Nisko latające szczątki raportu Millera

Obrazek użytkownika seaman
Kraj

Ze strony komisji rządowej Millera Polacy dość dzielnie znosili naciągane konteksty sytuacyjne oraz zwyczajne bzdury, lecz kiedy zostali upokorzeni, zapewne się rządowi odwiną. Od razu uprzedzam – nie chodzi tylko o fakt, że komisja Millera potraktowała ludzi jak idiotów. Pisząc to mam na myśli upokarzającą świadomość nędzy postaci, które państwo polskie desygnowało do badania największej powojennej tragedii narodowej.

Charakterystyczne, że dzieje się tak w momencie, gdy po uporczywym programowym milczeniu eksperci Millera i Laska zaczęli publicznie bronić swoich ustaleń. Dopóki siedzieli cicho, raport był poddawany miażdżącej krytyce, ale to jakoś spływało bez większych konsekwencji dla jego autorów. W tym sensie, że mogliśmy sobie różne rzeczy o nich wyobrażać – a to że są na smyczy rządu; a to że boją się ruskich albo wreszcie, że są wobec ruskich bezradni. Ale jednego się raczej nie spodziewaliśmy – że mamy do czynienia z takimi tandeciarzami.

Owszem, były podejrzenia, że to nie są orły ani sokoły, akredytowany Klich nie pozostawiał żadnych wątpliwości co do swojego formatu i kalibru intelektualnego. Ludzie z komisji Millera, zmuszeni przez media obozu władzy do zabierania głosu, siłą rzeczy ukazać musieli swoje prawdziwe oblicza. I ukazali, lecz tak niezborne i przy tym w jakiś durny sposób zadufane, że jako naród przecieramy oczy ze zdumienia. Kogo tam wysłaliśmy? Skąd oni wytrzasnęli takie typy, jak nie przymierzając z obrazów Jerzego Dudy-Gracza?

I tu nie chodzi bynajmniej o jakieś skomplikowane zadania, które przerosły ich możliwości. Nie, tu chodzi o najprostsze historie w rodzaju zmierzenia nieszczęsnej brzozy. Ja nie mogę tego pojąć, nie mieści mi się w głowie, dlaczego komisja nie pomierzyła obiektu, który według niej był bezpośrednią przyczyną upadku samolotu? Choćby dla podbudowania swoich racji przed opinią publiczną. Przecież na czele komisji, którą powołał szef rządu stał jego minister. Polityk mógł się chyba spodziewać, że raport może być kwestionowany i podważany. Dlaczego więc nie zrobili tak prostej, nieskomplikowanej i oczywistej rzeczy? Dlaczego nie podjęli zadania na miarę krawieckiej taśmy i drabiny?

To jest niewytłumaczalne, gdyż mimo wszystko uważam, że członkowie komisji Millera górują nad przysłowiowym już Kononowiczem. Jedyna alternatywa mniej obraźliwa dla nich, chociaż bardziej hańbiąca, to jest ukrywanie prawdziwego przebiegu zdarzeń. I tu następuje oczywisty koniec tego komentarza, bo dalej ciągnąć tego wątku się nie da bez pośrednictwa wymiaru sprawiedliwości. Jak bowiem zrozumieć, że członkowie komisji w liście do ministra z lutego 2011 usprawiedliwiają się, że nie zbadali wraku z powodu niedopełnienia obowiązków przez akredytowanego Klicha, a dzisiaj twierdzą, iż wrak został przez nich zbadany?

W filmie Anity Gargas „Anatomia upadku” jeden z członków komisji opowiada o polskim akredytowanym Edmundzie Klichu i zarzeka się, że cytuje go dosłownie. Otóż komisji brakowało tłumaczy z rosyjskiego i Klich zapytany dlaczego ich nie wynajął, odrzekł, że nie wziął na ten cel pieniędzy z ambasady, gdyż bał się, że mu je ukradną. To są surrealistyczne klimaty w stylu twórczości Salvadore Dali, jakaś patologiczna małostkowość.

Doktor Maciej Lasek, obecny przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, odpowiada na pytanie dlaczego komisja w raporcie przykryła punkt TAWS-38 jakimś znakiem graficznym. Według Laska zrobiono to dla lepszego zrozumienia przez czytelnika przyczyn katastrofy. Można sobie w tym miejscu różne rzeczy pomyśleć o intencjach doktora Laska i całej komisji, ale spróbujmy na chwilę zatrzymać się przy tym tłumaczeniu Laska.

Pomińmy także już fakt, że on traktuje nas jak idiotów. Był czas przywyknąć. Ale jak wytłumaczyć, że człowiek tytułujący siebie ekspertem, posiadający stopień doktora i stanowisko szefa państwowej instytucji, potrafi wykrztusić z siebie tak infantylne tłumaczenie? Przy czym cały czas mamy w pamięci, że on się wypowiada publicznie w celu uwiarygodnienia oficjalnej wersji przyczyn katastrofy smoleńskiej. Owszem, on broni także swojej pracy, ale w mediach występuje na wezwanie rządu i mediów mu sprzyjających, żeby podtrzymać upadającą na naszych oczach wersję.

Tymczasem każdy widzi, że Lasek jest przeciwskuteczny, robi dokładnie na odwrót niż to, czego się po nim oczekuje. Całkiem niedawno przy okazji wykrycia trotylu na wraku Tupolewa wyszedł z kretyńską frazą, że jest trotyl, nie było wybuchu; był wybuch, nie ma trotylu. I to ma być as atutowy rządowej narracji w sprawie katastrofy smoleńskiej. Na komisji Millera mści się dzisiaj bezkrytyczne przepisywanie do raportu rosyjskich ustaleń, to nie ulega wątpliwości.

Jeśli brzoza jest złamana znacznie wyżej niż podaje to raport Millera, a jednocześnie Lasek upiera się, że „wysokość uderzenia zawarta w raporcie naszej komisji została określona na podstawie pomiarów przeprowadzonych przez członków KBWLLP, którzy przebywali w Smoleńsku”, to znaczy tylko jedno – ktoś kłamie albo mamy do czynienia ze skończonymi niedołęgami.

No, owszem, jest okoliczność łagodząca - wiele wskazuje, że brzoza ma właściwości magiczne. Każdemu jawi się inaczej. MAK widział złamaną brzozę na wysokości 5,10m i tak to przepisał Miller do swojego raportu. Ale już nasza niezwyciężona prokuratura wojskowa miała dwa różne zwidy: 7,70m i 6,66m. Z kolei rosyjski dokument z oględzin miejsca katastrofy podaje 9m.

Jakkolwiek by to skomentować, jedno jest pewne, że raport komisji Millera jest już w strzępach, drzazgach, zdefragmentowany, potrzaskany. W dużej mierze za sprawą nieudolności członków komisji. Ale te odłamki, dzisiaj unoszące się nad naszą polityczną sceną, wkrótce zaczną działać jak śmiercionośne rykoszety. Dzisiaj jeszcze rzecznik rządu odsyła dziennikarzy pytających o brzozę do raportu komisji Millera, gdzie podano inną przyczynę katastrofy niż uderzenie w brzozę. To prawda, w raporcie pisze się o zejściu samolotu poniżej pułapu minimum. Tylko jak tu wierzyć w jakiekolwiek z ustaleń komisji, którą przyłapano na kłamstwie i to w co najmniej kilku przypadkach? Już wkrótce raport Millera stanie się w powszechnej świadomości synonimem obciachowej fuszerki i to jest raczej mało powiedziane.

Ten kontekst sytuacyjny jest śmiercionośny nie tylko dla wiarygodności millerowskiej komisji, lecz także dla szefa rządu, który ją powołał. I dla mediów, które dzisiaj goszczą kłamców w swoich redakcjach i studiach. Tym bardziej nie należy się spodziewać litości dla ekspertów Millera, gdy zacznie się poszukiwanie kozłów ofiarnych. Na Millera, Laska et consortes pójdzie pierwszy impet, gdy rząd i media zaczną bronić resztek swojej wiarygodności. Ale rykoszety nie oszczędzą również ich.

Brak głosów

Komentarze

Powiedziałby że zmierzono brzozę i wyszło 777cm ale to nie znaczy że tyle brzoza ma długości.
Zmierzono 777cm ale nie stwierdzono że to jest 777cm - a to różnica.
Jaka jest dokładna długość drzewa będzie wiadomo za pół roku po dokładnych pomiarach.

Tacy jedni (co książkę pisali) opowiadali że pojechali do Smoleńska zrobić jakieś pomiary i żeby to dobrze wyszło wzięli ze sobą deodolit. (ponoć jakiś wypasiony na max)
I jeden potem opowiadał jak wchodził na to drzewo aby je zmierzyć.
Nie jestem geodetą ale coś mi się zdaje że gdybym trochę podłubał przy tym teodolicie to zmierzyłbym (obliczył) wysokość drzewa bez wchodzenia na nie, i dość dokładnie.

Remek

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#333332

Ich potrzeba wchodzenia na drzewo to pewnie atawizm, a więc silniejszy od rozsądku ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#333336

Litości! Małpa przy tych millerowych akredytowanych "fachowcach" to niewyobrażalny cud intelektu. Nie możemy tak poniewierać Bogu ducha winnych zwierząt, zestawiając je z tą bandą oszustów.

Poza tym, czas przygotować listę, a w zasadzie 2 listy:
- lista nr 1 - to spis kandydatów do odebrania tytułów naukowych, za ewidentne fałszowanie i pokrętne interpretacje wyników pomiarów, obiektywnie i apolitycznie działających urządzeń z Tu-154 M,
- lista nr 2 - to spis zawodowych żołnierzy, oficerów, pilotów, prokuratorów - kandydatów do degradacji i odebrania wszelkich przywilejów, z emerytalnymi włącznie.

Zdrajcom należy się jedynie potężny kop w d..ę w kierunku na wschód. Niech lecą do kumpli z MAK-u i tej całej sowieckiej swołoczy.

Pozdrwiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart.

Vote up!
0
Vote down!
0
#333557

i ciemno wszędzie, głucho wszędzie... Tylko pancerna brzoza szczerzy we mgle drzazgi jak jakiś współczesny Drakula kły, ale zamiast krwi, wysysa mózgi. Przy Klichu Edmundu się nie pożywił, poprawił u Laska i mamy efekt.
Ze też Graś jakoś nie pała chęcią brania go w obronę....

Ale żarty na bok - panowie z komisji Millera są w czarnej d... . I co by nie było przyczyną katastrofy to już w niej zostaną. Cały ich autorytet poszedł się paść na smoleńskie łąki, a dorobek naukowy za papier toaletowy może już najwyżej posłużyć.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#333416

Bardzo dobry artykuł. Najgorsze w tym jest to, że ktoś tych wszystkich pseudonaukowców powołał, więc za nich odpowiada. I jak widać i czuć ta farsa będzie trwała nadal. Nie ma już jak się z niej wycofać, pozostało trzymać się kłamstw.
Brzoza nie ma znaczenia w tej całej lawinie kłamstw, już niedługo będą ja omijać. Teraz będzie się promować wersję zejścia samolotu na bardzo niski pułap wysokości, coś wymyślić muszą.
A mi wstyd, że w moim kraju takie rzeczy mają miejsce.

Pozdrawiam (10)
Polak2013

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#333418

pisalem o tych Millerowskich pomiarach odnoszac sie do dokladnosci podania jej srednicy
"{(wg nieszczęsnych pomiarów "ocznych " Millera - o hańbo dla "inżyniera", który w obróbce skrawaniem dokładność podawał do 0,01mmm = 0,000 01 m
a tu podaje na oko z dokładnością do decymetra =0,1m,
WSTYD i wysoka NIERZETELNOŚĆ niegodna inżyniera,
MILLER PODAŁ ŚREDNICĘ BRZOZY na 30-40cm, przy ziemi
o cztery rzędy poniżej dokładności w swojej dziedzinie
Murarze , chłopaki po zawodówkach robią mury na +/-1cm , panie wojewodo Miller,
czyli 10 razy dokładniej niż pan nam żeś raczył zapodać "mordercza brzozę - już uwieczniona przez Mennice ,
wiec proszę tego nie nazywać badaniami bo już tu jest :
WIELKIE KŁAMSTWO,
NIERZETELNOŚĆ,
ZATAJANIE ZBRODNI ,
CO PODLEGA POD PROKURATORÓW I PARAGRAFY ! )} "

calosc jest tu
http://niepoprawni.pl/blog/2802/artymowicz-buja-w-kosmosie-i-brzozowa-miotla-anodiny

Vote up!
0
Vote down!
0
#333441

 zamotali się w kłamstwie. Chcę zobaczyć ICH WSZYSTKICH na ławie oskarżonych. Łącznie z ich prowodyrami: tusskiem, kopaczką, bronkiem, arabem i cieciem od niemca.

Vote up!
0
Vote down!
0
#333444

A potem już tylko szafot.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd med a magyart.

Vote up!
0
Vote down!
0
#333565

 Dla nich to jestem nawet za przywróceniem KS. A przynajmniej banicji z paszportem w jedną stronę - NA WSCHÓD. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#333597

Szechter na banicji w Szwecji ma sie ponoc dobrze...
Moze im za granice jeszcze WYSOKIE renty posylac?
A kolonie karne im zrobic przy budowie drog.

Vote up!
0
Vote down!
0
#333610