Franciszek o modlitwie, która czyni cuda

Obrazek użytkownika Tadeusz Rozłucki
Idee

Odważna, pokorna i usilna modlitwa czyni cuda. Przypomniał o tym Papież Franciszek podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty. Uczestnikami liturgii byli pracownicy Radia Watykańskiego. W homilii Ojciec Święty nawiązał do ewangelicznej sceny uzdrowienia przez Jezusa epileptyka, czego nie umieli dokonać uczniowie. Wydarzenie poprzedza dialog o mocy wiary, a kończy wyjaśnienie Jezusa, że ten rodzaj złego ducha można wyrzucić tylko modlitwą. Dla Papieża była to okazja do opowiedzenia historii o pewnym argentyńskim elektryku, którego siedmioletnia córeczka nagle zachorowała i lekarze dawali jej najwyżej kilka godzin życia. Całonocna modlitwa tego człowieka wiary przed narodowym sanktuarium maryjnym w Luján sprawiła, że jego dziecko zostało uratowane. „Takie cuda się zdarzają” – skomentował tę historię Franciszek.

„Chodzi o modlitwę odważną, która walczy o cud, a nie o modlitwy grzecznościowe w rodzaju: «Owszem, pomodlę się za ciebie, odmówię Ojcze nasz i Zdrowaś Mario, a potem zapomnę» – mówił Papież. – Nie! Chodzi o modlitwę odważną, jak u Abrahama, który wadził się z Panem, by uratować miasto; jak u Mojżesza, który miał ręce uniesione w górę w modlitwie do Pana, aż do wyczerpania sił; jak tylu innych ludzi wiary, którzy usilnie modlą się i modlą... Modlitwa czyni cuda, ale musimy wierzyć! Myślę, że możemy wypowiedzieć tę piękną modlitwę i powtarzać ją cały dzisiejszy dzień: «Wierzę, Panie, zaradź memu niedowiarstwu». Bo gdy nas proszą, by pomodlić się za tych wszystkich, którzy cierpią z powodu wojen, za uchodźców, za ofiary tych wszystkich tragedii, do jakich teraz dochodzi, mamy prosić Pana, ale tak z całego serca: «Uczyń to!», mówiąc zarazem: «Wierzę, Panie, zaradź memu niedowiarstwu», bo przychodzi ono także w czasie mojej modlitwy. Uczyńmy tak dzisiaj”.

Tekst pochodzi ze strony Radia Watykańskiego

Brak głosów

Komentarze

No właśnie. Modlić trzeba się odważnie, z zaangażowaniem i z wiarą a nie mamrotać coś pod nosem.
Gorliwa, odważna modlitwa jest nie po to, żeby stał się jakiś cud, lecz po to, żeby rozbudzić naszą wiarę, która czyni cuda.

Dobrze, że Papież Franciszek poleca modlić się za cierpiących z powodu wojen, za uchodźców i ofiary wszystkich tragedii.
Żywię gorącą nadzieję, że Papież zachęca nas również do modlitwy za tych po drugiej stronie tragedii, za sprawców, za tych którzy zbłądzili i są teraz sługami zła.
Wszyscy wszak są dziećmi Bożymi i ci cierpiący i ci zadający cierpienie.
Módlmy się razem z Papieżem Franciszkiem za jednych i drugi, za całą ludzkość, żeby się opamiętała i żyła zgodnie z Prawem Bożym.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#358768

uważam, że i modlitwa i wiara czynią cuda.

#358770

Być może, wykluczyć całkowicie się nie da. Choć ja skłaniam się do przekonania, że gorliwa, oddana modlitwa, mająca znamiona medytacji i kontemplacji wprowadza w nasz wewnętrzny świat taką ilość wiary, takie przekonanie o spełnieniu, że to o co prosimy zaczyna się (z naszą czynną oczywiście pomocą) realizować.
Nie może i nawet nie powinno być tak, że mamy jakiś zamiar i nic w kierunku jego realizacji nie robimy tylko odmawiamy godzinki, litanie i różaniec i w zamian oczekujemy realizacji naszych planów.
Na to bym nie liczył.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#358774

Czyńmy ją, a będzie owoc
Przekonało się o tym wielu
Modlitwa jest drogą do celu
Pozdrawiam

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#358776

Owszem. Modlitwa ma w sobie moc, moc ukrytą. Tę moc można wyzwolić o ile nasza modlitwa jest modlitwa kontemplacyjną a nie tak zwaną "mamrotką"
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#358782

Jaki wierzący taką stosuje modlitwę
Bywa mewę uznają za rybitwę
Pozdrawiam

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#358963