Do oświadczenia Ryszarda Kapuścińskiego-Prezesa klubów Gazety Polskiej.

Obrazek użytkownika berecik
Kraj

Dla mnie liderem prawicy jest na dzień dzisiejszy Jarosław Kaczyński i nim pozostanie dotąd, dokąd nie złoży rezygnacji z piastowanej funkcji prezesa lub zostanie przez Kongres Partii odwołany.
Bardzo mnie dziwi, że wszyscy ludzie PIS odchodzący z tej partii zarzucają jej brak demokracji równocześnie wybierając prezesem partii Jarosława jednogłośnie na kolejnych kongresach.
Statut partii jest, jaki jest, tzn. skupia prawie całość władzy w rękach J. Kaczyńskiego, ale nie uwierzę nigdy w życiu, że otoczenie nie ma żadnych możliwości wpływania na podejmowane przez partię decyzje.
Dowodem na to jest chociażby fakt, prowadzenia kampanii wyborczych przez powoływane sztaby, które mają dużą samodzielność i autonomię w wypracowywaniu strategii i sposobów ich prowadzeniu. Gdyby to J. Kaczyński kierował kampaniami jednoosobowo wszelka krytyka ich skuteczności byłaby niemożliwa gdyż siła rzeczy obciążałaby Kaczyńskiego. Tak jednak nie jest, co wszyscy widzimy.
Jak większość ludzi zaangażowanych po prawej stronie polskiej sceny politycznej koncesjonowane telewizje oglądam na tyle, by mieć obraz, czym te media aktualnie żyją. Patrzę i widzę, że Jarosław dziś już nie jest tym samym człowiekiem, co chociażby w 2007r. Zwłaszcza po katastrofie Smoleńskiej widać, że dźwiga na swoich barkach jak by nieco większy bagaż. Widzę to, lecz nie mam wątpliwości, że jest on najlepszym człowiekiem na prawicy do udźwignięcia tego zadania.
Bo do ludzi w polityce stosuje się taką samą zasadę jak do wina, im starsze tym jest lepsze. Radzę o tym nie zapominać i nie spisywać Kaczyńskiego na straty, na to jest stanowczo za wcześnie.
Wielu nas jest ostatnio bardzo zajętym ty co dzieje się w PIS, to jest ważne, ale na tej samej stronie sceny miało ostatnio miejsce znamienne w ewentualnych następstwach wydarzenie, na które analitycy moim zdaniem nie zwracają zbyt wiele uwagi a powinni.
Po 11 listopada powstała na polskiej prawicy wielka siła, pełna młodzieńczego zapału i bardzo zdecydowana do działania. Jej przedstawiciele wprawdzie odżegnują się od chęci tworzenia ugrupowania politycznego. Być może w dniu dzisiejszym takich zamiarów nie maja, lecz jest to tylko kwestia czasu, dokąd nie zdadzą sobie sprawy z własnej siły.
Odpowiednie służby zapewne już dwoją się i troją by wcisnąć w szeregi tego ruchu jak największą liczbę swoich agentów, którzy w przyszłości na dany sygnał rozpoczną od środka ponownie destrukcję, nie ma takiej siły by się tego założyciele przyszłej partii mogli ustrzec.
Cieszmy się więc, że w PIS, wszystko na to wskazuje limit agentów został wykorzystany i następnych secesji już nie będziemy musieli przeżywać.
Dlatego nie lekceważąc tego co stało się w PIS miejmy nadzieję, że nawet w razie utraty kilku procent głosów jako następstwa decyzji ZZ prawica jako taka będzie rosła w siłę. 11.11.2011 Polacy policzyli się jeszcze raz a efektu tego policzenia już nie przekreślą żadne TVN ani GW, to co Polska w tym dniu zobaczyła stawia je w tym samym w naszych oczach w tym samym miejscu co PRL- owskie telewizje i gazety.

Brak głosów

Komentarze

Bereciku - to jest Twoje oswiadczenie czy Kapuscinskiego ?

Jesli Twoje, to zacytuj tez txt Kapuscinskiego.

pozdro.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#202191

berecik
Do „baca”
Oto namiar na komentowany tekst:

http://niepoprawni.pl/blog/4922/informacja-dla-czlonkow-klubow-gazety-polskiej-o-sytuacji-na-prawicy
Informacja Dla Członków Klubów „Gazety Polskiej” o sytuacji na prawicy
Ryszard Kapuściński, 22 listopada, 2011 - 09:37

Serdecznie pozdrawiam.zawsze do usług.

Vote up!
0
Vote down!
0

berecik

#202207

Dzieki za link do zaskakujacego oswiadczenia Kapuscinskiego.

Nie bylo to za bardzo szczere oswiadczenie. 

Moge sie mylic, ale zdaje sie, ze prezes klubow GP

ma chyba prywatne ambicje polityczne.

Tak jakos czytam to miedzy wierszami :)

pozdrowienia.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#202231

berecik
Kluby gazety Polskiej, to w głównej mierze prawica i PIS.
Dlatego, to oświadczenie jest tak napisane by nie antagonizować zwolenników ZZ i JK ale mimo wszystko to jedno zdanie nie pozostawia wątpliwości po czyjej stronie Gazeta Polska się opowiada.

Vote up!
0
Vote down!
0

berecik

#202256

Witam. To rzetelna analiza i wyważona ocena sytuacji w partii PIS. Na obecne czasy Prezes J. Kaczyński jest najlepszym przywódcą tej partii. Daję 10 punktów Autorowi , bo dla mnie, wyborcy PIS,takiego artykułu zwłaszcza teraz w sieci brakowało. Co do oceny mediów , oczywiście,że się zgadzam z autorem. By nie irytować , się stronniczym przekazem w mediach tych "zaprzyjaznionych" , nakleiłam na ekran kartkę z napisem;" Uwaga, tu manipulacja" Pozdrawiam serdecznie Autora.

Vote up!
0
Vote down!
0
#202192

berecik
Dziekuję za miłe słowa na które nie czuję się godzien, będę się starał, by im sprostać.

Vote up!
0
Vote down!
0

berecik

#202209

Wszystkim świeżo upieczonym antykaczystom proponuję zapoznanie się z tekstem "Zbigniew Ziobro gra o życie? Jakie haki maja na dysydenta z PIS?" autorstwa Zbigniewa Szymowskiego:

http://nczas.home.pl/wiadomosci/polska/zbigniew-ziobro-gra-o-zycie-jakie-haki-maja-na-dysydenta-z-pis/

Warto wiedzieć i to, co tam napisano

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#202232

berecik
Na pierwszy rzut oka wygląda to wszystko na tzw. spiskową teorię dziejów, ale w każdej bajce...Pożyjemy zobaczymy.

Vote up!
0
Vote down!
0

berecik

#202267

z dużą dawką sceptycyzmu- otwieram stronę w Polityce.pl i proszę, oto taki pasztet:

Tak, przestrzegałem prezesa PiS przed Ziobro już w czasie gdy ten ostatni był ministrem sprawiedliwości. Wynikało to z mojego osobistego doświadczenia. Nabrałem wtedy przekonania, że prokuratura działająca pod nadzorem Ziobry szukała haków na Jarosława Kaczyńskiego i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Robiła to w sposób tak perfidny, cyniczny, że musiała mieć na to przyzwolenie i zachęty z samej góry. Inaczej nigdy by sobie prokurator na coś takiego nie odważył. Wtedy wiedziałem już, że problem Ziobry prędzej czy później stanie przed Jarosławem Kaczyńskim.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/18521-nasz-wywiad-artur-balazs-min-o-ziobrystach-prokuratura-w-czasach-ziobry-szukala-hakow-na-jaroslawa-i-lecha-kaczynskich
recik

Vote up!
0
Vote down!
0

berecik

#202271

Gdy bajki okazują się rzeczywistością...
Ano, poczekajmy na procesy o zniesławienie.
Przeca to były Prokurator Generalny.
Na prawie się zna, jak mało kto...
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#202276

„Służba Bezpieczeństwa może i powinna kreować rożne stowarzyszenia, kluby 
czy nawet partie polityczne. Ma za zadanie głęboko infiltrować istniejące gremia
 kierownicze tych organizacji na szczeblu centralnym i wojewódzkim, a także na 
szczeblach podstawowych, 
musza być one przez nas operacyjnie opanowane. Musimy zapewnić 
operacyjne możliwości oddziaływania na te organizacje, kreowania ich działalności i 
kierowania ich polityka." – (Czesław Kiszczak na posiedzeniu kierownictwa MSW, luty 1989 r.)
 
Nic dodać, nic ująć.
Vote up!
0
Vote down!
0

ELAT

#202308

10

Vote up!
0
Vote down!
0
#202438