Przypadki chłopców z ferajny…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Wyłączyłem telewizor widząc starego politruka z bruzdą po siekierze na czole w programie Pavki Morozova naszych czasów. Ale zanim wyłączyłem - najpierw wysłuchałem, w jakiej sprawie facet z bruzdą na czole znów pojawił się na szklanym ekranie TVN ? No tak ! Chodzi przecież o usprawiedliwienie jednego z chłopców z ferajny Donka, z nieobecności na pogrzebie ś.p. prez. Kaczorowskiego ! Jak wspomniał na wstępie Pavka naszych czasów - ponoć tę nieobecność uzgodniono z rodziną ś.p. prezydenta Kaczorowskiego…

Po wyłączeniu telewizora pomyślałem sobie…: Czyżby mamusia lub tatuś jednego z chłopców z ferajny napisali przed pogrzebem usprawiedliwienie, wysyłając je do rodziny ś.p. prezydenta Kaczorowskiego ? A może rodzina ś.p. prezydenta napisała przed uroczystościami pogrzebowymi list do rodzin chłopców z ferajny, nie życząc sobie, aby którykolwiek z chłopców zakłócił uroczystość pochówku ś.p. Ryszarda Kaczorowskiego ? Trudno to rozsądzić, choć jest bardzo prawdopodobne, że rodzina prez. Kaczorowskiego nie chciała widzieć na pogrzebie żadnego z chłopców, którzy od pięciu lat bawią się w państwo polskie, a od dwóch i pół roku czarowali rodziny ofiar i całe społeczeństwo „zdaniem egzaminu” w Smoleńsku.

A może rodzina ś.p. Kaczorowskiego widziała w telewizji, jak dwaj chłopcy z ferajny zaśmiewali się na lotnisku w tym samym czasie, gdy do Polski przyleciały z Moskwy trumny ze zwłokami ofiar katastrofy ? Albo też rodzina ś.p. prezydenta Kaczorowskiego obawiała się, że już sama obecność któregokolwiek z chłopców z ferajny Donka na tej dostojnej uroczystości pogrzebowej, zdewastowała by samą uroczystość, a tym samym ostatni wizerunek cieszącego się powszechnym szacunkiem prezydenta na uchodźstwie ? To jest prawdopodobne tak samo, jak nieprawdopodobne są wyjaśnienia chłopców z ferajny, z których jeden musiał pojechać w Tatry, gdzie zapewne mieszka chora babcia i której trzeba było pilnie zawieść wiktuały w postaci ustrzelonego jelonka i paszteciku z zajączka, drugi zaś pojechał gdzieś daleko, licząc że tylko tam znajdzie jeszcze pożyczkę na dalsze zabawy w państwo. Trzeci zaś z chłopców leżał w łóżeczku i bawił się twitterem… Reszta ferajny, która przebrała się za marszałków - w ogóle nie słyszała o żadnym pogrzebie, bo nie było tej wiadomości w codziennych Przekazach Dnia…

A może chłopców z ferajny Donka po prostu strach obleciał, jak to zasugerował partyjny funkcjonariusz Protasiewicz ? Chłopcy, przyzwyczajeni do oklasków i wiwatów za udane kiwki i zagrywki, za piękne garniturki i poklepywanka po plecach – nagle przestraszyli się gwizdów publiczności, która tłumnie przybyła na tę uroczystość pogrzebową !  Bo chłopcy z ferajny – po pięciu latach zabawy w państwo - już nie są w stanie nikogo oczarować i doskonale wiedzą, że mogą tylko liczyć na gwizdy i buczenie publiczności. Bo cóż takiego ważnego mógłby powiedzieć nad trumną ś.p. prezydenta Kaczorowskiego chłopiec z ferajny Donka – udający na pogrzebie zatroskanego dygnitarza ? Że państwo, w które się bawią, kolejny raz zdało egzamin, dokonując sprawnej ekshumacji ? Albo, że państwo w które się bawią, przeprosiło rodzinę ś.p. prezydenta – i to w drodze transmisji telewizyjnej ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej przy NATO Jacka Najdera, który miał odwagę stanąć oko w oko z kamerą telewizji TVN ? Bo ambasador Najder, choć działa przy NATO, aż taki odważny nie jest, by spojrzeć w oczy wdowie po ś.p. Ryszardzie Kaczorowskim! Nie mógł więc, jak reszta ferajny, przybyć na pogrzeb, by nie narazić się na gwizdy, co nie mogłoby być niezauważone w NATO, gdzie uchodzi za męża stanu….

Ze względu na strach ferajny przed gwizdami, musimy się więc wszyscy przyzwyczaić do widoku chłopców z ferajny tylko na ekranach naszych telewizorów, za pośrednictwem naszej ulubionej Tusk Vision Network. Chyba, że spotka nas szczęście, niczym szóstka w toto-lotka,  gdy zatrzymując się przypadkowo na stacji benzynowej, przypadkowo odwiedzimy toaletę, w której zupełnie przypadkowo spotkamy chłopca z ferajny, udającego państwowego dygnitarza - o którego wizycie w toalecie natychmiast poinformują wszystkie media. Na takiej przypadkowej stacji benzynowej znajdzie się też przypadkowo kilku fanów naszego chłopca, prosząc go o autograf . Oczywiście, gdy już nasz chłopiec toaletę opuści... 

To przypadkowe zdarzenie, poruszające uwagę przypadkowych kierowców - natychmiast sfotografują przypadkowo obecni na tej stacji fotoreporterzy i mamy już newsa na pierwszą stronę gazety, gdzie małym druczkiem znajdziemy też informację o pogrzebie ostatniego prezydenta na uchodźstwie….  

Jest więc zrozumiałe, że rodzina ś.p. prezydenta Kaczorowskiego wolała nie liczyć na cud lub przypadek, skoro na nic nie może już liczyć ze strony chłopców, którzy bawią się w państwa, miasta, stacje benzynowe, pogrzeby i twittery ….

Brak głosów

Komentarze

"A może rodzina ś.p. Kaczorowskiego widziała w telewizji, jak dwaj chłopcy z ferajny zaśmiewali się na lotnisku w tym samym czasie, gdy do Polski przyleciały z Moskwy trumny ze zwłokami ofiar katastrofy ?  

 "A może jednak nie widziała, wszak wdowa po śp. Prezydencie Kaczorowskim była łaskawa zaszczycić Komitet Honorowy B.Komorowskiego:                            Komitet honorowy Bronisława Komorowskiego:                                           Lp. Nazwisko Kim jest? 1 Piotr Adamczyk aktor 2 Jacek Ambroziak prawnik, polityk, b. minister 3 Janusz Anderman pisarz 4 Irena Anders piosenkarka, aktorka, druga żona gen. Andersa 5 Andrzej Bachleda-Curuś b. narciarz, muzyk 6 Piotr Bałtroczyk dziennikarz, konferansjer 7 Artur Barciś aktor 8 Władysław Bartoszewski polityk, b. minister spraw zagranicznych 9 Andrzej Blikle przedsiębiorca 10 Magda Boczarska aktorka 11 Jacek Borcuch reżyser 12 Tomasz Borecki b. rektor SGGW 13 Ewa Braun scenograf, zdobywczyni Oscara 14 Iwo Byczewski prawnik, polityk 15 Andrzej Chyra aktor 16 Izabella Cywińska reżyser 17 Benedykt Czuma polityk, dziennikarz 18 Waldemar Dąbrowski dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej 19 Andrzej Dudziński rysownik 20 Jan Dworak dziennikarz, producent, b. prezes zarządu TVP 21 Elżbieta Dzikowska podróżniczka 22 Maciej Englert aktor, reżyser 23 Feliks Falk reżyser 24 Jacek Fedorowicz satyryk, reżyser 25 Wojciech Fibak b. tenisista 26 Tomasz Frankowski piłkarz 27 Janusz Gajos aktor 28 Janusz Głowacki pisarz 29 Andrzej Grabowski aktor 30 prof. Maciej Grabski inżynier 31 Szymon Gutkowski specjalista od reklamy 32 Aleksander Hall polityk 33 prof. Jan Hartman filozof 34 Agnieszka Holland reżyser 35 Krzysztof Hołowczyc kierowca rajdowy 36 Barbara Horawianka aktorka 37 Ryszard Horowitz fotografik 38 Paweł Huelle pisarz 39 Jerzy Illg wydawca 40 Alicja Jachiewicz aktorka 41 Kora Jackowska piosenkarka 42 prof.. Andrzej Jajszczyk profesor nauk technicznych 43 Andrzej Jakimowski reżyser 44 prof. Janusz Janeczek geolog 45 Ludwik Janion poeta 46 Michał Jeliński wioślarz, mistrz olmpijski 47 Karolina Kaczorowska wdowa po Ryszardzie Kaczorowskim 48 Marian Kallas historyk prawa 49 Marek Kamiński podróżnik 50 Tomasz Karolak aktor

]]>http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7881983,Wybory_2010__Kor...]]>

Vote up!
0
Vote down!
0
#304133

Jednak myślę, że pozycję nr 47 można już skreślić. Nie możemy pozbawiać ludzi podstawowego prawa, jakim jest prawo do popełniania błędów. Natomiast pozostałym trzeba od czasu do czasu przypominać, że błądzą. No, może nie wszystkim pozostałym, bo patrząc na niektórych, nie widzę większych nadziei na opamiętanie, ale próbować trzeba.  

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#304134

która kiedyś nawet tak pobłądzila, że wpisała się na listę poparcia chłopca z ferajny Tuska, ciągle jeszcze jest nieco „wewnętrznie rozdarta“ i obok znicza na grobie Męża, chętnie zapaliłaby także i świeczkę i ogarek, to wersja, że głównym powodem skandalicznej nieobecności chłopców i dziewczynek był jednak prozaiczny strach przed wybuczeniem, staje się tym bardziej prawdopodobna. Wdowę jakoś tam potrafię nawet zrozumieć, kto życzyłby sobie poruty w czasie tak bolesnej ceremonii, natomiast o przestraszonej ferajnie świadczyłoby to jeszcze gorzej, niż się ogólnie podejrzewa.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#304173

 Ale gdybym był i miał gościć na swoim pogrzebie "Takiego"Prezydenta.To jak nic wrócił bym by kopnąć Go w dupe aż w Ruskiej Budzie się zatrzyma.W Ruskiej na Syberi. 

Po drugie swoim niebytem uszczęsliwił Rodzine i wiernych tam obecnych.Mogli w skupieniu i spokoiju oddać cześć Prezydentowi Kaczorowskiemu.Nie musieli gwizdać i wyklaskiwać Bółesnych kondolencji bis,                                                             

Vote up!
0
Vote down!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#304195

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: