Polska czyta Fredrę, Platforma czyta... instrukcje

Obrazek użytkownika contessa
Humor i satyra

Z pamiętnika platfonsa

W zeszłym roku Polska czytała Mickiewicza.
Nawet sam pan prezydęt czytał. Publicznie. Na głos. I żadnego błędu ortograficznego nie zrobił. Taki zdolniacha. Chociaż hmmm... Szumilasowa właśnie wywaliła Mickiewicza z lektur i podejrzewam, że to robota pana prezydęta – musiał mu się dać wieszcz we znaki, trzynastozgłoskowiec to śmierć dla analfabety no to poszedł do ministry naskarżyć, a ta nie namyślając się wzięła i wywaliła. Razem z Sienkiewiczem żeby nie było to tamto ! Bo co to ma znaczyć - "Ku pokrzepieniu serc" ? Od pokrzepiania serc to teraz jest pan premier Tusk.

I słusznie wywaliła Mickiewicza pani ministra bo jaka Litwo, jaka ojczyzno moja, jak poprawnie – sam pan premier powiedział, że polskość to nienormalność - powinno brzmieć „Sitwo ! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie” ?... I jeszcze ta XIII Księga – jakie świństwa tam lecą, na dodatek zacofane i nudne bo tylko ona z nim, żadnego wibratora, żadnego homosia, żadnego transika, walczących o równouprawnienie. No totalny zaścianek, słoma z butów i zero tolerancji.

W tym roku pan prezydęt miał święty spokój bo Polska czyta Fredrę. „Zemsta” to w sam raz fajne czytanko, jakby na dziś pisane - o, proszę, już sam tytuł do pana premiera pasuje jak ulał, prawda ? I ten mur, a wiadomo kto przez płot skakał i po co, no nie ? Nawet powiedział - ten od płotu znaczy się - że on sercem to jest z soliterem ! Nie tak ! Soli... soli... no mniejsza z tym – soli-cośtam, ale rozumem to on jest z panem premierem Tuskiem. No i tak ma być ! Ten Fredek to jasnowidz chyba był... No i świństw nie pisał jak ten palant z Nowogródka. Że co, że też pisał ? Nooooo to pani ministra sprawę zbada i wykreśli na przyszły rok. Nie będzie nam tu jakiś perwers polskich dzieci perwersował ! Howgh !

Cała Polska czyta Fredrę, a my w naszej partii musimy czytać instrukcje. Pan premier kazał. Ciekawe kto je pisze, Ostachowicz może ? Bo Misiek Boni to na pewno.
Musimy je czytać żeby wiedzieć co gadać pisiorom i żeby gadać jednakowo bo nasza partia to nie jest jakaś zbieranina, my jesteśmy jednomyślni i jeden za wszystkich, wszyscy dla jednego. Dla pana premiera, żeby mógł w spokoju rządzić.
Chyba jednak Ostachowicz bo on wie najlepiej jaki kit pisowskim baranom wcisnąć żeby się budżetem i Dudą nie podniecały. Smoleńskich instrukcji to napisał kilka, tylko że jakiś zdrajca poleciał z jęzorem do Macierewicza i nikt już nie chce wierzyć w pancerną brzozę, w winę pilotów (coś wam powiem ale cicho sza – ja też nie wierzę ale ja nic nie mogę czym solidaryzuję się z panem premierem). Ciekawe co za gnida poleciała do Antka, pewnie ktoś z tych co ich pan premier chciał wywalić z partii na zbity ryj ? Ale chyba nie, Jarek szykuje kanapkę to chyba ma cichy układ z panem premierem. Ciekawe kto... mi to na tą smarkulę wygląda. Ma tupecik babka, no ! „Bujaj się Platformo” powiedziała, panu premierowi tak powiedziała. Ale młoda jest to sobie tak może. Ja nie mogę, za stary jestem, nic nie potrafię no bo kiedy się uczyć jak ja cały czas z panem premierem ? Nie było kiedy. Z resztą do nauki nigdy mnie nie ciągnęło i czy przy panu premierze to mi źle ?
Ostachowicz z nowymi instrukcjami chyba zdążył bo jak związkowcy poszli przedwczoraj do panów ministrów to oni akurat byli u pana premiera. Pewnie po te instrukcje, co nie ? Mi też podrzucili, właśnie czytam – do niedzieli mamy jątrzyć czy Pilecki czy 4 śpiących bo jak się kaczyści Pileckim zajmą to nie pójdą związkowców popierać. Pani Haneczka i w ogóle cała nasza partia ma co chwila zmieniać zdanie, pani Stokrotka obiecała w tivi im koło pióra zrobić, że nie mają poparcia, że grandę robią, Warszawę zablokowali, ludzie przez nich do pracy jechać nie mogą, na ślub, na pogrzeb.

Jeszcze jedną instrukcję od pana premiera dostali my – do referendum naszej pani Haneczki mamy chwalić pana premiera bo zrobił porządek ze śmieciami. Nareszcie koniec z grzebaniem meneli w kontenerach. Pan premier załatwił, że od października hypermarkety nie będą żarcia wyrzucać, będą je charytatywnie rozdawać potrzebującym. Że co, że babcie i dziadki zaczną się bić w kolejkach po darmową wałówkę ? Nieeeee ! Oni nie dostaną bo jak taki dziadek będzie wpieprzał na surowo kurczaka na przykład ? Ani to zębów nie ma, ani gazu nie ma bo z renty nie starcza to na czym ugotuje ? Oni tylko zmarnują, a pan premier powiedział, że nie wolno niczego marnować bo choć kryzysu już nie ma to oszczędzać trzeba i ostrożnie wydawać pieniążki, a taka na ten przykład stołówka sejmowa to ona jest bardzo potrzebująca, stołówki w ministerstwach też.

Bardzo śmieszna była instrukcja jak głosować na pana premiera. W tych naszych wyborach na przewodniczącego platformy, znaczy się. 2 kartki A4 było tej instrukcji. Ałtentyczny czeski film był jak z kumplami z partii żeśmy się zamienili hasłami do głosowania w necie, żeby była lepsza tajność. Nie wiem co to za cymbał wymyślił bo się okazało, że wszyscy mamy jednakowe hasło - admin1.

Jutro mają nam podrzucić nowe instrukcje. Mamy je wykuć na pamięć na poniedziałek.
I znów sobota i niedziela pójdą się.... Dobrze, że stołówce ministerstwa od października szykuje się dobra wyżerka. Za darmo. Fajnie pan premier to wymyślił !

Brak głosów

Komentarze

ZBRODNIE JAKICH DOKONUJE TUSK NA POLAKACH

http://www.youtube.com/watch?v=YLEhp80f2nQ

Vote up!
0
Vote down!
0
#380365

To zaśmiecanie portalu jest.

Vote up!
0
Vote down!
0
#380369

SERDECZNIE PRZEPRASZAMY ZA SPAMOWANIE.

TO JUŻ SIĘ NIE POWTÓRZY!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#380379

Niestety. Dlaczego Administracja jeszcze nie wywaliła tego trolla z Niepoprawnych ???

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#380385