"Oskarżam polskie media".

Obrazek użytkownika ander
Kraj

Nie , tym razem to nie ja je oskarżam - robi to... Rosjanka, która mieszka w Polsce. Które media, jakie? I tu się Państwo zdziwicie - Jekatierina B. oskarża... TVN24 oraz TVP Info. A o co te media są oskarżone? Najlepiej będzie, jak przywołam jej własne słowa:

"W niedzielę oglądałam TVN 24 i TVP Info. W prawie każdym z materiałów pojawiały się nawiązania do polityki i historii. Mówiono o marszu rosyjskich kibiców w kontekście powstania warszawskiego czy rosyjskich zaborów. W efekcie na ulice wyszli zamaskowani, pełni nienawiści kibole, którzy nie znają historii, a swoją wiedzę opierają na tym, co usłyszeli w telewizji. Krzyczeli "ruska kur...". Nie rozumiem, czy bijąc Rosjan chcieli wyrównać jakieś historyczne rachunki?"

Według zamieszkałej w naszym kraju Rosjanki sprawa jest jasna - to polskie media tzw. głównego nurtu nakręcały spiralę nienawiści, która doprowadziła do zadym i prób zakłócenia przemarszu rosyjskich kibiców na Stadion Narodowy przed meczem piłki nożnej Polska - Rosja. Gdyby ktoś miał jeszcze jednak jakieś wątpliwości, że coś źle zrozumiałem lub przekręciłem, to przywołam kolejny fragment z jej wypowiedzi, a na końcu swojej notki podam link do pełnego tekstu jej listu, który przysłała do "Metra":

"Chciałoby się zaapelować do dziennikarzy polskich mediów, żeby się opamiętali i przestali wzbudzać nienawiść wśród Polaków, szczególnie podczas EURO2012. Młode pokolenie nie zna historii, łyka tylko emocje, które mu podajecie. Kształtujecie i wychowujecie młode polskie pokolenie poprzez nienawiść i zachęcanie do wyrównania rachunków."

No i jak, Panie i Panowie dziennikarze z TVN24 i TVP Info? Nie wstyd wam, że doprowadziliście do bijatyk, które zepsuły tę atmosferę radości i sukcesu, o którą tak mocno apelował premier Donald Tusk? Co sobie teraz, przez te wasze "zachęcanie do wyrównania rachunków", pomyślą o nas na świecie?

Ja w każdym razie wiem, co na ten temat myśli minister Jacek Cichocki - gdyby ktoś nie kojarzył człowieka, to informuję, że jest to aktualny szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, czyli instytucji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo w naszym kraju - również bezpieczeństwo polskich obywateli, gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości.

Dzisiaj minister Cichocki był gościem porannego programu w radiu ZET, gdzie w odpowiedzi na pytanie redaktor prowadzącej program, która przywołała słowa Pani Ewy Gawor, szefowej Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, odradzającej kibicom rosyjskim przemarsz ulicami Warszawy przed meczem Rosja-Grecja, błysnął retoryczną sentencją, która niemal powaliła mnie na kolana - tak była prosta i oczywista w swoim, jakże czytelnym dla obywateli naszego kraju, przekazie:

"(...) No a co zrobią kibice rosyjscy? Jak będą chcieli się spotkać, to pójdą"

A czego się najbardziej obawiał minister Cichocki przed meczem Polska-Rosja?

Otóż szef MSW najbardziej się obawiał, że kibice rosyjscy, którzy... spóźnią się na ten swój przemarsz, który, oczywiście, nie miał przecież żadnych podtekstów politycznych, a tylko i wyłącznie sportowe - tak, jak zapewne wyłącznie sportową wymowę miała olbrzymia flaga, rozpostarta przez Rosjan na Stadionie Narodowym podczas odgrywania hymnów narodowych, na której była przedstawiona postać Dymitra Pożarskiego, przywódcy rosyjskiego powstania ludowego, skierowanego przeciwko wojskom polsko-litewskim na początku XVII w., dzierżąca w dłoni słusznych rozmiarów miecz - zostaną zaatakowani.

Prawda, że przekaz ministra jest jasny, prosty i czytelny?

Kibice rosyjscy jak będą chcieli, to zrobią to, co zechcą, a polskie MSW będzie ich... chroniło.

Źródła:

http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,11929768,Rosjanie_oskarzaja__to_polskie_media_sprowokowaly.html

http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/rosyjscy_kibice_prowokowali_polakow:_this_is_russia__21786

http://www.caughtoffside.com/2012/06/13/video-fans-unfurl-massive-this-is-russia-flag-at-poland-clash-uefa-alerted/

Brak głosów

Komentarze

Wina mediów podgrzewająca atmosferę jest ewidentna.Sprawa fagi...Niestety nasz kraj nie jest traktowany poważnie,stąd te gesty.Z drugiej strony jak traktować poważnie kraj,który prowadzi politykę zagraniczną na twitterze,dla premiera najważniejsze są cotygodniowe mecze przedstawicieli rządu,a prezydent przyjaźni się z niedźwiedziem,kochając polowania nade wszystko i suto zastawiony stół.
Pozdrawiam

markiza

#265405

Temat pewnie będzie baaardzo długo sztucznie POdtrzymywany - POdobie jak to było ze sprawą "Doktora Śmierć" czyli Mirosława G.
W dyskusjach warto pamiętać kto celowo POdgrzewał atmosferę przed tą prowokacyjną zadymą.
Tak samo jak warto pamiętać kto wymyślił ten przydomek nieszczęsnemu kardiochirurgowi.
Dziękuję za świetny artykuł!

#265409

"W dyskusjach warto pamiętać kto celowo POdgrzewał atmosferę przed tą prowokacyjną zadymą."

Dokładnie...

Pozdrawiam i dziękuję

ander

#265411

bardzo mondry i wzruszajoncy ten list, ale nie takie "listy do redakcji" już czytaliśmy. "Zatroskana czytelniczka" wskazuje - i słusznie - winnych napuszczania jednych na drugich, a pomija całkowicie osiągnięcia pismaków radzieckich na tym polu. To od nich zaczęła się "ustawka" pomiędzy prestytutkami ichnimi i "naszymi". No ale  nie dziwi chyba, że wierna czytelniczka METRA, a zatem i gie-wu, oszczędza akurat ich, że gie-wu brudnym paluchem wskazuje innych, a samo ustawia się w pozycji "za, a nawet przeciw". Zawsze najmondrzejsze i pouczające ciemny lud!

Stosunkowo mało dramatyczny rozwój tych wydarzeń zawdzięczamy wyłącznie rozumnej postawie ugrupowań prawicowych, które nalegały na zignorowanie tego "przemarszu". No ale "zatroskane czytelniczki" prawicowych mediów zapewne nie czytają. Zwłaszcza te na "Wysokich Obciachach".

#265423

Dziekuję za komentarz - proszę jeszcze tylko zwrócić uwagę, że w pewnym sensie ten list do redakcji Metra pokazał, zdaje się, że w niezamierzony sposób, komu trochę, a może nawet więcej niż trochę, zależało na wywołaniu burd i niepokojów w dniu 12 czerwca.

Pozdrawiam

ander

#265532

To samo obserwowałam w sprawie wywołania burdy na stadionie w Bydgoszczy. Tylko wprawne oko mogło dostrzec, że po pierwszych ujęciach z Bydgoszczy następuje cała sekwencja zdjęć sprzed lat, z różnych stadionów, etc.

Hasło "Włącz rozum, wyłącz TVN" wydaje się wyjątkowo na czasie.

#265441

A jak to się ma do hasła "wstajesz i wiesz"?
Bo chyba komuś bardzo zależało, żeby już od rana następnego dnia była prowadzona w "zaprzyjaźnionych" mediach odpowiednia narracja.

Pozdrawiam

ander

#265536

Funkcjonariusze medialni, oddelegowani do wymienionych jak i z wielu nie wymienionych stacji telewizyjno-radiowych wstydu nie mają.To pewnik !

PS

Proszę nie zapominać o funkcjonariuszach prasowych.Oni również mają spory wkład w natrętnie propagowanej dezinformacji.

#265480

Postaram się o nich nie zapomnieć - mają to, jak w banku :)

Pozdrawiam

ander

#265542

pzdr

antysalon

#265512

sedno sprawy

#265534