Ostrzeżenie

  • The service having id "facebook_share" is missing, reactivate its module or save again the list of services.
  • The service having id "twitter_widget" is missing, reactivate its module or save again the list of services.
  • The service having id "facebook_like" is missing, reactivate its module or save again the list of services.
  • The service having id "linkedin_share_button" is missing, reactivate its module or save again the list of services.
  • The service having id "pinterest_button" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Unijna flaga? Szmata.

Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Gazeta Wyborcza bardzo boleje nad wypowiedzią prof. Krystyny Pawłowicz. Nazwała flagę unijną "szmatą".

Jarosław Kurski, dopatruje się tu nawet obrazy uczuć religijnych. To ci dopiero hucpa!

Warto przypomnieć jak się ma kwestia uznawania flagi Unii Europejskiej.

Polska nie podpisała deklaracji uznającej symbole Unii Europejskiej(deklaracja 52 do Traktatu z Lizbony). Wieloletni ambasador Jan Wojciech Piekarski napisał o tej sprawie tak (artykuł pt. Nieznane skutki traktatu lizbońskiego Jan Wojciech Piekarski, Przegląd, 10 stycznia 2010).

„Powiewanie flag unijnych przed Pałacem Prezydenckim, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i wielu innych miejscach publicznych oparte było na faktycznym uznaniu przez Polskę tych symboli po przystąpieniu do Unii Europejskiej w 2004 r. Inna sytuacja jest obecnie. Polska nie przystępując do deklaracji 52., nie uznała tych symboli za swoje. Skoro ich nie uznała, trzeba być konsekwentnym iściągać flagi unijne sprzed państwowych instytucji”

Treść wspomnianej deklaracji poniżej.

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:C:2008:115:0335:0359:PL:PDF

---------------------------------------------------------

52. Deklaracja Królestwa Belgii, Republiki Bułgarii, Republiki Federalnej Niemiec, Republiki Greckiej, Królestwa Hiszpanii, Republiki Włoskiej, Republiki Cypryjskiej, Republiki Litewskiej, Wielkiego Księstwa Luksemburga, Republiki Węgierskiej, Republiki Malty, Republiki Austrii,

Republiki Portugalskiej, Rumunii, Republiki Słowenii oraz Republiki Słowackiej w sprawie symboli Unii Europejskiej Belgia, Bułgaria, Niemcy, Grecja, Hiszpania, Włochy, Cypr, Litwa, Luksemburg, Węgry, Malta, Austria, Portugalia, Rumunia, Słowenia i Słowacja oświadczają,

że flaga przedstawiająca krąg dwunastu złotych gwiazd na niebieskim tle, hymn pochodzący z „Ody do Radości” z IX Symfonii Ludwiga van Beethovena, dewiza „Zjednoczona w różnorodności”, euro będące walutą Unii Europejskiej oraz Dzień Europy obchodzony 9 maja pozostają dla nich symbolami wyrażającymi poczucie wspólnoty obywateli Unii Europejskiej oraz ich związek z nią.

---------------------------------------------------------

Skoro Polska nie uznaje flagi i innych symboli UE, które wyrażają „poczucie wspólnoty obywateli Unii Europejskiej oraz ich związek z nią” to palenie flag unijnych i nazywanie ich szmatą nie powinno być problemem.

Za ambasadorem Piekarskim warto przypomnieć, ze skoro Polska nie uznała flagi UE to „trzeba być konsekwentnym i ściągać flagi unijne sprzed państwowych instytucji”.

Brak głosów

Komentarze

podobaja mi sie Twoje wpisy Kowalsky, naprawde :) pozdrawiam serdecznie,

Vote up!
1
Vote down!
-4
#396370

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#396434

jest to jakiś kawałek płótna z pomalowanymi gwiazdkami.Dla mnie osobiście nie przedstawia żadnej wartości do której mógłbym odniesc się pozytywnie.Zrozumiałym jest też to za tą szmatą kryją się dyktatorzy narzucający swoje chore pomysły/żarówki ledowe/I inne wymyślone chyba po pijanemu sugestie,które bez zmrużenia oka wprowadzają w zycie ich wasale wykonawczy w Polsce.Całowicie zgadzam sie z Panią Pawłowicz i myślę ze wiele ludzi ma podobny sposób rozumienia.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Jeszcze zaświeci słoneczko

#396372

Hmmm. Głupia sprawa, ale ja - totalny eurosceptyk - na temat unijnej flagi mam odmienne zdanie. Fakt, nie musimy okazywać jej szacunku, ale...jest wiele państw na tym Bożym świecie które nie muszą chylić czoła przed polską flagą. Czy w związku z tym widok np. w Afryce ludzi depczących i palących nasze barwy byłby miłym obrazem? Jest to ich flaga, taką sobie wymyślili i do takiej się modlą. Ich sprawa. Problem byłby wtedy, gdyby usiłowali naszą zastąpić swoja. A, to wtedy veto.

Vote up!
0
Vote down!
-4
#396374

zastąpienia flagi polskiej unijną. Zauważ, że pą presidą i rudy dawno się z tym pogodzili, nawet możeła wymyślili.Nikt jak na razie nie depcze u nas flagi unijnej, chociaż kto wie czy nie powinniśmy ...

Vote up!
1
Vote down!
-4

Joanna K.

#396427

Czy wkładanie unijnej flagi w psie gówno byłoby przestępstwem czy artystycznym happeningiem? Wybiórcza pewnie piałaby z oburzenia.

Vote up!
1
Vote down!
-4
#396435

 ... demokracji z dominującą rolą Niemiec. Niestety nie ma ona wiele wspólnego z planami jej twórców m.in.Schumanem. Wrogo nastawiona do chrześcijaństwa forsuje państwo według wzorców bolszewickich czyli drugi ZSRR, a niektóre państwa to faktycznie kolonie Niemiec m.in. Polska, które tracą niepodległość i suwerenność.  Takiej Unii  mówię NIE, NIE, NIE ..!

Vote up!
1
Vote down!
-4
#396400

Powiem tak: każdy symbol, pod którym żyją ludzie należy szanować. Szanować należy nawet symbole wrogów (już słyszę Wasze wycie). Jeśli tego nie potrafimy to cóż warte nasze symbole. Musimy dawać przykład pokory , godności i szacunku jeśli chcemy by nas tez szanowano. Co nie oznacza zwolnienia z OBOWIĄZKU pokonania wroga. A jeśli chodzi o flagę UE z 12-stoma gwiazdami Matki Boskiej (wg niektórych interpretacji) to szmatę z niej robi sama UE pozwalając sobie na to na co sobie pozwala wobec własnego symbolu. Podobnie jak zdradzieckie rządy Polski robią szmatę z polskich symboli narodowych i religijnych przewłaszczając je sobie na wyłączność. Na słowa radzę uważać.

Vote up!
1
Vote down!
-4

Ostatni legion

#396448

Jeżeli niejaki Palikot nazwał naszego prezydenta - chamem- i został w sądzie uniewinniony, bo to podobno nie jest obelgą [wg. sądu]. Jeżeli jakieś beztalencie obraża uczucia religijne chrześcijan - bezczeszcząc Jezusa na Krzyżu - to wszystko w porządku [ wg. min. "kultury"]. Jeżeli tenże min. kultury pochwala i zachwala pornograficzną "sztuczkę" wystawianą w Teatrze Starym w Krakowie - to pani prof. PAWŁOWICZ WOLNO NAZWAĆ FLAGĘ U.E. - SZMATĄ.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#396514

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: