Uderzyłem leminga. Prosto w szczurzy ryj. Przepraszam.

Obrazek użytkownika inextremo99
Kraj

Źle się z tym czuję. Napiszę o tym, choć wiem, że to wydarzenie nie medialne jest. Nie chciałem tego uczynić. Proszę mi wierzyć. Wysyłałem "zwiastuny" do kolegi by nie było to dla niego niespodziewane. Początek zdarzenia miał miejsce w chwili gdy oznajmiłem mojemu znajomemu, do wczoraj koledze, że Syn mój pójdzie do gimnazjum "Salezjańskiego". W dalszym opisie posłużę się imieniem, jakże polskim, imieniem kukły Polski na euro2012, SLAVEK. Niech ktoś znajdzie wsród imion Polskich imię SLAVEK.

Więc mój rozmówca SLAVEK, gdy usłyszał o gimnazjum "Salezjańskim" skierował we mnie brudne słowa ubrane w grzecznościową formę: "k..wa! przecież tam krzyże wiszą?!" Zmroziło mnie.

 Zwiastun pierwszy. Pytam Slavka, co dziwnego w tym, że mamę wzywa swoją? Krzyże wiszą tam bo to szkoła Katolicka. Ja Katolikiem jestem, moje Dziecko jest Katolikiem, moja rodzina to Katolicy, Jezus dla nas to Syn Boży. Wręcz przeszkadza nam brak Krzyża. Nie zrozumiał. Powiedział tylko cicho, niezrozumiale, choć dla mnie brzmiało jakby przez megafon: "zacofana rodzinka bez przyszłości".

Kto buduje w tobie taką niechęć do Wierzących? Pytam. Jednocześnie pomocniczym pytaniem, czy wierzący Wałęsa jest dla niego zacofanym zgredem bez przyszłości, wbijam Slavka w teren bagnisty. Buduję jego niepewność. On jednak, skromnie jak na swoje możliwości intelektualne, delikatnie lecz stanowczo wyjaśnia mi, że od Wałęsy to niech ja się "odsunę", bo młodzież teraz to śmieje się w internecie, nawet taki fajny filmik jak Jezus ze Świebodzina w kosmos leci, i tutaj te swoje : he,he-he,he do mnie głosi. Ja ripostuję, że śmiesznej by było gdyby Stalin z Szymborską na Bartoszewskim, drzwiach od stodoły,  polecieli w chmury. /zwiastun drugi to był/. Tu Slavka pudło rezonansowe wydało błysk. Jak możesz żartować ze zmarłych?! Słusznie zapytał. Ja szybko. A Jezus to żyje? A Bartoszewski to jak tam?

Wiedziałem w tym momencie, że sytuacja wymyka się, nie mamy kontroli nad bzdurami wypowiadanymi. Chcąc zamknąć temat, przykryć innym tematem, wybrnąć z napięcia, rozluźnić atmosferę, rzekłem: Dobra, a co tam u was w domu? I w tym momencie mnie coś pokusiło, nie wiem dlaczego, po co z taką szyderą wyjechałem, powiedziałem: "Dalej opłakujecie Ryśka z klanu?". Tak dla żartu chciałem.

On na to, robiąc szczurzą mordkę, jak Graś przy "izwinitie", powiedział:

A wy dalej opłakujecie Smoleńsk? 

Bez zwiastuna. Uderzyłem centralnie, przy jego Żonie, prosto w czerwony szczurzy ryj, w wystawione jedynki górne i dolne za jednym zamachem.

Źle. To nie musiało nastąpić. Kto szczuje Polaków przeciw Polakom.

 

 

Brak głosów

Komentarze

#233027

Przez łzy. Dziękuję. Piękne.

extremo99

#233031

Jeden z Pokolenia JPII

Jeden z Pokolenia JPII

#233034

Dziękuję. Pozdrawiam

extremo99

#233049

Ale tak trzeba ,gdy nie ma innej możliwości
Lepiej od takich się izolować , bo są dnem moralnym
Bezdusznym na usługach zła z jednym tylko celem materialnym
Niedługo nastąpi finał i całego Świata oczyszczenie
Bo zbyt daleko zaawansowane jest już upodlenie

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#233035

Właśnie. Pozdrawiam.

extremo99

#233052

Autorze,nie przepraszaj.To podstawowy obowiazek Polaka walić w mordę hołotę.Tekst świetny,tylko jedno mi w nim nie pasuje-określenie tego osobnika jako "leminga".Leming to zwierzątko poczciwe,sympatyczne,tylko strasznie głupie(coś na kształt Muchy).Tu mamy opisaną kanalię,zaprzańca pozbawionego podstawowych cech polskości,wychowania ba,człowieczeństwa.Typ naigrywajacy się z Wiary,pozbawiony szacunku dla zmarłych jest w każdej kulturze nie lemingiem,a wyrzutkiem.Kimś wyzutym z jakichkolwiek praw przynależności do narodu -jakiegokolwiek.Nawet "dzikie" społeczności czczą swych zmarłych i swych bogów.My mamy ponad 1000 lat wspaniałej historii i naszą świętą Wiarę.Kto temu się sprzeciwia,zasługuje na infamię(stare,zapomniane i dla hołoty niezrozumiałe słowo).10.

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

#233040

Hmm. PRzyczepię się a co tam.

Katolik mówi do katolika nie rpzepraszaj?? Twoim obowiazkiem jest walić w ryj??
To znajdź mi w Biblii gdzie jest wskazana taka postawa?? Gdzie Jezus mówił " Walcie w ryj nieprzyjaciół swoich", bo z tego co pamietam to jest zupełnie odwrotnie.
Pamietajcie ze nienawiść jest najgorszym doradcą. A jeśli ktoś Cię denerwuje albo się naigrywa, a czujesz że wzbudza się w Tobie agresja, to odejdź i pozwól mu pozostać w swojej głupocie.
Ale tekst nie przepraszaj, mnie powalił. Może doradź jeszcze żeby poszedł i go przekopał bo za mało dostał.

#233045

"Twoim obowiazkiem jest walić w ryj??"
Nazwijmy to - "Budzić", budzeniem to nazwijmy, a i w Biblii o budzeniu odnajdzie się wzmianka. Pozdrawiam.

extremo99

#233056

Coraz bardziej irytują mnie Twoje nawiązania do powinności katolickich.
Wskazujesz, co katolik powinien robić w sytuacji ataku, czyli ...milczeć pokornie i znosić ciosy.

Nie wiem, czy wiesz, że sędziowie stalinowscy, w ogromnej przewadze ŻYDZI I KOMUNIŚCI -ustawiali krucyfiksy przed sądzonymi Żołnierzami Podziemia.
Na co liczyli w swojej hipokryzji? Może odpowiesz?

#233059

"Coraz bardziej irytują mnie Twoje nawiązania do powinności katolickich.
Wskazujesz, co katolik powinien robić w sytuacji ataku, czyli ...milczeć pokornie i znosić ciosy."

Więc ponownie prosze znajdź mi w Ewangelii nakaz walenia po ryju nieprzyjaciół. Jak znajdziesz to odszczekam swoje słowa. A obowiązkiem katolika jest napominać innych braci jeśli widzisz że źle czynią.
Bo chyba mi nie powiesz że bicie kogoś po mordzie jest zachowaniem po pierwsze zgodnym z prawem, a po drugie w zgodzie z moralnością chrześcijańską.

#233064

(zaznaczam to na wypadek, gdybyś nie zrozumiał, co chcę powiedzieć),
ale stwierdzam, że po raz kolejny uciekasz się do demagogii, Bartgor.
Możemy nie tylko to, co jest NAkazane w Ewangelii, ale nie możemy tego, co jest w niej ZAkazane. Nie ma nakazu jedzenia pomelo czy noszenia beretu z antenką, a wolno mi jeść pomelo czy nosić beret z antenką.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#233075

Prawo Mojżeszowe mówi: Gdyby pochwycił ktoś złodzieja w czasie włamywania się w nocy i pobił go tak, iżby umarł, nie będzie winien krwi. (Księga Wyjścia 22: 2-3)

Możesz komisyjnie, jak sam powiedziałeś, odszczekać

...nie dość prawdy się dorobić, trzeba ją jeszcze obrobić i obronić, i piersiami zastawić, i pieczęć swą położyć jej na piersiach...

****** "Not Every Conspiracy is a Theory" ******

#233083

Tu taka dyskusja, a na mój post cisza...

Bartgor, czekam...

...nie dość prawdy się dorobić, trzeba ją jeszcze obrobić i obronić, i piersiami zastawić, i pieczęć swą położyć jej na piersiach...

****** "Not Every Conspiracy is a Theory" ******

#233093

Wyobraź sobie że nie siedze na niepoprawnych 24 na dobę, co zresztą normalne bo jestem ruskim agentem,a oni siedza tylko w godzinach pracy

A co do Twojego cytatu to przeczytaj sobie odpowiedź Jezuitów na to czy prawa starego testamentu nadal obowiązują

http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/113/n/1647

#233098

Kościół Katolicki oficjalnie nie podał jeszcze nigdy takiej wykładni, którą sugerujesz.

Koniec tematu.

...nie dość prawdy się dorobić, trzeba ją jeszcze obrobić i obronić, i piersiami zastawić, i pieczęć swą położyć jej na piersiach...

****** "Not Every Conspiracy is a Theory" ******

#233116

... bo jestem na chorobowym :P A poza tym co mam - stać??

A co do Twojej wykładni, to stosując Twoją logikę, rozumiem że aby wypełnić przepisy starego testamentu co jakiś czas składasz Bogu ofiarę z dwóch kozłów, bo przecież kościół nigdy tego nie odwołał.

#233149

 Na co Ty czekałeś Ja bym wcześniej zakończył

rozmowę.Szkoda było ręki.

Pozdrawiam

#233054

Tak bez "zwiastuna"? To nieetyczne.:) Pozdrawiam

extremo99

#233057

Tak myślę, że raczej powinienem powiedzieć na odchodne do Slavka, zamiast przepraszam, Proszę bardzo. Pozdrawiam. Dziękuję.

extremo99

#233055

z całym szacunkiem, ale zamiast lać to niestety trzeba po pierwsze umieć z nimi rozmawiać z godnością, po drugie trzeba umieć sobie ich wychować i nauczyć się z nimi żyć, bo jak się będzie odmawiać "lemingom" prawa do bycia częścią Narodu, to może okazać się tak że po tym jak już obóz wolnościowy zdobędzie władzę, to naród tworzy garstka ludzi, a my będziemy mieli do czynienia z wykluczeniem w drugą stronę. nie słuchać marnych podpowiadaczy pokroju Wencla, którzy chcieliby wykluczyć wszystkich którzy opowiedzą się za czymkolwiek innym niż oni. zaprośmy do wspólnoty narodowej wszystkich, którym nie jest obojętna Polska, nieważne czy są z tej czy innej opcji, czy są wierzący czy nie, czy są z PiS, PO, Palikociarni czy innej frakcji. trudno. musimy nauczyć się od nowa żyć z Polakami, bo inaczej podział na "dwie Polski" będzie się pogłębiał.

#233051

 Mnie na to nie nabierzesz. Znam takie szczurze podejście podczas innych wydarzeń. Szukasz przytuliska i "niby byłeś nieświadom, tego ,w czym być może nawet współuczestniczyłeś"....

Tym razem Polacy nie dadzą się nabrać na wasze fałszywe łzy......O NIE !!!!!!!!!

#233060

chłopie opamiętaj się. zamiast cieszyć się że kogoś być może przekonaliście, to pierniczysz takie bzdury i grozisz mi w zasadzie, że nie powiem trochę mnie zrażasz. trudno, jakoś to przeżyję. gorzej że Ci którzy się wahają jeszcze, widząc takie zachowania jak twoje, mogą się bardzo szybko zniechęcić. do refleksji.

#233061

ma Pan duzo racji. prosze sie nie przejmowac Limbą. jesli powtórzą agresywne wypowiedzi z jej strony pod Pana adresem, prosze pamietac, ze mozna zglosic to do moderacji. tutaj kazdy wypowiada sie w swoim imieniu i pani limba reprezentuje siebie i tylko siebie w swojej wypowiedzi. niestety pojawiaja sie tutaj od czasu bardzo kontrowersyjne wypowiedzi, ale nic nie mozna poradzic, nawet jesli kogos moga zniechecac do pisania czy zagladania tutaj. albo prawie nic.

#233068

Wygląda na to(komentarz ),że starania Pani są daremne.W dalszym ciągu stąpa Pani po kruchym lodzie a miecz Damoklesa wisi i czeka.Tak mają te na:L....

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

#233081

Wierzący. Naród powinien być wierzący. Inaczej nie zbuduje się wartości. Wartość Człowieka zbudowana na wartościach materialnych powoduje podział społeczny, wartość oparta o wartości duchowe, moralne, powoduje zjednoczenie, daje siłę, wsparcie, radość. Wiele jest zjawisk na ziemi których istnienie przyjmuje się na wiarę. Dlaczego Boga nie zaakceptować, na wiarę. Pozdrawiam.

extremo99

#233062

masz rację. tylko że nie zapominaj że wspólnota Narodowa to nie tylko wierzący i praktykujący katolicy. czasem są to ludzi wstydzący się swojej wiary. czasem nawet wstydzący się polskości. oni wciąż posługują się językiem polskim, mają polskie zwyczaje, żyją w polskim środowisku wśród Polaków. musimy stanowczo ale nie siłą, nauczyć tych ludzi być dumnym z Polski i z tego że są Polakami. nie możemy stosować wykładni rozszerzającej że jak ktoś nie popiera PiSu, Lecha Kaczyńskiego, ktoś boi się mówić o sobie jako o Polaku, irytuje go temat Smoleńska, to nie jest Polakiem. tak jak przy obywatelstwie, tak w przypadku przynależności do narodu- nie jestem Polakiem dopiero wtedy, jak się tego wyrzeknę, jak wyraźnie powiem, że nim się nie czuję, nie jestem, nie chcę być. do tego momentu- cierpliwie tłumaczyć, edukować, pracować. trudno. agresją tylko odrzucisz i spowodujesz utwierdzenie w ich chorych poglądach.

#233074

Ponieważ mam podobne zdarzenie w swoim życiorysie (ale to było kilka lat temu - dokładnie po wyborach 2007), to mogę tylko pogratulować.
Ja załatwiłem to w trakcie "rozmowy" mailowej, którą zakończyłem słowami "uważam naszą znajomość za zakończoną". Nie rozmawiam z człowiekiem od tamtego czasu, chociaż on usiłował nawiązać kontakt ponownie.

No fakt, to nieładnie lać kogoś po ryju, ale chyba nie da się inaczej. Chociaż na Twoim miejscu inaczej zareagował bym w tej chwili na pierwszą zaczepkę: "A ty co jesteś przeciwko 10 przykazaniom".
Niektóre odzywki jakie są serwowane ludziom w mediach są na takim poziomie, że inaczej niż lutnięciem w paszczę tego skwitować nie można.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#233053

Pozdrawiam. Dziękuję.

extremo99

#233066

Niestety, środki, jakimi się posługujemy świadczą o nas.
Okraść złodzieja - to dalej nie jest czyn szczególnie moralny...

Natomiast - jak na mój gust z 80% winy nie jest po stronie Autora. Każdego można sprowokować, a tu z takim przypadkiem mamy do czynienia.
Oczywiście, bez obrazy, jeśli mamy jak w sądzie amerykańskim do czynienia z prawd, tylko prawdą i całą prawdą.

Faktem jest, i jest tu dziwna korelacja co do poglądów politycznych - swoiste chamstwo jest coraz bardziej powszechnie spotykane. Lewicowy pseudo-nihilizm, epatowanie brakiem szacunku dla wartości uznawanych przez innych za ważne.

