Czy premier pakuje walizki?

Obrazek użytkownika Danz
Kraj

Od momentu ujawnienia afery Amber Gold i związków premierowicza Tuska z trójmiejską mafią wiadomo było, że tak zwane „służby” oficjalnie wypowiedziały posłuszeństwo Tuskowi. Wczorajsza, w miarę neutralna relacja tefałenu, bez udziału medialnych cyngli i pudelków (tak jak to bywało w przeszłości), wskazuje na medialne przełożenie wajchy i zdecydowaną zmianę narracji. Widoczne jest też to, że problemem dla "narratorów" jest taki stopień przełożenia wajchy,aby zbytnio "nie wzmocnić Kaczyńskiego", a jednocześnie maksymalnie osłabić Tuska.
Władcy IIIRP muszą sobie zdawać sprawę z tego, że czas działa na ich niekorzyść, a wczorajsza demonstracja jest takim ostatnim dzwonkiem przed masowymi protestami, które być może czają się za rogiem. Trzeba sobie uświadomić, że była to pierwsza i powszechna demonstracja, która zgromadziła około 200 tysięcy obywateli, a jest to siła której nie można lekceważyć. Każdy rasowy polityk wyczuwa, że pewna granica została raz na zawsze przekroczona, a dalsze „igranie ze społeczeństwem” może doprowadzić do groźnego wybuchu. Już za miesiąc 11 listopada, i demonstrujących może być jeszcze więcej. Czegoś podobnego jak wczorajszy marsz „Obudź się Polsko” nie obserwowaliśmy w ciągu ostatnich 20 lat, można powiedzieć, że protest o takiej skali jest nową jakością w historii IIIRP. Od tego momentu Polacy nie dadzą się już łudzić obietnicami bez pokrycia, pijarem i tanimi „przemówieniami premiera”, skala niezadowolenia narasta wprost proporcjonalnie do arogancji polityków PO. Perfidne zachowanie marszałkini Kopacz, w ciągu ostatnich kilku dni, dolało jedynie oliwy do ognia i zachęciło więcej Polaków do udziału we wczorajszym proteście. I jest już obojętne, czy słupki sondażowe „pójdą w górę” czy w „dół”, niezadowolenie z obecnej władzy będzie się rozlewało po całej Polsce i będzie dotykać coraz to inne grupy społeczne. Tego nie da się już ukryć w publicystycznych monologach na antenie stacji X, telewizyjnych komentarzach pozbawionych logiki, czy przeżuwanych dyrdymałach przez gości loży prasowej tefałenu.

Nie chciałbym być na miejscu Tuska, Kopacz, Arabskiego i Sikorskiego, władcy IIIRP mogą poświęcić Tuska i jego świtę, tak jak poświęca się figury na szachownicy. Będą zmuszeni działać w trybie awaryjnym. Co będzie dalej?

Trzeba zwrócić uwagę na słowa Kaczyńskiego: „te ogromne tłumy to jest siła. To znaczy, że Polska się przebudziła i coraz to nowe grupy będą się budziły.” A także: „demokracja staje się fikcją, a my nie chcemy fikcji, tylko demokracji”. Przekaz Kaczyńskiego jest czytelny, wobec zablokowania i wykluczenia milionów Polaków, system sprawowania władzy w IIIRP staje się fikcją a to spowoduje „obudzenie się” nowych grup społecznych, które nie godzą się na degeneracje obecnego systemu "pseudo-demokratycznego". W wypowiedzi Piotra Dudy i zaproszonych gości, przewijała się również myśl przewodnia, a mianowicie: nie ma zgody na dalszy rozpad państwa polskiego. Strategia Kaczyńskiego jest długofalowa powiązana z konkretną wizją, zaś działania obecnej władzy to łatanie kolejnych dziur na tonącym Titaniku. Na długofalową strategię dwór Tuska nie ma czasu, sił, a tym bardziej pieniędzy. W przyszłym roku nie będzie unijnych pieniędzy i IIIRP zacznie się walić, a gruzy mogą pochłonąć ofiary. Zostało tylko kilka, może kilkanaście miesięcy. Zadaje sobie pytanie co zrobią władcy IIIRP, aby ocalić „status quo”? Tego do końca nie wiem, jedno jest pewne, ich decyzje nie będą przyjemne ani dla Tuska, a tym bardziej dla Ewy Kopacz i pozostałych zwolenników premiera Tuska.
Może zamiast oglądać piłkę kopaną, premier powinien zacząć pakować walizki?

Brak głosów

Komentarze

Najpierw trzeba otrzymać rachunek,zapłacić go i dopiero odjechać.
Zapłacić będzie mu trudno więc odjedzie za kilkadziesiąt lat.
Heimat musi poczekać.

