Kaczyński ośmieszył Sikorskiego i jego politykę

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Ukraina jak wiemy wszyscy jest dziś w sytuacji w której decyduje się jej przyszłość. Teraz decyduje się czy znajdzie się ona na zachodzie czy też wschodzie. Dla Polski wybór ten jest równie ważny. Po pierwsze przeciągnięcie Ukrainy na "naszą" stronę osłabia Rosję. Po drugie pomagając w tej sprawie Ukrainie zyskamy tam przyjaciół na długie lata, tak jak zyskaliśmy ich w Gruzji. Myślę że są to tak oczywiste fakty iż nie powinienem ich przypominać jednak jest taki jeden "twitterowy" minister który tego nie dostrzega..

On uważa iż politykę zagraniczną uprawia się wpisami w internecie-do tego trzeba dodać-marnej jakości wpisami...A nie można też pomijać jego wcześniejszych dokonań... Zacznijmy od fundamentu jego polityki zaprezentowanego na łamach gw. 28-VIII-2009

Dlatego z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć: właściwej odpowiedzi na dylematy geostrategiczne i tożsamościowe Polski nie oferują jagiellońskie ambicje mocarstwowe.[...]

Wśród fundamentalnych pryncypiów współczesnej polityki europejskiej na podkreślenie zasługuje odejście od zasady równowagi sił i budowania koalicji przeciw najsilniejszemu państwu. Siłą rzeczy, traci zasadność archaiczny nakaz poszukiwania sojuszników "poprzez kolejną miedzę", na gruncie jednoczącej wrogości do wspólnego sąsiada.

Jej dzisiejszy potencjał rozwojowy i możliwość jego najpełniejszego wykorzystania zależy nie od statusu "jagiellońskiego" mocarstwa regionalnego. [...]

Dodając do tego słynny wpis z internetu, będący odpowiedzią na wyjazd Kaczyńskiego do Kijowa, w którym pisał on tak- Oczekuję od polityków PiS deklaracji ile polskich miliardów chcą wpompować w skorumpowaną gospodarkę UKR aby przekupić prez. Janukowycza.

Otrzymujemy obraz pełnej kompromitacji założeń polityki Sikorskiego, właśnie dziś widać jak bardzo on się pomylił i jak bardzo jest ona szkodliwa dla Polski. Po pierwsze-opozycja ukraińska oczekuje od nas wsparcia. Po drugie dla państw tej części regionu jesteśmy liderem, jesteśmy też głównym sojusznikiem w koalicji przeciw najsilniejszemu państwu. Tak było w Gruzji, tak jest dziś co pokazuje choćby przykład litewski- Litewski Sejm proponuje zwołać trójstronne Zgromadzenie Parlamentarne Polski, Litwy i Ukrainy. Celem byłoby omówienie sytuacji na Ukrainie.

Jeden wyjazd Kaczyńskiego do Kijowa zrobił dla nas i Ukrainy więcej niż sześć lat Sikorskiego w ministerstwie. Kaczyński pokazał Sikorskiemu jak się uprawia politykę zagraniczną. Nie w internecie, lecz przez działanie. Ukraińcy będą nam wdzięczni za to, tak jak Gruzini są wdzięczni śp. Lechowi Kaczyńskiemu.

Kaczyński znów wyprzedził nasze "elity", znów miał rację, tak jak w przypadku stosunków z Rosją, tak jak z realizacją polityki jagiellońskiej. Widać ile straciliśmy odchodząc od polityki zagranicznej braci Kaczyńskich. Dziś nie ma kto organizować koalicji państw na wyjazd do Kijowa...

Brak głosów

Komentarze

Piłsudski pomógł Petlurze zająć Kijów...

Vote up!
1
Vote down!
-4
#394694

Musimy patrzeć na siebie

Vote up!
2
Vote down!
-3

zuberegg

#394699

Potem nastąpiła Ryga. I Piłsudski musiał powiedzieć do oficerów dywizji Białoruskich i Ukraińskich. " Panowie, ja was bardzo przepraszam". A czy wiesz dlaczego? Poniważ delegacja na rozmowy z bolszewicką Rosją w Rydze poprostu zdradziła tych żołnierzy walczących ramię w ramię z Polakami przeciw bolszewckiej nawale. Czy wiesz kto był w tej delegacji? Zdrada ta wydawała straszne owoce w dwadzieścia lat później.
______________________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
1
Vote down!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#394811

była powodem rzezi w 1943 roku i wszystkich "okolicznych" latach?

Piłsudski i tak miał dużo cierpliwości i wyrozumiałości dla Ukraińców.

Zofia Kossak Szczucka opisuje zbrodnie popełniane przez ukraińskich bolszewików na ludności polskiej Wołynia zanim jeszcze Lenin doszedł do władzy.
Kornel Makuszyński wspominał tamten okres:".... W epidemii zbrodni, te były najohydniejsze, których nikt pojąć nie zdoła...".

Jest takie przysłowie: "Kiedy się chce psa uderzyć, kij zawsze się znajdzie".

Vote up!
1
Vote down!
-4
#394945

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Fakt. Sikorski nie zrobił nic przez 6 lat dla poprawy stosunków polsko-ukraińskich. Ale też nic nie popsuł.

Jarek zrobił dużo ale to tzw. "chwilówka". Przypodobał się opozycjonistom ukraińskim, Zaś przepadł całkowicie u obecnych władz Ukrainy.

Proszę sobie wyobrazić, co by się działo i jakie byłyby nastroje, gdyby to Jarosław Kaczyński sprawował w Polsce stanowisko, powiedzmy premiera, a tu nagle przyjeżdża do Warszawy jakiś ukraiński opozycjonista-wataszka-banderowiec i ręka w rękę z naszą (czas przyszły) opozycją Oleksym, Urbanem i Palikotem podburza naród polski do wystąpień ?

A Kij(ów) ma dwa końce.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394710

I to wystarczy do jego dożywotniej, karnej dymisji. Za nic nie robienie bierze się cięgi takie same. Grzech zaniechania ma czesto skutki takie same jak działanie przeciwko. Sikorskiego eliminuje sam jego tweet skierowany jako atak na PiS i JK. Dożywotnio i w kamieniołomach 16 godzin na dobę.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#394713

Jestem jak najbardziej za. Tylko jak to zrobić ?

Oceniliśmy zgodnie Sikorskiego. To palant i chyba ćpun (zawsze oczka mu się świecą) i nie nadaje się na pełnioną funkcję.
Bądźmy obiektywni i oceńmy też Jarka.
W związku z tym pytanie.
Przed kim Kaczyński ośmieszył Sikorskiego i jego politykę ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
3
Vote down!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394728

Miałby Pan racje ze swym porównaniem gdyby nie jeden fakt. Najpóźniej za dwa lata obecnych władz nie będzie, z każdym rokiem będzie rosła przewaga opcji prozachodniej.
Jedyne co Rosja może zrobić to przedłużyć obecny stan o dwa lata lub dążyć do podziału Ukrainy co dla nas też jest wyjściem ok.

Vote up!
2
Vote down!
-3

zuberegg

#394734

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

czywśc przyznłbym Pn rcję, gdyby t był pwn, l nstty n jst. Ls krny mż być pdbny d nszg. Włdz n zmnł sę n p 1989 n tż p wjśc d n. N krn tż mż djść jdyn d zmny fsdy fndmnty zstną t sm..........nnwdząc Jrsłw d fct jg grpwn. NPPRWNY NCZJ
Vote up!
1
Vote down!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394738

Zobaczymy, oby niebawem:)

Vote up!
2
Vote down!
-3

zuberegg

#394739

Nie jestem pewien czy niebawem, ale będę trzymał kciuki, żeby wyszło po Pańskiej myśli :))

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
3
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394741

Dziękuję;)

Vote up!
1
Vote down!
-3

zuberegg

#394771

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika n0str0m0 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Rozchodzi sie jednak o to, że jednak nie masz. Oto bowiem wpis twój, który brzmi logicznie gdy spojrzeć nań bez szerszego kontekstu, nijak sie nie ma do tego co jest. Co wiecej, prezentuje i akceptuje wdrukowywany w polskie umysły schemat biednej panny. Nawet nie takiej znowu ładnej.

Realia sa jednak inne. Ceni sie nie wlazidupstwo a zdecydowana polityka. Przykładami może być postawa wszystkich postsowieckich republik (z wyjątkiem Gruzji) wobec Polski. Wiec nie musimy, a wrecz nie powinnismy sie zastanawiać co by było gdyby cośtam cośtam. Nikt inny tego nie robi. Tacy banderowcy byli w Polsce i demonstrowali nieraz. I zobecne polityczne realia sa takie, ze to my sie im mamy podlizywać.

Zdecydowana postawa, ba chamska nawet gdy dodać do tego ekscesy młodych Żydów wizytujacych nasz kraj, budzi szacunek. Nic nie stoi na przeszkodzie byśmy i my, nie sięgając nawet do arogancji czy buty, wypracowali podobny szacunek do siebie.

Kaczyński właśnie to zrobił. I nie ma znaczenia to, ze kogos tym niedopiescił. Powiem wiecej, nawet mnie nie podnieca to, ze zaskarbił sobie serca narodu ukraińskiego.

Przestańmy sie w końcu bać własnego cienia (tudziez opinii prasy jamajskiej) i róbmy swoje.

Vote up!
1
Vote down!
-4
#394809

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wszystko co napisałem, nie jest jak próbujesz to zasugerować, wynikiem polskiego kompleksu brzydkiej panny (daleko mi do tego) i wbrew Twojemu twierdzeniu mocno usadowione jest w realiach.
Mam wrażenie, że próbujesz mi udowodnić, że nie wtrącanie się w sprawy Ukrainy to tchórzostwo, a przecież tak nie jest.
Bo to nie tchórzostwo lecz szacunek do suwerenności sąsiada, do jego prawa do samostanowienia i wolności wyboru i decyzji i przede wszystkim dyplomacja.

Cóż. To jest właśnie jedna z gorszych polskich cech narodowych. Wtrącanie się do polityki innych państw, a we własnym domu bałagan.
Jarosław i PiS są w tym dobrzy. Nie dają sobie rady w Polsce, więc jątrzą i próbują zbierać punkty u sąsiadów.

Nie mamy prawa się wtrącać. Koniec i kropka.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#394831