Drogi Autorze, ja na przykład nie jestem praktykującym katolikiem. Tak się złożyło (nie jestem też ateistą).
Ale - do głowy by mi nie wpadło nie odnosić się z szacunkiem do symboli religijnych, nie uklęknąć, kiedy zdarzy mi się być w kościele (śmiać mi się chce z tych tanich "nonkonformistów). Podobnie z poglądami politycznymi: jeśli się z kimś zadaję, to znaczy, że w jakiś sposób tę osobę poważam (inaczej bym tego nie robił). Dlaczego w takim razie mam zapomnieć o elementarnej kulturze?

Pisałem o korelacji, bo tego typu zachowania rzeczywiście są charakterystyczne (w większości) dla "tamtej strony".

Po 10.04.2010 zostałęm (przez znajomego, a jakże) uczęstowany dowcipem o "kaczce po smoleńsku". Ale zareagowałem trochę inaczej: uśmiechnąłem się i powiedział: jak ci ojciec umrze, to mam nadzieję, że równie wesoło będziesz podchodził. Zamurowało i zobaczyłem w oczach rozmówcy szok i niewypowiedziane pytanie "jak on tak może".
A mogę. Chcecie nihilizm, chcecie "luzik" i lekceważenie - a proszę. Też potrafię, może nawet lepiej i skuteczniej.

Lekcja podziałała, już nigdy nic w tym stylu nie słyszałem od osoby X. A że wzajemne relacje jakoś nam ochłodły - może to i lepiej, definitywnie w innych światach żyjemy, i to nie jeśli idzie o poglądy polityczne...

A tutaj... rozumiem, nie pochwalam, a tytuł notki... bez komentarza. Ale - może jemu to wyjdzie na dobre summa summarum...

pozdrawiam

#233058

Nie wolno przepraszać za mówienie prawdy, walczenie o swoje wartości, o obronę krzyża !
Popieram i pozdrawiam !

Podłe słowa bolą !

#233069

Pozdrawiam. Dziękuję

extremo99

#233070

Jak oficerowie i społeczeństwo podchodzili do obrazy honoru przed wojną. Co byś się tak nie przejmował.

http://czasgentlemanow.pl/2012/01/ciemna-strona-oficerskiego-honoru-zabojstwo-w-carltonie/

#233067

No lepiej mi teraz, choć równać do tamtych Oficerów i do tamtego Pokolenia mi nie sposób. Dziękuję pięknie.

extremo99

#233072

– Ta–ak... – gość zaniepokoił się nagle. – Mam nadzieję, że jest pan spokojnym pacjentem? Bo, wie pan, nie znoszę hałasów, awantur, przemocy ani niczego w tym guście. Zwłaszcza nienawidzę, kiedy ludzie krzyczą – wszystko jedno, czy krzyczą z bólu, czy z gniewu, czy z jakiegokolwiek innego powodu. Proszę mi powiedzieć dla mojego świętego spokoju, czy nie miewa pan ataków szału?
– Wczoraj w knajpie przysunąłem w mordę jednemu facetowi – mężnie przyznał się przeobrażony poeta.
– Powody? – surowo zapytał gość.
– Prawdę mówiąc to bez powodu – odpowiedział skonfundowany Iwan.
– Przerażające! – skarcił Iwana gość i dorzucił: – A poza tym cóż to za wyrażenia – przysunąłem w mordę?... Przecież nie wiadomo właściwie, czy człowiek ma mordę, czy twarz.
Myślę zresztą, że mimo wszystko ma twarz. Więc, wie pan, tak, pięściami... Lepiej niech pan skończy z tym raz na zawsze.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#233076

Zło jest wtedy, gdy jest całkowity brak dobra. Tu jednak trochę dobra było. Choćby czas. A twarz? Cóż, w momencie po wypowiedzeniu "kwestii", stracił ją, w moich oczach. Pozdrawiam.

extremo99

#233077

I nie chodzi mi wyłącznie o opisaną sytuację, bo nawet bez dawania w ryj, przepaści między nami a lemingami nie da się zasypać. Współczuję że znalazłeś się w takiej sytuacji, ale czas chyba powiedzieć sobie jasno: kim jest ten opisany leming? Bo na pewno nie jest Polakiem, mimo że po polsku mówi. z takimi ludźmi w żaden sposób nie da się współtworzyć normalnego państwa i społeczeństwa. Nie, to co między nami a "nimi" pękło po zamachu smoleńskim już nigdy się nie sklei. Nie ma jednego narodu Polaków, są dwa: naród patriotów i naród zdrajców.

KP

#233073

"Nie ma jednego narodu Polaków, są dwa: naród patriotów i naród zdrajców."
Wszystko. Pozdrawiam.

extremo99

#233078

 "NIE MA JEDNEGO NARODU POLAKÓW, SĄ DWA; NARÓD PATRIOTÓW I NARÓD ZDRAJCÓW".

Dziękuję  bardzo za krótkie, ale bardzo obrazowe i najwierniejsze określenie Narodu.

Tylko TYM JEDNYM ZDANIEM można kończyć dyskusję ze zdrajcami, lub "obojnakami" noszącymi  płaszczyk na obydwu ramionach.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

#233079

dobra limba, jestem niecierpliwy i się zdenerwowałem. jak dla mnie to nawoływanie do nienawiści. na to nie pozwolę. bo ktoś wpadnie na "genialny" pomysł, żeby np. zabić takiego wskazanego przez Ciebie "zdrajcę" lub "obojnaka". czy to nie przypomniałoby trochę morderczego działania Ryszarda C.? a wydaje mi się że wszyscy zgodnie go potępiamy, prawda?

#233082

Biłem się tylko kilka razy w życiu,w większości unikając tego i schodząc z drogi przeciwnikowi.Ale PO wiem ci jedno,że nie da rady uciekać i omijać 10(dziesięć) razy gościa,delikwenta czy tez kolegi?A to dlatego,że PO takich dziesięciokrotnych zaczepkach on myśli,że ty jesteś nie wiadomo kim?Dlatego to w tobie wzbiera i walisz go prosto w ,,szczurzy ryj''.

Katolik w obecnej Polsce uważany jest za słabeusza i ciamajdę,ale bardzo dobrze PO kazałeś mu gdzie jego miejsce i sprowadziłeś go do ,,PARTERU''.

Zawsze broniłem słabszych i biednych w życiu i będę bronił ale dla takich ,,ŚMIECI''nie ma miejsca i trzeba ich tępić gdy umysł ci PO d PO wiada,że zbliża się krytyczny moment gdzie honor twojej rodziny i wiara naszych przodków zostaje bezczeszczona.

Wtedy wal i patrz tylko czy żyje?

Mój wuj lekarz PO wiedział kiedyś do mojego ojca takie oto słowa,które każdemu PO wtarzam...

,,Nie wiem czy na tamtym świecie jest sprawiedliwość,ale wiem jedno,

że niektórych już na tym świecie s PO tyka...

Pozdrawiam Papa.

-----

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#233080

"...że zbliża się krytyczny moment gdzie honor twojej rodziny i wiara naszych przodków zostaje bezczeszczona."
Ludzie bez wiary w małpach widzą przodków. Oni są zamknięci w medialnej skorupie i nie widzą rzeczywistości. Taki efekt "Ała?!!!" wywołuje u nich myśl.

extremo99

#233084

  Oznakowanie mojego wpisu na czerwono - jeszcze bardziej przyciągać będzie uwagę Czytelników i wzbudzi większe zainteresowanie napisanym przeze mnie tekstem.

DZIĘKUJĘ, BARDZO DZIĘKUJĘ, ŁASKAWCO ,ALBO ŁASKAWCZYNI !!!!!

I nawet pozdrawiam  w dowód mej  szczerej wdzięczności za to wyróżnienie.

#233088

No  i  stało się.A nie mówiłem?

Wolę whisky on the rocks.

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

#233092

A poza tym - są dużo gorsze rzeczy, które można zrobić. Jak się chwilę zastanowić, wychodzi, że całkiem ich sporo :).

#233085

Polecam, moim zdaniem mówi o tym samym zjawisku:

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/europa_czeka_na_dekolonizacje_19580

Jeden z Pokolenia JPII

#233087

Niestety, rozumiejąc Twoją cierpliwość, wystawioną, na najgorszą z możliwych próbę, przekonany jestem, iż obolałe jedynki i opuchnięte lemingowe usta, będą dowodem na wszechobecną, znaną w mądrym narodzie agresję oszołomów i PiSuarów...
Gdy głupota krzyczy, mądrość milczeć nakazuje - jak mawia mój ojciec.
Z głupim się nie dyskutuje, szczególnie, kiedy ma się do czynienia z tym europejskim, zdającym egzaminy władzy w Polsce głupcem.

pozdrawiam,
Harpoon

pozdrawiam,

Harpoon

#233090

Pozdrawiam, dziękuję.

extremo99

#233097

Wciąż nie mogę się nadziwić, skąd tacy ludzie się biorą? Należało mu się. Możesz mieć jednak kłopoty.

Asta

#233096

Pozdrawiam. Dziękuję. A kłopoty to modlitwą gaszę. Kiedyś gasiłem "Jackiem".

extremo99

#233099

Sama pochodzę z wierzącej rodziny, lecz twierdzę, że w niektórych przypadkach nie należy nadstawiać drugiego policzka. Z mojego młodocianego punktu widzenia postąpił Pan bardzo dobrze- w końcu ostatnie zdanie nawiązywało do ofiar katastrofy. Obowiązkiem Polaków jest pamiętać o Nich, oraz szanować Ich godność i dobre imię. A z ust leminga na pewno nie padło ono w tym kontekście.

Od serca 10 i pozdrawiam serdecznie! :)

#233102

Od serca, Dziękuję.:)

extremo99

#233112

Kiedyś przeczytałam, takie piękne słowa "'Żeby zło się szerzyło, wystarczy, żeby dobry człowiek był bierny.:"

Asta

#233104

 "Nie ustępuj chamstwu i głupocie.  W ten sposób  torujesz im drogę. Pójdą całą ławą, a Ty  pozostaniesz na poboczu".

Pozdrawiam.

#233107

Pozdrawiam
"Największego grzesznika Bóg sił nie pozbawia, tylko na karę własnym siłom go zostawia." /Adam Mickiewicz/

extremo99

#233115

Bardzo dobrze. Jeszcze poprawilbym mu.

10/10.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#233105

Pozdrawiam.:)

extremo99

#233117

Pozdrawiam ;)

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#233133

upuściłeś sobie a ja nie mogę bo w rodzinie nie wypada :D

#233106

[quote=sami]

upuściłeś sobie a ja nie mogę bo w rodzinie nie wypada :D

[/quote]

Lepsze to, aniżeli awantury przy każdym spotkaniu.

Pozdrawiam.

#233110

Dobrze, że dobrze:) Pozdrawiam.

extremo99

#233119

Przepraszam ( chyba za..)  "WĄTŁY"... skutek POlityczny, POmedialny, POspołeczny, POintelektualny ( aktualnych "rządzonych") ...

Ważne przemodelowywanie (fizyczne "przemawianie")... ("do") aktualnych NASTĘPSTW(mentalnych) ... (przestępstw społecznych)...

-> POdłej przeszłości  POlitycznoMedialnej "klasy" {antyspołecznej "władzy (1,2,3,4...)" }  "przedstawicieli"...

Pozdrawiam + 10

J.K.

 

#233108

Pozdrawiam, dziękuję.

extremo99

#233120

"Źle. To nie musiało nastąpić. Kto szczuje Polaków przeciw Polakom."
jakich Polaków? przecież w to co uderzyłeś to tylko rzecz. Tak drodzy Państwo to tylko rzecz, puste naczynie o formie człowieka bez grama refleksji. To rzecz, przedmiot.

#233109

To jest silne wsparcie:) Pozdrawiam.

extremo99

#233121

"przecież w to co uderzyłeś to tylko rzecz. Tak drodzy Państwo to tylko rzecz, puste naczynie o formie człowieka bez grama refleksji. To rzecz, przedmiot."

Zastanowiłaś się sekundę co piszesz?? Był juz taki jeden z wąsikiem co decydował kto jest człowiekiem a kto jest rzeczą. Pamiętasz do czego to doprowadziło?? Ja pier....e skąd w Tobie tyle nienawiści??

#233146

Tak tylko zapytam....Nie masz fotki jak Twój rozmówca wygląda po?

pozdrawiam :)

#233111

Brak z nim kontaktu wprawia mnie w niepokój. Zdjęcie?:) Może lepiej byłoby zrobić, ku przestrodze.:)

extremo99

#233123

Rok chyba 2009. Polana w okolicach Karlsruhe. Towarzystwo międzynarodowe, od profesora do sprzątaczki. Majówka. Męska część towarzystwa zebrana w dość pokaźna grupę. Jedni stoją, drudzy siedzą. Wszyscy piją. Zeszło na politykę. Międzynarodową. Dwóch Polaków jest w towarzystwie. Ten drugi mówi:

- A przez tego naszego, głupiego karła cały świat się śmieje.

Siedział na skrzynce. Akurat butelkę piwa przechylał. Kopnąłem w nią jak tylko najmocniej potrafię. Zęba nie wybiłem, chociaż wtedy chciałem. Wargę tylko miał rozciętą. I przez kilka godzin nie potrafił słowa z siebie wydusić...

W towarzystwie był sędziwy profesor. Amerykanin. W bejsbolówce z 50 gwiazdkami. Podszedł, uścisnął dłoń i powiedział:

- Well done!

Potem przyniósł stek i piwo. Kilka godzin rozmawialiśmy. O historii. Polski. On mówił ja słuchałem...

Po kilku piwach odważyłem się zapytać, czy nie uraziłem go tym incydentem. Odpowiedział:

- Ty nie atakowałeś. Ty broniłeś. Tego co najważniejsze. BÓG, HONOR, OJCZYZNA

Pozdrawiam Autora z całego serca

#233125

To krzepi. Super:) Dziękuję z całego serca.

extremo99

#233127

Coś mi si się widzi, że ten Pański kolega nie był dobrym kolegą i z tego czy z zupełnie innego powodu, prędzej czy później by do rozbratu doszło. A co do formy rozstania...cóż mogła by być trochę łagodniejsza ale jeśli Slavek ma odrobinę oleju w głowie to może czegoś go ta sytuacja nauczy. Jeśli nie to znaczy się, że zupełnie nie ma czym się Pan przejmować a jeśli tak to będzie Pan mógł sobie pogratulować. A niesmak ma to do siebie, że mija czasem szybciej niż nam się wydaje..

Pozdrawiam. 

HdeS

HdeS

#233130

Pozdrawiam. Przyjmuję celną uwagę.

extremo99

#233140

Znam takie sympatyczne miejsce w samym centrum Gdańska, gdzie pod krzyż być może nie w pełni świadomie garną się młodzi i starsi mężczyźni, wierzący i ateiści, katolicy i żydzi, sataniści i komuniści, lewacy i prawicowcy ........ no bo, siadają grzecznie w fotelach i w przeważającej większości nawet tego krzyża wiszącego nad ich głowami najzwyczajniej w świecie nie zauważają.
Zastanawiałem się siedząc i oczekując na swoją kolejkę co ich wszystkich łączy w tym konkretnym przypadku, co łączy i co jest przyczyną tego, że krucyfiks zawieszony na ścianie na wprost ich oczu im nie przeszkadza, a zawieszony o wiele wyżej w sali szpitalnej, sejmowej lub posadowiony hen hen na wieżach kościołów lub stojący przy polskiej dziurawej zazwyczaj drodze przeszkadza, wadzi, a nawet uwłacza w ich bezdumie ich bezwierze?
I zapewne nikt by tego nie odgadnął gdybym nie podpowiedział, że wszystko to dzieje się w męskim salonie fryzjerskim na dworcu Gdańsk Główny PKP w Gdańsku i ten wiszący krzyż na ścianie salonu na wprost ich oczu zasłaniają im tylko 3 (trzy) złote polskie, o które tu muszą mniej zapłacić niż w innych salonach trójmiejskich za swojej głowy strzyżenie.
Pustej czy pełnej, z amebą jedną lub dwukomórkową albo i z wypranym wypranym przez Tusk Vision Network, GWnianą czy jakiś tam POlSrat sznurkiem od snopowiązałek między uszami, gotowi byliby usiąść na tych fotelach fryzjerskich nawet wówczas gdyby na ścianie każdy funkcjonujący w religiach świata krucyfiks lub talizman.
To nie krucyfiks im przeszkadzał i przeszkadza, bo to kasa Misiu im cały świat zasłania, nawet te zaoszczędzone na strzyżeniu swego łba trzy złote polskie, nawet nie jeden zielony dolar USA.

A więc ich poglądy nie są warte nawet jednego zielonego papierka.

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Obibok na własny koszt

#233135

Trzy złote. Racja. Nie Krzyż. Slavek by wysłał do "Salezjana" swoje dzieci, ale fakt, trzeba dodatkowo troszeczkę w kosztach partycypować. Więc lży Krzyż, bo bezradny taki. Pozdrawiam mocno.

extremo99

#233144

No nieładnie, ale trudno odmówić Twemu postępkowi słuszności. ;)

#233159

Pozdrawiam

extremo99

#233167

Chyba powinienem zmienić nicka...
Chyba jednak zle dobierasz sobie przyjaciół.A w ryj się należało po pierwszym zdaniu.

Jestem prawicowy od dziecka bez patosu i nacjonalistycznego zacięcia. Serce mi krwawi jak widzę jakie szumowiny doszły do władzy w Polsce. Marzę o pieknej Polsce i szukam ludzi z którymi mógłbym to marzenie realizować.

#233163

Nick twój niczym Orzeł w Koronie na Biało-Czerwonej:) Przy Slavek, oczywiście:) Pozdrawiam. Dziękuję.

extremo99

#233165

Przeczytałam z zinteresowaniem Pana opowieść i dawaniu odporu, jak słusznie tu ktoś zauważyl - nawet nie lemingowi- bo to tez jakiś rodzaj zaszczytu, a zwykłemu padalcowi. Z przyjemnością także czytałam wszystkie słowa aprobaty i bardzo, bardzo sie z cieszę z tych słów poparcia. Żeby  te słowa pochwały nie były takie monotonne, podzielę sie swoją przygodą. Podczas wizyty u mojej kuzynki, zadzwonił do niej kuzyn ze strony jej mamy, zadał jej pytanie, a ona odpowiedziała  krótko - "oczywiście, że na platformę".Wynika z tego, ze w pażdzierniku ubiegłego roku głosowała na PO, rzecz działa sie dwa tygodnie po wyborach ubiegłego roku.

Kiedy to usłyszałam, przeszła mi cała moja sympatia do kuzynki, no bo jak można po tych strasznych 4 latach nierządu, katastrofie smoleńskiej, całym chamstwie, podsycaniu nienawiści, wyśmiewaniu wszystkiego co katolickie, pustoszeniu kraju ze wszelkiego dobra - można dawac im do ręki mandat na zniszczenie tego co jeszcze zostało. Nie dziwię się, że mnóstwo ludzi uległo propagandzie w 2007 roku, ale teraz, kiedy mamy namacalny dowód obłędnych rządów? Oczywiście nie odezwałam sie ani słowem, ale do tej pory nie zadzwoniłam, na świeta wysłałam życzenia i tyle. Przedwczoraj zadzwoniła bo głuchy telefon nie dawał jej spokoju, rozmawiała z moim mężem , spytała czemu sie do niej nie odzywam i od niego dowiedziała sie jaki jest powód. Nie mam pojęcia jak potoczą sie nasze dalsze stosunki, ale  NAJBARDZIEJ ZE WSZYSTKICH WAD, NIE ZNOSZE I NIE TOLERUJĘ GŁUPOTY - bo ten jej wybór to jest właśnie głupota, brak refleksji. Na koniec tylko dodam, że nie udało sie ośmieszyć śp.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - obronił sie sam - swoim dobrem, mądrością i wizją Polski - zrozumieli to Polacy pod Pałacem. Rozpisałam sie więc kończę i pozdrawiam Pana a także wszystkich zabierających głos w sprawie lania w szczurzy ryj.

#233231

Pozdrawiam. Oby docenić tych co zostali i dla Polski chcą się poświęcić. Jest takich wielu.
A Kuzynka, cóż, Rysio z klanu odszedł, Hanka odeszła, wykruszą się jej autorytety.:) Pozdrawiam jeszcze raz gorąco.

extremo99

#233271

Alexola

moja "przyjaciólka" tak mi sie wydawało od lat przestała nią być ostatnio czyli od około 2 lat
Porozniła nas katastrofa smoleńska i jej miłosc do PO. Szczegolnie nie byłabym zdziwiona gdyby była to prosta babina a tu wykształciuch z duzego miasta pracujący na uniwersytecie mgr!Na dodatek wychowana wsrod ksiazek kierownik biblioteki akademickiej!!!Krew w żyłach buzuje pięsci się zaciskają nie jestem zwolenniczką przemocy żaden fakt nie przemawia perswazja też więc? Faceci są w lepszym połozenu.......a ja straciłam przyjaciółkę.

Alexola

#233236

Pozdrawiam. Faceci są w lepszym położeniu? Fakt. Ten mój znajomy całkiem niezłe miał położenie, chwilowo:)

extremo99

#233279

Bardziej podatne na "inteligentne: kłamstwa i potrafiące się samooszukiwać.
Faceci nie maja wcale lepiej. Są rodziny w których ojciec jest "oszołom", matka POpierdol... (lub na odwrót, choć podejrzewam, że nie tak często, bo kobiety lubią pielęgnować swoje "wrażliwe serce" i takie też wyobrażenie o sobie), a dzieci... mają zeza:):):)------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#233303

inextremo99 Luftsbalons. Uważaj na rewanż. Mogą przyjść o 6.00. Zacznij trenować filozofie Su tzin. Slawki Noaki i Donki Tuskondonki to uwielbiaja. Tam masz klucz jak go zalatwic na amen w pacierzu

Nasza Szkapa

#233184

Su tzin? Zgłębić muszę:) Pozdrawiam.

extremo99

#233207

Czasem tylko takie argumenty trafiają...:) Pozdrawiam.

<p>strychninka</p>

#233191

Ten argument faktycznie "trafił".:) Pozdrawiam

extremo99

#233209

Ale uznaję, że czasem "po buzi" to jedyny argument, który dociera do zakutego łba (jak ten kamień z pola do łba Jaruzela). Sam sobie coś podobnego obiecałem i tak robię. W wirtualu i w realu.
Jeden taki cham w filmie "Świadek" Petera Weira też rozmazywał lody na twarzy Amiszom, bo myślał, że jest w rezerwacie, a oni, jak to oni, będą "kochać bliźniego swego"... Nadział się, tracąc rezon i chrząstkę nosową :):):) na samego Harrisona Forda:):):)
Trzeba tłumaczyć, a czasem nawet "mocno" tłumaczyć, że nie damy się zamknąć w rezerwacie serwującym turystom cepeliowskie "obrzędy", jak "dzicy".
Chamów wali się po pysku i już.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#233204

Dziękuję za otuchę:) Pozdrawiam

extremo99

#233210

zapewne wiesz że wszystkie grzechy mogą być wybaczone za wyjątkiem jednego.
I to był właśnie ten jego grzech.
Więc podzielam Twoję reakcję choć nie wiem czy sam umiałbym się na to zdobyć. To było słuszne i właściwe, a dla niego - kto wie czy nie "zbawienne"?
Pozdrawiam
Honic

#233262

Początek zaleciał mi grozą, ale potem ... uff:) Dziękuję za miłe słowo, Pozdrawiam.

extremo99

#233282

Chwała Bogu, że autorowi nic się nie stało, bo czasami człowiek chce coś sensownego zrobić i rękę sobie zwichnie.

sannah

#233289

Pozdrawiam:)

extremo99

#233307

96 ofiar smoleńskiego zamachu są za Tobą. Jedynym wyrzutem jaki możesz mieć to ten, że pozwoliłeś mu wstać.

#233287

Dziękuję. Pozdrawiam

extremo99

#233306

Nawet bezgrzeszny Syn Boży mógł się rozgniewać....

"A Jezus wszedł do świątyni i wyrzucił wszystkich sprzedających i kupujących w świątyni; powywracał stoły zmieniających pieniądze oraz ławki tych, którzy sprzedawali gołębie." Ew. Mateusza 21,12

"W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska! Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie."
Ew. Jana 2, 14-17

Czasem przy reanimacji zostaje złamany mostek chorego.
Czasami przy ratowaniu duszy złamie się ząb.
Naganne jest znęcanie się.
Ratowanie jest chwalebne.

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#233439

Niepoprawni - Lemingi - 1:0 : ))))))

Mam tylko nadzieję iż ta gnida ma dość honoru i nie wywlecze sprawy przed sąd.
Obawiam się, że kontekst ustawiłby Cię na pozycji przegranej. Wnosząc po perypetiach Mariana Stefaniaka, mógłbyś oprócz pobicia, zostać także obciążonym ojcostwem wszystkich dzieci tej rodziny i zasądzony na spore alimenty ; ))))))))))))

Z drugiej strony, powiem Ci, że mam taki bliski przypadek, który pewnego dnia może się skończyć podobnie.
Niestety w ostatnich latach przyszło ograniczyć wiele znajomości...
W maksymie "Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami poradzę sobie sam" - jest znacznie więcej mądrości niż na pierwszy rzut oka mogłoby się zdawać.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#233464

Witam,
a po co tak od razu bić ?
Trza ich było znacznie wcześniej strzelić w parszywy kacapski ryj.
Teraz należy ich ćwiartkować poprzecznie i wzdłużnie, a i solić godnie, podług zasług.

Strzał musi być celny i prosto w "jedynki". Oraz kły jadowite należy wybić.

Ze wspomaganiem ciosów pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#233472

Pan Igor Zamorski słusznie przywołał opis wygnania kupców ze świątyni. Było to działanie przygotowane i długotrwałe, aż do osiągnięcia efektu. Zapewne bolesnym jest poddanie się impulsowi. Osoby wrażliwe unikają świata jak mogą , a i tak co chwila coś fatalnego się zdarza. Gdy już żyć nie będziemy zapewne dostępny nam będzie absolutny spokój. Głowa do góry czas spopiela bezpośrednie wrażenie. Tego typu zdarzeń każdy ma niemały wianuszek i często widzę jak oazy spokoju wybuchają . Z boku nie wygląda to tak dramatycznie.

#233481