Dyrygent na dachu

Obrazek użytkownika kryska
Świat

Uroczyste otwarcie miało miejsce w lutym b.r.
Pomysłodawcą ŻPE / Żydowski Parlament Europejski / był prezydent Izraela Szymon Peres. Belgijski deputowany Joel Rubinfeld wyjaśnił, że Parlament ma trzy główne cele:
- walkę z antysemityzmem
- poparcie dla Izraela
- promocję i ochronę interesów i wartości żydowskich na szczeblu międzynarodowym.
I tak budynek Parlamentu Europejskiego (PE) w Brukseli mieści teraz dwa parlamenty – zwykły PE i Żydowski Parlament Europejski (ŻPE).
W uroczystym otwarciu wzieli udział oprócz deputowanych z 47 krajów Europy (w tym z Polski), przewodniczący największych organizacji żydowskich ze Stanów Zjednoczonych oraz m.in. szef komisji spraw zagranicznych PE Elmar Brok z Niemiec, który wyraził nadzieję na owocną współpracę ŻPE z PE.
wybory przeprowadziła Żydowska Unia Europejska (organizacja starsza niż ŻPE).

Jej przewodniczący Tomer Orni, poprzednio reprezentant izraelskiej Agencji Żydowskiej, poinformował, że demokratyczne wybory do ŻPE odbyły się przez Internet. 400 tysięcy europejskich Żydów wybrało ŻPE na wzór Knesetu – studwudziestoosobowy.

Głosowanie internetowe spowodowało, że do ŻPE niespodziewanie nominowano m.in. aktora Sachę Barona Cohena, piłkarza Davida Beckhama, reżysera Romana Polańskiego i innych, którzy nawet nie wiedzieli, że kandydują. Ich nominacje okazały się zresztą nieważne – kilku innych nominowanych, szczególnie narodowych parlamentarzystów i polityków, zrezygnowało. Program do głosowania nie miał możliwości sprawdzania obywatelstwa głosujących.

Do ŻPE weszły zasłużone osobistości społeczności żydowskiej z wielu krajów. Polskę reprezentuje przewodnicząca Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego Monika Krawczyk. Była rozmówczynią prezydenta Obamy w czasie jego ostatniego pobytu w Warszawie, dziękując mu za wszystko, co robi dla Izraela.

Od strony formalnej ŻPE ma status organizacji pozarządowej. Na Zachodzie też mówi się o nim niewiele. Komentarze w prasie żydowskiej i izraelskiej są bardzo pozytywne – „w Europie żyje ok. 3 i pół miliona Żydów i potrzebują oni aktywnej reprezentacji”. W Europie niektóry mają wątpliwości, czy nie przyczyni się to do powstania jakichś innych parlamentów europejskich, według kryteriów narodowo-religijnych. Na ogół jednak odbiera się to jako chęć dodatkowego wzmocnienia przez Izrael wpływów w Europie, szczególnie przed szykującym się bombardowaniem Iranu.

Wiecej: ]]>http://www.eioba.pl/a/3njk/dwa-parlamenty-w-jednym#ixzz2BdcgY8vH]]>

Członkowie Parlamentu Europejskiego, którzy reprezentują 47 krajów, zostały wybrany przez ponad 400.000 ludzi ze Wschodu, Środkowej i Zachodniej Europy.

Przemówienie inauguracyjne na Pierwszej Sesji Żydowskiego Parlamentu Europejskiego.

Haverim, Haverot. Panie i Panowie,

Jestem dumna i zaszczycona stając dzisiaj przed wami, otwierając historyczne spotkanie, które oznacza przyszłość Żydów w Europie i poza nią. Faktycznie po raz pierwszy zebraliśmy w tej sali przedstawicieli organizacji reprezentujących ponad 3,5 mln żydowskich obywateli na całym naszym kontynencie.

