Platforma: na lewo patrz!

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Listek figowy spadł! Tusk (polskość to nienormalność) wyrzucił Gowina.

To dobra wiadomość. Platforma nareszcie zdejmuje oszukańczą etykietkę partia prawicowo-liberalna stając się formacją lewicowo-liberalną także z nazwy. To dobra wiadomość dla jedynej partii opozycyjnej w Polsce z prawdziwego zdarzenia, jaką jest PiS, pod warunkiem wszakże, że Kaczyński się uaktywni.

http://www.youtube.com/watch?v=yNtPG7GqrfY

Post scriptum: czas udawania się skończył. Platforma to formacja Nowego Oświecenia, a nie żadna partia konserwatywno - liberalna. Czy sięgnie po władzę w sojuszu z LSD i Niewymownym? PiS MUSI teraz przeprowadzić mobilizację.

Kampania wyborcza trwa.

Brak głosów

Komentarze

Niestety, Marek Biernacki zastąpił Jarosława Gowina na stanowisku ministra sprawiedliwości. Nie jest to człowiek, który skutecznie dźwignie morale sędziów i prokuratorów. Ma za małą siłę przebicia i jest... typowym karierowiczem. Obrzydliwość!!! W przeszłości miał okazję się wykazać, ale... nie skorzystał z tej okazji. Wazelina, wazelina i... jeszcze raz wazelina.

Kim jest nowy szef resortu? Marek Biernacki pochodzi z Trójmiasta. Urodził się w 1959 roku w Sopocie, wychował w Gdańsku, teraz mieszka w Gdyni. Z wykształcenia jestem prawnikiem. Jest posłem Platformy Obywatelskiej. Od 1997 roku był związany z Akcją Wyborczą Solidarność, w latach 1997-2001 był posłem z listy AWS, był przewodniczącym komisji ds. służb specjalnych. W latach 1999-2001 był ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jerzego Buzka.

- Byłem przekonany, że na rozwijające się struktury przestępcze, lekarstwem może być tylko skoncentrowane i skoordynowane działanie państwa. Wydałem więc zdecydowaną wojnę przestępczości. Przyjąłem zasadę, że nie ma osób nietykalnych i każde naruszenie prawa było ścigane z całą bezwzględnością
- pisze w swoim życiorysie Marek Biernacki.
- Rozpocząłem wielką ofensywę policji przeciwko korupcji i przestępczości gospodarczej, w tym np. mafii paliwowej. Przestępcy wreszcie przestali czuć się bezkarni. Do walki z przestępczością zorganizowaną powołałem Centralne Biuro Śledcze - wyspecjalizowaną, scentralizowaną jednostkę, zdolną do podjęcia walki z najgroźniejszymi grupami przestępczymi, działającymi na terenie całego kraju i mającymi powiązania z różnymi szczeblami władzy.

O tym mówi tutaj: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/881809,marek-biernacki-kim-jest-nowy-minister-sprawiedliwosci,id,t.html#czytaj_dalej . 

W 2001 roku Marek Biernacki startował w wyborach do Senatu. Nie zdobył jednak mandatu. Od 2002 roku jest związany z Platformą Obywatelską. W lutym 2002 został wicemarszałkiem województwa pomorskiego. Był nim do października 2004. W 2005 roku znów zdobył mandat posła, a w listopadzie 2005 został członkiem sejmowej komisji ds. służb specjalnych. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci uzyskał mandat poselski, w lutym 2009 został przewodniczącym komisji śledczej do zbadania okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Kolejny mandat poselski zdobył w 2011 roku.

Moim zdaniem, w sektorze wymiaru sprawiedliwości będzie... b.z. czyli... szambo.

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#353870

pozostalych 45 poslow katolikow co glosowali przeciw swojej PObolszewickej parti,ale nie moze bo by stracil wiekszosc.
Dla PObolszewi to katolizyzm w Polsce jest najwiekszym wrogiem z ktorym Tusk jako pajac na drucie pociaganym przez sily antypolskie walczy od samego poczatku swojej karjery politycznej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#353876

Co znaczy nie dobrze,w tej sytuacji jest dobrze,maski które zakładała PO,teraz staną się zbędne,ludzie wreście zobaczą prawdziwe oblicze Zydo-ubecji,bez zakłamania.
Tusk już nie ukryje kabotyństwa komuszego.
Satyrze a to dopiero POczątek,pęka otoczka zielonej wyspy,a idzie nędza,i tego nawet magik POdwurkowy Vincent już nie od wróci.
Zakład pada za zakładem,a firmy za firmami,
I tylko co jeszcze zdąży uczynić złego,zanim go wywalą

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#353877

Jan Bogatko

...nie spodziewam się oczywiście po żadnym ministrze rządu Tuska czegoś pozytywnego -zmiana ta zwiększa jednak nadzieję na upadek rządu.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#353884

Też tak sądzę .

