Koniec wygłupów, wracajcie!

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Nie mogę się powstrzymać, by na początek nie przytoczyć GENIALNEGO dowcipu z netu. Jak wiemy, syn premiera znalazł robotę na lotnisku imienia Lecha Wałęsy, (co za obciach dla lotniska!) w Rębiechowie. Znalazł, albo robota jego znalazła, jak te paszporty na poduszkach dla Prezesa Ochódzkiego, z tańcującymi krakowiakami, no, nieważne, pytanie brzmi, co będzie robił premierowicz na lotnisku? To samo, co tata- będzie majstrował przy samolotach.

A teraz na poważnie, patrzę z radością i wzruszeniem, na tym moim Pacyfiku, z wielkiej oddali na to, co się dzieje w Polsce, na wielką manifestację w Warszawie, dziesiątki tysięcy ludzi, rządowe przekaziory podają dwadzieścia tysięcy i pokazują trzy staruszki, stary numer ze stanu wojennego, uczestnicy podają ponad sto tysięcy, licząc przelewających się przed kamerą ludzi. Plac ma 20.000 metrów kwadratowych, wypełniony szczelnie plus sąsiednie ulice, znając normę, ilu ludzi mieści się na metrze kwadratowym nie trzeba być Einsteinem, by zgodzić się raczej z wyższa liczbą. No, ale to nie istotne, żadna rządowa oficjalna okazja nie wyciąga z domów nikogo poza Oficjelami, ich ochroną, dziennikarzami, kamerzystami i rodzinami. Smutek i zażenowanie bierze, jak się patrzy na rządzących składających jakieś kwiaty wśród tych borowców i tych kamer. I psa z kulawa nogą. No, chyba, że potraktujemy kibiców na Stadionie Narodowych, jako stronników rządu i uwierzymy, jak salonowa Pani Eliza, nieszczęśliwie zakochana w Panu Tusku kochanym ( „ciicho, wiem!”) że im Mazurek Dąbrowskiego z gardzieli bucha z miłości dla Przywódców. Wtedy tak. Mamy równowagę.

Zażenowanie bierze tym bardziej i tym większe, wobec pogróżek i wymachiwania piąstkami przez Tuska i jego totumfackich. Jeśli tak mu zależy na bezpieczeństwie i niezakłóconym przebiegu demonstracji, to wystarczy, że odwoła te wszystkie służby mundurowe i niemundurowe, tych pajaców w jednakowych kominiarkach, co prowokowali w czasie Marszu Niepodległości rozróby przed ustawionymi na tę okazję kamerami, tych policjantów, co podpalali swój samochód, co jątrząco nagrał jakiś nikczemnik, tych rzekomych kiboli, co się nadziali na kiboli prawdziwych i musieli sp.. w podskokach, tego gościa, co rozdawał antysemickie broszurki, a na widok kamery uciekł pod skrzydła paru smutnych panów, co to się pojawili ni stąd, ni zowąd i zaczęli sami fotografować, jak czytam na blogu Budynia78. Nic innego nie jest potrzebne, by był spokój, wystarczy psom kazać leżeć przy nodze i nie prowokować. I pamiętać, że, dzięki skutecznej pracy pacyfisty- psychiatry Klicha armii, co by miała wyjechać na ulice prawie nie ma. Wyjść, to może i wyjdą, ale wyjechać nie będą mieli, czym. A i ochoty nadstawiać d.. za Słońce Peru i jego smutnych clownów też za dużo już w sobie nie znajdą. Gdyby Ryszarda Cybę na przepustkę wypuścić, to może…. Wierniejszego niż on, Tusk nie znajdzie. Ale Cyba siedzi.

Wspaniały nastrój, piękne przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, oglądam, wściekając się na powolny Internet, zacina się, co chwilę, musze ściągać i czekać, no, ale, dobrze, że w ogóle jest. Wspaniałe wystąpienie Ewy Stankiewicz, ależ pojechała z tymi tchórzami niegodnymi miana Polska, ale i zwyczajnie mężczyzny, strugającymi bohaterow wobec słabych i bezbronnych , a żałośnie tchórzliwych wobec silnych. Podpisuję się pod każdym Pani słowem…. Zawsze całym sercem byłem z wami, Solidarni 2010, najlepsi i najodważniejsi z nas…

Przy okazji, Jarosław trafił w samo sedno, powiedział to, czego wszyscy oczekujemy- wracajcie, skończmy z podziałami na prawicy. Uczestnicy podchwycili to natychmiast i skwitowali owacją, ja też, gdybym tam był wiwatowałbym, bo wszyscy widzą, że ten podział to albo jest wykalkulowany, kontrolowany (miałem taką nadzieję początkowo), albo jest wynikiem osobistych ambicyjek. Nie mówię tu o agenturze z PJN, ten rozdział jest zamknięty i bardzo proszę, jako członek PiS, żeby nikomu nie przyszło do głowy przyjmować tych ludzi, choćby przyszli czołgając się przez pełzanie, używając określeń ogólnowojskowych, skądinąd im pewnie miłych, zważywszy na przynależność służbową. Jak będziemy chcieli być w jednej organizacji z nimi, to się sami zapiszemy gdzie tam będzie trzeba i złożymy przysięgę, wyfasujemy niezbędnik, czyli łyżkowidelec, buciory pamiętające marszałka Achromiejewa, co to miały nieść wolność proletariuszom duńskim, ale na razie dziękujemy.

Od dawna się deklarowałem, jako ziobrysta, to znaczy, do momentu, gdy owi kurzyści- ziobryści odegrali szopkę z wyrzuceniem. Szopkę dla takich raczej nieprzesadnie bystrych. Od tej pory patrzę na ten podział ze smutkiem, ale cóż, wolna droga. Każdemu wolno posmakować zarówno smaku zwycięstwa, jak i porażki. No, a tutaj nie ma chyba wątpliwości, że z Solidarnej Polski niewiele wyjdzie.

Zwyczajnie, Zbyszek Ziobro, przy Jarosławie Kaczyńskim to nawet nie delfin, czyli następca tronu, ale raczej krewetka, by pozostać przy faunie morskiej. Daleka droga przed nim, dużo nauki i dużo pokory, zanim będzie gotowy on i Jacek Kurski, nie mam wątpliwości, że spiritus movens całej secesji. Przestańcie się wygłupiać, wracajcie do PiS, bo nic innego wyborów nie wygra, koniec, kropka. Już choćby to, jak was genialnie załatwił na tym marszu Jarosław i jak blado przy nim wypadł Ziobro, też powinno wam dać do myślenia. Ziobro był silny siłą Jarosława, to widać gołym okiem, mikroskop jest zbędny.

Tłumaczyłem to na swoim blogu kilkakrotnie, kto chce, niech sobie zajrzy, w skrócie powtórzę- „5%, durniu!” To hasło każdy domorosły Napoleonek, czy Piłsudski w wersji 2.0 powinien sobie zalaminować i powiesić nad łóżkiem. Taka jest ordynacja i inna nie będzie. Dwie partie zdobędą mniej mandatów, niż jedna, bo ordynacja odcina dolne 5%. 6% głosów daje 1-2% mandatów, reszta przepada, jest rozdzielana między główne partie. Właśnie w tym celu, by łatwiej było zwycięzcy uzyskać większość. Po to, a nie po co innego jest ta ordynacja i dokładnie tak działa. Tu muszę przyznać, że jest jednak wyjątek, operacja „Palikot” udała się nad podziw wbrew moim oczekiwaniom, przyznaję to ze smutkiem i pokorą, ale to dlatego, że odebrał głosy SLD i w sumie PO i RPP na tym zyskało. Ale, żeby na takim kontrolowanym, oszukanym podziale zyskać, trzeba zdobyć właśnie te mniej więcej 10%, wtedy system tak nie obcina. Komu miałoby odebrać głosy partia kurzysto- ziobrystów? Czarnopodniebienne pisiory, takie, jak ja, wiadomo, możecie zapomnieć. Zdrajców wynosimy na butach. Prawica katolicka, od momentu porozumienia PiS i Marka Jurka jest zagospodarowana. Dla POwców nazwisko Ziobry i Kurskiego brzmi jeszcze gorzej, jeśli to w ogóle możliwe, niż Kaczyńskiego. Więc gdzie te głosy? Panuje takie mityczne przekonanie, że jest gdzieś ukryta jakaś milcząca większość, która czeka, niczym śpiący rycerze na Giewoncie na kogoś, kto ich obudzi i poprowadzi do urn. Niestety, podobnie, jak z tymi rycerzami, nie wiadomo, co też, na miłość boską takiego musi się stać, by się obudzili, skoro do tej pory nic ich nie ruszyło.

