Problem

Obrazek użytkownika fotoamator
Kraj

Problem ma teraz władza. No bo kandydat na premiera rządu espertów mądry, z tytułem profesora, z dużymi osiągnięciami naukowymi, bezlitośnie punktujący debilnych dziennikarzy (zna się na socjologi, to i pewnie na socjotechnikach medialnych).

Problem, bo PO i PSL nie ma za bardzo kogo wystawić do dyskusji z panem profesorem, nie narażając się na śmieszność i brak merytorycznego przygotowania.

Problem, bo pan profesor jest bezpartyjny i nie można nazwać go "mocherem"

Problem, bo startował kiedyś w wyborach z list UW i nie wiadomo, czy nie ma czasem kolegów z PO w sejmie, którzy wyłamią się z dyscypliny partyjnej i zagłosują za wotum nieufności dla nieudolnego rządu.

Problem, bo problemów teraz Tusk ma co niemiara i jego PR-owiec juz nie wyrabia - a tu umoczony syn, Amber Gold, ekshumacje, umoczona prokuratura, sąd w Gdańsku i jeszcze na dodatek niektórzy koledzy partyjni podpiłowują stołek - pożarów setka, a śliny do gaszenia coraz mniej.

Problem, bo kolega Waldek dyskretnie puszcza oko do "mocherów" i podoba mu się inicjatywa opozycji.

Problem, bo Solidarność zapowiedziała, że pomoże przy tym stołku, aby szybciej nóżki odpadły.

Problem, bo już nawet własne stacje telewizyjne (i ty, Brutusie)zaczynają pokazywać, że dotychczasowy "Idol" małego ekranu traci poparcie.

A mamy dopiero październik....

Brak głosów

Komentarze

Prof. Gliński bez dobrych specjalistów w dziedzinie finansów, przemysłu, etc. niewiele będzie mógł. Myślę, że "zaplecze" fachowców jest dość zasobne i będzie można zbudować rząd na miarę potrzeb Narodu. Ale nim do tego dojdzie, trzeba skutecznie doprowadzić votum nieufności do końca. Będzie to bardzo trudne, co nie oznacza, że niemożliwe.

Pozdrawiam, Satyr

________________________ 

"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".   (ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#294592

Masz rację - oczywiście sama postać profesora stanowi punkt wyjścia.
Ale ciekawe jest również to, ze niezależnie, czy uda się doprowadzić votum nieufności do końca, to "problem" pozostaje.
I to niejeden :)
A największym z problemów dla PO jest obecnie praktycznie całkowita dominacja PiS na wszystkich płaszczyznach. Porównam to do walki bokserskiej - nie mozna było znakautować, no to teraz zbierają punkty. A PO ? No cóż, zalicza, mówiąc trywialnie, bęcki.
Najważniejsze jest jednak "nawrócenie" niewiernych. Nawet jeśli nie dojdzie teraz d odwołania rządu, za chwile będzie już tak skompromitowany, że nawet najzagorzalsi jego zwolennicy zaczną szukać alternatywy. Domino ruszyło - cięzko będzie je zatrzymać.

pzdr !

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#294600

Większość parlamentarna opowiadająca się za dymisją rządu będzie możliwa wówczas, gdy pawlaki i pawlakopodobni przejrzą w końcu na oczy. Wieś ma ich już od dawna "po kokardy" i w przyszłych wyborach... pawlaki nie załapią się do sejmu. Stąd to "puszczanie oka" do PiS-u. Platformersi zostali totalnie zaskoczeni propozycją PiS-u, bo na prof. P. Glińskiego nie mają żadnego haka i są wk... ni. I dobrze.

Pozdrawiam, Satyr

________________________ 

"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".   (ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#294606

jest dokładnie tak jak mówisz. Słuchałem kilku wystąpień PO-lityków. Nie mają żadnych argumentów, a każde ich wystąpienie utwierdza "widza i słuchacza", że jedynym "argumentem" są stołki. Debata ekonomiczna ich pogrążyła, ale obecny ruch PiS może być gwoździem do trumny. Myślę, że podobna sytuacja będzie z innymi partiami, które teraz kategorycznie zapewniają, że nie będą głosować za odwołaniem rządu PO i powołaniem rządu ekspertów. Może się okazać, że do tego rządu zostaną zaproszone osoby ze środowisk sympatyzujących z lewicą - co wcale nie jest wykluczone, bo już debata o ekonomi była tego sygnałem. Co wtedy powie Kalisz - będzie krytykował autorytety ze swojego środowiska ?
To zapewne dopiero początek rozgrywki, ale już widać skuteczność pewnych rozwiązań...

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#294609

Prof.Gliński ma wielu znajomych specjalistow z Collegium Invisibile jak choćby np.Leszek Balcerowicz, Hanna Gronkiewicz-Waltz i inni.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#294608

I o to może chodzić. Środowisko naukowców, nawet o różnych poglądach politycznych łatwiej się może porozumieć - nie mówię tu o extremum - typu "bufetowa", ale na pewno prof. Gliński dał wyraźny sygnał, że eksperci zapraszani będą według klucza przygotowania merytorycznego, a nie politycznego. I teraz nasze "czołowe" postaci parlamentarne mają zgryz - czyżby Kaczyński dogadał się z częścia zaplecza koalicji, a nie daj Boże przekabacił ich na swoja stronę ? I znów pojawia się problem :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#294610

To możliwe, ale ja myślę, że to gra cieni, niestety.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#294614

Paradoksalnie, powołanie ekspertów spośród osób sympatyzujących z różnymi frakcjami politycznymi, neutralizuje te frakcje w obecnym parlamencie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#294615

niezaleznie czy to gabinet cieni, czy nie, różnica będzie tylko w terminie zmiany władzy. To tylko kwestia czasu...

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#294617

bardzo, ale to bardzo trudno odwołać rząd POmazańców...Retoryka, jednak, porównująca Profesora do taliba i V kolumny w wykonaniu POlikota, świadczy o obawie przed głosowaniem nad votum...Cechą charakterystyczną POmazańców i tu vide "znawca pająków" jest opluwanie wszystkiego i wszystkich, kto lub co  pokazuje prawdę, stanowi sobą merytoryczną wartość...Jednym słowem, powoli du.. zaczyna latać, ale to dobrze, nerwowi popełniają błędy, coraz więcej błędów, coraz więcej ludzi zaczyna słuchać i co najważniejsze-myśleć, myśleć swoim rozumem a nie w oparciu o medialną papkę błędnych interpretacji, świadomych kłamstw i niedomówień.... Wybijmy sobie z głowy koniczynkę, na podstawie postępowania można śmiało postawić tezę kto funduje jej żywot...a nie czarujmy się,zawsze stanowią języczek u wagi, ale nigdy konstruktywny i także wiemy dla kogo jest charakterystyczny ten typ wpływu na politykę sąsiada...Nadal uruchomienie milczącej większości stanowi problem, bo o wybory, jak napisałem, będzie ciężko zawalczyć w tym sejmie, a liczenie na tych, którzy może się wyłamią, jeszcze jest zbyt wczesne....Chyba, że jakiś cud, ale to tylko z udziałem służb, i to też śliski temat...

Vote up!
0
Vote down!
0
#294626

dla faktycznie sprawujących władzę w Polsce.

Problemem jest, jak się go pozbyć, nie pozbywając się elektoratu a już, nie daj Panie Boże, nie pozwolić wzmocnić się Kaczyńskiemu. Pozbyć się i wsadzić kolejnego słupa. A kto słup? Historia ostatnich 30 lat pokazuje, że praktycznie każdy...

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#294628

Co z tego że mają rząd => marząd marzących - o nieodpowiedzialności karnej za nieodpowiedzialności polityczne - „rządzących”...

Cienie „rządzące” teraz na ścianie są odporne na „ścinanie” (białek)...

Nie tak jak seKRETny UKŁAD dłOni – charakterystycznie, systemowo, (nierozPOznawalnie ?) rządzących POwyższymi cieniami …

100udzącymi, schładzającymi, rozpraszającymi energię kapitału społecznego...

Beata Kozidrak - Rzeka marzeń

"Ostatni oddech słońca przynosi wiatr
pod złotą łunę pod świata płonący dach
z nad rzeki wspomnień obraz unosi się
dom twój daleki, zgubiony dawno gdzieś

Z dala od bliskich, tak nagle rzucił los
w gwarze tajemnic brzmi nowy nieznany głos
znad rzeki wspomnień obłok podnosi się
dom twój daleki zgubiony dawno gdzieś

ref:
Wyciągnij dłonie i chwyć marzenie
ono rozproszy złej nocy cienie
niechaj nadziei skrzydła białe
z powrotem niosą cię jak ptak

I wtedy czujesz, jak dobrze może być
kiedy bezpiecznym snom już nie zagraża nic
znad rzeki wspomnień księżyc odsuwa mgłę
dom twój daleki, znowu odpływa gdzieś "

Vote up!
0
Vote down!
0
#294645