Prokuratura nie chce badać śmierci Modrzejewskiego

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

Stanisław Modrzejewski przemawia podczas pikiety przed Sądem Okręgowym w Katowicach. Wrzesień 2011 (fot. „Wolny Czyn”)

 

Kilkakrotnie opisywałem wydarzenia związane ze śmiercią emerytowanego górnika z Katowic Stanisława Modrzejewskiego, aktywisty opozycji (w czasie wyborów rozklejał plakaty), w sierpniu objętego Endlösung – rozwiązaniem ostatecznym - zaszczutego (zmuszonego do samobójstwa) przez „sędziów” i „prokuratorów” hitlerowskiej Polszy (bliższe informacje: http://naszeblogi.pl/40513-sad-w-katowicach-i-endlosung-stanislawa-modrzejewskiego ). O przestępstwie tym CBA zawiadomił Stanisław Jankowski, a 23 września - ja (zawiadomienie do prokuratury; bliższe informacje: http://naszeblogi.pl/41253-endlosung-modrzejewskiego-nie-bedzie-ostateczny ). Wystąpiłem też do „sądu” okręgowego, a następnie rejonowego o wgląd w dokumentację zbrodni. Oba te sądy do dziś zatrudniają zabójców Modrzejewskiego. Nic więc dziwnego, że oba wrogo potraktowały dziennikarskie wnioski o informację publiczną (bliższe informacje: „Sąd” Okręgowy tutaj: http://naszeblogi.pl/41794-dokumentacja-smierci-modrzejewskiego-tajemnica-zabojcow , a „Sąd” Rejonowy tutaj: http://naszeblogi.pl/42596-o-tym-jak-sad-chroni-prywatnosc-czlowieka-ktorego-zabil ). Z „Prokuratury” Rejonowej Katowice Zachód - czyli tej samej, która zabiła Staszka – właśnie nadeszła informacja o odmowie wszczęcia śledztwa. Pismo nie jest podpisane; sądzę, że za pozorowanie czynności w związku z zawiadomieniem o przestępstwie odpowiada nie tylko ta prokuratura jako urząd Nazi Polszy, ale być może nawet i prokurator-zbrodniarz, który zabił. Oto kopia pisma. Proszę zauważyć, że postanowienie prokuratury Rzeszy nie ma wiele wspólnego z treścią zawiadomienia o przestępstwie (opublikowane; porównaj tu: http://naszeblogi.pl/41253-endlosung-modrzejewskiego-nie-bedzie-ostateczny ); w sprawie Staszka rozprawy owszem były tajne, oraz owszem, nielegalne utajnienie rozprawy zaliczam do zbrodni wymierzonych w cywilną ludność polską okupowanego kraju. Jednak nielegalne utajnienie procesu Stanisława Modrzejewskiego to moim zdaniem najmniejszy z problemów zbrodniarzy.

 

Do śmierci Staszka w dużej mierze przyczyniły się hitlerowskie doktryny prawne i – w szerszym ujęciu - nazistowski model obecnego państwa. Staszka wyekspediowano do obozu koncentracyjnego w Bolesławcu na podstawie opinii psychiatrycznej wystręczonej na kapturowym (tajnym) posiedzeniu „sądu” przez komisję Burdenki; w Nazi Polszy ofiara nie może wystąpić na równych prawach i żądać własnych, uczciwych biegłych. Bliżej o tym zagadnieniu na przykład tutaj: http://naszeblogi.pl/41091-jak-usunac-z-polski-potwornosc-psychiatrii-represyjnej Obca dla prawa rzymskiego dyskryminacja stron jest charakterystyczna i dla satrapii moskiewskiej, i dla Trzeciej Rzeszy (tamtej pierwszej) – i jak widać, tradycje te obowiązują kontynuatorów tych zbrodniczych państw. Równość praw stron procesu Trybunał w Strasburgu uważa za „istotę postępowania sądowego” (1). Moim zdaniem przesadnie; gdyby nawet w sprawie Staszka nie było komisji Burdenki, a miast niej choć i setka uczciwych biegłych – to ich ocenę za zamówienie Gestapo zlekceważy „sąd” Gestapo. Do śmierci Staszka najbardziej przyczynili się naziści „Sądu” Rejonowego Katowice Zachód w Katowicach i „Sądu” Okręgowego w Katowicach. To oni wydali wyrok śmierci.

 

Wyroku śmierci Stanisława Modrzejewskiego na pewno nie wydaliby jego współobywatele. Ani ja, ani przyjaciele i znajomi Staszka nie powinniśmy wyrokować w jego sprawie; a więc „współobywateli” trzeba losować. Tylko taki sąd - ława przysięgłych o wylosowanym składzie – będzie niezależny od zleceniodawców z Polnisze Gestapo.

 

Jeszcze jedno. Nie śledzę specjalnie wypowiedzi o wymiarze niesprawiedliwości w okupowanej Polsce, lecz siłą rzeczy i przez intensywność będących ich źródłem wydarzeń są one częste i wielu uniknąć nie mogłem. Są wśród nich wypowiedzi autorytatywne, od ludzi skądinąd szanowanych, a już na pewno o wiele lepiej ode mnie poinformowanych. Otóż jeśli ktoś taki opowiada, że największy problem wymiaru niesprawiedliwości to na przykład „przewlekłość procesów” – to wszystko jedno, czy powiada to jako dureń, czy jako zadaniowany i dobrze legendowany agent wpływu i ruska marionetka; w obu wypadkach i niezależnie od jego intencji, faktyczna jego funkcja sprowadza się do medialnej osłony hitleryzmu w Polsce. Pod osłoną tej gadaniny – zmieniać tak, by wszystko zostało po staremu - dalej mordowani będą kolejni Modrzejewscy.

 

Mam na myśli plotących te bzdury konkretnych ludzi z PIS (bo inni z reguły nie pasują do definicji „skądinąd szanowani”), których nie chcę wymieniać z nazwiska z głupiej dyplomacji i w naiwnej nadziei, że da się ich przekonać. Ale nadzieja to matka głupich a czas się kończy: sytuacja Polski jest tragiczna o wiele bardziej, niż widać to nawet w mediach II obiegu. Stąd apel do moich czytelników z PIS: widzą i wiedzą państwo więcej niż tamci; w ogromnej większości są państwo patriotami o orientacji ogólnie republikańskiej i nikt państwa w państwa masie nie zwerbował. Możecie działać formalnie i posłużyć się procedurami wewnętrznymi, na kształt – pamiętam o proporcjach - porozumień poziomych w PZPR w roku 1981. Wytnijcie więc głupków i/lub agentów co plotą te niestworzone rzeczy o wymiarze niesprawiedliwości. „Przewlekłość procesu” nie jest problemem dla Polaków. Nie sądzę, by Staszek chciał być zamordowany dwa razy szybciej.

 

Usłyszycie państwo wiele rozmaitych deklaracji agentów i durniów i przez brak doświadczenia – na to oni liczą – w większości nie zauważycie, że są to deklaracje puste. Jeśli można coś podpowiedzieć: momentalny wgląd w prawdziwą sytuację daje wskaźnik skazywalności. Obecnie wynosi prawie 100% co przesądza los Polski bardziej niż wynik wyborów. 100% nie miał ani tzw. Front Jedności Narodu, ani PRON, itd. Patrzcie więc na skazywalność i uważnie słuchajcie, czy i jak naziści mogą go wytłumaczyć.

 

Mariusz Cysewski

 

PRZYPISY: (1) Zob. np. orzeczenie Trybunału w Strasburgu w wyroku Bulut przeciw Austrii (Bulut v. Austria 59/1994/506/588) z 23.01.1996 r., § 47: „Trybunał zważył, iż zgodnie z zasadą równości stron/broni (ang. equality of arms), będącą jedną z cech szerszego pojęcia procesu sprawiedliwego, obie strony muszą mieć rozsądną możliwość prezentacji własnego stanowiska na warunkach nie mniej korzystnych niż warunki strony przeciwnej (zob. orzeczenie w sprawie Dombo Beheer B.V. przeciw Holandii z 27 października 1993, Seria A nr 274, str. 19, § 33)”. Orzeczenie w sprawie Weeks przeciw Wielkiej Brytanii (Weeks v. the United Kingdom 9787/82, 2.03.1987): „Przyjęta procedura nie umożliwiała więc właściwego udziału osoby negatywnie dotkniętej zaskarżoną decyzją, który to udział jest jedną z głównych gwarancji postępowania sądowego w rozumieniu Konwencji – zatem nie sposób postępowania tego określić jako mające charakter sądowy (zob., mutatis mutandis, orzeczenie w sprawie Sanchez-Reisse z 21 października 1986 r., Seria A, nr 107, str. 19, § 51)”. Podkreślenie ode mnie.

 

Zobacz też:
Zobacz też:
O śmierci Stanisława Modrzejewskiego:
http://naszeblogi.pl/40513-sad-w-katowicach-i-endlosung-stanislawa-modrzejewskiego
O próbach ścigania zabójców Stanisława Modrzejewskiego:
http://naszeblogi.pl/41253-endlosung-modrzejewskiego-nie-bedzie-ostateczny
O komisjach Burdenki w systemie lewnym hitlerowskiej Polszy:
http://naszeblogi.pl/41091-jak-usunac-z-polski-potwornosc-psychiatrii-represyjnej
O próbach precyzowania informacji o zabójstwie Stanisława Modrzejewskiego:
http://naszeblogi.pl/41794-dokumentacja-smierci-modrzejewskiego-tajemnica-zabojcow
http://naszeblogi.pl/42596-o-tym-jak-sad-chroni-prywatnosc-czlowieka-ktorego-zabil

 

Kontakt: tel. 511 060 559 ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn
http://mariuszcysewski.blogspot.com

Brak głosów

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

oczywiscie zamachem smolenskim?
Czy ktos moze mi wyjasnic stanowisko PISu ze nie wstawia sie za takimi przypadkami?
Bo dla mnie cos jest nie tak.

Vote up!
0
Vote down!
-2
#397406

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mariusz Cysewski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie jestem z PIS, ale muszę ich tu trochę usprawiedliwić przynajmniej w kontekście tego pytania. Usprawiedliwienie najprostsze jest takie, że PIS jest partią polityczną i nie może zajmować się "przypadkami". Ma za to zajmować się ustawami, które rozwiążą hurtowo "przypadki". Mój zarzut jest taki, że tego też niestety nie robi, stąd apel do państwa z PIS dzisiejszych "szeregowców" a za 10-15 lat na szczytach w PIS, albo gdzie indziej: myślcie państwowo, o ustawach właśnie, czyli hurtowo o "przypadkach". Pozdrawiam Mariusz Cysewski

Vote up!
0
Vote down!
-2

Mariusz Cysewski

#398323

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Kazek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

PO i PIS konkurują o względy Suwerena aby powierzył akurat im władzę nad tubylcami i możliwość porządzenia i nachapania się.
Jak przychodzi co do czego to na wyścigi naganiają razem z banderowcami Ukrainę do unii.
Wszyscy wtedy są jednomyślni : PO , PIS, SLD , Palikom Gazeta, Polska, Gazeta Wyborcza.
PIS rżnie głupa w Polsce ,że jest eurosceptyczny ale już na Majdanie to pełną gębą europejczycy.
Suweren czyli USA zlecił Macierewiczowi ustami jakiegoś oficera CIA z ambasady aby propagował histerię o „Zamachu Smoleńskim” bo to odpowiada polityce Amerykańskiej i ten posłusznie rozkazy wykonuje. Amerykanom, Niemcom na rękę jest nienawiść Polaków z Rosjanami..
 
Co kogo obchodzi jakiś zaszczuty Polak? Ujma się za jednym to trzeba będzie za innymi a wtedy można podpaść.

 

Kazek

Vote up!
1
Vote down!
-2

Kazek

#397415

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mariusz Cysewski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Suwerenem nie jest USA, jest nim Rosja. Rosja to naturalny wróg Polski (od 500 lat). Wynika to z geografii, ale z uwagi na zaszłości - nienawiść Polaków do zbrodniczej Rosji, do azjatyckiej dziczy, nie jest niczym dziwnym. Ukraina to najważniejsze państwo Rzplitej i powinna usunąć wpływy Rosji, w interesie własnym ale i Korony (naszym). A poza tym wszystko się zgadza ;-)) Pozdrawiam świątecznie Mariusz Cysewski

Vote up!
0
Vote down!
-2

Mariusz Cysewski

#397606

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

sprawy w tak prowokatorski sposob, ze kazdy wie po takim twoim wpisie, ze to byl zamach w Smolensku dokonany przez spec grupy Putina i pacholkow jego w Polsce.
Pisz tak dalej, bo tylko taka prosta, a podstepna moze nawet komus sie wydawac prymitywna prowokacja, sprawiasz ze lemingi sie budza po koleji i przestaja wierzyc w pancerna brzoze i cale te MAKowskie zaklamanie.

Tak trzymaj chlopie.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#397509

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Niehrabiabis nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Sprawa moze i wazna, ale tekst bardzo zly, prowokatorski.

Vote up!
0
Vote down!
-2
#397427

To chyba synonim nazywania rzeczy po imieniu? :p ;-)) Pozdrawiam świątecznie - Mariusz Cysewski

Vote up!
1
Vote down!
-2

Mariusz Cysewski

#397485