Elektorat z niewzruszonym znudzeniem i poziewywaniem patrzył na Polskę Plus, Polskę Plusik, Dorna, PJN, Polskę w Potrzebie, Prawice Rzeczpospolitej, Prawice Jeszce Prawdziwsze, Prawice Tym Razem, To Już Naprawdę Prawicowe, Trzecie Drogi, Czwarte Nogi, tak i teraz spokojnie zignoruje wysiłki paru europosłów, by się załapać na drugą kadencję, a co za tym idzie, na euroemeryturę do końca życia. Wasza emerytura, wasze zmartwienie, elektoratu to nie wzruszy. Ci, co pójdą, zagłosują na Jarka, a ci, co nie, to nie. Nic się tu nie zmieni.

No, więc, do q.. nędzy skończcie te cyrki, panowie. Nie nadużywajcie naszej cierpliwości i nie marnotrawcie naszej malejącej do was sympatii, bo skończycie na tej samej kupie śmieci, co Misiek Kamiński, czy Pełzający Ornitolog, jak im się skończą mandaty. Kto tam sobie odłoży, to odłoży, ale do końca życia raczej nie starczy, trzeba będzie znaleźć sobie jaką uczciwą pracę. TVN też bez końca nie będzie was reanimował, bo ile można. Z Jarosławem się nie równajcie, bo nieważne, czy ze sznurowadłem zawiązanym, czy nie, czy butem wypucowanym, czy nie, włosem uczesanym, czy nie, wciągnie was wszystkich jednym nozdrzem, a drugim wydmucha. Nie ten kaliber.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie” i Freepl.info

http://freepl.info/seawolf
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://niezalezna.pl/bloger/69/wpisy
http://seawolf.salon24.pl/

Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Brak głosów

Komentarze

No.. "Seawolf" - szczególnie za końcówkę "10".

cornik
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

sorry.. - edyt..

- Drobna refleksja.. - Widzę iż PUCYBUTÓW przybywa na portalu i pracowicie "jedyneczkami" obdarowują prawicowych autorów??
- "A co im - durniom - pozostało?" - można rzec wcale nie sentencjonalnie..

Vote up!
0
Vote down!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#247493

I pozdrowienia.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#247502

Jak zwykle, genialne. 10/10   

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#247510

Minęliśmy ich z mężem na Szucha, kiedy wracaliśmy z manifestacji.
Kurski, wyraźnie przybity...nie poszło po jego myśli, o nie!

A może to tylko dlatego, że parasoli nie mieli? :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#247513

Tekst prościutki ,jak kłębek drutu w kieszeni.Tylko kiep nie zrozumie.Dycha zasłużona.Muszę się przyznać,że też kiedyś ceniłem Ziobrę.Czas przeszły dokonany- to se ne vrati...

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#247519

W swoim wpisie na temat wad podziału prawicy zapomniał Pan jednak o niepodważalnej zalecie.
Do wyborów jeszcze trochę a w mediach jakby nie patrzeć jest nas ,,więcej" tzn. już nie jest tak łatwo zakrakać przedstawiciela Pisu bo jest jeszcze Solidarna Polska.
Wcześniej był stan 4 do 1 a obecnie?
4 do 2 i nie jest już im tak łatwo zakrakać rzeczywistości!

Proszę szerzej spojrzeć na sprawę i bez emocji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#247538

Lotnisko imienia Lecha Walesy,taka nazwa to wstyd dla lotniska!

Walesa sprzedał Polaków a teraz jego imieniem nazywa się lotniska :(

Pozdrawiam Oxfii

Vote up!
0
Vote down!
0
#297622

Masz rację. Tylko Jarosław Kaczyński może udźwignąć cały ciężar budowania opozycji zdolnej do przejęcia władzy, a każda próba secesji (nawet przy jak najszlachetniejszych pobudkach, co akurat w przypadku Kurskiego i Ziobry najwyraźniej nie miało miejsca), to przydawanie głosów zdrajcom z PO i innej czerwonej hołocie spod znaku SLD, Palikociarzy, a ostatnio idącego ręka w rękę PSL-u.

Tylko włosiennica i klęczenie na grochu załatwia sprawę. Jeśli po tak mocnej deklaracji Jarosława Kaczyńskiego nie pójdą po rozum do głowy (wróć, tam rozumu chyba nie masz) i natentychmiast nie wrócą karnie w szeregi, taka okazja, czy może inaczej, tak mocne zaproszenie do zakończenia tej bezsensownej schizmy nie powtórzy się już nigdy.

A wtedy tylko płacz i zgrzytanie zębów, ręka w nocniku i sznur, ale już bez Złotego Rogu.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#247561

Nie zgadzam się z tak radykalnym wazeliniarstwem. Patrz mój wpis wyżej.
Co do arytmetyki wyborczej która sprawdza sie tylko w przypadku do 8% to zgoda ale wyższe notowania i pod warunkiem takiej lojalności jaka pokazał Ziobro dotychczas a pomińmy zagrywki mainstreamowe ( bo trzeba wyłapać lemingów ile się tylko da)to taka sytuacja ma jak najbardziej sens.

Vote up!
0
Vote down!
0
#247567

Na całość trzeba patrzeć bez zbytnich emocji i obrażania tych, co mają inny punkt widzenia spraw Polski.
Nie zgodzę się też z twierdzeniem autora, że "Prawica katolicka, od momentu porozumienia PiS i Marka Jurka jest zagospodarowana." Proszę mi wybaczyć moje zdanie odrębne, ale ja nie czuję się zagospodarowana przez alians PiS i Marka Jurka. Jako prawica katolicka wolę być zagospodarowana przez SP. Z rozmów w moim środowisku wynika, że bardzo dużo popiera SP mimo ciągłych ataków na nich nie tylko ze strony mediów ale również i zwolenników PiSu. Od ludzi prawicy powinno raczej wymagać się tolerancji dla innego widzenia świata a nie inwektyw.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#247620

"Święty"

Do gazety "Droga Ludu",
zwłaszcza do jej redaktora
można było przyjść bez trudu
o najprzeróżniejszych porach.

Zwłaszcza pewne dosyć znane
przykościelne środowisko
było święcie przekonane,
że redaktor może wszystko.

Mały człowiek od spraw wszelkich
z niepoczytnej "Drogi Ludu"
potrafił przewracać wielkich
bardzo łatwo. Ot, tak z nudów.

Powodów nie miał szczególnych,
ani żadnej do nich złości,
lecz myślał o sprawach wspólnych
marząc zawsze o jedności.

Gdy nawet arcybiskupa
z metropolii strącił palcem,
zobaczyła cała grupa
jak skutecznym jest on w walce.

Potem, gdy się chłop powiesił
po rozmowie z redaktorem,
pytano - Czym tak się zbiesił,
a może przyszedł nie w porę?

Sprawa szybciutko przycichła,
bo redaktor miał już w głowie
plan, by opozycja znikła,
a z nią razem "drugi obieg".

Znowu wszystkich chciał jednoczyć
pod skrzydłami "Drogi Ludu",
więc zamydlił posłom oczy
perspektywą wielkich budów.

Nikt się za to nie obraża
pod wspólnym stojąc sztandarem.
Gdy ktoś gasi tak jak strażak -
uważam rze ...dba o stare.

Nie wyklucza wykluczonych.
Nie odpycha odepchniętych
nasz Redaktor Wyniesiony!
Święty bardziej już od Świętych!

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#247569

Do zobaczenia za trzy lata,podczas wyborów do okrąglaka na
Wiejskiej...
PS.Rolex sie już ze mna nie zakłada...od 2007 roku :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#247575

Autor jak zwykle w doskonałej formie.

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#247599

Zagrywka premiera Kaczyńskiego do Ziobry bdb. Sadzę, jednak, że...bez przekonania o możliwości sfinalizowania takiego kroku. Ja wiem, że jeśli ktoś zdradził, to...zdradzi i po raz drugi. Jedyne na co bym liczył, to ewentualne wspólne głosowania. Tyle. Reszta to urażone ambicje i przerośnięte ego panów z SP (Służymy Platformie?).

Vote up!
0
Vote down!
0
#247624

 

Super wnioski!!! Po co im te emerytury z Unii, Są jeszcze młodzi. A jeśli wola emerytury - to wara od Jarosława!!! Niech ziobrysci działają na własny rachunek - na te 2% i precz z polityki.

Vote up!
0
Vote down!
0

ELAT

#247692

Nigdy nie oddam głosu na PiS ani na JK!

I wszystkim odradzam.

Nic tego nie zmieni.

Nawet PiS-owscy niby prywatni blogerzy.

Jeden z Pokolenia JPII

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#247728

A propos wystąpienia Kaczora – POlszewickie media czekały kiedy Kaczor ogłosi III wojnę, zrobi zamach na Pocztę Polską, albo zakosi ogórka z warzywniaka. A tu nic! Kaczor wyraził poparcie dla wolnych mediów, a przy okazji postawił Zbycha do pionu, bo to jest oczywista oczywistość, że w jedności siła. I teraz Zbigniew nie ma lekko :D
A POlszewiki, z braku laku, zabrały się do roztrząsania kwestii – Ziobro kontra Kaczor. Rychu Kalisz grzmiał dziś w TVN, że Kaczor obraził Ziobrę mówiąc do niego – Zbyszku. To jak miał mówić – Halinko?! Swoją drogą Rychu powinien nosić kaftan bezpieczeństwa. Tym optymistycznym akcentem kończę i serdecznie pozdrawiam :)
Ahoj! (podobno to po czesku, a myślałam, że Czesi nie mają morza :)):))

Vote up!
0
Vote down!
0
#247730

Sa wśród nas komentatorzy tacy którzy lubią pływać. Zawsze ceniłem Twoje wypowiedzi a dziś dowiodłaś ze kręgosłup masz z tytanu. Jak to byłby czat na czaterii to napisałbym ze chce.... nosić Cie na rekach;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#247761

....znalazłem dziś cos takiego

Spotyka się Putin z Miedwiediewem.
- Słuchaj Dmitrij, trzeba coś zrobić z tymi różnicami w czasie, bo same gafy strzelam. Na przykład - dzwonię do Prezydenta Chin, żeby mu złożyć życzenia urodzinowe, a on mi mówi, że to dopiero jutro.
Przerywa mu Miedwiediew:
- Władimir, ja też miałem historie podobną : dzwonię do Tuska, żeby złożyć kondolencje, a on mi mówi, że jeszcze nie wystartowali!

Vote up!
0
Vote down!
0
#247871