JK / ZZ = ?

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Ziobro dziś praktycznie dał ultimatum Kaczyńskiemu. Albo zmienia ustrój PiS na republikę federalną z centralistycznej monarchii, albo secesja. Zrobił to w sposób dyplomatyczny, tak że trudno się przyczepić ale zrobił. Policzył przedtem swoich zwolenników i wypuścił balon próbny w postaci Cymańskiego.
Jak się Ziobro i jego powiedzmy 20 - 40 szabel oddzieli, to w końcu co z tego. Przy założeniu oczywiście, że obejdzie się bez karczemnych awantur w stylu odejścia PJN i biegania po TVNach by pluć na Kaczora. Krytyka tak, ale uczciwa. Trudno powiedzieć że Ziobro nie ma we wszystkim racji.

Od przybytku głowa nie boli. Dwa PiSy, „jeden duży, drugi mały” - czy jeden. Tak czy siak cztery lata w opozycji. Jak będą z sobą konkurować a nie żreć się, to obu to na zdrowie wyjdzie. Tak siedzieliby cztery lata w twierdzy i wspominali dawne czasy. A potem „znów za rok matura”. Za 4 lata mogą się zjednoczyć, pójść w koalicji albo osobno, jeśli się to opłaci.
Jak chyba Ziemkiewicz kiedyś napisał, prezes woli PiS „ciasny ale własny”. Ziobro, jak widać ma ambicje być samodzielnym politykiem. Ma też potencjał na ponad 5% - jako lider. To nie Kluzik czy Kowal. Pytanie czy sprawdzi się jako organizator. Jest młodszy od Kaczyńskiego 20 lat. Poza tym specjalnie się nie różnią.
Dla mediów straszenie jednym i drugim będzie trudniejsze. Łatwiej jest im skoncentrować ogień na jednym przeciwniku, demonizować jedną osobę i organizację. Atak w drugą stronę będzie łatwiejszy. Czego nie powie starszy, umiarkowany, centrowy Kaczyński powie młody, radykalny, skrajny czasami Ziobro. Jak np. wtedy z Tuskiem w europarlamencie na inauguracji prezydencji. Można spokojnie rozszerzać poparcie w obie strony.
Z kolei ignorowanie 4 tej siły w sejmie nie będzie możliwe. Druga i tak zostanie drugą i nie będzie robić szpagatu tylko porozumienie w centrum.

Tak więc, jak się po tych wyborach PiS podzieli ale bez palenia mostów, to bym tragedii z tego nie robił. Taka restrukturyzacja opozycji może zwiększyć jej efektywność, przyspieszyć rozpoczętą tymi wyborami odbudowę kadr po stratach w Smoleńsku. Jak nie dojdzie do podziału i się zmieni ustrój w PiS, to będzie podobny efekt. Czyli konkurencja nie ma się specjalnie z czego cieszyć. Jedyna wada takiego układu to to, że jest łatwiejszy do rozbicia.

Wariantem węgierskim można się pocieszać ale PiSowi do Fideszu brakuje naście procent poparcia. W Czechach na przykład, w ostatnich wyborach pojawiły się w odróżnieniu od Polski dwie nowe, całkiem normalne partie i wzięły udział we władzy. U nas miejsce na jeszcze dwie autentyczne partie też jest.

Foto:Wikipedia

Brak głosów

Komentarze

W napuszczaniu jednych na drugich w PISie zadawanymi pytaniami z zaskoczenia "przyjazne mediach" już dawno się "doktoryzowały". Mam okazję praktycznie śledzić TVP Info i "wywiady" z sejmu non stop na żywo. Już dawno przestałem się dziwić jak wypowiedź jednego polityka PIS absolutnie neutralna została przekazana drugiemu w takiej formie, że nie słysząc oryginału samemu mi się nóż w kieszeni by otworzył. Potem jest "gorąca" odpowiedź drugiego "usłużnie" przekazana pierwszemu, do komentowania włącza się trzeci i spirala się powoli nakręca.

Dopóki politycy PISu nie nauczą się nie komentować wypowiedzi kolegów, zanim nie słyszą tychże wypowiedzi na własne uszy spokojny rozdział na PIS od Kaczyńskiego i na PIS od Ziobry się nie uda a skończy się porażką obu.

Vote up!
0
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#194253

"Dopóki politycy PISu nie nauczą się nie komentować wypowiedzi kolegów, zanim nie słyszą tychże wypowiedzi na własne uszy ..."
__________________________________

Przepraszam, ale jeśli tego sie nie mają we krwi, a nie mają, to znaczy, że do polityki się nie nadają, oczywiście dotyczy to wszystkich poza PISem, tam licza się układziki i zausznicy...
Stąd tez taka amtorszczyzna tam panuje, mierność i przeciętność...

" spokojny rozdział na PIS od Kaczyńskiego i na PIS od Ziobry się nie uda a skończy się porażką obu."
______________________________________

Nie jestem zwolennikiem PISu i nei głosowałem na tą partię, ale patrząc na to jak partia -uwaga!- opozycyjna zdobywa w wyborach -uwaga!- aż o milion głosów mniej niż 4 lata temu, i zestawiając to z zadowoleniem z siebie posłów i posłanek nurtu 'przydupasów Kaczyńskiego', to stwierdzam, że im szybciej Ziobryści się wyniosa z tej łajby, tym lepiej dla nich i ich przyszłosci politycznej.

Przed chwilą słyszałem wypowiedź posłanki Fotygi jako wzorcowy przykład tego żenującego samozadowolenia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194259

[quote=OHV]

Nie jestem zwolennikiem PISu i nei głosowałem na tą partię, ale patrząc na to jak partia -uwaga!- opozycyjna zdobywa w wyborach -uwaga!- aż o milion głosów mniej niż 4 lata temu, i zestawiając to z zadowoleniem z siebie posłów i posłanek nurtu 'przydupasów Kaczyńskiego', to stwierdzam, że im szybciej Ziobryści się wyniosa z tej łajby, tym lepiej dla nich i ich przyszłosci politycznej.

Przed chwilą słyszałem wypowiedź posłanki Fotygi jako wzorcowy przykład tego żenującego samozadowolenia.[/quote]
Skoro nie jesteś zwolennikiem PISu to co się martwisz? :-)))
Przecież Nie-Kaczyńskie Przydupasy z PJNu uzyskali znakomity wynik :-)))) Głosuj na nich, na pewno to im pomoże w ich przyszłości politycznej :-)))
Zwłaszcza, po porzuceniu ich przez światłą, wierną ideałom i swojemu słowu - Kluzikowej :-))
Łatwo być "bohaterem" przechodząc po porażce do obozu zwycięzcy.

Vote up!
0
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#194271

Analiza jest analizą.
Dodatkowo nie musi się Waćpan intelektualnie onanizować wyobrażając sobie na kogo głosowałem, bo ...udziału w wyborach nie brałem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194314

"Stąd tez taka amtorszczyzna tam panuje, mierność i przeciętność..."

Żadnych konkretów. Piszesz jakbyś znał wszystkich posłów z PiSu. A w czym Platforma Obłudy jest lepsza?
Albo taki Palikot?
Albo SLD?

"Nie jestem zwolennikiem PISu i nei głosowałem na tą partię, ale patrząc na to jak partia -uwaga!- opozycyjna zdobywa w wyborach -uwaga!- aż o milion głosów mniej niż 4 lata temu, i zestawiając to z zadowoleniem z siebie posłów i posłanek nurtu 'przydupasów Kaczyńskiego', to stwierdzam, że im szybciej Ziobryści się wyniosa z tej łajby, tym lepiej dla nich i ich przyszłosci politycznej."

Weź sobie synek przejrzyj dane z PKW. Jeżeli Tobie 700 tys głosów nieważnych nic nie mówi to znaczy, że ciężko z Twoim intelektem. I zachowaj swoje "dobre rady" dla siebie. Ja ze świadomością takich wałów wstydziłbym się na miejscu Po świętować sukces, ale oni są bezczelni bez granic. Dlatego mnie wcale nie dziwi radość PiSu wobec fali krytyki zewsząd i wyborczych wałów. Zresztą ta radość nie jest tak duża jak to się przedstawia. Jakby stanęli jak najgorsze ciapy z podstawówki pod tablicą to by Ci się podobało? Trzeba znosić porażki z podniesioną głową.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194317

"Weź sobie synek przejrzyj dane z PKW. Jeżeli Tobie 700 tys głosów nieważnych nic nie mówi to znaczy, że ciężko z Twoim intelektem. I zachowaj swoje "dobre rady" dla siebie."
___________________________________________

Pierwszy dowód na PISowskie fałszerstwo:

http://wybory2011.pkw.gov.pl/wyn/180000/pl/180300.html#tabs-1

Wyniki głosowania »Polska »
Powiat dębicki »
Gmina Jodłowa »

180305 Jodłowa, gm. 91,82%, niewaznych głosów (ng) 8,18%

Wybrane rekordowe obwody:

1 Sala Gimnastyczna w Jodłowej, Jodłowa 4 , 39-225 Jodłowa /ng 8,3%
3 Szkoła Podstawowa w Dęborzynie, Dęborzyn 25 , 39-225 Jodłowa /ng 9,67%
5 Szkoła Podstawowa Nr 3 w Jodłowej, Jodłowa 798 , 39-225 Jodłowa /ng 13,79%

Politykiem, który zebrał tam najwięcej waznych głosów (odpowiednio 54%,50%, 64%) jest:

Jan Marek Warzecha (ur. 21 kwietnia 1959 w Jodłowej) – polski polityk, przedsiębiorca i samorządowiec, poseł na Sejm VI kadencji.

Sąsiednia gmina, równiez wyróznia się niezwykle wysokim odsetkiem niewaznych głosów 7,9%
http://wybory2011.pkw.gov.pl/wyn/180000/pl/180302.html#tabs-1

Sytuacja analogiczna jak powyżej, , wybrane rekordowe obwody::

2 Dom Ludowy w Bukowej, Bukowa 114 , 39-230 Brzostek /ng 13,25%
6 Szkoła Podstawowa w Grudnej Górnej, Grudna Górna 85 , 39-232 Grudna Dolna /ng 11,90%
11 Szkoła Podstawowa w Przeczycy, Przeczyca 84 , 39-230 Brzostek /ng 11,64%

ten sam polityk zbiera tam odpowiednio-29%, 46%, 53% wszystkich głosów

Sąsiednia Gmina Pilzno:
http://wybory2011.pkw.gov.pl/wyn/180000/pl/180306.html#tabs-1

Charakteryzuje się wysokimi wskaźnikami nieważnych głosów (ng), ale dwa obwody wyrózniaja sie negatywnie, jeden b.negatywnie i jeden b.pozytywnie (ng tylko 2,33%)

2 Szkoła Podstawowa w Pilźnie, ul. Mickiewicza 1 , Pilzno 39-220 Pilzno /ng 8,83%
11 Szkoła Podstawowa w Łękach Górnych, Łęki Górne 205 , 39-221 Łęki Górne /ng 8,04%
16 Szkoła Podstawowa w Zwierniku, Zwiernik 256 , 39-223 Łęki Górne /ng 17,33%

ten sam polityk zbiera tam odpowiednio-38%, 32%, 43% wszystkich głosów

Im dalej tym spada udział % we wszystkich oddanych głosach, wchodzą zaś inni lokalni swojacy (Tutaj z PSL Reguła Andrzej ZygmuntI i udział ng w całości stabilizuje sie w przedziale 5-9% uchodzącym za tzw. przedział średnich fałszerstw ng.
Czyli grupy fałszerzy obawiali siebie nawzajem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194336

"Żadnych konkretów. Piszesz jakbyś znał wszystkich posłów z PiSu. A w czym Platforma Obłudy jest lepsza?
Albo taki Palikot?
Albo SLD?"
_____________________________________

Nie wiem. Ale tez nie wiem w czym PIS jest lepszy od nich...
Przykładow mozna by mnozyć, tylko nei wiem po co, skoro wystarcza argument, że u "inni też kradną".

Prawda jest taka, że partia opozycyjna(!) po 4 latach bycia w opozycji zdobyła o milion głosów mniej niż wówczas gdy oddawała władzę. Sukces, sukces jeszcze raz sukces!
Niech się inni modernizują, jak określiła to posłanka Fotyga:)

A tacy byliście pewni, m.in. Rysiu Czarnecki, że PIS ma tak zdyscyplinowany elektorat, że ho ho...

Vote up!
0
Vote down!
0
#194339

To prawda.

Prosze wejsc na  Blogmedia24.pl i przeczytac  wpis Pana Aleksandra Scios. nIM ZACZNIECIE PISAC SWOJE WYWODY.

Pozdrawiam.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#194261

Jak politycy tak się dają w trabę robić cynglom, to są d... nie politycy.

Nie oglądam od wyborów telewizji. Dzieki temu czuję się jakbym wyprowadził kozę z mieszkania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194265

To fakt.
I mnie też to drażni, że pomimo wielokrotnych nauczek robią po raz kolejny ten sam błąd.

Vote up!
0
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#194275

Szkolenia powinny takie błędy eliminować. Chyba nie ma lepszej inwestycji dla PiS.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194368

Już pierwszy akapit p.R.Zalewskiego zraził mnie - taka typowa dziennikarska manipulacja. Czasem trzeba poczekać, rozejrzeć się, sprawdzić. Już o 21.45 w Trwam Ziobro świetnie swoją ideę wyłuszczył. Szkoda, że Autor tego nie obejrzał, nie posłuchał. Czasem warto uwierzyć w czyjąś uczciwość i przyzwoitość. Mam wrażenie, że kogoś tu poniosła wyobraźnia i będzie musiał jednak czasem co nieco ją poskramiać ;-(  (vide komentarze)

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nic się nie kończy, jeśli nie kończy się, jak należy"   Agata Christie

#194319

1)Dopóki politycy PiSu  się nie nauczą że z mendiami sie nie rozmawia, że funkcjonariuszy tefałenów, GWów i innych SBsatów omija się wielkim łukiem, dopóty  polski motłoch bedzie szczuty PiSem.

2) Dopóki zwolennicy i elektorat PiSu będzie sie ekscytował i komentował  kolejne doniesieniami tefałenów, GWów, SBsatów na temat PiSu, tak długo mendia bedą podrzucać kolejne "rewekacje"...Moja babcia śp. mawiała: "my tu gadu, gadu a chłopaki śliwki obrywają"..

Vote up!
0
Vote down!
0
#194355

Do TVN trzeba chodzić tak jak się idzie na bitwę. Trzeba tam wysyłać wyłącznie ludzi którzy zawsze wygrają.

Dezinformacje mediów trzeba demaskować. Ja sobie ustaliłem, że nie więcej jak co druga notka będzie reakcją na mainstream - przed wyborami. Po nich. trzeba głównie "robić swoje" jak kiedyś spiewał Młynarski, budować w realu i necie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194370

