Ubi concordia, ibi victoria!

Obrazek użytkownika Roman Kowalczyk
Kraj

Zbigniew Ziobro, wiceprezes i eurodeputowany PiS, jest ostatnio aktywny w mediach. W wywiadach i liście do Jarosława Kaczyńskiego wskazuje na konieczność modernizacji Prawa i Sprawiedliwości, mówi o jedności i przyszłym zwycięstwie. Jednocześnie z naciskiem podkreśla, że PiS przegrał ostatnich 6 wyborów i rozważa publicznie wariant podziału partii na dwie, które następnie miałyby zawrzeć koalicję.

Medialne występy Z. Ziobry są źle przyjmowane przez członków i sympatyków PiS (nie spotkałem nikogo, który by je pochwalił; wielu natomiast krytykuje). Co do potrzeby reformowania PiS panuje zgoda, ale samowola, podważanie pozycji J. Kaczyńskiego i zapowiadanie podziału partii (kamuflowane stwierdzeniem „nawet nie chcę rozważać tego scenariusza”) wywołuje sprzeciw. Od debaty na temat kondycji ugrupowania są przecież ciała statutowe.

Z wypowiedzi Z. Ziobry cieszą się za to polityczni konkurenci i krytycy PiS: publicysta Waldemar Kuczyński („może po rozłamie PiS wreszcie by usechł”, eurodeputowany PJN Michał Kamiński („Ziobro pokazał, że ma charakter”, „Z sympatią obserwuję ewolucję Zbyszka”), poseł PO Sławomir Nowak („Ziobro jest szansą, by PiS odbił się od dna), eurodeputowany PO Paweł Zalewski („gdyby partia Ziobry miała charakter wolnorynkowy moglibyśmy współpracować”), poseł PO Stefan Niesiołowski („Ziobro dojrzał”).

Wrogowie PiS, jak zwykle w sytuacji napięcia w konkurencyjnym ugrupowaniu, przywdziewają maski „wujków dobra rada”. Rzut oka wszakże na listę „zatroskanych” o los Prawa i Sprawiedliwości powinien dać Z. Ziobrze do myślenia i skłonić do rozwagi.

Trudno rozeznać, jakie zamiary ma Z. Ziobro. Jeśli planuje wyprowadzenie części działaczy i parlamentarzystów z PiS i stworzenie własnej partii to żadne apele nie pomogą, a on sam będzie się drapował w togę reformatora, którego nie posłuchano. Media związane z władzą będą go nagłaśniać, aby pognębić PiS i zmniejszyć poparcie dla J. Kaczyńskiego. Jeśli natomiast Z. Ziobro dąży do reformy lub/i wzmocnienia swojej pozycji w partii to jest szansa na współpracę w ramach PiS.

Nie wolno zawieść zaufania ponad 4 milionów wyborców. Mądrość, aktywność, cierpliwość, respektowanie statutu partii, a przede wszystkim zgodna współpraca, to warunki konieczne przyszłych sukcesów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Mam nadzieję, że Z. Ziobro zna łacińską maksymę ubi concordia, ibi victoria - tam gdzie zgoda, tam zwycięstwo!

Brak głosów

Komentarze

 p. Ziobro nie zna tej maksymy.

I jeszcze jedno. Pan Ziobro powinien sie wzorowac na Tusku i wyciagac do siebie z PO ,PSL no moze jeszcze....??  A NIE ROZWALAC  P i S

Lajdzcy i zdrajcy go popieraja.

#196266

Wywalić Błaszczaka bo to jest kret,i ciepłe kluchy,Kaczyński,Ziobro,Kurski,to napęd PISu,a nie bez półciowy Błaszczak, jak się nic nie zmieni w PISie,to następne wybory wygramy 2050r,jak jeszcze Polska będzie

#196279

Błaszczak może być "bezpłciowy"(uważam, ze jest), a nie "bez półciowy". Poza tym podzielam wątpliwości (raczej "hipotezę badawczą") pana Grzegorza Brauna o "podejrzanym pochodzeniu" pana posła Lipińskiego z... Wrocławia.

Navigare necesse est

Navigare necesse est

#196385

Toczy się walka wewnątrz PIS-u dwóch frakcji: 1. Zachowawczej, synekturalnej, z syndromem "wiecznej opozycji" w postaci Błaszczyka, Hofmana itp.
2. Frakcji kreatywnej, wygrania PIS w wyborach.
Aktualnie frakcja zachowawcza ma większy wpływ na JK.
Jeżeli będę miał wybierać między PIS z Hofmanem i Błaszczykiem jako głównych rozgrywających a Z.Z. to wybieram Z.Z.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#196287

czy wszyscy tu komentujacy razem z włascicielem bloga zdajecie sobie sprawę iż jestescie wodą na młyn POstUBecji?! Komu służą te wasze komantarze?! Czy zadaliscie sobie pytanie dlaczgo nie ma tego typu rozterek i pytań po bolszewickiej stronie choć tam konfliktów jest dużo wiecej? Jeśli sa jakiekolwiek róznice zdań pomiedzy J.Kaczyńskim i Ziobro, to napewno nie zostana one rozwiązane przy otwartej kurtynie która ponad wszelką wątpliwość wykorzystaja POstbolszewickie propagandówki..A zatem ciszej tam po prawej stronie!!

#196296

[quote=natipak1]

czy wszyscy tu komentujacy razem z włascicielem bloga zdajecie sobie sprawę iż jestescie wodą na młyn POstUBecji?! (...).A zatem ciszej tam po prawej stronie!!

[/quote]

Najwyraźniej Pan nie doczytał tekstu Pana Romana do końca. Zacytuję najistotniejszy fragment Jego wpisu: "Mam nadzieję, że Z. Ziobro zna łacińską maksymę ubi concordia, ibi victoria - tam gdzie zgoda, tam zwycięstwo!"

Gdyby autor nie miał prawa do prezentowania swoich umiarkowanych poglądów to może należałoby cały portal zmienić na forum hodowców kanarków?

Określanie Pana Romana jako narzędzia "POstUBecji" jest delikatnie nie na miejscu.

Zacytuję Panu jego biogram w Encyklopedii Solidarności. Zachęcam do lektury a następnie używanie mniej "efektownych" epitetów:

"Roman Kowalczyk, ur. 23 VII 1964 w Wieluniu. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek historia (1989).

W 1979 jako uczeń SP malował na murach napisy popierające KOR i KPN.

W X 1982 zatrzymany za noszenie znaczka z orzełkiem w koronie, skazany przez Kolegium ds. Wykroczeń na miesiąc aresztu z zamianą na grzywnę za naruszenie zakazu noszenia „emblematów antysocjalistycznych”; nast. zatrzymywany, zastraszany; kilkukrotne rewizje w mieszkaniu. 1983-1989 działacz NZS UWr, kolporter, autor artykułów do pism podziemnych (m.in. NZS „Komunikat”); prowadził konspiracyjną bibliotekę NZS UWr (w 1989 część księgozbioru przekazał Bibliotece Ossolineum we Wrocławiu i Fundacji Czynu Niepodległościowego w Krakowie). W III 1985 zatrzymany z wydawnictwami podziemnymi, po 2 dniach zwolniony, nast. decyzją Prokuratury Wojewódzkiej aresztowany na 3 mies., przetrzymywany w AŚ WUSW, w V 1985 skazany przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu na 1 rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata; na wniosek prokuratury Sąd Wojewódzki zmniejszył wymiar kary do 6 mies., ale uchylił zawieszenie wyroku, osadzony w ZK we Wrocławiu, 27 VII 1985 zwolniony na mocy amnestii. W 1985 członek Komitetu Uczelnianego NZS UWr; w 1987 uczestnik II Ogólnopolskiego Konspiracyjnego Zjazdu NZS, członek KKK NZS; w II 1988 współorganizator wiecu na pl. Uniwersyteckim; w V 1988 współorganizator wiecu i strajku okupacyjnego na UWr, członek KS; w X 1988 współorganizator bojkotu Studium Wojskowego UWr.

IX 1989 – III 1999 nauczyciel historii w Centrum Kształcenia Ustawicznego, członek KZ „S” tamże; od IV 1999 dyr. Zespołu Szkół nr 6, członek KZ „S” tamże. 1990-1992 członek PC, 1992-1995 ROP, 1998-2000 AWS, od 2006 PiS, Stowarzyszenia Wolnego Słowa; współpracownik stowarzyszeń działających na rzecz pamięci narodowej i dziedzictwa historycznego. Autor książek: Łódzki strajk studencki 1981 (1993), Studenci 1981 (2000), Czas próby (2005). Odznaczony Medalem Edukacji Narodowej (2005).

Od 3 II 1983 rozpracowywany przez Wydz. III WUSW w Sieradzu w ramach SO krypt. Edukacja. "

#196318

ja nie odbieram zasług panu Romanowi-szacunek, ale mnie chodzi o to aby się niepodkładać POstUBecji! Nie dawać pretekstu do propagandowej wrzawy..Pomimo zasług Pana Romana, podejrzewam iż jego wiedza na temat relacji pomiedzy p.Kaczyńskim i p.Ziobro  i rzekomego konfliktu jest wzięta z mendiów takiej lub innej prowinencji. A te, jesli komentują cokolwiek o PiSie na pewno nie robia tego z miłosci do PiS! Zanim zaczniecie komentować zjawisko, najsamprzód trzeba się zastanowić komu ten komentarz będzie słuzył!

#196569

A z tej prostej przyczyny komentujemy bo nie chcemy przegrać po raz 7,8,9,10,czy to takie trudne do zrozumienia,a POlszewiki nie komentują bo wygrywają,a według ciebie mamy się cieszyć z przegranych wyborów,jakiś dziwny masz tok myślenia

#196338

no to komentujcie dalej każdy podrzucony wam temat przez POstUBecje, a napewno za 11 razem te wybory wygracie!! Piszę "wygracie", bo mnie samo wygranie wyborów nie interesuje...mnie interesuje wygrana POLSKI!! A to jest całkiem co innego! Każdy kto ma troche oleju w głowie wie, że w obecnej sytuacji geopolitycznej samą kartką wyborczą Polski sie nie wyrwie z łap POstbolszewii..

Rozumie to J.Kaczyński i to jest dla mnie najwazniejsze..A to czy Ziobro lub inny przedstawiciel PiS ma na pewne techniczne teamty odmienne zdanie niz szef PiSu, to ICH problem a nie mój! Moim obowiązkiem jest ICH popierac i wspierac gdzie się da i jak sie da, a ICH obowiązkiem jest  rozmawiać ze sobą, spierac się a nawet kłócić ! Winni to robić oczywiscie z dala od mendiów i POstbolszewików oraz niestety sporej rzeszy pożytecznych idiotów! Uczcie się od zwolenników i klakierów POstbolszewii...oni nigdzie nie komentują tego co się dzieje w PO, a jest co komentować! Szkoda tylko że wy, niepoprawni zachowujecie się tak bardzo poprawnie ku uciesze Michnikowszczyzny i ich POchodnych. I proszę, nie wyjeżdżajcie mi z pluralizmeme, głasnostią, demokracją, wolnością słowa bo te są dobre ale nie na WOJNIE!! Na wojnie jest potrzebna dyscyplina i poświecenie!

 

#196566

Poniosło Cię z tymi "nazwami" -
Jedni i drudzy są funta kłaków warci.
Przedkładam "spokojność" nad rewolucje pałacową -

Przedkładam Program nad "ikony".

Z czym startują wichrzyciele?
gołosłowie poparte mediodajnym wrzaskiem .

#196299

"Wyroki śmierci w głośnych sprawach wysokich oficerów z grupy generała Tatara wcale nie były jedynymi wyrokami śmierci, które orzekł Stefan Michnik. Tylko, że te inne wyroki - w sprawach oficerów podziemia niepodległościowego są dużo mniej znane.

Jak podpisany przez Stefana Michnika wyrok śmierci na majora Karola Sęka. Major Karol Sęk artylerzysta spod Radomia, przedwojenny oficer, potem oficer Narodowych Sił Zbrojnych, został stracony z wyroku sędziego Stefana Michnika w 1952 roku. Jak w przypadku kierowanego przez Stefana Michnika wykonania wyroku śmierci na wspaniałym polskim patriocie Andrzeju Czajkowskim - Cichociemnym, powstańcu warszawskim, zastępcy dowódcy połączonych baonów \"Oaza-Ryś\" na Mokotowie i Czerniakowie, odznaczonym za bohaterstwo w walce z Niemcami krzyżem Virtuti Militari. Zamordowano go na Mokotowie 10 października 1953 roku pod nadzorem porucznika Stefana Michnika /Piotr Jakucki \"Nasza Polska\" 20 października 1994"

#196307

adampol

I powiem szczerze, nie rozumiem całej tej sytuacji w której "odwieczni " wrogowie PIS-u nagle tak są zainteresowani wypłynięciej tej partii na szerokie wody. Bezmiar obłudy aż tryska z ich wypowiedzi. Nie rozumiem postępowania tych ludzi co do których do niedawna nie miałem wątpliwości jeśli chodzi o ich priorytety i lojalność wobec PIS, prezesa Kaczyńskiego i wyborców.
Parcie na szkło sprzedajnych mediów zastanawia.....
Znam kilka z tych osób i do tej pory miałem o nich jak najlepsze zdanie. Teraz nie wiem co myśleć. Czas pokaże...

adampol

#196401