Autokary śląskie rewidowane - aresztowanie w Opolu

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Autokary jadące ze Śląska do Warszawy na Marsz Niepodległości, były rewidowane na postojach przy stacjach benzynowych. Jeden z policjantów powiedział nawet, że już ponad 2000 osób przejechało z województwa śląskiego.
Większego pecha mieli nasi przyjaciele z Opolszczyzny:

http://www.ngopole.pl/2011/11/13/prowokacje-poli...

Policja zatrzymała jedną osobę w Opolu
13/11/2011 Zostaw komentarz Idź do komentarzy

Jako organizator wyjazdu opolan na Marsz Niepodległości wyrażam najwyższe oburzenie z faktu represyjnych działań policji skierowanych w naszą grupę wyjazdową. 4 osoby zostały zatrzymana w Warszawie bez podania konkretnych przyczyn czy postawienia zarzutów. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że policja, stosując odpowiedzialność zbiorową, postawiła zatrzymanym zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy. Co grozi nawet kilkuletnim więzieniem. Przypominam, że wśród zatrzymanych znajduje się 18-sto letni Daniel z Olesna. Kolejna osoba w sposób wyjątkowo brutalny została zatrzymana już w samym Opolu.

Do zdarzenia doszło gdy dwa autokary naszej grupy zatrzymały się pod Realem w centrum Opola, skąd uczestnicy mieli udać się do domów. Tymczasem na parkingu czekało na uczestników ponad 20 radiowozów policyjnych w tym siedem nieoznakowanych. Policjanci, tradycyjnie bez podania powodów, wywlekali brutalnie uczestników wyjazdu z autobusów, legitymując i fotografując każdego z osobna (fotografie mają na celu ujawnienie na uczestnikach specjalnej substancji, która znajduje się w wodzie wtryskiwanej przez policyjne armatki wodne, co ma być dowodem na uczestnictwo w zamieszkach). Jedna z osób brutalnie wyciągnięta z autokaru przez nieumundurowanego policjanta, w próbie stawienia oporu (zdarzenie wyglądało początkowo jak prowokacja) została natychmiast aresztowana. Moment ten ukazuje nagranie video jednego z uczestników wyjazdu.

Dalsze losy zatrzymanego są nieznane. Dodać należy, że opolskiej grupie wyjazdowej został przydzielony nieoznakowany samochód z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego (!!!). Nasi „opiekunowie” upodobnieni do uczestników wyjazdu na każdym postoju bacznie przysłuchiwali się naszym rozmowom. Z niektórymi uczestnikami wyjazdu kontaktowali się również oficerowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w celu uzyskania szczegółów dotyczących wyjazdu (należy dodać, że były to informacje publiczne rozpowszechniane między innymi za pośrednictwem portalu internetowego Niezależnej Gazety Obywatelskiej). Za plecami organizatora wyjazdu policja próbowała wymusić na kierowcach naszych autokarów zatrzymanie wszystkich przy Dworcu Głównym PKP w Opolu, gdzie uczestników mieli „powitać” zastępy antyterrorystów. Policyjną prowokację ujawnił jeden z kierowców i dzięki naszej stanowczej postawie kierowcy zgodzili się zatrzymać się w miejscu, które wybierze organizator wyjazdu podpisujący wiążącą umowę na wynajem autokarów.

Tego było za wiele jadącym z nami członkom Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej, którzy pełni oburzenia opuścili nasz autokar, udając się w drogę powrotną pociągiem. Będąc opozycjonistami, represjonowanymi i internowanymi w okresie Stanu Wojennego, metody zastosowane przez policję uznali za prowokację rodem z ciemnych lat PRLu dokonywanych przez równie ciemnych ale za to brutalnych SBków. Na każdym przystanku autokarów grupa opolska narażona była na kontrole policyjne. W drodze powrotnej, w godzinach nocnych, przeważnie śpiących uczestników budzili policjanci, którzy z latarkami w dłoniach, przeszukiwali autokary. Wszystkie te działania skierowane w uczestników legalnej manifestacji, spokojnie wracających do domów postawiły nas w roli potencjalnych „bandytów” i „kryminalistów”.

Profil Niezależna Gazeta Obywatelska na Facebooku ma 260 fanów. Plus jeden? »

Policyjne prowokacje ujawniane przez setki relacji i amatorskich filmów zamieszczanych w Internecie rysują obraz zorganizowanej i szczegółowo zaplanowanej operacji, która miała na celu wywołanie w trakcie Marszu Niepodległości zamieszek mających zdyskredytować tą inicjatywę. Kolejne dowody wciąż napływają. Policyjna bezkarność na usługach konkretnego środowiska musi się wreszcie skończyć.

Autor: Tomasz Greniuch

Brak głosów

Komentarze

Mam nadziej na pełną asekuracje osób zatrzymanych -
Odpowiedzialność wyrażona pomocą prawną -

Marsz nadal trwa !!!

