Zaciśnięta pięść kłamcy

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Piotr Duda nazwał Donalda Tuska tchórzem i kłamcą. Można było jeszcze kilkanaście godzin temu powiedzieć, no dobrze, może nie tak ostro, może nie jest aż takim kłamcą, by o tym głośno mówić. Ale premier jest w opałach, jest w politycznej agonii. Donald Tusk nie zna już żadnych politycznych granic przyzwoitości. Chodzi po grobie ś.p. Lecha Kaczyńskiego i profanuje go. Polityk może odwoływać się do słów zmarłych w dobrej sprawie, w imię prawdy. Donald Tusk odwołał się do słów nieżyjącego Prezydenta, tonąc w morzu kłamstw. Mówi, że on nigdy by sobie nie pozwolił na gest wobec Angeli Merkel, który kosztowałby Polskę sześćdziesiąt czy osiemdziesiąt miliardów złotych, nawiązując do słów ś.p. Lecha Kaczyńskiego o solidarnej polityce w sprawach klimatu.

I co zrobić z tym okrutnym kłamstwem, skoro powieliły je już wszystkie media? Chodzi tu oczywiście o pakiet klimatyczny. Ś.p. Lech Kaczyński zakończył o nim rozmowy w 2008 roku, ustalając, że rokiem bazowym, czyli tym od którego liczony jest spadek emisji CO2, będzie rok 1990. Polska od tego momentu dokonała olbrzymiego postępu w redukcji CO2, więc nie było żadnym zagrożeniem dla Polski wyrażenie zgody na takie ustalenia w Brukseli. W tamtym momencie zostawaliśmy jeszcze z nadwyżką emisji, którą mogliśmy nawet handlować z innymi krajami, pisano o tym wszędzie! Rok później Donald Tusk zgadza się na rok bazowy 2005 i mamy gotowy dramat dla naszych finansów publicznych i dla polskiej energetyki. Gest Lecha Kaczyńskiego był tylko gestem, podpis Tuska może nas właśnie kosztować owe 80 miliardów złotych. Donald Tusk wykorzystuje zawiłości tego tematu. Jest kłamcą w tej sprawie, o innych nie wspomnę. Kłamcą okrutnym, bo chodzącym po grobie zmarłego Prezydenta RP, zmarłego w takich , a nie innych okolicznościach. To już nie jest skandal, to już jest Prokuratura.

Skoro Donald Tusk potrafi tak kłamać, to niech nie mówi Polakom, bo przecież nie tylko swoim wyznawcom z partii, że jego zaciśnięta pięść nie jest przeciwko nikomu skierowana. Tak po prostu sobie ją zacisnął i trzyma dłoń w tym ułożeniu. Oczywiście rozprostuje ją flakowato, gdy pojedzie do Berlina lub do Brukseli. Tam jego dłoń będzie jak rączka uległej panienki. Pięść jest dla Polaków. Z psychologicznego punktu widzenia, dobór słów w wystąpieniu Donalda Tuska świadczy o jego ciężkim rozstroju nerwowym. W sukurs idzie mu Radek Sikorski, który powiada, a jakże, że władzy nigdy nie oddamy. Niech Donald Tusk uważa na swoją zaciśniętą pięść, bo już paru przywódców komunistycznych odchodziło w mało pokojowych sytuacjach, niech nie straszy, bo wahadło już się przechyliło w drugą stronę i nie wróci tam, gdzie była fajna Polska jego i Tomasza Lisa.

Niech rozprostuje dłoń, bo ze strony społecznej nikt nie szykuje się do wojny, ani do bicia. Każdy będzie uczciwie osądzony zgodnie z prawem. A to, co uczynił wczoraj i dziś Donald Tusk, próbując obarczyć nieżyjącego Prezydenta RP odpowiedzialnością za fatalny dla Polski pakiet klimatyczny, woła o pomstę do nieba, nawet i pomimo tego, że już dobrze wiemy, kim jest naprawdę Donald Tusk. Smutny będzie jego koniec, ale to dla Polaków żadne zmartwienie. Smutne jest to, jak roztrwonił polskie możliwości i polskie aspiracje, jak rozmontował polskie państwo, w którym jeszcze tylko podsłuchy dobrze działają.

Brak głosów

Komentarze

 Powiedział również ,że to Jarosław wykorzystuje imię brata. To już nie kłamstwo  to obelga dla nas wszystkich.

Vote up!
0
Vote down!
0
#367069

Mądremu starczy 5-10 min., prostakowi pod/za płotem 5 godzin za mało.

Przecież wiadomo, że Tusk przesunął datę konwencji PO by... ogrzać się blaskiem Kaczyńskiego i jednocześnie zrobić mu koło pióra.
I katastłofa - zaliczył dwa niewypały. Jeden już dał rezultat, drugi da za jakiś czas.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#367079

Dziś je zlizują lody pod baczną ochroną tak z lądu, z wody, z powietrza wszelakich możliwych zbrojnych ramion PrzewOdniej partii Tuska z małego Heimatu Danzing.

Tu prezentuje jak jego dziadek lała pała na rozkaz komendanta.

Wykapany dziadek po mieczu, Józef, prawda?

Czy tylko z wermachtu?

Wątpię.

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#367098

dostanie.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#367102

wbijany w głowę specjalny rodzaj botoxu, który jej i oko i policzki i usta uwydatni i zaokrągli, a także doda kolorytu.

Kryzys idzie trzeba oszczędzać, bo nikomu się dziś nie przelewa, prawda?

Jak służbowa sukienka będzie za luźna, to też ją obije tak by sukienka leżała jak ulał na równo i odpowiednio do rozmiaru spuchniętej Małgosi.

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#367119

jaki od lat przypisuje Kaczyńskiemu. Zawsze mówiłam, że PO przypisuje PiS-owi własne wady. Doskonale je opisywali, bo znali je od podszewki, włącznie z motywacją. PO to banda, jaką już "przerabialiśmy". Zwłaszcza te środki ostrożności chroniące ich przed "wielbicielami władzy", żeby okazując swoją "wdzięczność" nie uszkodzili ich cieleśnie. Jestem usatysfakcjonowana tą zmasowana ochroną Kongresu PO, bo to świadczy o tym, że mają już pełne gacie ze strachu. Lepiej tego nie mogliby pokazać.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#367121

Ale poza tym, to kongres się udał...

Tylko biedak nie zna gwary śląskiej i nie wie, jak odpowiedzieć na pytanie "jak rzyć"...

Vote up!
0
Vote down!
0

M-)

#367112

Tuska to tu pasuje jak piesc do oka.
Brevik to patryjota i bohater dla duzej czesci Norwegow,otworzyl oczy tym co nie wiedzieli co sie dzieje w ich kraju.
Takiego Brevika tylko mozna pozazdroscic.

Vote up!
0
Vote down!
0
#367116

Dla mnie Breivik jest zbrodniarzem, choć zabijał ludzi z którymi mi nie po drodze. Nie można pochwalać strzelania do bezbronnych ludzi jak do kaczek. Dodatkowo przedstawiał się jako mason (zdjęcia w fartuszku z jego własnego profilu). Idąc tym torem rozumowania, należało by pochwalić Hitlera, bo w pewnym okresie był dla Niemców wzorem patrioty i jak piszesz "otworzył im oczy". Każda nienawiść prowadzi do zbrodni, niezależnie kto ją głosi. A zaciśnięta pięść jest wyrazem nienawiści. Dodatkowo nie może, w przeciwieństwie do wypowiedzi Tuska, być nie skierowana przeciwko komuś. No, chyba, że jest zaciśnięta z bezsilnej złości...

