Było dziś jakieś expose?

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Ciekawe, co premier i jego otoczenie, tak naprawdę zmajstrowało w ostatnich dniach, w tajemnicy przed nami, gdy skutecznie, przyznać trzeba, nakręcano spiralę emocji wokół dzisiejszego małego cyrku w Sejmie, a właściwie to wokół jednego kiepskiego numeru, no nie wiem, spacer z żółwiem na smyczy na przykład, ale to i tak chyba byłby zbyt dobry numer . Strzępy wystąpienia premiera pamiętam, ale pisanie o nim, komentowanie go, jest po prostu niepoważne. Nie było ono nikomu, doprawdy nikomu potrzebne, poza samym premierem. Tylko Donald Tusk zyskał na tym wystąpieniu chwilę oddechu, a razem z nim jego trzęsące już portkami liczne kadry. Będą one zresztą jeszcze tematem wielkich rozpraw, co najmniej habilitacyjnych, bo takiej klasy próżniaczej jaką stworzyła Platforma, to Polska i świat jeszcze nie widziały. Zresztą, określenie klasa próżniacza to i tak zbytek uprzejmości dla tych politycznych pasożytów. Jest bowiem tak, że wszędzie tam, gdzie cokolwiek dobrego stało się w polskiej gospodarce, nie ma nawet śladów linii papilarnych ludzi rządu Tuska i jego Platformy. Symbolem ostatnich lat niech będzie pierwszy sklep sieci „Biedronka” budowany na terenie Stoczni Szczecińskiej, zamkniętej w 2009 roku tylko i wyłącznie z powodu indolencji urzędników i ministrów Platformy, oraz samego premiera. Brawo, Panowie! To nie żadne teorie spiskowe, po prostu polskie stocznie miały upaść, żeby nie przeszkadzać niemieckim. Do tego, ludziom wciskano jakiś straszny kit, że to postęp, że likwidujemy stary przemysł, że nowe technologie w zamian. W takim razie, Niemcy są daleko w tyle za nami, bo u nich stary przemysł kwitnie. Dopóki trwało przeżuwanie unijnej kasy, to coś tam zbudowano, a raczej prawie zbudowano (dla PO prawie nie czyni akurat żadnej różnicy) i igrzyska trwały, rzecz jasna tylko dla swoich.

Ktoś niezwykle wytrwały policzył, że jest już ponad 1200 afer Platformy Obywatelskiej (tych udokumentowanych), więc bądźmy poważni, co tu recenzować? Premier zrywa się, po pięciu latach rządów, do budowy militarnego bezpieczeństwa Polski, w sytuacji, gdy jesteśmy już praktycznie bezbronni. Sięga też do kieszeni (naszych oczywiście) poprzez swojego kreatywnego księgowego i mówi, że wysupła 40 miliardów złotych na inwestycje od spółek skarbu państwa, a przez pięć lat nie potrafił zrobić nic, po prostu nic, żeby najzwyczajniej w świecie uwolnić polski biznes od biurokracji. Wpuścił za to gospodarki swoją szarańczę, która żeruje na majątku narodowym, jak nikt przedtem. Jedni to widzą, inni nie chcą tego jedynie widzieć, bo tak wygodniej. Ale Polacy przemieszczający się rano do pracy tramwajami i autobusami, koleją podmiejską, są na skraju wyczerpania. Oni w ogóle w nic nie wierzą, tylko chcą pracować. Do takiego poziomu sprowadzono ich aspiracje życiowe. Dziś są jeszcze zrezygnowani, ale jutro nie będą się już szczypać i zażądają głów. Nie będzie zmiłuj się, ta ekipa razem z całym swoim urzędniczym zapleczem (wyjątki jak zawsze i tu się zdarzają), pasożytuje na Polsce i na Polakach. Nie ma cienia przesady w tym, że cieć w Urzędzie Marszałkowskim też musi być z PO. Szukanie jasnych stron w jakimkolwiek wystąpieniu Tuska, czy kogokolwiek innego z tego rządu, to zajęcie jałowe, a wręcz szkodliwe dla zdrowia psychicznego. Celem PO, od samego początku jej rządów, nie była żadna pomyślność Polski i Polaków, nasze bezpieczeństwo czy należna nam pozycja w Europie. To są czystej krwi antypaństwowcy. Cel był jeden: kasa, kasa i jeszcze raz kasa, na co zgodę wyrazili sąsiedzi naszego kraju, w zamian za całkowitą uległość w polityce zewnętrznej. Cel ten, a jakże, bardzo odpowiadał od początku tak zwanym elitom, które z kolei mają swój własny cel: przerobić nas w bezwolną masę. To się oczywiście nie uda, ale straty poczynione przez PO i elity III RP już są ogromne. Co najmniej w kilku sprawach, nie do odrobienia, choćby ten milion młodych, wykształconych Polaków (z ponad 2 milionów emigrantów), którzy już prawdopodobnie już nigdy nie powrócą do kraju, których straciliśmy bezpowrotnie.

Brak głosów

Komentarze

******
"Not Every Conspiracy is a Theory"
******
Nie ufam Tuskowi i Putinowi
Mam plany na przyszłość.
Nie mam żadnych myśli samobójczych.
*****

Vote up!
0
Vote down!
0

****** "Not Every Conspiracy is a Theory" ******

#297549

Sam bym tego lepiej nie ujął. Świetny tekst. Daję 10. Trochę ironii, trochę sarkazmu "osłodziło" przykre dla nas fakty, o których napisałeś. Dla mnie te fakty to nie nowość. O bandyckiej wyprzedaży i likwidacji polskich firm napisałem równo 10 lat temu w książce pt.: "Europejskie Eldorado". Efekt tego był taki, że wezwano mnie do prokuratury i zatrzymano w areszcie na 28 dni, po czym wypuszczono na wolność, "zapominając" o słowie "przepraszam".     

 

Pozdrawiam, Satyr

________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#297553

ponieważ nie noszę szelek a nie życzę sobie by mi nagle spodnie opadły.

Vote up!
0
Vote down!
0
#297584

W odpowiedzi na ten słowotok Tuska - chociaz lepszym określeniem jest bełkot - powinno byc jawne działanie na rzecz odsunięcia go od władzy. Takimi samymi demokratycznymi metodami jakim on posługuje sie w stosunku do społeczeństwa, czyli lekceważac ową demokrację na rzecz zniewalania posłów. reżimu głosowań w Sejmie itp. Liczenie na zrozumienie i ponowne przyjęcie następnej transzy cudów wygłoszonych publicznie, jest kolejną, mega bezczelnościa Tuska.

Vote up!
0
Vote down!
0
#297586

kolejnego ukręcić) skoro się Tusku wyprodukował. Bo niby z jakiego nagle powodu miałby znowu coś bredzić? Rocznica jakaś? Inna okazazja? Prezydęcja?

Vote up!
0
Vote down!
0
#297589

"expose" było żenujacym bełkotem, te 40mld to chyba wymyślone na kolanie (wydrylują s-ki, ha ha ha, zapomnieli że mają w planach wyprzedac orleny, miedź i co tam jeszcze zostało?), podobno to "mędrzec" JK Bielecki te brednie mu zapodał - w czw. rano w PR1 Bielecki mówił że nie wie co Tusk ma powiedzieć - ha ha ha

Ale najwiekszym, niezamierzonym zapewne, efektem komicznym był "wątek grozy" gruppenfuhrera Grupińskiego jak to "na prawicowych forach żądni krwi czarnosecińcy wyrażali oczekiwanie że się Tusku powiesi". Takie zagrywki robia PR- owcy jak trzeba wzbudzić litośc wobec czynownika co własnie odpada od koryta a tu jeszcze trwa festiwal robienia macho z "tego co już prawie z szafy nie wyłazi" ha ha ha

i ten "miszczoski badylengłidź" - te łapy wcapione w ambone, to machanie w takt łapą jak 3a co tłustsze łgarstwo zaakcentowac, te gały wybałuszone - miodzio! ;p

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#297596

Według mnie to był jeden wielki bełkot,którego nie ma sensu komentować.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#297639