Co robi "organizator" Marszu ?
Jakieś kroki prawne poczynił?
Wystąpił z obroną i oskarżał posiłkowo ?
Doniesienia do Prokuratury skierowane?
Będzie posiedzenie Sejmu w/w sprawie ?

To mnie nurtuje - nie jakieś jutubowe gonitwy.
Realne działanie w oparciu o zgromadzone dowody-

Vote up!
0
Vote down!
0
#200120

Jestem w kontakcie z NGO. Chłopak zatrzymany w Warszawie jest na wolności. Pojechali po niego rodzice. Nie chciał rozmawiać. Nie wiem co z tym zatrzymanym w Opolu. Jestem też w kontakcie z kolegami z Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej. To starzy podziemniacy z doświadczeniem więziennym. Będą monitorować.
Moim zdaniem powinniśmy skarżyć siewców nienawiści - czyli Krytykę Polityczną, Blumsztajna, Michnika, GW TVN itp. za sprowadzenie bojówek i prowokację, zniszczenia itp a także za uniemożliwienie tysiącom ludzi np. mnie przemarsz całą trasą pochodu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#200123

http://www.ngopole.pl/2011/11/13/daniel-z-olesna-wraca-do-domu/

Daniel z Olesna wraca do domu

Po godz. 14.00 było już wiadomo, że Daniel z Olesna jest na wolności. Po 47 h 18-latek zatrzymany na Marszu Niepodległości został wypuszczony do domu. O godz. 16.00 połączyliśmy się z nim telefonicznie. Daniel zapewnił, że jest na wolności i nie chciał więcej opisywać całego zajścia. Wraz z rodzicami wraca do domu. Przebywał w areszcie w Nowym Dworze Mazowieckim.

Najbardziej niepokoi możliwość zastosowania odpowiedzialności zbiorowej. Każdy z nas uczestników Marszu Niepodległości mógł zostać zatrzymany. – „Niewiele brakowało a też bym dostał od policji. Widziałem jak funkcjonariusze polewali tłum z armatek wodnych i gdybym 5 minut dłużej został na Placu Konstytucji , to też nie wiadomo czy nie byłbym zatrzymany” – mówi Adam Sadłowski z Kędzierzyna-Koźla. – „Udało mi się opuścić plac, niestety nie szedłem już w marszu, tylko czekałem na uczestników już pod pomnikiem Romana Dmowskiego” – dodaje.

Z doniesień medialnych wiadomo, że poza sprawami o wykroczenie w prokuraturze Warszawa-Śródmieście, jednej z kilku zajmujących się zatrzymanymi 11 listopada, dotychczas 21 osób usłyszało zarzut czynnej napaści na policjantów, 3 – niszczenia mienia, a kolejne 3 osoby zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariusza. Dodatkowo prokuratorzy wystawili po jednym zarzucie udziału w zbiegowisku publicznym, znieważania funkcjonariusza, oraz udziału w bójce. Ale zarzutów będzie więcej, bo dotyczy to grupy łącznie 36 osób, zatrzymanych podczas zamieszek na pl. Konstytucji. Wiadomo też, że te osoby będą odpowiadały przed sądem w trybie normalnym.

Wobec żadnej z przesłuchanych dotychczas osób prokuratorzy nie zdecydowali się na areszt. 18 zatrzymanych na pl. Konstytucji pozostanie pod dozorem policyjnym. Z informacji prasowych wynika również , że uczestnicy zamieszania przy ulicy Wilczej najprawdopodobniej odpowiedzą za uczestnictwo w zbiegowisku publicznym. Prokuratorzy tłumaczyli, że tak klasyfikują to zdarzenie, bo władze miasta nie zezwoliły na demonstrację właśnie przy tej ulicy. Grozi za to kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Autor: Tomasz Kwiatek

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#200125

Pod dozorem.
Pamiętasz jak łamano ludzi 30 lat temu.
Bez pomocy taki człowiek będzie sekowany przez miejscowe męty .
Oni mają czas i środki - i za kilka lat "Panie Danielu nie masz szans na awans , pracę w samorządzie , ect.ect.

Ten młody Człowiek nie zdaje sobie jeszcze sprawy ile to kosztuje -
Pozostawiony samemu sobie - za 20 lat zobaczy swoich przywódców , upasionych na jego Bohaterstwie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#200127

Tak. Jesteśmy sekowani do dziś, a gnoje ze sfałszowanymi życiorysami pasą się na stołkach i niszczą Polskę

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#200133

Jadwigo. Wybacz ale to bredzenie dla pokrycia braku organizacji .
Niestety, ciągle trwamy w prowizorce.

Takie działąnia muszą być instytucjonalne !

Vote up!
0
Vote down!
0
#200126

Zgadza się. Już nad tym pracujemy. Nie wiem co z tego wyjdzie ale jest szansa.
My chodzimy w dużej grupie podziemniaków, chronimy się nawzajem. Uczymy maluchów jak się zachowywać na manifestacjach, chronić przed gazem. Gdyby nie jeden z moich przyjaciół - zadymiarz z lat 80-tych, doszłoby do tratowania na Rozdrożu - młodzież zaczęła uciekać przed armatką wodną. Ja już niestety jestem starszą panią i też potrzebuję ochrony.
Tam w bocznych ulicach od Placu Konstytucji zauważyliśmy coś niebywałego grupy prowokatorów biły się między sobą a potem ci sami biegali w takich odblaskowych narzutach z napisem POLICJA.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#200131

totalitaryzm. W naszym kraju, na naszych oczach. Władza jak ognia, boi się gniewu narodu, więc go pacyfikuje!. Tylko rewolta i zbrojne powstanie może ten chory stan zmienić. Ich pokojowo, od koryta oderwać się nie da!. W innym wypadku, rokrocznie poparcie platformy będzie rosło, jak to dla Łukaszenki na Białej Rusi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#200183

W gadzinowskiej TVP3 puszczany był jakiś funk z mordo wyrokowca i ględził-golędził(od Golędzinów-Zomowski Oxford):nie mogliśmy blokować Niemców, nie mogliśmy ich zatrzymywać, nie mogliśmy opóźniać ich marszruty, nie mogliśmy ich legitymować bo nie popełnili w drodze do W-wy żadnego przestępstwa.
Co do reszty jestem sceptyczny, to zaczęła się gettoizacja polskiego bydła. Eksterminacja od form miękkich i stopniowa brutalizacja. Oni mają na usługach płatnych bandziorów. Tu najdą blogera,tu spalą samochód tu kogoś pobiją lub zamordują. Jest to wypisane w gestapowskich ślepiach Tuskozbrodniarza.Przecież to wszystko było ustawione i wyreżyserowane wielowariantowo.
"Kadafi i nad Wisłą się trafi".

Vote up!
0
Vote down!
0
#200185

"fotografując każdego z osobna (fotografie mają na celu ujawnienie na uczestnikach specjalnej substancji, która znajduje się w wodzie wtryskiwanej przez policyjne armatki wodne, co ma być dowodem na uczestnictwo w zamieszkach)"

To na co zwróciłem uwagę podczas ataku policji na demonstrację to to, że armatki czasami nie polewały pierwszych rzędów tylko lały wodę w górę tak żeby zrobić "prysznic" jak największej ilości spokojnie stojących ludzi, nawet daleko od strefy zamieszek. Nie jest to dowód na nic.
Zwróciłem na to uwagę, bo tego nie robiły w latach 80 tych. Na filmach pewnie to widać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#200186

nigdy dość przyzwoitości i honoru

musi się powtarzać w takich aspektach życia ?.Niestety większości ,ale nie faktycznej tylko tej głosującej wyprano skutecznie te Kałmuckie móżdżki, nie ma w domach nauki patriotyzmu i zasad ,a jest nauka przetrwania ale w najgorszym rodzaju,jak dają to bierz a jak nie dają to sobie weź i obojętnie jak tą furę skórę i komórę zdobędziesz ty jesteś tego wart rób co chcesz aby było kolorowo odlotowo i wszystko było zakręcone i szalone.Co do tematu ogólno Polska,akcja informacyjno instruktażowa jak postępować w przypadku zatrzymania i nieustępliwość w dokumentowaniu i ujawnianiu prowokacji,nie bać się iść na świadka w rozprawach,składanie nawet małych przekroczeń uprawnień,czy chamstwa policjantów do sądów czy pisanie skarg,choć tutaj jak ktoś nie ma czasu i środków musi to dobrze rozważyć.Są też inne rozwiązania ,ale nie jest to do dyskusji w otwartej stronie internetowej,gdyż są wszystkie monitorowane . Zgadzam się z Harcerzem ,że na przykład w porównaniu do AK poziom zorganizowania i dyscypliny taktycznej jesteśmy na poziomie Somalii.Tak nie wygramy szybko, tak jak do tej pory będziemy czekać jak Białorusini ,aż się finanse zawalą do końca,choć aż tak relatywnie długo to by nie było.Jest też nadzieja w takich inicjatywach jak inicjatywy Gapola,kluby ,spotkania,manifestacje z różnych okazji.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#200188

autokary jadące z Krakowa tez były prowadzone przez radiowozy,w obie strony,na szczescie policja nie zachowywała się tak paskudnie ,jak przy opolskich autokarach,niemniej to też jest bulwersujące

Vote up!
0
Vote down!
0
#200192

To są wszystko działania z okresu stanu wojennego i niech
nikt się nie łudzi,że Polszewicka swołocz zawacha się przed
najgorszymi represjami w stosunku do Narodu.

