Śmiertelna pułapka

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

„W głowie się nie mieści, że Polska...pragnie dołączyć do gospodarczej machiny zagłady jaką jest wspólna waluta” - dziwi się Jeremy Warner zastępca redaktora naczelnego londyńskiego Daily Telegraph.

W opinii jednego z najlepszych brytyjskich komentatorów gospodarczych, fakt, że premier Donald Tusk zapowiada referendum w sprawie przystąpienia Polski do strefy euro jest „najbardziej zaskakujący”, bowiem nasz kraj jest „najlepszym przykładem, że dobrze jest trzymać się z dala” od tej „konstrukcji nie do utrzymania”. To, że Tusk przekonuje Polaków do euro „w tym samym tygodniu, gdy strefa euro brutalnie wyrzuciła biedny, mały Cypr na ekonomiczny śmietnik, czyni jego działania trudnymi do pojęcia”.

Polski premier „spodziewa się, że Polska nie będzie Grecją, Cyprem, Portugalią, czy Hiszpanią, ale Niemcami, Holandią, Finlandią lub Austrią.... Pozostaje życzyć mu szczęścia”.

Minister spraw zagranicznych Radek Sikorski „ma jeszcze większe ambicje”. Już zapowiedział, że kiedy tylko Polska przyjmie euro, to „szybko zastąpi Wielką Brytanię w trójce najbardziej wpływowych państw Europy”. Na przykładzie Radka Sikorskiego widać wyraźnie „co europejski projekt robi z polityków: nadyma ich poczuciem własnego znaczenia do tego stopnia, że już nie potrafią jasno myśleć”. Ale można ich zrozumieć. Przecież będąc w strefie euro „będą mogli siedzieć przy głównym stole razem z Angelą Merkel i upajać się fałszywym poczuciem równego znaczenia i partnerstwa. Niestety stan taki trwa tylko do momentu, aż nie popadnie się w kłopoty lub nie odchyli się od kursu, bowiem wówczas krajowy lider przekonuje się, że nie ma nic do gadania.”

Cypr może być mały, ale narzucona kontrola przepływu kapitału jest „kolejnym etapem wprowadzania swoistej formy apartheidu, gdzie jedne euro są równiejsze od innych. To co zdarzyło się na Cyprze może się wydarzyć każdemu ze wspólnowalutowych eurogłupców. Powstaje pytanie, czy Mr. Tusk rzeczywiście pragnie wejść do takiej grożącej śmiercią pułapki ekonomicznej” – konkluduje komentator konserwatywnego dziennika.

Calosc tutaj: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/eu/9959819/Even-now-after-all-thats-happened-to-Cyprus-theyre-queuing-up-to-join-the-euro.html

Brak głosów

Komentarze

a mnie nurtuje pytanie: Dlaczego nagle wszyscy publicyści w tak zwanych opiniotwórczych gazetach zaczęli przykładać wagę do tego co zamierza tusk i jakie to ma dla Polski znaczenie?
Może ktoś wyjaśni co jest powodem tak nagłego zainteresowania tym akurat tematem i dlaczego?
Bo jakoś trudno wierzyć iż NYT wykazuje się naglą troską o sprawy Polaków wskazując że Tusk dąży do katastrofy na własne życzenie? O taki altruizm wobec spraw Polski nie można ich przecież podejrzewać. Mają w tym jakiś interes? Boją się że w wyniku kryzysu podobnego jak na Cyprze, tusko-komuna upadnie i Polacy rozpoczną rządy poza kontrolą "społeczności światowej"? Straciliby trohcę za dużo? Tusk zerwał się im ze smyczy realizując czyjąś lub własną, odmienną od założonej strategię?
I jeszcze jedno. W jakim kraju żyjemy, skoro odpowiedzi na takie ptania mogą jedynie pozostawać w sferze czczych domysłów, bo władza tak dalece oderwała się od suwerena, że ten nie ma już żadnych podstaw do sensownych rozważań? Ten nie-rząd nie pozwala na żadne racjonalne rozważania, bo nie kieruje nim żana racjonalna myśl przewodnia a jedynie tajne porozumienia. Nie rozumieją tego nawet ci którzy patrzą na poczyniania tuska z oddali? Wiatr zmienia kierunek?

Vote up!
0
Vote down!
0
#347236

Ech, Albion. Im zawsze będzie bardziej zależeć na Rosji, niż na Polsce. Więc niech sie nie mądrzą i zajmą się swoimi koloniami.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#347458

  Jesli mozna?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#347238

Za pozno w nocy pisane :-(

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/eu/9959819/Even-now-after-all-thats-happened-to-Cyprus-theyre-queuing-up-to-join-the-euro.html

Vote up!
0
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#347242

I to jest dowód że pakt Rosja-Niemcy z 1939r dalej jest aktualny,i niszczenie Polski to nie fikcja tylko rzeczywistość,POd płaszczykiem psełdo przemian,jak wysprzedaż złodziejska majątku narodowego,dla bezmózgowców zwana prywatyzacją,niszczenie armi Polskiej,i zakładów z wojskiem związane,wszystko co Polskie POszło praktycznie za darmo,huty,stocznie i wiele zakładów,a teraz Euro.
Krok PO kroku Polska Polska staje się pustynią.
Finansową,gosPOdarczą,i bezrobocia.
A w tedy nie ma problemów by Polskę przejąć i nią sterować i
rządzić według swego zaopatrywania.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#347245

Jesli nie ma spolecznego odzwieku na to, co lichwiarska mafia wlacznie ze swymi politycznymi kreaturami wyczynia z Polakami i majatkiem narodowym, to kto ponosi wine za taki stan rzeczy? Polacy ktorzy pozwolili sie okrasc czy okradajacy, ktory nie widzi zadnej przeszkody w okradaniu?

