W sali szpitalnej Julii Tymoszenko zamontowano kamery tv — Ivo Sanader żąda od UE sankcji gospodarczych przeciwko Ukrainie

Obrazek użytkownika Roland von Bagratuni Budapeszt
Świat

W szpitalu klinicznym nr.5 koleji Ukrajinski Zaliznici (UZ) w Charkowie,

w sali szpitalnej , w której leży Julia Tymoszenko umieszczono kamery telewizyjne — donosi numer 186 z wydania z dnia 10 maja 2012 r biuletynu informacyjnego partii Batkiwszczyna.

Od razu muszę kategorycznie podkreślić, że jest to sprzeczne z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka ONZ (wydawnictwo Instytutu Literackiego w Mesnil-le-Roi pod Paryżem 1974 — w językach polskim, białoruskim, czeskim, litewskim, rosyjskim, słowackim i ukraińskim) oraz z Traktatem Nicejskim UE i Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności UE (Wydawnictwo Kancelarii Trybunału Praw Człowieka, Strasbourg, listopad 1998). Jeżeli Ukraina rzeczywiście chce być Partnerem UE — kamery te natychmiast musi zdemontować. Już sam ten fakt wskazuje na to, że o wiele bezpieczniejsze byłoby leczenie Tymoszenki zagranicą! Po Niemczech, również Szwajcaria zaproponowała, że gotowa jest przyjąć Julię Tymoszenko na leczenie! A doskonale wiemy, że poziom ochrony zdrowia w Szwajcarii jest stokrotnie wyższy jak w tym postsowieckim państwie!

Ale wróćmy do biuletynu informacyjnego partii Batkiwszczyna. O zamontowaniu kamer telewizyjnych prasę zawiadomił adwokat byłej Premier Ukrainy, mecenas Serhij Właszenko. "A kto ogląda te zdjęcia i dlaczego — nie jest jasne" — dodał oburzony prawnik. Więcej na ten temat czytaj: http://www.pravda.com.ua/news/2012/05/10/6964271/

Moim zdaniem jedno jest pewne: podglądać kobietę, czy jej bicie jest nie tylko przestępstwem, ale pospolitym chamstwem, świadczącym o bardzo niskiej inteligencji osób, którzy wydają polecenie na dokonanie tak podłego czynu! Takim ludziom (jeżeli wogóle są to ludzie, a nie seksualni zboczeńcy!) należy napluć w twarz!

Premier Chorwacji Ivo Sanader wezwał Parlament Europejski do podjęcia twardszego stanowisko w sprawie Ukrainy i nałożyć na nią ciężkie sankcje ekonomiczne, aż do ogólnego bojkotu stosunków gospodarczych. Ivo Sander jest głęboko przekonany o tym, że dążenie do takowego upokorzenia i represjonowania byłych wysoko postawionych urzędników, ich zniesławianie przez antydemokratyczny reżym Janukowicza, jest w antagoniźmie z powszechnie przyjętymi zasadami demokratycznymi. Jak podkreślił Premier Ivo Sanader, w przypadku nie spełnienia przez władze Ukrainy żądań ogłoszonych przez głowy państw-członków UE oraz Komisji Europejskiej w okresie 14-dniowym, Ivo Sanader wezwał Parlament Europejski do rozważenia możliwości wprowadzenia twardych sankcji gospodarczych wobec Ukrainy, aż do bojkotu stosunków gospodarczych włącznie. Według światowych mediów Europa gotowa jest wprowadzić bojkot ekonomiczny Ukrainy.

Więcej na ten temat czytaj: http://www.unian.ua/news/502596-zmi-v-evropi-vje-proponuyut-vlashtuvati-nam-ekonomichniy-boykot.html

Z ostatniej chwili!

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite odwiedziła Julię Tymoszenko we więzieniu! "Julia Tymoszenko bardzo dobrze wygląda i ma zaufanie do opiekujących się nią lekarzy" - powiedziała Dalia Grybauskaite dodając, że nader poważnym problemem w odzyskaniu zdrowia jest fakt, że Julia Tymoszenko nadal pozostaje więźniem. Jak podaje prasa polska: "Po spotkaniu z Tymoszenko prezydent Litwy wezwała Kijów do przyspieszenia reform, szczególnie w dziedzinie praw człowieka. Ostrzegła także, że europejska perspektywa Ukrainy staje się coraz bardziej mglista. Zmienić to mogą tylko jednoznaczne i szybkie decyzje. W pierwszej kolejności powinna to być reforma prawna i odejście od reliktów postsowieckiego represyjnego prawa. To, jak Unia Europejska będzie postrzegać Ukrainę, zależy od tego, jaką opiekę zdrowotną dostanie Tymoszenko, jak będą traktowani inni aresztowani przywódcy opozycyjni oraz jak zostaną przeprowadzone jesienne wybory parlamentarne."

