Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: safe_value w similar_handler_argument_nid->query() (linia 310 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/similar/views/similar_handler_argument_nid.inc).

Złotówka, ostatni bastion niepodległości.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Jak zdiagnozować obecnie chorą polską demokrację. Wyrwani  nagle z socjalizmu i  wrzuceni do kapitalistycznego kotła, zachowujemy się jak aborygen w śródmieściu Sydney.

Natrafiłem na dość ciekawy artykuł napisany przez Andrew Stuttaford dla National Review Online. Oto omówienie treści w nim zawartej.
 
"Jednym z najbardziej przygnębiających spektakli ostatniego roku ,choć nie tylko, który był także nieco zwariowany i straszny zarazem, była EUfilia części polskiej elity politycznej. Członkostwo w Unii Europejskiej  pozwoliło znacznie dotąd "nadużywanemu" państwu  na wpisanie się na listę państw "Zachodu" (subsydia unijne też nie były złe), ale  to nie oznacza że należało odrzucić resztek ciężko zdobytej niepodległości ,lub, co nie jest bez znaczenia, zgodzić się na szaleństwo jakim jest eurozona.
Dobrze by było więc sprawdzić to wszystko w drodze REFERENDUM.
Po dość szczególnej debacie o sprawach zasadniczych Sejm odłożył do lutego głosowanie w kwestii przystąpienia do paktu fiskalnego, po tym jak rząd nie miał pewności czy potrafi wygrać głosowanie. Opozycja zagroziła bojkotem głosowania argumentując że pakt " jest szkodliwy dla Polski, dla polskich przedsiębiorców jest niekonstytucyjny". 
Jeśli chodzi o euro Premier Tusk ostrzegał w grudniu " stoimy przed podjęciem decyzji czy chcemy być krajem w sercu Europy ... czy marginesowym krajem z własną walutą". "Kraj musi w  najbliższych miesiącach określić w którym kierunku zmierza" powiedział. Inaczej  pociąg odjedzie bez nas.".
 
Tak więc widzimy ta samą retorykę którą juz z powodzeniem zastosowano w innych krajach. Polska propaganda niczym nie różni się od tej jaką stosują brytyjscy EUrofile.
Die Welt, zauważa  że polska "euro-data" przypomina fatamorganę. Gdy Polska przystępowała do Unii w 2004 roku, mówiło się o roku 2009. Potem premier Tusk w roku 2008 przeniósł termin na rok 2011. Wówczas przyszedł kryzys europejski i okazało się że Polska ze swoją walutą ( choć niewymienialną ,przyp. mój) okazała się jedynym sprawnym ekonomicznie krajem a złotówka dobrym pieniądzem.
Lider partii opozycyjnej PiS, Jarosław Kaczyński,  skrytykował dążenia do wejścia w eurozonę mówiąc: "jeśli pali się dom nikt się do niego nie wprowadza". Dodał też że są w Europie kraje proponujące inne pomysły," które oznaczają prawie całkowitą utratę  niezależności ekonomicznej". Polska ryzykuje utratę tego , co z niemałym trudem ostatnio zdobyła. Nie ma najmniejszego powodu aby się poddawać.
 
Krzysztof Szczerski z PiS podkreślał że Polska głosowała w 2003 roku za przystąpieniem  do EU ale nie za akcesem do niby federacji jaka staje się teraz eurozona.
“ Tylko wówczas gdy będziemy zdolni do konkurowania z krajami eurozony , wprowadzenie euro mogłoby być dla nas korzystne" uważa Leszek Balcerowicz ale to jeszcze trzeba na to trochę czasu.Potrzebujemy przynajmniej 20 lat aby osiągnąć standard życia jaki mają Niemcy.
.
Kaczyński to rozumie. Szczerski to rozumie . Balcerowicz (ojciec polskiej transformacji ekonomicznej )  to rozumie, ale tylko częściowo. Można dyskutować o tym co zyskała Polska przez ostatnie 20, ale ekonomia nie jest wystarczająco silna by rywalizować z brukselskim krwiożerczym pieniądzem. Ale nawet gdyby była , gdyby też eurozona uporała się z kryzysem  w zadowalający sposób, problemy polskiej demokracji dałyby w przypadku oddania złotówki za euro katastrofalne skutki. Trzeba więc powiedzieć NIE.
 Trzeba też dodać  że tylko ( a może aż, przyp. mój) 56 procent Polaków przeciwstawia się wprowadzeniu wspólnej z EU waluty. Co złegodolega pozostałym 44% ? 
 
PS. No i czy nie jest prawdą że z daleka widać lepiej albo że sąsiad lepiej wie co dzieje się w naszym domu?

 

Brak głosów

Komentarze

Ludzie jak będą zarabiać po 300-400 EUR to może zmądrzeją

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#319484

po co czarnowieszczysz?

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#319488

 JAKnie powstrzymamy(A kto ma to zrobić) OBERMATOŁA I bandy zaprzedanych żydom kacapom i germańcom szubrawców z PO,jak nie nastąpi coś nieprzewidzianego politycznie na świecie tak przypadkiem lub nie otrzymamy pomocy z NIEBIOS wprowadza Euro jak nic i zrobia z nami jeszcze nie jedno aby nas zgnoić

  Najpierw musimy się koniecznie,bezwzględnie dowiedzieć jako Polacy CO NA NICH MAJĄ iż każdy ich dzień to zdrada stanu (Z KULĄ W ŁEB W TLE)

Vote up!
0
Vote down!
0

 NSZ-ZJ

#319514

Szanowny Panie Autorze tekstu,
porownanie jakiejkolwiej nieporzadanej sytuacji do zachowania Aborygena z srodmiesciu Sydney, w/g prawa australijskiego podlega surowej karze. Zachecam do bardziej trafionych porownan, choc calosc Pana tekstu jest sensowna. Wiecej szacunku dla innych nacji, szczegolnie dla Aborygenow, ktorych setki tysiecy zostaly bestialsko wymordowanych przez europejskich najezcow.

Vote up!
0
Vote down!
0

Australia

#319642

natomiast żadna libertyńska poprawność polityczna nie bedzie miała na mnie wpływu. Ilu aborygenów rządzi swoim krajem a ilu potomków tych co ich "wyrżnęli" i katowali zesłańców? Tak sie o nich troszczą?
Taka poprawnośc polityczna w kwestii aborygenów nie uspokoi ich sumień i skutkuje tyle co płacz nad rozlanym mlekiem.

A propos . Czy aborygeni mają swoje REZERWATY tak jak Indianie w USA ?
Nikt by sie nie obrażal gdym napisal " jak Indianin na Manhattanie".

Brzydzę się taką austarlijską hipokryzją.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#319788

W Polsce porównanie do Aborygena jest często używane, autor tego nie wymyślił. Mnie też zdarzyło się tego słowa używać w odniesieniu do siebie, np. kiedy po raz pierwszy, ileś tam lat temu, zetknęłam się z kranem na fotokomórkę.

Cóż, trzeba by i to z polszczyzny wyrzucić, jak widać ;-)
Podobno w Niemczech ma być zakazane "czarny rynek" - bo to określenie pejoratywne, a może kojarzyć się (pejoratywnie) z jedną z ras. Wiele jeszcze przed nami do zrobienia ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#319867

Nie ma znaczenia, w odniesieniu do kogo jest stosowane to porownanie. Przeslanka jest taka sama: Aborygeni sa glupi (bo nie ucywilizowani)  w porownaniu z tymi, ktorzy bezprawnie zajeli ich kraj i wiekszosc z nich wymordowali a reszte zepchneli na margines. Masz racje, proxenio, mamy jeszcze wiele do zrobienia, poczawszy od przemyslen nad tym, kogo uwazamy za "cywilizowanego" i czy powinnismy gloryfikowac napady, kradzieze i ludobojstwo w imie "cywilizacji," a potem nasmiewac sie z pokonanych. Nie chodzi tu o polityczna poprawnosc, a o wyzbycie sie pogardy dla innych narodow i grup etnicznych, ktore rzekomo cywilizowane nie sa. Chcialabym tylko zobaczyc jak dlugo przezylby ktokolwiek z nas zostawiony samemu sobie na "lonie natury" i jak wtedy wypadloby nasze ucywilizowanie.

W Kanadzie zydzi bardzo placza nad swoim losem z powodu Holokaustu, a zetknelam sie z jednym z nich, ktory wymyslal Indianom amerykanskim. Wydawalo mi sie to bardzo dziwne, ze przedstawiciel tej wlasnie grupy etnicznej nie byl w stanie zrozumiec sytuacji Indian. Tak samo jak dziwne jest, gdy Polacy kolonizowani przez stulecia nie sa w stanie zdobyc sie na wiecej empatii dla narodow, ktore zostaly zdziesiatkowane, ograbione i zniewolone.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#319890

widac, za znasz sie na wszystkim, a ostatnio nawet jestes wszystkowiedzacy w sprawach Aborygenow. Brawo.Prawdopodobnie spedziles w Australii wiele lat. A czym jeszcze sie brzydzisz? Przestan sie kompromitowac i zmien temat

Vote up!
0
Vote down!
0

Australia

#319862

uważam za sabotaż odwracający uwagę od ważnych spraw przyszłości Polski. Nie za trolling a za polityczny sabotaz właśnie.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#319896

Nie denerwuj sie, Nathanel, Aborygenowie to tylko dygresja.

Wracajac do tematu:

Przyjecie Euro w dzisiejszej sytuacji, zarowno w Polsce, jak i Europie to samobojstwo. Ludzenie rzekomymi dobrodziejstwami wspolnej waluty to jeszcze jeden podstep do tego, aby powykreslac wszystkie panstwa z mapy Europy i stworzyc jeden wielki totalitarny kolchoz wiecznie placacy haracz banksterom. Nie chodzi tu o zadna wspolprace ani konkurencje, ale o to, aby rzadzila mala grupa wlascicieli miedzynarodowych korporacji, ktore mialyby wylaczny monopol i wylaczna wladze. Polska powinna powiedziec NIE, bo tak jak mowisz, jest to ostatni bastion niepodleglosci.

Nawiasem, watpie, aby Polska osiagnela za 20 lat standard zycia Niemcow, chyba, zeby sie wyrownal, bo im bedzie ciagle podupadal (a na pewno bedzie jesli EU bedzie trwalo). Niemcy Zachodnie byly przez dlugie lata wspomagane finansowo przez USA, podczas kiedy Polska byla i jest ograbiana.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#319910

"“ Tylko wówczas gdy będziemy zdolni do konkurowania z krajami eurozony , wprowadzenie euro mogłoby być dla nas korzystne" uważa Leszek Balcerowicz ale to jeszcze trzeba na to trochę czasu.Potrzebujemy przynajmniej 20 lat aby osiągnąć standard życia jaki mają Niemcy."...

Do konkurowania??? Balcerowicz zapomniał już, że UE miała być przykładem partnerstwa i równouprawnienia, a nie konkurencji....
To raz.
Dwa - Balcerowicz bardzo dobrze wie, że za 20 lat to Polska najwyżej dzisiejszy stan Niemiec osiągnie (ewentualnie), a przez ten czas Niemcy pójdą o kolejne dziesiątki lat do przodu, czyli perpetuum mobile, nihil nowi za 20 lat. O ile oczywiście UE się zachowa.

Zacytowaną wypowiedzią Balcerowicz daj sygnał Angeli - dymaj Polskę dalej, będzie Niemcom i UE dobrze do końca świata i jeden dzień dłużej.

Intensywne ostatnio parcie Tuska na euro to znak, że już tylko sukces wprowadzenia przez niego euro w Polsce może doprowadzić go do europosadki, a raczej do immunitetu, który mu da. Bo właśnie nietykalności Tusk dziś najbardziej potrzebuje - po tym jak zdewastował polską ziemię i polskie umysły, po Smoleńsku...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#319894

Twoje okreslenia typu "poprawnosc polityczna","australijska hipokryzja", wreszcie "polityczny sabotaz" do mojej krotkiej notki, sa kompletnym idiotyzmem. Wydawalo sie,ze jestes madrzejszy,a tu co,zlosc i dziecinne oburzene. Warto chyba zwracac uwage na szacunk do innych nacji, ktorego tak brakuje wsrod Polakow. Pewnie nie jeden raz mowiles lub chocby myslales o innych ludziach "czarni","zolci". Polacy to lubia, jak slusznie zauwazyli inni blogerzy. Czujemy sie wtedy lepsi, kiedy ponizamy innych, chocby z zalozenia w delikatnej formie? Opanuj sie Nathanel, pomysl chwile.

Vote up!
0
Vote down!
0

Australia

#319919

W tym jesteś mistrzynią. Nawracanie na rozsadek nie jest moim przeznaczeniem, więc nasza rozmowa dobiegła końca.

Idź zawracaj głowe aborygenom: żóltym, zielonym czy jacy oni są albo rabinowi ( teraz oskarz mnie o anytysemityzm). Ja jestem zielony bom z Marsa.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#319920

Masz racje, Nathanel. Nie tylko jestes zielony ale i mowisz innym jezykiem i faktycznie dalsza dyskusja z toba nie ma sensu, o czym swiadczy twoja odpowiedz skierowana do Australii. Nie po raz pierwszy spotkalam sie z taka reakcja  - obrazanie sie na kogos, kto domaga sie szacunku dla innych, ale prawde mowiac, nie spodziewalam sie tego po tobie, zarowno jak chodzi o tresc i forme. Nie wiem gdzie mieszkasz, moze dla ciebie Aborygeni australijscy albo Indianie amerykanscy to czysta abstrakcja, ale zapewniam cie, ze sa to ludzie z krwi i kosci, tak samo czujacy i myslacy, odczuwajacy bol i cierpienie, jak wszyscy. A cierpien im nie poskapiono.

Podobno w Pismie Swietym jest powiedziane: Szanuj blizniego swego jak siebie samego? Co nie przeszkadza wielu bogobojnym rzekomo katolikom ublizac ludziom innych nacji, podczas gdy sami domagaja sie szacunku dla swojego narodu. Ciekawe, jak oni godza te sprzecznosci w swoich sumieniach?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#319921

Dlaczego "podobno"??? Te słowa Jezusa znajdziesz w Mk 12, 29-31. Jeśli szanujesz bliźnich swoich, nie zbywaj ich słowem "podobno".

Vote up!
0
Vote down!
0
#319922

Ufoludki roznych kolorow dokonaly udanego desantu. Nikt nie mowi o temacie, wszyscy o ludkach.Przepraszam, nie wszyscy, tylko ci najglosniejsi

Vote up!
0
Vote down!
0
#319948

Lotna, dziekuje Ci za wsparcie. Widze jednak, ze do zadufanego w sobie buca nie przemowisz.

Vote up!
0
Vote down!
0

Australia

#319953

że Nathanel to buc.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#319960

i wydaje sie naiwniaczce że wejdzie po moich plecach, tyle że Nathanel co prawda starzec ale sie jeszcze nie garbi gdyż sie przed nikim nie zgina w pokłonach.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#321573

Chce dobra Polski?Wątpię.To uczeń magistra Jeana Vincenta który Polskę ma w poważaniu głęboko.Ta nacja nie pracuje,tylko kombinuje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#323800