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>Polak to honor.</p>

#353878

w "Polsat News" co jakiś czas puszczają chyba wcześniej nie uzgodnione co do szczegółów wypowidzi Tuska o dymisji Gowina. Wynika z nich że Tusk zdymisjonował Gowina bo za bardzo zajmował się polityką oraz że mógł zagrozić Tuskowi jako kandydat na stanowisko szefa Platformy. Oczywiście nie jestem jak naiwna panienka i w jakieś "prawe skrzydło" nie wierzę. Widzę natomist wyjątkowo wyraźnie małego rudego uzurpatora któremu wydaje się (może mu ktoś to zasugerował) że jest politykiem. To dyktator, tyle że na szczęście za mało zdolny na to aby być jak Hitler, Mussolini czy Stalin. Był kiedyś taki cesarz, o ile pamiętam zwał się Bokassa czy jakoś tak...

Vote up!
0
Vote down!
0
#353879

Jan Bogatko

...w PO panuje nerwowość w związku z walką o kierunek: partia dryfuje ( a raczej "jest dryfowana")coraz bardziej na lewo i jeżeli opozycja nie wykorzysta tego zjawiska dla siebie, to będzie sama sobie winna.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#353885

Tak się przynajmniej zdaje. Tuskowi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#353932

Jan Bogatko

...może się mylę, ale Platforma pomału godzi się z odejściem Tuska, dopatrując się w nim głównej przeszkody w reelekcji mafii, która zapenia im życie w dostatku.

Naszym celem nie jest obalenie Tuska (niech rządzi tą partią szczęśliwie i długo) ale rządu Platformy i wskazanie jej miejsca na poziomie poniżej 5 procent.

Jeżli Tuskowi się dydaje,że panuje, to i dobrze. Może Aniela Kaźmierczakówna przypnie mu za to jakiś order.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#354071

Do Gowina nie mam zaufania nawet za grosz. Gdyby nie został wyrzucony, to i wiele innych osób by nie miało. A teraz zaufanie do niego wzrośnie.
Jeśli założy jakąś partyjkę, to może zebrać wiele głosów osób niezdecydowanych (PiS-owi raczej nie odbierze, bo to elektorat żelazny).
Dlatego zastanawiam się, na ile to wyrzucenie jest szczere, a na ile odgórnie sterowane, żeby Gowina uwiarygodnić jako tzw. porządnego człowieka. I co tu jest planowane.
Ma zastąpić Tuska? Czyli wyjdzie na to, że to były błędy jednostki (Tuska), ale teraz będzie ok. Przerabialiśmy to za komuny: Gomułka nastał budząc nadzieje, potem wrednego Gomułkę zastąpił Gierek itd.
Powtarzam - nie ufam Gowinowi ani trochę. Nie ufam też temu wyrzuceniu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#353883

Jan Bogatko

...nie chodzi tyle w tej sprawie o samego Gowina, co o elektorat Gowina (centrum, przeciwne homospółkom itd). Można po ten elektorat sięgnąć,albo go zaprzepaścić,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#353887

Kto ma sięgnąć? PiS? Sięgnie po niego Gowin, a jeśli zdobędzie z czasem władzę, poprowadzi ku świetlanej przyszłości. Najpierw jednak poprosi o 100 dni spokoju i zaufania, które spędzi pracowicie, psując po cichu to, co jeszcze nie zostało zepsute.
Gowin może być tak samo niebezpieczny, jak Komorowski.

To jest oczywiście moje zdanie, ale ja się z nim całkowicie zgadzam :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#353892

ogłosi apostazję, a swojego wnusia zaprowadzi do przetestowania Cohn-Benditowi. I wreszcie, jakby to powiedziała osoba Grodzka, będzie NORMALNIE i po europejsku.

Pozdrawiam

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#353889

Jan Bogatko

...wizja ponura, ale jak będziemy nadal leniwi to okaże się prawdopodobna.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#353905

Zgadzam się Panie Janie co do postulatu uaktywnienia się PiS. Niestety nie znajduję symptomów zdejmowania oszukańczej etykiety przez PO.

To co rozgrywa się obecnie na naszych oczach, to spektakl mający wypromować Gowina na męczennika i zalegalizować go jako swojak, naszego człowieka.
Trzeba by również zastanowić się nad nieprzypadkową synchronizacją dymisji prezesa PGNiG i Gowina w tym samym dniu.
Na paskach telewizornic leci bez przerwy info o Gowinie, zaś tej o PGNiG i aferze jamal II jakby nie było.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#353943

Jan Bogatko

...mam nadzieję,że wyrzucenie Gowina zdestabilizuje (na jakiś czas) Platformę; jeśli PiS wykaże aktywność, to Polska na tym zyska,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#354074

jest typowym przykładem partii władzy i zawrze koalicję z każdym byle sięgnąć po stołki.Oczywiście z PiSem jej nie po drodze, ale z SLD, Palikotowcami czy PSLem to i owszem. Dlatego PiS, jak słusznie zauważa autor, powinien w końcu solidnie się zmobilizować jeżeli chce rządzić.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#353990

Reformy Tuska

Ministrów zmiana, mucha nie siada -
znów jeno puder i ganz pomada !

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#353993

Jan Bogatko

...a ja odpowiem - i Biernacki nie uniknie taczki,mme,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#354072

Jan Bogatko

...jak chcemy odzyskać Polskę,musimy wymagań więcej od siebie. I tłumaczyć ludziom, na czym polega wolność i jak z niej korzystać - bo nie każdy to wie,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#354073