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#294255

Donald Tusk nie wygląda na człowieka, który rozważa sytuację w której byłby pod murem. Jego "polityczne mordy": Płażyński, Olechowski, Gilowski, Rokita, plus kilku innych polityków, to pasmo efektywnych i skutecznych "skrytobójczych mordów", które nigdy nie obciążyły konta Tuska. Jego wojenki podjazdowe z ś.p. Lechem Kaczyńskim to książkowy model, jak wykończyć przeciwnika przy pomocy usłużnych mediów, kabareciarzy, autorytetów i różnego rodzaju pałkarzy.
Jeśli dotąd się udawało, to czemu teraz miałaby nastąpić ta zła godzina, myśli Tusk.
Problem jest tej natury, że coś pękło i ktoś zostanie postawiony przed trybunałem stanu. Dobrze, że Schetyna zbiera głosy pod wnioskiem o trybunał stanu. Będzie łatwiej oskarżyć Tuska i jego pomagierów, gdy przyjdzie ku temu odpowiednia pora. Słowa P. Dudy są prorocze w tym kontekście.
Czas Tuska się skończył, tylko on o tym jeszcze nie wie.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#294258

''Czas Tuska się skończył,tylko on jeszcze o tym nie wie''.
Też tak myślę. Może nastąpić zmiana premiera i kosmetyczne zmiany ministrów,ale PO władzy nie odda.
Premier nie stanie przed Trybunałem Stanu,podobnie jak panowie:Kaczyński i Ziobro. Nie ma takiej ''woli'' i nigdy nie było. D.Tusk pozostanie w cieniu,na Brukselę chyba nie ma szans.
Żeby rozbić ten monolit okrągłostołowy trzeba naprawdę siły i determinacji,której jeszcze nie widać. Nie było lustracji,więc tak naprawdę nie wiemy kto jest kim i jakie ma intencje.
Może też się zdarzyć tak,że wybuchnie rewolucja i zmiecie ten układ. Tyle,że zawsze będą jacyś przywódcy...
Lud sam z siebie nie pójdzie na barykady.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#294272

Może zamiast oglądać piłkę kopaną, premier powinien zacząć pakować walizki?
------------------------------------------
To co ewentualnie Tusk będzie mógł zabrać ze sobą w kolejną podróż swego życia, czyli za kraty, zmieści do torby foliowej zwanej potocznie reklamówką. Za to co zrobił z Polską nie powinien dostać nawet telewizora do celi aby oglądać meczyki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#294256

Wypowiedź P. Dudy to zapowiedź trybunału stanu dla Donalda Tuska. To nie tylko "katastrofa smoleńska", to również afera Amber Gold, afera hazardowa, upadłość polskich stoczni, przekazywanie kompetencji państwa polskiego unii europejskiej wbrew zapisom konstytucji, na sam koniec to tajne rokowania z Putinem przeciwko prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Trybunał stanu dla Tuska i odpowiedzialność karna E. Kopacz, pana Arabskiego i wszystkich osób odpowiedzialnych za "katastrofę smoleńską" jest jedynym sposobem na oczyszczenie polskiej polityki po tragedii 10 kwietnia 2010.
Pozdrawiam
p.s.
Oczywiście te "walizki" to taki podtekst, osadzeni w zakładzie karnym również pakują walizki przed wykonaniem wyroku (albo i plastikowe woreczki).
Inna sprawa, że Tusk pakuje się "do Brukseli", do cioci Angeli. Cała ta ferajna na Titaniku .... go obchodzi, chyba nikt nie ma do tego złudzeń.
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#294259

Mam nadzieję, że niedługo nadejdzie kres ich wątpliwej chwały.
Tusk jest marionetką i wytworem mediów. To żaden strateg, żaden polityk a obok męża stanu to na kilometr nie był. Inna rzecz, że w obecnych czasach trudno o mężów stanu z prawdziwego zdarzenia, bo przecież wśród baraków się ich nie znajdzie.
Tusk nie ma nawet instynktu samozachowawczego, za grosz wyczucia nastrojów społecznych, intuicji politycznej tyle, co brudu za paznokciami. Gdyby było inaczej - już dawno by się ewakuował na jakiś europejski czy niemiecki stołek, a teraz? Kto będzie chciał takiego politycznego wycierucha???

Vote up!
0
Vote down!
0
#294274

Raczej rasowy skurwysyn.Wiadomo że jest marionetką , nie pozwolą mu oddac tak szybko władzy, zbyt dużo mają do stracenia, tyle mokrej roboty i wysiłku paraintelektualnego wszechmocnych jewropy i carów. Nie możmy się tylko poddac,
skoro stac nas było na takie zjednoczenie, to stac nas na wiele więcej. Jaka walizka? Kij i wór, batem popędzany!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#294279

w ziemi wykop o wymiarach 2,5 x 1,2 x 1,2 m. Fajnie będzie: dużo wieńców, orkiestra, kancelarie przeróżne (te jawne i te tajne) a kompania honorowa trzykrotną salwą powiększy efekt cieplarniany (ech ta emisja gazów!). Co poważniejsze gazety mają już zapewne przygotowane wydanie specjalne (biografia, zdjęcia, wywiady - wszystko elegancko czarno-białe). Tylko datę wstawić i do drukarni.

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#294286

Zgoda, to szkodnik i powinien zniknąć. Zresztą już zniknął, co widać było po wczorajszych programach informacyjnych TVN (nie wiem, jak jest dzisiaj- pewnie tak samo). Dostał wypowiedzenie, tylko jeszcze nie wiemy z jakim terminem.
Ale została druga pacynka, którą (poza jednym wczorajszym zdaniem posła Szczerskiego) wszyscy jakoś pomijają, a teraz on będzie rozgrywającym w imieniu swoich mocodawców.

Hydra ma wiele łbów, które odrastają - trzeba odrąbać wszystkie i to jednocześnie, żeby nie odrosły.

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#294294

Na marszu w obronie wolnych mediów w dniu wczorajszym padła taka kwestia (cytat niedokładny): Panie Prezydencie Kaczyński Turcja to jest poważne państwo, Polska to niepoważne państwo.
Wg tej miary dla Tuska może być stanowisko jak dla Bieleckiego, szkolenie bankowe by wprowadzić do zarządu jakiegoś banku i wytransferować kapitał z Polski, lub w Brukseli "komisarz do spraw dużo ważniejszych".Możliwa też posiadłość na Kaszubach i siedzenie za złotym płotem. Wiadomo że tak jak Bolek i Alek nie ma czego szukać na zgromadzeniach narodu polskiego.Od czasu do czasu benefis w TVN-nie i wzruszające wspominki kombatantów: Donald za twoich czasów to się kradło, łza się w oku kręci. Obyś żył 100 lat.
Komu materia drogowskazem tego materia przygniecie.
Ps. Bardzo ładne soczyste od Gaga. I jak tu zwalczać słowa nieprzystojne, gdy przystojne nie oddają istoty rzeczy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#294297

DEDAL

TO był już ostatni bal , na okręcie jeszcze orkiestra gra , statek pochyla się w toni , już prawda wraku go goni , głupcy rozlewają szampany , nie czując że za chwilę zasmakują morskiej toni.Czy tylko topielcami się staną, czy też naród na to pozwoli ? , w swej biedy rozpaczy , oszustom wypłaci kary ze swej woli ?.Jednako dla opasłych zdrajców wolności Polski :chłost będzie bez końca , mordów nikczemności baz granic ,aż na koniec wywleką ścierwa z ich obór , by wyschły w pomniki niechciane , by  uczyły się   oczy młodociane  ...

Nie będzie grubej  już krechy , będziemy grubą pałą dzielić  za grzechy, byśmy już 

dawnej  litości nie popełnili  występków ,za które zapłaciliśmy srogimi baty od sowieckich , żydowskich  i niemieckich typków. Obudż się Polsko !!!  .... bo w dniu twego zgonu -jak historia pokazuje , nikt wiarołomstwa twego nie wykazuje , lecz kar Tobie dołoży , boś  znajdą  dla światowej loży ...

I jak krokus  co ledwie przebija śniegu zimno , nie marzmy na próżno , tylko weżmy  lachy i szturmówek kije ,  niech wolność  na stałe  w  naszym kraju się rozwinie ...Bo zapał to naszej narodowej woli był zawsze ogniskiem , potem z woli naszych serc i w Bogu nadzieją  oddajemy lachy swym bożyszczom , których kądziel nie naszej Polskości ozdobą , lecz  nikczemności obcych  ostoją .....

Obudż się Polsko...

Pozdrawiam 

Vote up!
0
Vote down!
0

DEDAL

#294316

Prosze o odpowiedź na PW ( o ile to mozliwe, wraz z ceną)

Śliczności...:-))

Vote up!
0
Vote down!
0
#294329

Obserwowałem Tuska ostatnio w Sejmie - Tusk ma wielkie oczy.. Ci ludzie doskonale zdają sobie sprawę do czego doprowadzili, jakich czynów zdrady się dopuścili - nie będzie im lekko.. Czas szybko leci. Żadna władza nie trwa wiecznie..

Vote up!
0
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#294357

Zaczęły ekspresowo odkurzać rebe Olka. Okazją ślub córki. Zadają czytelnikom sondy-pytania, na które sami odpowiadają. Rzekomo Polacy, chcą zmiany premiera, na zataczającego się Olka?...Ciekawostka, co?. Każdy, byle swój?.

Vote up!
0
Vote down!
0
#294394