Idioci

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Bardzo mi przykro, ale redaktor Lichocka, redaktor Ziemkiewicz i redaktor Karnowski to IDIOCI.
W ostatnim Klubie Ronina(http://www.blogpress.pl/node/16711) od 31:50 pani redaktor mówi miedzy innymi na temat szkolnictwa.

Redaktor Lichocka, a redaktor Ziemkiewicz jej basuje, twierdzi, że jest czystą głupotą to wszystko co wyczynia minister Szumilas to głupota.
Redaktor Ziemkiewicz dopowiada, że rozumie jeśli ktoś przekręca miliony złotych, ale takiej bezinteresownej głupoty pojąć nie jest w stanie.
No więc to nie jest bezinteresowna głupota.

Otóż trzeba być zdecydowanym kretynem i bezmózgiem, aby nie widzieć tego czym jest i do czego zmierza system edukacji w Polsce.
Nie rozpoznanie tego, że jest to działalność celowa, a minister Szumilas realizuje po prostu kolejny etap obniżenia poziomu edukacji jest właśnie idiotyzmem.
Redaktorzy (Lichocka, RAZ, Karnowski) nie widzą rzeczy podstawowych.
To jest skandal.
Ci ludzie się do niczego nie nadają, skoro tak podstawowej kwestii nie są w stanie zauważyć.

Ja o tym pisałem kilkukrotnie. System edukacji w Polsce podlega permanentnej degrengoladzie. Obniżenie poziomu jest tak zatrważające, że aż się chce płakać.

Tekst podsumowujący dotychczasowe moje przemyślenia na temat systemu edukacji zawarłem (tutaj: http://pulldragontail.blogspot.com/2012/03/protest-godowym-dopiero-teraz.html). Podane są w nim linki do wcześniejszych tekstów o tej tematyce.

Dopowiem dwoma wypowiedziami, którymi uraczył mnie mój kolega (dziekan jednego z wydziałów politechniki Warszawskiej)
"Ludzie kończący obecnie licencjat, czyli studia inżynierskie mają mniejszą wiedzę z przedmiotów podstawowych (matematyka, fizyka) niż my, gdy kończyliśmy liceum w 1981."
i drugie,
"jeśli mam do czynienia z w miarę normalnym i kulturalnym młodym człowiekiem, to mam 99% szans na to, że znam rodziców najdalej przez trzecich znajomych".

Nie znam reakcji sali w Klubie Ronina na ten fragment wystąpienia redaktor Lichockiej i redaktora Ziemkiewicza, ale niestety mam najgorsze przeczucia.

This world is totally fugazi
Andrzej.A

Brak głosów

Komentarze

 A jezeli glupota, to tylko "interesowna". Zgadzam sie, kto jak kto ale dziennikarze powinni widziec co robi Komorowski, Tusk i jego POlszewicka banda z Polska i ze wszystkim co polskie. Na temat tego, dlaczego nie mowia tego rodakom wprost mozna snuc rozne hipotezy. Czy dziennikarze wymienieni w artykule to idioci, czy kryje sie za tym jak mowia o obecnej wladzy cos innego? Moze to wygladac na usprawiedliwianie obecnej wladzy, poniewaz z glupoty a wiec mniejsza kara, bo nieswiadomie. Odpowiadalem wiele razy, ze to co robi Tusk i jego "ministry" to swiadome niszczenie Polski.  Nie moge zrozumiec tez, dlaczego dziennikarze zamiast dbac o czystosc polskiego jezyka, sami ten jezyk tak bardzo zasmiecaja. Jak slysze te O.K.-je, ewenty, targetowanie to az lapie sie za glowe, w moich uszach to brzmi strasznie, glupota czy kompleksy?

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#359180

Mam porównanie, bo "rozrzut wiekowy " moich dzieci jest znaczny i wiem, czego uczyły się w analogicznym okresie kształcenia.
Tak więc, książki do matematyki z lat osiemdziesiątych, mają się nijak do wydanych dziesięć lat później, a wszystkie kolejne( spora rozmaitość tytułów), poziomem trudności odbiegają całkowicie.
Nigdy nie wyrzucałam szkolnych książek przedmiotowych moich dzieci i mam ich sporo:)
Czasem przeglądam i porównuję.To nie tylko matematyka, ale biologia, chemia, fizyka i przede wszystkim historia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#359207

Określanie pani redaktor Lichockiej jako idiotki, wskazuje na posiadanie u autora tej notki silnego genu idiotyzmu (kretynizmu). Aha. Cel wcale nie uświęca środków.

Vote up!
0
Vote down!
0
#359229

Jesteś durniem i prowokatorem.

This world is totally fugazi.
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#359324

... to chyba jest.

Czy niezrozumiałym jest fakt, że "Przegląd tygodnia" w Klubie Ronina ma charakter lekko satyryczny ?

Ziemkiewiczowi można wiele zarzucić ale z pewnością nie idiotyzm, kretynizm, bezmózgowość czy niezrozumienie mechanizmów funkcjonowania 3RP. To samo - choć w jeszcze większym stopniu - dotyczy Joanny Lichockiej i Michała Karnowskiego.

Reakcja Roninów, czyli publiczności, jest z reguły adekwatna - to są trzy kwadranse dobrej zabawy. Zupełnie jak na kabaretach Jana Pietrzaka, bo prowadzącym, w szczególności Rafałowi Ziemkiewiczowi, talentu do humorystycznego opisywania przaśnej rzeczywistości fajnopolaków, nie brakuje.

I chwała im za to.

Co w tym złego ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#359267

No więc według mnie ten fragment o szkolnictwie to oni mówili serio.

This world is totally fugazi.
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#359323