Coz, widocznie zasluzylismy na taka kare, a cierpienie bedzie wprost proporcjonalne do postepujacej narodowej glupoty (zidiocenia)...

========================

jasiek z toronto

http://polskawalczaca.com

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#347300

w tym kontekście.

Po pierwsze w1939 roku nie było Rosji ale ZSRR.

Trzeba rozróżniać gówno od twarogu.

Co ma Rosja do Tuska i strefy EURO?

Kazek

To pouczające, polska mutacja "Newsweeka" jest wściekle antyrosyjska, a mutacja rosyjska antypolska.

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#347308

Oj, Kaziu, Kaziu ;-)))! Rosji, mówisz, nie było? A Rosyjska Socjalistyczna Federacyjna Republika Radziecka to pies, Kaziu? Znaczit, sobaka ;-)))?

I dalej z tą "wściekle antyrosyjską, polską mutacją Newsweeka" lecisz? Kaziu, Prima Aprilis dopiero za dwa dni ;-)))!

Vote up!
0
Vote down!
0
#347309

 Widac wyraznie, ze nawet redaktor tak znanego dziennika nie ma pojecia kim jest Tusk i co on do tej pory zrobil z Polska razem z Komorowskim i swoimi POlszewikami. Gdyby wiedzial nie dziwilby sie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#347243

za często wciąga nosem.

Vote up!
0
Vote down!
0

jazzmin

#347288

Porownanie do Paktu Ribbentrop-Mołotow z 1939 roku jest jak najbardziej na miejscu. Obawiam sie, ze "konsumpcja" tego Paktu w odgrzanej wersji jest juz bardzo daleko zaawansowana. A jesli nalozyc na nasza obecna sytuacje zalozenia himmlerowskiego Generalplan Ost (patrz Zeszyty Oswiecimskie nr. 2, 1958)to robi sie strasznie. Podobienstwo koncepcji prowadzących do depopulacji obszarow miedzy Odra a Bugiem poraza.

RB

>Ucz sie historii, bo inni Cie naucza swojej<

Vote up!
0
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#347321

Duda nas nie wyzwoli z tego zniewolenia,jeśli sami tego nie uczynimy.

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#347342

"W tych warunkach to tak wysokie stanowisko w kierownic­twie Tetrarchią Świata powinno zadowolić Stalina i sprawić, że nie będzie ponawiał żądań, które stwarzają problemy nie do rozwiązania; sekretariat jednakże jest przeznaczony dla Francji, z głosem doradczym, a nie rozstrzygającym, jako na­groda za jej opór i kara za jej wewnętrzne załamanie. Tak więc kontynent amerykański pozostanie poza wszelką propagandą radziecką i pod wyłącznym wpływem Stanów Zjednoczonych, jak to obiecaliśmy państwom naszego kontynentu. Francja będzie mu­siała pozostać w orbicie angielskiej, obdarzona wszelako sze­roką autonomią i prawem do sekretariatu w Tetrarchii. Pod ochroną Anglii Portugalia, Hiszpania, Włochy i Grecja będą ewoluowały ku nowoczesnej cywilizacji, która wydobędzie je z tradycyjnego letargu.

Ponadto Związkowi Radzieckiemu zostanie przyznany jeden port na Morzu Śródziemnym. Zgodzimy się na jego żądania w sprawach dotyczących Finlandii i w ogóle Bałtyku; od Polski będziemy wymagali rozsądnego zachowania opartego na zrozumie­niu i kompromisie. Stalinowi pozostaje rozległe pole ekspan­sji w małych państwach Europy Wschodniej. Trzeba naturalnie wziąć pod uwagę te dwa narody lojalne, to znaczy Jugosławię i Czechosłowację, oczywiście nie zapominając o całkowitym zwrocie terenów, które zostały czasowo oderwane od Wielkiej Rosji."
Całość "LISTU BRATA ROOSVELTA DO STALINA" dostępna m.in. tutaj:
https://sites.google.com/site/krzysztofcierpisz/listbratarosveltadostalina
Cypru co prawda nie wymieniono ale widzimy że rozkwita pod germańskim cycatym słońcem jak i pozostali protegowani ex-superimperium(zawsze dotrzymującego traktatów,of course).W świetle powyższego zadziwienia Mr.Jeremy`ego Warnera jawią się raczej nieszczerze a może i bezsilnie. Ambicje męża pani Jabłonki i spodziewania Donalda wnuka swojego dziadka spełniają się na naszych oczach: Polska nie staje się Portugalią, Grecją, Cyprem, nawet nie Holandią czy Finlandią ale po prostu Niemcami. Generalplan Ost załatwi ostatnią niedogodność na drodze do Władywostoku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#347396