Pozwolę sobie również powitać kierownictwo Konferencji Przewodniczących Głównych Amerykańskich Organizacji Żydowskich, których mamy przyjemność dzisiaj gościć w Parlamencie Europejskim. Jak wiecie, dialog pomiędzy kierownictwem amerykańskiego i europejskiego żydostwa będzie pierwszym punktem tego spotkania i mam nadzieję, że będziemy mieć owocną i wzbogacającą dyskusję.

Patrząc na zgromadzonych, pozwólcie przywołać historyczną paralelę, o której wspomniał mi kilka dni temu mój dobry przyjaciel (on jest na tej sali …), w nawiązaniu do Parsza Yitro z ostatniego tygodnia.

3324 lat temu, ponad 3 mln Izraelitów zebrało na górze Synaj, i za pośrednictwem Mojżesza otrzymali 10 przykazań. O tym wydarzeniu jest mowa w Torze i wyjaśnił je Rashi, wiodący komentator, który żył w Europie 900 lat temu, kiedy wszyscy ci ludzie rozbili obóz “jako jeden mąż o jednym sercu” – keish ehad belev ehad.

Po raz pierwszy w historii, europejski [sic! - admin] naród żydowski stawia się dziś jak jeden mąż, czy może powinnam raczej powiedzieć – jako jedno zgromadzenie zebrane w jednej sprawie. To prawdziwy zaszczyt, że otwieram to spotkanie, które będzie pierwszym i inauguracyjnym posiedzeniem Żydowskiego Parlamentu Europejskiego, w którym uczestniczy 120 wybranych członków, pochodzących z 40 krajów europejskich. Istnienie Europejskiej Wspólnoty mówiącej jednym i tym samym głosem, z pewnością będzie najbardziej wartościowe dla wielu europejskich debat, w których jej udział jest oczekiwany i potrzebny.

I to chyba nie jest przypadkiem, że w tym tygodniu czyta się Parasha Mishpatim, określający prawa i zasady społeczeństwa, i który stanowi kolejny ważny i zdecydowany krok dla Wspólnoty. Posiadanie zasad i praw nie tylko służy integracji i spójności grupy, ale także chroni i mobilizuje każdego człowieka. Wierzę, że nowo utworzony Żydowski Parlament Europejski będzie głosem reprezentującym i mobilizującym społeczność żydowską w Europie.

Jesteśmy tu dziś w Parlamencie Europejskim, domu który zawsze był symbolem pokoju, tolerancji [sic! - admin] i wspólnej przyszłości. Oczywiście, jest jeszcze długa droga, zanim się wzmocni naszą Unię Europejską, ale kontynent zebrał się ponad 50 lat temu uznając wartości, które nadal muszą być zachowywane. Ekstremizm, rasizm, nietolerancja i antysemityzm nie mają miejsca w Europie, a ten dom będzie stał na straży praw i ochrony każdego obywatela Europy.

Dlatego mam szczególny honor w otwarciu tego spotkania, jako członek Parlamentu Europejskiego. Europejska rodzina żydowska – albo Mishpaha – spotyka się dziś w domu europejskiej rodziny. Siłą napędową w rodzinie zawsze są debaty i dyskusje – i czasem mogą być różnice zdań. Ale jestem pewna, że Europejski Parlament Żydowski będzie silnym głosem, który pozytywnie przyczyni się do europejskiego rozwoju. Życzę Państwu owocnych obrad, życzę skutecznych rezultatów, i życzę wielkiego sukcesu.

Pozwolę sobie zakończyć błogosławieństwem tradycyjnie wymawianym przy specjalnych okazjach. Jako kobieta, czuję się uprzywilejowana to powiedzieć przed wami, jako mówią Żydówki kiedy zapalają świątecznego świece:

Zapalam świecę, symbol pokoju. Zapalam świecę na tym zgromadzeniu i pierwszej sesji Żydowskiego Parlamentu Europejskiego.

She eheyanu. Ve Ki manu. Vehijianu lazmán azé.
Mazel Tov!