Vote up!
0
Vote down!
0

M-)

#367118

 Breivik sam nie strzelał, ani też nie wyprodukował na farmie, z nawozów sztucznych, bomby "samochodowej", która wysadziła pół ulicy. To była operacja fałszywej flagi, która miała na celu zagranie na emocjach Norwegów i skłonienie ich do zaostrzenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa, na szczęście Norwegowie mieli mądrego przywódcę rządu, który nie dał się zastraszyć i ogłupieć i się temu kategorycznie sprzeciwił.  Już sama tylko przynależność do masonerii (co prawdopodobnie stało się jego zgubą) jest godna potępienia, ale zachowajmy proporcje.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#367124

"Brevik to patryjota i bohater dla duzej czesci Norwegow,otworzyl oczy tym co nie wiedzieli co sie dzieje w ich kraju.
Takiego Brevika tylko mozna pozazdroscic."

Trzeba mieć siano we łbie i kamień w miejscu serca, żeby tak pisać o tchórzliwym mordercy bezbronnych dzieci!

Tu link do listy ofiar:

http://nyheter24.se/nyheter/terrordadet-i-norge/595951-har-ar-namnen-pa-terroristen-breiviks-alla-offer

Vote up!
0
Vote down!
0
#367125

"Przypomnijmy więc 1000 raz w odpowiedzi na 1000 kłamstwo Tuska: jest pan w bezczelnym błędzie!
 
Po pierwsze: rozstrzygnięcia, które zapadły w roku 2007, za które w pełni odpowiada obóz polityczny PiS były dla Polski korzystne, to Tusk je całkowicie zaprzepaścił biednymi negocjacjami w roku 2008. Na czym polegała różnica? W 2007 roku zapisy o charakterze ogólnym i politycznym, a nie technicznym, zawierały z naszego punktu widzenia dwa kluczowe elementy. Po pierwsze, za rok bazowy, od którego miano liczyć redukcję emisji CO2 przyjmowały, jak w porozumieniu z Kioto, rok 1990.

A to oznaczało, że Polska z naddatkiem wypelniałaby taki cel. Po drugie, zapisano wówczas, że wszystkie obciążenia wynikające z pakietu nakładanie na poszczególne kraje muszą uwzględniać jego potrzeby rozwojowe i specyfikę gospodarki. To z kolei oznaczało ochronę polskiego węgla, energetyki i przemysłu.
 
Po drugie: to Donald Tusk albo dał sie wyprowadzić w pole, albo przegrał negocjacje, albo nie umiał ich prowadzić, albo celowo poświęcił polskie górnictwo i polski przemysł dla jakichś innych swoich celów i pieniędzy.

Działo się to w 2008 roku. Tak, tak, mówimy  właśnie o tym posiedzeniu Rady Europejskiej, na które, przy rechocie usłużnych mediów, Tomasz Arabski blokował przybycie śp. Prezydenta odmawiając samolotu. Czy może dlatego Prezydent miał nie przylecieć, aby Tusk mógł dobić targu i dobić tym samym polskie górnictwo i energetykę?  

Oto bowiem w dużo bardziej szczegółowych i wiążących zapisach z roku 2008... zmieniono rok, od którego liczona jest redukcja emisji na 2005 i Polska otrzymała nakaz redukcji o 13-14% w stosunku do tego roku! A to oznacza konieczność cięć emisji we wszystkich sektorach gospodarki! Zniknął też zapis o uwzględnieniu szczególnych potrzeb rozwojowych."

http://niezalezna.pl/43005-prof-szczerski-dla-niezaleznapl-premier-klamie-ws-pakietu-klimatycznego

Pozdrawiam.

contessa

_______________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". Lech Kaczyński

_______________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart "Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy : http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#367142

