Przypadek oczywiście

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

To oczywiście czysty przypadek, że Jarosław Gowin ogłasza powstanie nowej partii w ostatniej chwili, w której pan premier może jeszcze rozpisać nowe wybory i liczyć na jakiś przyzwoity wynik – w swoich kalkulacjach przynajmniej.

Na pewno nie będzie tak, że za chwilę z Platformy wyjdzie jakiś konserwatysta, który po 8 latach rządzenia zorientuje się, że rząd prowadzi złą politykę. Na pewno nie będzie tak, że w chwilę potem Donald Tusk uzna, że w tych warunkach jednak się nie da i rozpisze te przedterminowe wybory, które dziś tak twardo wyklucza.
To oczywiście czysty przypadek, że powstanie nowej partii zostaje ogłoszone w dwa dni po wyborach na Podkarpaciu, które pokazały, że mało komu chce się iść w ogóle głosować, ale jak już komuś się chce, to niekoniecznie zagłosuje na Tuska. A choć kryzys się ponoć skończył, to przecież tylko w przemówieniu premiera i nigdzie indziej. Za rok, czy za dwa lata nie stanie się raczej nic takiego, co pozwoliłoby cokolwiek odbudować. To ostatnia chwila, jeśli oczywiście trzymamy się jakichś demokratycznych pozorów.

Koalicja z SLD wydaje się być dla Platformy losem nieuniknionym, ale też przecież nie jakimś najgorszym. Niemniej o wiele ładniej wyglądać będzie po wyborach, zawarta „dla ojczyzny ratowania”, niż skrzyknięta teraz, dla ratowania co najwyżej koryta. A nowe wybory?
Nie wiem dokładnie, ile by trzeba było na nie czasu, ale powiedzmy, że udałoby się zorganizować je na początku roku. Czynnik niesprzyjający – zima. Ale ile sprzyjających! Za chwilę Solidarność ruszy na Warszawę. Potem spotkanie na szczycie narodowców, alterglobalistów i zwykłych, acz nieprzychylnych władzy patriotów, chcących świętować 11 listopada. Tyle razy straszyliśmy się, że władza szykuje jakąś większą awanturę i tej awantury nie było. Ale czy to znaczy, że nigdy już nie wydarzy się nic spektakularnego i bardzo nieprzyjemnego? A kto to zagwarantuje? 10 kwietnia 2010 poszedłem do kuchni, by zrobić nam jajecznicę na śniadanie. Wcale nie planowałem, że gdy włączę radio, posłucham jak to prawie na żywo ginie polski prezydent i cała delegacja. Tymczasem okazja pcha się sama w łapy i kto, jak nie pan premier, w trakcie kampanii wyborczej akurat, uratuje nas przed anarchią, całość dopełni zaś dobrotliwy pan prezydent, obecny dzięki telewizji przy każdym świątecznym stole? No chyba, że pójdziemy na skróty i uratujemy kraj przed anarchią bez wcześniejszych wyborów.

No, ale tak z pewnością nie będzie, bo przecież pan Jarosław Gowin po prostu w końcu wczoraj nie wytrzymał i powiedział dość. Tak mocno huknął przy tym pięścią w stół, że najbliższy długopis przesunął się o całe dwa milimetry.

Brak głosów

Komentarze

Gowin dostał w walpartach 20 %, Wipler chwalił się ostatnio, że miał w sondażu 19%, Kowal - myślę, że może liczyć na jakieś 4 %. Razem 43 %, Jeżeli dokooptują Korwina, to będą mieli ca 44,7%, czyli  więcej niż osiągnął PiS w ostatnim sondażu ulicznym!

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#379815

Amber Gold go nie ruszyło, nie ruszyło też konserwatystę bicie ludzi na Krakowskim Przedmieściu, nie ruszył go wiek emerytalny 67 dla prawie wszystkich. Nie ruszyły go również podwyżki podatków, w całej Polsce i te warszawskie HGWiczowskie ale takie "pierdoły" jak OFE go ruszyły.

Piszę pierdoły choć wiem że to pierdoły nie są- chodzi o miliardy ale dawno było już wiadomo, że te pieniądze ktoś ukradnie a jaśnie Pan dziś się obudził.

Uważam, ze Gowin stanowi teraz ogromne zagrożenie

Vote up!
0
Vote down!
0
#379816

PO-PSL całkowicie utracił szansę na jakiekolwiek istnienie w polityce,ja osobiście nie powierzyłbym mu ni sołectwa.To jest lustrzane odbicie Tuska,obaj niczym się nie różnią.Dla Polski nie zrobili nic.

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#379864

teraz wczesniejsze wybory sa prawie pewne i raczej jest za pozno aby dotychczasowy uklad zachowal wladze. Watpie aby PO i SLD zebraly choc 25proc. Razem.Za duzo rodakow oberwalo po kieszeni.dlatego im wczesniej wybory tym lepiej bo kolejny rok zadluzania mniej.totez kazda swinia ktora odejdzie teraz z PO zasluguje na cieple slowo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#379904