Brak głosów

Komentarze

o co tyle krzyku? b. premier Tymoszenko jest skazana prawomocnym wyrokiem niezawisłego ukraińskiego sądu i jak każdy więzień jest poddana standardowej obserwacji, a jako szczególny więzień obserwacji szczególnej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#253903

To tylko laik wierzy w takie bzdury, że w byłych demoludach sąd jest "niezawisły"! Viktor Orbán właśnie dlatego zabrał się do reorganizacji wymiaru sprawiedliwości, bo 100% sędziów, którzy karierę zaczęli za komuny, to wtyczki i oficerowie bezpieki!!!! Tych teraz posyła na emeryturę! Ale i tak jest jeszcze mnóstwo takich, którzy komunistów uniewinniają, a skazują ich ofiary! NA UKRAINIE JEST JESZCZE GORZEJ! Jaki to sąd ją skazał? H..e z czterema klasami szkoły podstawowej i z przyspieszonym kursem partyjnym "sędziowania" oraz wiadomości praktycznych KGB!!!Ogłosili "wyrok" słowo w słowo sformułowany przez Janukowycza! Ukraina jest nie na Marsie, a na terenach byłego Związku Sowieckiego — imperium agresorów, okupantów, autorów smoleńskich "katastrof", morderców tłumów, złodzieji, rabusi i narkomanów!

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#253958

sądy na Ukrainie są jakie są, ale mają umocowanie w Konstytucji tego państwa. a ono nie jest totalitarne (patrz zmiany władzy w wyborach).
jak pan reaguje na wypowiedzi niektórych polityków zachodu, którzy wprowadzaną przez legalnie wybrane władze zmianę prawa na Węgrzech kwitują np. słowem: faszyzm?

Vote up!
0
Vote down!
0
#254080

Witam serdecznie!
Pisałem o tym kilkakrotnie. Dzieje się nic innego, jak kocioł przygadał garnkowi! Otóż ci (komuniści, esbecy), którzy wiele stracą na tym, że w wyborach 2010 r Viktor Orbán zdobył oszałamiającą większość głosów, zrobił nową, demokratyczną KOnstytucję, rzucając do lamusa stale łataną stalinowską, z wymiaru sprawiedliwości, MSW i MSZ wyrzuca esbeków, zlikwidował uznanie lat pracy do emerytury dla tych, którzy pracowali w aparacie WSPR, bezpiece oraz wszystkich satelitach WSPR (Gwardia Robotnicza, Liga Kobiet, Front Jedności Narodu, Liga Obrony Kraju itd), co strasznie im nie podoba się! Więc pełną parą piszą donosy do Brukseli, Strasbourgu i Waszyngtonu, agitując przeciwko "faszystom", "nazistom"! Metoda węgierskich bolszewików znana od dawna! Dla nich każda jedna partia prawicowa jest "skrajnie prawicowa", "faszystowska", "nazistowska"! Tymczasem w minionych 20 latach oni niejeden raz dokazali, że te przydomki tyczą się li tylko ich! Zresztą ich Premier i Prezes, była głowa węgierskiego komsomołu w 2006 w Balatonöszöd na posiedzeniu egzekutywy ("eks")komunistów cynicznie i dumnie, ale wyraźnie powiedział: „kłamaliśmy rano, w południe i wieczorem, w dzień i w nocy, tygodniami, miesiącami, latami i wszystkich oszukaliśmy, przez oszustwo dorwaliśmy się do władzy”! I co? Naród oburzył się, demonstrował, a głupi Gyurcsány zaczął popełniać błąd za błędem ze źle wyreżyserowanymi prowokacjami, strzelaniem do tłumu, podpalenie przez jego ludzi gmachu Telewizji węgierskiej, strzelanie przez nieznanych "skranych prawicowców" z pepeszy do gmachu KG Policji i mordowanie przez takowych bogu ducha winnych Cyganów itd! I potknął się! Bo w wyborach 2010 r poniósł sromotną klęskę! Z indywidualnych okręgów wyborczych tylko jeden ("eks")komunista trafił do Parlamentu, i dwudziestu kilku z list! A ponad 3/4 mandatów poselskich zaorała FIDESZ-KDNP Viktora Orbána, resztę "skrajnie prawicowa" (bujda! — narodowa) Jobbik oraz pies wie jak "LMP", która raz tu, raz tam głosuje.

Wracając do Ukrainy! W Rosji też jest "Konstytucja" a Putin morduje Politkowską i innych dziennikarzy, Chodorkowskich zamyka do kicia, ograbiając ich ze wszystkiego, na innego magnata wysyła do Londynu Litwinienkę, którego potem morduje, bo ostrzegł "pacjenta" itd! Juszczenko to samo: dla niego konstytucja, ustawy to gumowy pokój, który dowolnie można rozciągać i skurczać! A pozatym cały aparat sprawiedliwości odziedziczono od Związku Sowieckiego, gdzie wystarczyło tylko, że z Kremla przyszedł ukaz: "zróbcie coś" i oni robili po swojemu!!! Na Węgrzech, w NRD, Czechosłowacji, Rumunii i w Związku Sowieckim na studia prawne tylko i wyłącznie mógł trafić (często tylko z 4 klasami szkoły podstawowej!) esbek, kadrowiec partyjny albo ich bachory! W wyjątkowych przypadkach kandydat musiał przedstawić listy polecające bezpieki, organów partyjnych miejsca zamieszkania i pracy rodziców oraz ze swojej szkoły i komsomołu! Bo tam WSZYSTKO wiedziano o kandydacie! O wspomnianym już Gyurcsányu teraz okazało się, że ...nie składał egzaminów wstępnych, na uczelnię trafił za zezwoleniem ministra — członka Biura Politycznego Imre Pozsgaiego! To o czym my tu mówimy?!? Proszę przeczytać moje dotychczasowe komentarze i artykuły!

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#254119

ja to wszystko wiem i rozumiem.
nie w ty rzecz.
oprócz władz jest jeszcze naród (ukraiński, rosyjski, węgierski) - ogłupiony czy oświecony, nie ważne. a tego nie wolno nam ani obrażać, ani zrażać. ten naród trzeba przekonać. bojkot Euro2012 na Ukrainie nie zbliża Ukraińców do Europy, a Polsce powinno na zbliżeniu szczególnie zależeć.

co do Chodorkowskiego (też zaczynał od biznesu w Komsomole) i innych oligarchów, których Putin potraktował specjalnie "dla dobra narodu rosyjskiego", to mam uczucia mieszane - zwłaszcza jak poczytałem who is who. Rosji też zafundowano zbójecką transformację.

zabójstwa, prowokacje - tutaj mamy jednakową opinię, choć nie jestem przekonany czy wszystkie zabójstwa są dziełem służb, choć można zawsze przypisać je specyficznej propagandzie ośrodków władzy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#254401

Drogi Przyjacielu!

W pełni zgadzam się! Niestety taka jest POLITYKA! Już mój śp ojciec, który był latami katowany przez UB za to, że po styczniu 1941, kiedy pod naciskiem Hitlera, rząd hr.Pawła Telekiego (wielkiego dobroczyńcy Polaków i za to go zamordowano, fingując samobójstwo!) Poselstwo RP otrzymało wypowiedzenie (persona non grata), na Węgrzech on był de facto p.o. Posła RP w Budapeszcie, otrzymał od rządu emigracyjnego w Londynie ogromne słowa uznania, odznaczenia — stale ostrzegał mnie, żebym nie mieszał się do polityki! Starałem się, ale uczciwy człowiek-Patriota żyjący między ludźmi nie może być opanowany znieczulicą! Innymi słowami: zawsze miałem swoje zdanie, opinię o wszystkim i nie kryłem się z tym, co więcej: przeważnie działałem! Kiedy ks.Prymas Stefan kardynał Wyszyński wspólnie z moim najukochańszym księdzem: arcybiskupem metropolitą Antonim Baraniakiem wysłali mnie do Częstochowy na ogólnopolski zjazd ministrantów (tu zawarłem dozgonną przyjaźń z moim rówieśnikiem spod sowieckiej granicy (mieszkał w zabitej dechami wsi za Białystokiem), Jurkiem Popiełuszką), Najświętszej Matce Boskiej złożyłem ślubowanie, że nie będę członkiem żadnej partii politycznej tak długo, aż komunistów szlag nie trafi. I dotrzymałem to do dzisiaj. Jako wnuk Padłego na Polu Chwały w wojnie polsko-bolszewickiej, gotów jestem wstąpić tylko do takiej partii, która wierna jest ideom i morałom wielkiego wodza i marszałka! Może jeszcze dojdzie do tego za mojego życia! Nie wiem. Chwilowo nie ma takiej partii. Może założę. Nie wiem.

Losy, interesy i przyszłość narodów Europy Wschodniej są takie same i dlatego ja uważam i szanuję wszystkich: Polaków, Węgrów, Słowaków, Czechów, Austriaków, Ukraińców, Ormian, Białorusinów, Litwinów, Estończyków, Łotyszy, Rumunów, Serbów, Słoweńców, Chorwatów, Albańczyków... Nawet Rosjan. Ale problem mam zawsze z politykami-dyktatorami, którzy gwiżdżą na interesy ogólnonarodowe i ogólnoeuropejskie, a ważna jest dla nich tylko władza i kopalnia złota, którą ta władza udostępnia im! Zawsze w spotkaniach z ludźmi podkreślam: w okresie międzywojennym na Węgrzech jak ktoś chciał zostać posłem czy senatorem, fundował szkołę, szpital, przytułek dla sierot, zakład dla ociemniałych i głuchoniemych itd i utrzymywał je! A dzisiaj?! Trafiają do Parlamentu (i do Sejmu RP itd!) tacy, którzy tam wcale nie powinni być, bo idą tam nie tylko po horrendalne zarobki, ale wszelkie inne korzyści, a to jest niemoralne, kłamliwe...

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#254458