśli taki pakt byłby zawarty to znaczy iż działa się na szkodę Polski..
Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-3

zuberegg

#401346

Zacznę od stwierdzenia, że dla mnie Tusk nie jest, nie był i nie będzie - w tym już pomoże mu Kaczyński - samodzielnym politykiem. Zawsze gdy uda mu się coś palnąć na jakiś temat, przypomina to albo groteskę, albo małe dziecko we mgle. Do czasu gdy doradcy Merkel napiszą mu konspekt, on "siedzi w szafie". Czy widział ktoś małpę w kąpieli? A Tuska z cygarem?

Vote up!
3
Vote down!
-2
#401323