Facet o idiotycznym imieniu Donald w 99% pie.... dyrdymały, niestety miał tez jednak asa w rękawie. Zacytował autentyczne fragmenty z wywiadu L. Kaczyńskiego z lipca 2008 roku dla "Dziennika":
"Przecież zgodziłem się na politykę klimatyczną z punktu widzenia Polski ryzykowną. To był mój gest w stosunku do pani kanclerz Angeli Merkel".
Jeżeli śp Prezydent Lech Kaczyński zrobił faktycznie taki gest za tzw. joaninę (kompromis dotyczący sposobu podejmowania decyzji w UE), to kto w końcu w pakiet klimatyczny przegrał ?
Donald czy śp. Prezydent.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#367148

"W 2007 roku zapisy o charakterze ogólnym i politycznym, a nie technicznym (...)"

co znaczy, że był to twór surowy, do negocjowania szczegółów. Tusk wolał pchać się pod spódnicę Makreli zamiast po męsku negocjować korzystne dla Polski warunki lub bronić tych już zawartych w projekcie, które były dla Polski korzystne.
To nie śp.Prezydent Kaczyński zrobił dobrze Makreli. Tusk to zrobił. I przegrał polski pakiet klimatyczny bo wolał dobrość vaterlandu.
A teraz i Makrela ma go w dupie.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#367151

Donald nie przewidział.
Pchał się, pchał się pod tą niemiecką spódnicę, aż na dupę się natknął :)
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#367166

http://wpolityce.pl/artykuly/57000-klopoty-premiera-z-datami-najwyrazniej-ktos-w-jego-otoczeniu-ukrywa-przed-nim-dokument

Pomówienia zmarłych. No właśnie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#367156

Dziękuję za link.
Nadal jednak nie jest dla mnie jasna, dokładna data złożenia podpisów przez ministrów Tuska na dokumencie.
Wspomina się jedynie o roku 2008. cyt :"
Polskie problemy z pakietem klimatycznym zaczęły się w momencie, kiedy to w 2008 roku uznano, że rokiem bazowym do wyliczania redukcji emisji ma być rok 2005. A pod tą datą mamy już podpisy Ministrów z rządu Premiera Tuska. " kon cyt.

Czy miało to miejsce przed, czy po zamachy w Smoleńsku, a więc za życia śp Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czy po ?

A jeżeli po, to czy rząd Tyska podpisał jedynie to co poprzedni rząd ( Prezydent Lech Kaczyński ) wynegocjował ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#367162

Nie rozumieć? Trudno. Zapytać Szymańskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#367164

Grudzień 2008 :

"Rzeczywiście ś.p. prezydent Lech Kaczyński zgodził się w imieniu naszego kraju na treść tzw. Konkluzji Rady Europejskiej w marcu 2007 roku ale były to zaledwie ustalenia o charakterze ogólnym, a więc swoistego rodzaju wytyczne do późniejszych negocjacji międzyrządowych.

(...)

4. Na zmianę tego stanu rzeczy na bardzo niekorzystną dla Polski, zgodziła się już ekipa Donalda Tuska (między innymi na zmianę roku bazowego do redukcji CO2 z 1990 roku na 2005 rok co dramatycznie zmieniało sytuację naszego kraju, bowiem redukcję należało zacząć niejako od początku).

Mimo tak dramatycznego pogorszenia warunków dla Polski w ramach pakietu klimatyczno-energetycznego, Donald Tusk po podpisaniu się pod ostatecznym jego tekstem na szczycie UE w grudniu 2008 roku, zwołał konferencję prasową w Brukseli, na której odtrąbił swój sukces negocjacyjny (ponoć miał polegać on na tym, że obciążenia wynikające z pakietu miały przyjść głównie w latach 2019-2020)."

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-zbigniewa-kuzmiuka/57005-hit-na-konwencji-platformy-darmowe-krecone-lody-z-kreceniem-prawda-coraz-mocniej-kojarzony-jest-donald-tusk

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#367180

To w zasadzie pasowałoby do do faceta o idiotycznym imieniu Donald. W negocjacjach nad pakietem klimatycznym daje kompletnie ciała (grzejąc się pod spódnicą Angeli M.), odtrąbia to jednak jako swój osobisty sukces. Następnie winę za danie ciała zwala na nieżyjącego Lecha Kaczyńskiego, ponownie odtrąbiająć swój sukces (on by nie darował).

Kiedy późnym wieczorem chcę się wyciszyć, oglądam TV Trwam, kiedy chcę się pośmiać program ezoteryczny.
Dlaczego o tym piszę ? Ponieważ facet o idiotycznym imieniu Donald jak żywo przypomina mi wróża Zefirka.
Wróż Zefirek niedawno z całym przekonaniem i uporem maniaka, na pytanie telesłuchaczki o jej stan zdrowia a konkretnie jamę brzuszną, wmawiał, cyt : ma pani strzaskaną wątrobę.
Na co ona rozpaczliwie zaprzeczała : nie, nie, ja mam chory żołądek, przeszłam już dwie operację, a wątrobę mam czystą, tak mi powiedział 3 dni temu w szpitalu hepatolog.
Niech pani nie wierzy lekarzom - rzekł na to Zefirek i dodał patrząc w karty : Zefirek wszystko widzi, Zefirek wszystko wie.
Jezus Maria - dało się słyszeć z ust telesłuchaczki.
Tak, tak, właśnie - powiedział Zefirek (a po chwili) owszem owszem, żołądek też ma pani chory ale wątroba jest w strzępach i grozi pani marskość. Proszę się jednak nie martwić - powiedział dobrodusznie - ja pani pomogę, oczyszczę panią kodami Bożymi, których nauczyłem się w magicznym miejscu, w samym Los Angeles.
Następnie Zefirek podał "kod Boży", który brzmiał mniej więcej jak : bim sala bim, czy coś podobnego i nakazał jego częste i głośne powtarzanie.

W tym miejscu przerwę, choć podobieństw dwóch panów hochsztaplerów, megalomanów, naciągaczy, cynicznych oszustów w następnej części uzdrawiania było więcej. Po prostu nie ma sensu.
Konkluzje mam taką, że jeden mógłby doskonale zastępować drugiego i na odwrót.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#367187

A już myślałam, że on jest 4.99 PLN + VAT....
:-/

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#367189

Prosze o zajecie stanowiska wobec zgloszonego przeze mnie, a swiadczacego o bezdennej glupocie lub kompletnym zbydleceniu, komentarza wychwalajacego wielokrotnego morderce Breivika.

Zdaniem autora komentarza powinnismy go Norwegom zazdroscic.

Link do fotografii ofiar:

http://www.vg.no/nyheter/innenriks/terrorangrepet/minneord/

Te dzieciaki trzeba bylo wymordowac, aby komus tam otworzyc oczy!

Cos ohydnego!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#367161

Racja. Narodowy patriotyzm TAK. Gloryfikacja morderców NIE.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#367163

w którym zamieściłem zdjęcie Breivika z zaciśniętą pięścią, poczuwam się wywołany do tablicy. W kontrkomentarzu napisałem, że nie zgadzam się z nim i że gloryfikacja Breivika jest porównywalna z gloryfikacją Hitlera!

Vote up!
0
Vote down!
0

M-)

#367291

a nie Ty.
Trochę przykre, że określanie wyjątkowo głupiego i ohydnego mordercy jako godnego pozazdroszczenia bohatera nie wywołuje żadnej reakcji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#367324

To termin obcy, nic-nie-znaczący, jeśli się nie zna komentarzy fachowców. Ja rozumiem to mniej więcej tak, jakby oszczędzać regularnie na koncie - od 1990 roku, a płemieł odcina 15 lat oszczędzania. Wyrzuca do kosza!

Dobrem haniebnie zaprzepaszczonym jest prawo emisji dwutlenku węgla

Skutki tego spolegliwego świństwa (tu pięść zamieniła się w zdechłego śledzia) są dramatyczne dla Polski: kazda działalność powodująca emisję dwutlenku węgla zostaje katastrofalnie zablokowana. To cios w przemysł, a raczej jego resztki.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#367325