Tęcza

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Nie wiem, nie znam się.
Na pewno nie jestem tak gorliwym katolikiem jak co poniektórzy, którzy mają na swoich ustach wszystkie przykazania co pięć minut.

Niektórzy jak Cejrowski twierdzą, że tęczę, jako symbol pedalstwa należy palić do skutku. Może mają rację - nie wiem, ale w sumie nie do końca mnie przekonują. Chociaż doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że tęcza jako symbol pedalstwa - permisywizmu jest totemem podrzuconym specjalnie żeby denerwować, drażnić i szydzić z katolików. Zauważają to nawet ludzie niewierzący i innych religii.

Inni sugerują, żeby wrogo przejęty symbol (wszak tęcza jest symbolem pochodzącym ze Starego Testamentu) odzyskać, ze wszystkimi tego odzyskania konsekwencjami, które mówią, że grzech sodomii jest grzechem śmiertelnym.

Ja niestety w tym dyskursie nie widzę głosu oficjalnego Kościoła Katolickiego.

Bo cóż to za problem, po kolejnym odbudowaniu tęczy obwiesić ją krzyżami. Można, i jest to wykonalne w parę dni, jeśli nie godzin.

To może zastanówmy się od czego to się zaczęło.

Otóż zaczęło się to od usunięcia Krzyża z Krakowskiego Przedmieścia po 10-04-2010. Zaczęło się od sikania do zniczy i petowania papierosów na osobach modlących się pod Krzyżem.
Nie obwiniam o te rzeczy Komorowskiego, ani GW, ani tej tłuszczy, której przewodził niejaki "Niemiec" - król burdeli z W-wy.

Obwiniam o to hierarchię Kościoła.
Bo niestety żaden biskup, ani kardynał nie stanął w tym momencie na wysokości zadania. Bo wystarczyło by, aby ktoś z hierarchów przybył w tamtym czasie pod Krzyż i poprowadził modlitwę - wtedy pewne rzeczy nie mogły by mieć miejsca i/lub reakcja ludzi była by taka, że tłuszcza musiała by się stamtąd wynieść.

Sprawa z tęczą, jest jedynie konsekwencją tamtego zaniechania.
Owszem hierarchowie mogą odzyskać autorytet (?) i/lub poważanie u wiernych jeśli dadzą wyraźny sygnał, że nie ma zgody na pewne działania i/lub pewne działania będą podejmowane aby usunąć i/lub przechwycić wrogie symbole. To jest do zrobienia. Na przykład po kolejnym odbudowaniu tęczy należy ją obwiesić krucyfiksami z odpowiednim opisem, czym była i jest tęcza według Starego Testamentu. Ale sygnał do takiej akcji musi dać hierarchia kościelna. W przeciwnym przypadku wierni, nawet z pomocą kapłanów niższego szczebla zostaną ponownie pokonani.

Tylko reakcja hierarchów wyższego szczebla może ofensywę żydokomuny zahamować.

This world is totally fugazi
Andrzej.A

Brak głosów

Komentarze

Przyjmuję ocenę "1" jako wyraz zaniepokojenia agentury, że ktoś dotarł do sedna problemu.
Zwłaszcza, że nie ma tu żadnego uzasadnienia.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#391379

"po kolejnym odbudowaniu tęczy obwiesić ją krzyżami"???

Bardzo przepraszam, ale krzyż nie powinien służyć do "obwieszania".

Ani hierarchia [jak piszesz - "kapłani wyższego szczebla"] - do wkręcania.
Daję tu także jedynkę!
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#391381

To jest zrozumiałe, bo podałeś konkretne argumenty.
Cóż, ja mam inne zdanie na ten temat.
Sądzę skądinąd, że nie zrozumiałeś całości przesłania zawartego w moim wpisie. Ale szanuję czyjeś zdanie sprzeczne z moim, zwłaszcza, że podparte jakimiś przemyśleniami. To, że ja uważam Twoje zdanie za wadliwe nie ma znaczenia.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#391393

Sam o. Tadeusz i udzielajacy sie dotychczas duchowni to za malo.

andygo

#391457