]]>http://marucha.wordpress.com/2012/02/29/przemowienie-inauguracyjne-na-pi...]]>

Tomer ornitopter, dyrektor generalny Europejskiej Unii żydowskiej EJU), organizacji, która zainicjowała założenie nowego parlamentu, oświadczył: "Wizja Parlamentu Europejskiego żydowskiego jest teraz rzeczywistość To historyczne wydarzenie jak nowy parlament. kamieniem milowym dla żydowskiej reprezentacji w Europie. Jesteśmy głęboko przekonani, że parlament będzie pozytywna siła w zaspokajaniu zmieniających się warunków i wielkich wyzwań europejskich Żydów przed którymi stoi. "

Lista członków Europejskiego Parlamentu żydowskiej została opublikowana na stronie internetowej ]]>www.eju.org]]> EJU


Były polski premier i prezydent Parlamentu UE Jerzy Buzek otrzymał nagrodę żydowską

]]>http://www.ejpress.org/article/57149]]>
]]>http://www.usopal.pl/ze-swiata/1242-parlament-ydowski-w-pe]]>

Żydowski Parlament Europejski ma swoją siedzibę w Brukseli i składa się z 120 deputowanych z 27 krajów Unii Europejskiej.
Nasza prasa tę wesoła dla salonu nowinę jakoś przemilczała.

Dwa parlamenty w jednym?
A może jeden parlament ze słusznym dyrygentem na dachu?

Brak głosów

Komentarze

Strach się bać.Oj strasznie.

Dla nacji europejskiej głupiej niedokształconej o swiadomości niewolnika pomagać będą ludzię swiatli uczciwi nie splamieni grzechem ani krwią bliżnich.

Toz to rozwiązanie problemów Europejskich i nie tylko.Wystarczu przypatrzyć się jak świetnie i z pełnym zrozumieniem układa się współpraca Chińsko  Izraelso-Amerykańska.

Z tym że ta współpraca jest raczej korzystniejsza dla Izraela niż Ameryki.To samo jest z Europą.

Pamiętam jako dziecko jak sesje Rady miasta i powiatu w Dzierżoniowie odbywały się na początku lat 50 nawet jeszcze w języku idisz.

Tylko chęć powrotu do Jerozolimy i założenia państwa Izrael, uratowało Dolny Śląsk od Judeo -Polonii.Tkie były założenia międzynarodowe dotyczące lokalizacji Żydów Rosyjskich po

II wijnie Światowej.

A dziś prosze.Po co Im Polska,lub inny kraj europejski.Jak mają całą Europę.Ameryke już dawno mają.   

Ale posłuszni i wybitnie posłuszni Europejczycy mogą liczyć co najwyżej na funkcje policjanta byłych narodów Europy.Już nigdy nie będą mieli wpływu na to co dzieje się z narodami Europy,

Bo ich nie będzie.Będą tylko umowne nazwy regionów Europy,Np.Francja,Niemcy,Polska itd,itd,

Atak na nauczanie histori narodowych ,zmasowany atak na nacjonalistyczne zapędy narodowe.Walka z Kościołem Katolickim.Walka w skali Światoej i to bardzo krwawa.

Pytam?

Czy np.Narodowi Francuskiemu,Hiszpańskiemu>Niemieckiemu,Wielkiej Brytani,Czechom i innym przeszkadza nauczanie naszej narodowej Histori?Gdzie jest ich negatywne zdanie???????

Rugowanie ze szkół literatury rdzenno polskiej .Wogóle sztuki Polskiej.

Pamiętamy Zachęte.Pamiętam niedawny Berlin,a tam sztukę nie niemiecką a Żydowską.

Teraz Parlament Żydowski w centyrum decyzyjnym Europy.

Po co co chcą bronić jakich inetesów??Nacja 3,5 ml.w skali Europy to ile 1%??

A np Cyganie są policzeni?prawosławni?   

Dalej utrzymuje od 2000r Do władzy dorwali się cwaniacy wykształceni mądrzy cynicy,bez skrupółw .Ale będący w kieszeni mafii spoza polityki.

Mam tu na myśli politykę w cudzysłowiu prowadzoną przez"polityków"europejskich.

 

Bo Oni nie prowadzą żadnej polityki prócz dbania o złudne inetesy konsorcjów,nie Narodów.

Plitykę i to długfazową Bardzo mądrą prowadzą Żydzi.O to właśnie jest przykład i skutki Ich polityki.

Oczywiście na tym nie koniec.

Natomiast dobro z tego płynące to to że Żydzi nigdy nie dopuszczą do wojny w Europie.Bo mają tu nadrzędny interes w stosunku do całego Świata,A niedobrze że nistety nikt w Europie nie widzi że już od 1990 roku jesteśmu Ich niewolnikami.

 

Więc ogłaszam to publicznie.

Europo Niewolników.  Już Ciebie nie maaaaaaaaaaaaaaaaaaa                                               

Vote up!
0
Vote down!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#304774

do wojny? Właściwie "zawłaszczający Niemcy (kraj)"  Żydzi w Republice Weimarskiej,  Żydzi wspierający finansowo Adolfa,  Żydzi zarządzający w Sowietach zwani żydokomuną, potężni Żydzi we Francji, Wielkiej Brytanii, pominę ich wpływ na polskie rządy sanacyjne - jakoś dopuścili do wojny, a niektórzy twierdzą, że była im - a przynajmniej niektórym kręgom syjonistycznym, wszak nie tej biedocie co ginęła w Europie - na rękę.

Jeśli chodzi o konflikty lokalne, jakoś dopuścili potężni Żydzi (nie tylko oni, ale o nich tu piszemy) do wojny w Jugosławii.

Z reguły na konfliktach sie zarabia, a chyba nikt nie może zarzucić że wystepuje brak umiejetności zarabiania. Czasem się traci, nie wszystko pewnie można przewidzieć. Teoretycznie żydowska finansjera powinna nie lubić sowietów i komunistów, ale wygląda, ze lubiła i sowieckich Żydów i tych amerykańskich Żydów, którzy byli komunistami. Pomimo to nie udało się Rosenbergom (tym od bomby atomowej) i dostali czapę, i to w tym USA, gdzie Żydzi już wtedy mieli przeolbrzymi wpływ na władzę.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#304833

Może pora aby Polacy też wybrali swój parlament?
Nie musi być za granicą, może być w Polsce.

Remek.
"Pieniądz jest nerwem wojny"

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#304775

Otóż to :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#304784

10* Krysce i 10* Remo za komentarz.

Mogę na marszałkę.
Oj, nie mogę ! Marszałka Ewa ostatnio syfiasto się kojarzy. No i przez ostatnie 7 lat nie mieszkałam w Polsce. :(:(
Ale pomarzyć można.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#304797

głosowałbym na Ciebie :)

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#305065

Dobre:)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#304845

Proszę zobaczyć jakie kraje znajdują sie w Europie pod tym adresem:

http://www.windowsupgradeoffer.com/

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#304790

trzeba było znać obywatelstwo kandydata do parlamentu?

Czyli zastosowano tu kryteria etniczno-plemienne, tak wszak zwalczane w Europie:))  - wyobraźmy sobie, gdyby Szwedzi chcieliby sobie wybrać oprócz parlamentu wybieranego przez wsystkich obywateli Szwecji, drugi - wybierany wyłącznie przez rdzennych Szwedów?

No i o ile pamiętam, jednym z kryteriów stososowanym przy ocenie antysemityzmu, jest pytanie czy ankietowany wierzy, że Żydzi są bardziej lojalni wobec Izraela czy w ogóle tzw. żydostwa (międzynarodowej zbiorowosci żydowskiej), niż wobec kraju, którego Żyd jest obywatelem. Jeśli ankietowany wierzy, to jest antysemita:)))))) No tak jak to jest?:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#304844

Stosowne w tym miejscu będzie przytoczenie treści depeszy w oryginale:
„Reuters Agency Buenos Aires, Argentina on Fri, 19 April 1996 (14:50:17 PDT) on The World Jewish Congress. Israel Singer, General Secretary of the World Jewish Congress stated that “More than three million Jews died in Poland and the Polish people are not going to be the heirs of the Polish Jews. We are never going to allow this. (...) They’re gonna hear from us until Poland freezes over again. If Poland does not satisfy Jewish claims it will be “publicly attacked and humiliated” in the international forum”.

W zarysie można ją przetłumaczyć tak: Israel Singer, Sekretarz Generalny Kongresu Żydów stwierdził: „Więcej niż trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i polscy obywatele nic nie robią na rzecz spadkobierców polskich Żydów. Nigdy nie będziemy pozwalali na to. (...) Mamy wiadomości od nich, że Polska zamierza zamrozić rewindykacje za pozostawione mienie żydowskie w Polsce. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, to będzie „publicznie zaatakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym”.

No i proszę! … Do czego są zdolni Żydzi?! Posłużyli się szantażem w wyłudzaniu haraczu. Co za paskudna i podła nacja!!! I jeszcze mają pretensję o to, że Polacy ich … nie kochają? A za co mają kochać? Tak, tak, jestem świadom tego, iż prawdziwa miłość i kochanie nie jest „za coś”, ale w tym przypadku trzeba ja postrzegać w tej kategorii. Utworzenie przez nich ŻPE będzie instytucją, która co prawda jako organizacja pozostająca poza sferą oficjalnej władzy UE - będzie naciskać na Tuskoliniego, Twitter-Sikorskiego i Bul-Komoruskiego, aby osiągnąć swój cel. 

26 marca 2006 roku Radio Maryja wyemitowało felieton redaktora „Najwyższego Czasu” – Stanisława Michalkiewicza, w którym bez ogródek skomentował to żydowskie oszustwo, poszerzając komentarz w odniesieniu do bieżących działań Żydów amerykańskich w przedmiotowej sprawie. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości w kwestii – czy było, czy nie było to oszustwo – warto zaglądnąć do treści mojego artykulu z 8 lipca br.
http://niepoprawni.pl/blog/6583/co-polska-zawdziecza-zydom-cz3

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#304887

 Z szacunkiem.

Tak wiemy tu piszący o tym wszystkim.Jesteśmy świadomi roli tej nacji w obecnej rzeczywistości Świata.

Ja zabierając głos w tej sprawie(mało zabieram głos na niepoprawnych.Są lepsi odemnie),chciałem zwrócić uwage jak agresywnie nacjonalistycznie dbają o własną nacje na całym Świecie.

A My(mam teraz na myśli Europejczyków) nie robimy nic.

Już sama kwestia nacjonalizmu poszczególnych Narodówjest bardzo poważnie zachwiana.

Ale cała Europa jest bardzo zagrożona.Tylko dokładnie jakie to zagrożenie i od kogo???

Właśnie ŻPE to jest wierzchołek góry lodowej.Która lodem pokryje nie tylko Polskę

I nie chodzi tu o antysemityzm, bo takiego czegoś u nas nie ma.Ale chodzi o złość że inna nacja rządzi i nakazuje działania innym rządą dla własnych celów.Przytym pogardzając i wynarodawiając inne Narody.

Polska to tylko jedna częśc z całości.

Byłem i jestem przeciwnikiem UE.Ale jestem zwolennikiem daleko posuniętej przyjażni ze wszystkimi narodami.Nie tylko Europejskimi.

Pod warunkiem uczciwych relacji.Serdecznie ugoszcze każdego.I tego samego oczekuje od innych wzgledem mnie.

Ale jak ktoś mi szpera po kontach burzy relacje wewnątrz rodzinne w moim domu.

To już inna beczka.Może to nawet być beczka prochu.

Rządy państw Europejskich wiedzą z całą świadomością co robia.Tylko dlaczego sperzedają swoje narody do dyspozycvji innej nacjii

I to mnie boli.

                                                               

Vote up!
0
Vote down!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#304912

felietonu Michalkiewicza, tj. jak przedstawili je reprezentanci najbardziej słusznej nacji.:)

Michalkiewicz napisał:"Tymczasem, gdy my tu jesteśmy zajęci wprowadzaniem demokracji na Ukrainie i Białorusi, od tyłu zachodzą nas Judejczykowie..."

ADL opisał to jako: "We look after democratic issues in Ukraine and Belarus, while in our own backyard, “ki..es’ sneak up behind" .Wykropkowalem słowo "ki..es", bo wycina je często cenzura, ale oznacza ono obraźliwe określenie Żyda, coś jak używany czasem termin "parch". Nie ma to oczywiście nic wspólnego z neutralnym emocjonalnie "Judejczykiem". Już tu widzimy "uczciwość" przekazu, ale lepsze jest z "upokarzaniem".

Michalkiewicz napisał: "ale z dużym tupetem zagroził Polsce, że jeśli nie zastosuje się do żądań Kongresu i nie przekaże co najmniej 60 miliardów dolarów, to "będzie upokarzana na arenie międzynarodowej". Efektem tego "upokarzania" były awantury urządzane przez Żydów na terenie oświęcimskiego obozu, rozdmuchanie incydentu w Jedwabnem, a obecnie - przygotowania do wielkiej propagandowej imprezy w Kielcach w rocznicę tak zwanego "pogromu". To "upokarzanie" Polski postępuje równolegle do zdejmowania winy za wymordowanie Żydów z Niemców. "

ADL "uczciwie" (bo czyż wobec tej nacji wolno użyć słowa: "kłamliwie"?:))) przetłumaczył: "Jews have humiliated Poland internationally by demanding money” for goods and property expropriated during World War II." - całkowicie wypaczając sens wypowiedzi Michalkiewicza. Nie "upokarzają, by doprowadzić do wypłaty "za mienie"", lecz "upokarzają poprzez żądanie "zwrotu mienia"".

I tak to działa, nikt nie ośmieli się dyskutować z ich "tłumaczeniem"

PS. Treści wypowiedzi Michalkiewicza oraz jak ADL to przedstawił, mozna znaleźć w sieci.

Vote up!
0
Vote down!
0
#305052

niepodległego państwa, "rekomenduje" wykonanie pociągnięć w polityce wewnętrznej - raport ADL z 2006 r. o Polsce.

Zapewne to przypadek, że rząd wkrótce po ukazaniu się raportu przestał funkcjonować.

RECOMMENDATIONS
If it is true, as President Kaczynski has repeatedly stated, that there is no place for
anti-Semitism and racism in today’s Poland, immediate and long-term measures
need to be taken, among them:
• Roman Giertych should be removed from the position of Education
Minister. The leader of a party steeped in anti-Semitism and intolerance
should not be influencing education policy and curricular reform in a
democratic country which is also a member state of the European Union.
• Andrzej Lepper should issue a statement forcefully condemning anti-
Semitism and return the honorary doctorate conferred upon him by MAUP.
Both Lepper and Giertych should announce their commitment to take
disciplinary action against members of their parties who promote hate or
incite hate crimes.
• The provisions of the Polish Constitution and Penal Code which deal with
racism and anti-Semitism should be fully implemented. Radio Maryja, which
has consistently violated these provisions by broadcasting hate speech,
should be held to account in a court of law. The station should not receive
funds from individuals whose racist and anti-Semitic activities are in breach
of Polish law.
• Poland’s leaders should stop giving Radio Maryja legitimacy. They should
refuse to appear on its programs until such time as the station offers an
explicit commitment to stop broadcasting hate speech.
• Poland’s government should renew its commitment to promoting a tolerance
agenda in education, the media and other sectors.
Poland: Democracy

Vote up!
0
Vote down!
0
#305073

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: