Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: safe_value w similar_handler_argument_nid->query() (linia 310 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/similar/views/similar_handler_argument_nid.inc).

Budować, by zlikwidować

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Ech, łza się w oku kręci na samo wspomnienie.
Pamiętamy zdjęcie "odmłodzonego" premiera spoglądającego na nas z plakatów na mieście.
Z jednej strony hasło- "Nie róbmy polityki", z drugiej "budujmy szkoły".
Hasło PO z wyborów 2010 roku.

Wybory wygrane, to do roboty.
Nie róbmy polityki, likwidujmy szkoły!

1019 - tyle dokładnie szkół chcą zamknąć samorządy od września tego roku. To ponadtrzykrotnie więcej niż w zeszłym roku. Przy okazji pracę straci co najmniej trzy tysiące nauczycieli.
Ani kuratoria, ani minister edukacji nie przeszkodzą w tym samorządom. Był na to cień szansy jeszcze w piątek, ale Sejm głosami PO i PSL odrzucił projekt ustawy autorstwa PiS zakładający przywrócenie nadzoru kuratora nad procesem likwidacji szkół. - Zamiast inwestować w edukację, rząd wiesza kłódki na szkolnych drzwiach! A minister edukacji nie robi nic w tej sprawie! Zaczynam się zastanawiać, czym się zajmuje pani Krystyna Szumilas - grzmi prezes ZNP Sławomir Broniarz

Więcej
]]>http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/1019-szko-do-likwidacji-od-wrzesnia-201...]]>

W tym roku może przestać działać rekordowa liczba szkół, w zeszłym roku zlikwidowano ich 300 - stwierdza "Rzeczpospolita".

Co więcej, tym razem nie chodzi już tylko o małe wiejskie szkoły, ale takie działania planują też duże miasta. Jak podkreśla gazeta, gminy są przyparte do muru trudną sytuacją finansową, brakiem pomocy ze strony rządu i niżem demograficznym. I podejmują trudne decyzje o zamykaniu placówek oświatowych.

- Nie stać nas już na dokładanie do oświaty - wylicza prezydent Poznania Ryszard Grobelny. - Budżetowa subwencja jest za niska i nie uwzględnia podwyżek dla nauczycieli, rząd nie deklaruje też zmian w Karcie nauczyciela.

TUSKU i po co było tyle budować?

Brak głosów

Komentarze

Wczoraj w zacnym skądinąd radiu (nie RM) pewien wiceprezydent miasta użył pięknego terminu na to, co robi: WYGASZANIE szkół. Prawda, ze lepsze niż likwidacja?

Vote up!
0
Vote down!
0
#272738

Likwidujmy szkoły, żeby ich potem nie budować. Polacy dostaną pracę na zmywaku u Niemca.
Oto polityka her TuSSka
bialogwardzista

Vote up!
0
Vote down!
0
#272810

Ty jakiś stachanowiec jesteś od ilości? Bo od jakości to już nie bardzo.

 

Puk, puk.

Są tacy ,co chcą z tobą pogadać na ostatnich twoich wpisach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#272868