ŻYCZENIA NIEPOPRAWNE

Obrazek użytkownika Lara
Kraj

Dostajecie SMS-y z życzeniami świątecznymi? Albo e-maile? Jasne! Tylko jakież to są, w większości, POkraczne bzdury, czyli życzenia POprawne, zgodne z linią władzy. Oto „młodzi, wykształceni z dużych miast” życzą nam:

„Umyj rano dobrze jajka, potem oba włóż do garnka. Włóż cebulę, szczyptę soli i nie zważaj, że to boli. Tak robili po wsze czasy, nie ufarbuj se kiełbasy”.

"Wszystkiego dobrego, jajka wielkiego malowanego zielonej łączki, na której zajączki jedzą makowce i pasą owce”.

"Wesołego królika, Co po stole bryka, Spokoju świętego I czasu wolnego, Życia zabawnego W jaja bogatego I w ogóle kurde- Wszystkiego najlepszego!

"Kto ty jesteś? - jajeczko. Jaki znak Twój? - żółteczko. Gdzie Ty mieszkasz? - w skorupce. W jakim kraju - w kurzej dupce Wesołych Świąt i obficie mokrego dyngusa”.

Cóż, autorzy tych tekstów w bólach je tworzyli! Ale jak mawiał klasyk – życie idioty, to nie bułka z masłem.

Kochani, ja – jako młoda, wykształcona i z dużego miasta - życzę Wam niepoprawnie: niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni Was wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość... I żeby Polska była Polską!

Brak głosów

Komentarze

Witaj,
niestety też dostaję czasem takie sms-y i co mnie nie dziwi przeważnie od zwolenników PO, SLD lub RPP.

Zatem życzę Ci Zdrowych i Radosnych Świąt i mokrego dyngusa bez śmigusa i Zmartwychwstania Polski.

jwp

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#242629

Zakończył się Wielki Post, rozpoczęło Triduum Paschalne.
Czas, w którym w sposób szczególny wspominamy mękę i śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby następnie radośnie świętować Jego Zmartwychwstanie.
W tych wydarzeniach zawarta jest najgłębsza Tajemnica wiary, którą z dumą wyznajemy.

Życzę Ci, aby te Święta były okazją do spotkania z najbliższymi, czasem budowania prawdziwej wspólnoty i czasem prawdziwej radości wypływającej z serca.

Vote up!
0
Vote down!
0
#242630

Do mnie również pisali zwolennicy PO i SLD coś w ten deseń ale już przestali po tym jak im pościłem na Boże Narodzenie dokładnie na ich modle:
Idz do lasu weź siekierę i zetnij zielona cholerę.
Powieś łańcuch nie za krotki jebnij szklankę zimnej wódki a po karpiu walnij klina a w pasterke idź do kina.

Pomogło. Najpierw było oburzenie a potem dotarło ze to sami sprowokowali.

Ja od siebie życzę Ci i jwp jako młody wykształcony z miasta wojewódzkiego ciepłych i radosnych Swiat Wielkiejnocy w gronie najbliższych i przyjaciół.

Vote up!
0
Vote down!
0
#242651

Czas najwyższy powrócić do tradycyjnych polskich życzeń świątecznych i to takich normalnych wysyłanych na kartkach z Chrystusem Zmartwychwstałym na Wielkanoc, a z Jezusem Narodzonym w szopce betlejemskiej - na Boże Narodzenie.
A nie tam jakieś jajka, bzdurne żółte kurczaki, zająca, kaczuszki, czy śmigus dyngus lub bałwana, renifery, dziadka mroza, śnieżynkę, santa klausa czy pudełka z prezentami pod drzewkiem...

A są przecież piękne polskie życzenia na kartkach światecznych np:

Alleluja biją dzwony, Alleluja echo głosi. Chrystus bowiem zmartwychwstał, w serca nasze Pokój wnosi.

Alleluja dziś śpiewajmy, Bogu cześć i chwałę dajmy. Bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel, tego świata Odkupiciel. Zdrowia, radości i powodzenia to są najszczersze moje życzenia.

Kiedy Wielka Noc nastanie życzę Wam na Zmartwychwstanie dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości w dobrym sercu, w jasnej duszy i niechaj wszystkie żale zagłuszy.

Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, błogosławieństwa Zmartwychwstałego, życzliwości obecnych i wiele, wiele radości płynącej z bliskości zwycięskiego Króla.

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz Błogosławieństwa Bożego!

.........................................................
Z pozdrowieniami dla Was Niepoprawni.pl i Niech Zmartwychwstały Chrystus stale gości w Waszym domu, a Wasze serca niech rozpromienia jego pokój, który przez swe zmartwychwstanie ogłosił całemu światu.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Vote up!
0
Vote down!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#242649

A ja - coraz bardziej bezskutecznie - szukam kartek bez gotowca, bez wydrukowanych życzeń. Przecież życzenia trzeba złożyć od siebie, napisać samemu. To jest ogromny nietakt taki gotowiec. To tak jak podpisać maszynowo list, nie długopisem czy piórem. Jedyny sposób, zeby dostac takie kartki bez gotowych formułek, to zamówić w stowarzyszeniu AMUN (Artyści Malujacy Ustami i Nogami). Czyli np. tetraplegicy po urazach kręgów szyjnych. Warto wejsc na stronę tego stowarzyszenia i przejrzeć ofertę.

Dostawałam od nich świąteczne kartki (oraz kalendarz, notes itd.) przez ładnych kilka lat, ale ostatnio nie (cos chciałam zmienić w stałym zamówieniu i nie wypaliło).

Polecam, wspierajmy tych artystów, przy czym warto wybierać kartki artystów polskich. Bo np. szwedzcy i tak mają dobre zabezpieczenie, a nasi - wiadomo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#242696