http://www.youtube.com/user/janolsza?feature=mhee#p/u/1/V556jxrXsoc

Vote up!
0
Vote down!
0

JAN OLSZEWSKI

#200203

Polanie wodą o niczym nie świadczy. Tak jak pisałam http://niepoprawni.pl/blog/208/szlam-w-marszu-niepodleglosci
Woda z armatki sięgnęła około metra od miejsca, w którym staliśmy. Mogłam być więc też ochlapana!
Blokowanie przez grupę przestępczą (Blumsztajna, Krytyki Politycznej, Żakowskiego, Kalisza, Gazety Wyborczej i innych siewców nienawiści) dojścia do placu, prowokacje i akcja policji uniemożliwiła mi przejście całą trasa pochodu. W dniu Święta mojej Niepodległej Ojczyzny! To skandal, że dla tej bandy zwyrodnialców hasła Bóg, Honor i Ojczyzna, Narodowe Siły Zbrojne NSZ, Rota - to faszystowskie hasła.
Powinna nastąpić delegalizacja tych podmiotów, które wezwały Niemców do pomocy, by pluli na polskie mundury, by nam Polakom uniemożliwić oddanie czci Ojczyźnie i pomordowanym przez Niemców i Sowietom Bohaterom.\
Hańba!
Należy otoczyć opieką naszych zatrzymanych przyjaciół! Przygotować instrukcje i szkolenia z zakresu ochrony manifestacji. Mojej grupie się nic nie stało, bo pilnowaliśmy się i chronili nawzajem.
Znajoma była w grupie ok 150 osób, która otoczono i podano, ze tylko dziennikarzy i osoby z imunitetem przepuszczą a reszta aresztowana, Dzięki determinacji właśnie kilku osób w tym posłów i dziennikarzy wypuszczono wszystkich.
To hańba, ze nawet poseł nie może swobodnie przejść w legalnej manifestacji!!!
Dlaczego media pokazują tylko i wyłącznie zamieszki a nie przemarsz kilkudziesięciotysięcznego pochodu?

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#200209

Od 11 11 11 padło wiele oskarżeń, zarzutów wobec
uczestników Święta Niepodległości. Pokazano i nadal
nieustannie pokazywane są bijatyki na MDMie - NIE
POKAZANO NATOMIAST OGROMU ŚWIĘTUJĄCYCH, FAKTYCZNYCH
ZDARZEŃ ZWIĄZANYCH Z MARSZEM NIEPODLEGŁOŚCI.
Ma natomiast miejsce manipulacja słowna i filmowa
pokazywane są WYŁĄCZNIE NIEZIDENTYFIKOWANI MŁODZI
LUDZIE. Nie jest uwidocznione w jakim czasie były
one filmowane, i w jakich konkretnych sytuacjach.
Nie jest pokazane, że zgromadzeni uczestnicy byli
ordynarnie prowokowani, w tym zmuszani do obrony
własnej. ZDARZENIA O KTÓRYCH PISZĘ MAJĄ ZASADNICZE
ZNACZENIE W OKOLICZNOŚCIACH.
W ubiegłym roku podczas obchodów Swięta Niepodległości
była nazwijmy to normalność. W roku bieżącym już
nie. Łącząc fakty w całość można stwierdzić jedno
PRZYGOTOWANY SCENARIUSZ MIAŁ NA CELU NIE DOPUŚCIĆ
DO POKOJOWEGO ŚWIĘTOWANIA, DO RADOŚĆI I SPOKOJU
POLAKÓW.
SCENARIUSZ Z ZAŁOŻENIA ZAKŁADA BY POLACY NIEZALEŻNIE OD WIEKU NIE MIELI POCZUCIA JEDNOŚCI, POLSKOŚCI, BEZPIECZEŃSTWA !!!
MŁODYCH NAZYWA SIĘ PSEUDOKIBOLAMI, FASZYSTAMI,
PRYMITYWAMI, OBYWATELI PSEUDOOBYWATELAMI, NIE
MAJĄCYMI POJĘCIA CO ROBIĄ.
WSZYSTKICH [wyłączonych z nepotyzmu] pozbawia się
pracy oparcia materialnego prowadząc do wyelimino-
wania z życia społecznego. System ten
prowadzony jest systematycznie i konsekwentnie
przez tych co bezprawnie uzurpują sobie prawo
bycia autorytetami najgorsze że za społeczne
pieniądze.
SIĘ WE WŁASNYM

Vote up!
0
Vote down!
0

merypol

#200217

że działania Policji były "odpowiednie, proporcjonalne i skuteczne".

 

Więcej tutaj:

http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/37569,co-myslicie-o-stanowisku-helsinskiej-fundacji-praw-czlowieka

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#200269

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: