Nowy skandal z podsłuchem w tle

Obrazek użytkownika nlysik
Świat

Jeszcze nie ucichło internetowe oburzenie na NSA za podsłuchiwanie i łamanie prywatności obywatelskiej, a już na horyzoncie maluje się kolejna afera.

Czy można mówić o zaskoczeniu? Moim zdaniem nie, ale z pewnością jest to dobry przyczynek do zastanowienia się, jak daleko pozwolimy jeszcze służbom wchodzić w nasze życie, pod pretekstem ochrony naszego bezpieczeństwa? Okazuje się, że Europa tak bardzo oburzona na Stany Zjednoczone za podsłuchiwanie i monitorowanie sojuszników sama nie jest bez winy. Le Monde w artykule dostępnym pod linkiem: http://bit.ly/1a9Cg46, opisuje działanie francuskiego systemu wywiadowczego. Dyrekcja Generalna Bezpieczeństwa Zewnętrznego (Direction Générale de la Sécurité Extérieure) od długiego czasu systematycznie gromadzi dane wysyłane z komputerów i telefonów w obrębie Francji oraz odbierane spoza kraju. Metoda ta podobna jest w założeniu do stosowanej przez NSA.

Podsłuch dotyczy wszystkiego, SMS-ów, poczty elektronicznej, postów na wszelkich forach oraz portalach społecznościowych, także rozmów telefonicznych. Zapisywane informacje są bardzo szczegółowe - opisują kto z kim i jak długo rozmawia, skąd pisze/dzwoni. Dane trzymane są oczywiście na ukrytych serwerach. Dostęp do danych mają inne służby, w tym także policja.

To dopiero drugi ujawniony przypadek, jednak jestem pewny, że jeśli jacyś zdolni dziennikarze dokopią się do odpowiednich informacji, niedługo poznamy rewelacje dotyczące niemieckiego, brytyjskiego, czy... polskiego systemu inwigilacji (jeśli ujawniony zostanie chiński, to pewnie nikt się nie zdziwi ;) ). Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy też założyć, że będą budzić podobne oburzenie rządów, których systemy nie zostały jeszcze upublicznione :).

Sprzeciw wobec inwigilacji to naturalna postawa wolnego człowieka. Jako obywatele powinniśmy bardzo stanowczo zareagować na takie sygnały obligując rząd do podjęcia potrzebnych działań do zapewnienia naszego bezpieczeństwa. Tylko czy mamy pewność, że on sam nie jest dla nas niebezpieczny (w świetle potajemnych negocjacji w sprawie ACTA i TTIP)?

Więcej krótkich komentarzy pojawia się na moim fanpage'u, więc jeśli blisko Ci do moich poglądów, zapraszam do polubienia. Dzięki temu nie przeoczysz nic, co się u mnie pojawi.

Brak głosów

Komentarze

są nie tylko francuską specjalnością. Cały eurokołchoz wozi się na inwigilacji. A u nas to nie?

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#368334

Tak, pod koniec napisałem, że najpewniej niedługo ktoś znowu ujawni takie info o wywiadzie brytyjskim, na przykład.

Vote up!
0
Vote down!
0
#368381

nie podsłuchują, że aż nawet ani jeden wyraz nie zawiera trzech literkami w takiej oto kolejności: ROS" ani "ros" tak jak i "CHIN" lub "chin" też nie uświadczysz.

Każdy kto tak pisze i pomija głównych graczy - podsłuchiwaczy, gdzie nie istnieje w ogóle taka instytucja jak choćby pozorowana kontrola sądowa, jest po prostu usłużnym idiotą abo i jest na służbie tychże sk...

Jak wielu jeszcze jest tu czy tam na usługach W. Putina, FSB i GRU, albo i skośnookich z Kitaju, co?

Łapki na pokład, rodinu spasajtei, która ani nie podsłuchuje ani nie szpieguje, ani nie współorganizuje i nie sponsoruje terrorystów.

Nie sadzi ich nikt, oni się po prostu rodzą, prawda?

Obibok na własny koszt

PS
Autorze, jeśli nieświadomie wziąłeś udział w rosyjsko-chińskiej dezorientacji i manipulacji, to uzupełnij swoją notkę o tych, co nie mają żadnych prawnych zakazów podsłuchu jak i żadnej kontroli sadowej czy pseudo sądowej.
Onwk.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#368370

 niedługo poznamy rewelacje dotyczące niemieckiego, brytyjskiego, czy... polskiego systemu inwigilacji (jeśli ujawniony zostanie chiński, to pewnie nikt się nie zdziwi ;) ).

 

O niemieckim pisała niedawno gazeta Der Spiegel. Wybiórczo streściły to niemieckie gazety dla Polaków, i Gazeta Wyborcza.

Odnośniki pod tekstem polecanki:

http://niepoprawni.pl/content/niemcy-chca-szpiegowac-swiat

 W miarę możliwości polecam oryginał, lub oficjalne tłumaczenie (po angielsku) ze strony Der Spiegel:

http://www.spiegel.de/international/germany/berlin-profits-from-us-spying-program-and-is-planning-its-own-a-906129.html

Kłaniam się. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#368403

Serdeczne dzięki za info, nic dziwnego, że nie wiedziałem, rzadko media, które podał Pan za źródłowe odwiedzam :). Mimo wszystko farsa w udawaniu oburzenia trwa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#368411

Gdyby tzw. polskie media prawicowe zajęły się tematem szpiegowania nas przez niemców, wskazałbym je Panu z przyjemnością.

Vote up!
0
Vote down!
0
#368417

[quote]Wybiórczo streściły to niemieckie gazety dla Polaków, i Gazeta Wyborcza.[/quote]

Nic tylko pogratulować mi pozostało tak bezcennych źródeł.

[quote].....niemieckie gazety dla Polaków, i Gazeta Wyborcza.[/quote]

Zamiast rozwlekać michnikowszczyznę z jego żydowską gazeta dla Polaków oraz niemieckimi gazetami dla Polaków proszę znaleźć bardziej wiarygodne polskie źródła i coś, co można przeczytać samodzielnie, a nie łykać serwowaną papkę z gadzinówek i ją roznosić po kolędzie choćby i tylko na Niepoprawnych.

Niemieckie jak i czerskie gadzinówki nie są wiarygodnym źródłem informacji, o tak.

No i Niepoprawni to nie te klimaty, bo z GW to raczej na oNIET, a nie TU.

Tu czytuje się choćby TO:

http://bezdekretu.blogspot.com/2013/07/snowden-agent-zniewolenia.html#comment-form

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#368435

Przykro mi, w tej konkretnie sprawie nie ma innych zrodel w polskojezycznej sieci. Prosze samemu sprawdzic.

Vote up!
0
Vote down!
0
#368466

w Ułan Bator Polacy ślimaki będą kuć na krzyż w cztery ćwieki.

[quote]Prosze samemu sprawdzic.[/quote]

Dziękuję, lecz nie skorzystam, bo do kontaktu z szambem są stosowne rury kanalizacyjne, które biegną od mojej miski ustępowej z klapą inaczej od tronu z berłem.

Proszę nie polecać antypolskich szmatławców, szczególnie polskojęzycznych, tak jak to było w tym konkretnym przypadku.
(.)
Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#368473

Zatem proszę przeczytać tekst źródłowy na Der Spiegel 

http://www.spiegel.de/international/germany/berlin-profits-from-us-spying-program-and-is-planning-its-own-a-906129-2.html

 

. Fragment:

German law allows the BND to monitor any form of communication that has a foreign element, be it a mobile phone conversation, a Facebook chat or an exchange via AOL Messenger. For the purposes of "strategic communications surveillance," the foreign intelligence agency is allowed to copy and review 20 percent of this data traffic. There is even a regulation requiring German providers "to maintain a complete copy of the telecommunications."

 

 

 

   Dowie się Pan, że Niemcy szpiegują całą Europę środkowo - wschodnią, wyrzucając automatycznie z filtra wszystkie strony niemieckie (posiadające niemiecki adres) tłumacząc to niekonstytucyjnością śledzenia swoich obywateli. Nas, Polaków, Czechów, Ukraińców jako podludzi umieszczonych poza konstytucją można traktować wedle pomysłu. 

   Nigdy nie poleciłbym nikomu onetu jako wiarygodne źródło informacji, tym bardziej skandaliczne jest milczenie tzw. prawicy w sprawie niemieckiej inwigilacji.

,,Czy to jeszcze jest głupota, czy już zdrada?"

Vote up!
0
Vote down!
0
#368478

Onwk chyba przesadza. Dziękuję Panie Jacku za informacje raz jeszcze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#368485

Vote up!
0
Vote down!
0
#368469

Obywatelu, pomóż rządowi!
Podsłuchuj się sam!

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#368406