Panie R.Zalewski...uważa Pan że tam trzeba chodzić jak na bitwę? Tylko Pan zapomniał że po tej "bitwie" pójdzie odpowiednia o tej "bitwie" interpretacja do motłochu jednoczesnie z kilku mendiów przez kilka dni z rzędu poparta odPOwiednim rejwachem na Salonie24 u Jankiego..Trzeba sobie wreszcie uprzytomnic, że po 1989 wychowano kilkanascie kosmopolitycznych roczników pozbawionych możliwosci samodzielnego logicznego myslenia, oduczonego czytania dłuższych tekstów niz to się miesci na ekraniku telefonu komórkowego lub pasku tefałenu..Niedawno rozmawiałem z pewnym młodzieńcem, studentem politechniki..Na moje pytanie dlaczego bedzie głosował na PO a nie na PiS, odpowiedział:" bo po skonczeniu studiów i tak mam w planie wyjechac do USA i tam szukac pracy, przeciez nie bede szukał pracy przez dwa lata a jak ja wreszcie znajdę to dadzą mi 1.5tys pln.. Odpowiedziałem mu:" a więc chcesz zagłosować na PO a potem wyemigrowac z kraju?, a może jednak po zagłosowaniu na PO zostań w tym kraju u władzy z tymi na których chcesz głosować?!" Uśmiechnął sie głupio i na tym skończyła się moja dyskusja z tym młodym w trakcie kształcenia z wielkiego miasta.  

Vote up!
0
Vote down!
0
#194375

Podejście tego młodego, to kalka z artykułu Michnika. Są wystąpienia w telewizjach, które potem chodzą w internecie -ludzie pokazują sobie jak taki Bosak, Ziobro czy ostatnio Kaczyński w rozmowie z Lisem mu dokopał. Trzeba chodzić na własnych warunkach i niezbyt często. Bojkot ma sens, gdy sie ma alternatywę, nawet telewizję internetową. Tego nie ma, Pis nie zrobił, choć jako jedyny ma na to pieniądze.

PS.
Zaleski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194388

Kto za Ziobrem ?
Już widze "blogerów' podzielonych na obozy -

Jak w przypadku kontestatorów ŁŁ i NE, wrócą za 4 lata na kolanach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194257

Ja tam uważam, że nie ma wroga na prawicy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194267

powiedział: Podział jest najlepszy....

Vote up!
0
Vote down!
0
#194260

Nie jest tragedią. Nie bedę sie kopał z faktami ani owijał w bawełnę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194273

A pamiętają koledzy jakie manto sprawili nam komuniści? Nie trzeba kochać Kaczyńskiego by na ten moment każdą próbę "pluralizacji" prawej strony nazywać bolszewickim sabotażem.I jest to opinia jak najbardziej uzasadniona. Kto przedrze się przez ten gąszcz Jurków, Mikkich, Ludwików plus dywizjon podstawionych Mężydłów,Zaleskich, Marcinkiewiczów, Rostkowskich czy Kowali. Takie zabawy mogą zakończyć się wiecznym zniknięciem. Tu musi być rygor wojskowo-kościelny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194272

zgadzam się w 99.9%
Jedna uwaga.
Rygor tylko wojskowy !!!!!
W momencie przełomowym każą na klęczki iść farbowani biskupi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194283

Był rygor i co - 30%. Też dobrze ale za mało.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194333

ziobro napewno zadziała zgodnie z Polskim bytem nigdy PIS PO PSL SLD PPK mu nie zaszkodzi

ziobro puki jest to zero z milerem widzicie ktoś powinien być na górze

gówno mnie to obchodzi euro ma kasę poseł ma kasę radny ma kasę i fundusze na dno dno ma was w dupie nie macie pojęcia co zrobiliście z tym krajem czerwoni różowi polikotowi sdludowi i inni skurwesyni

bez kłamstw proszę

Vote up!
0
Vote down!
0
#194302

Orban wygrał bo w jedności siła. Fidesz nie podzielił się na 100 partii a tu już mamy PJN.

Rygor jest potrzeby i lider z prawdziwego zdarzenia a nie takie mameje jak z PJN.

Ten cały pomysł z rozłamem w PiSie nakręcają "przyjazne" media a wy im pomagacie. A niech się Ziobro odłącza, szanuję go, ale dla mnie zawsze najbardziej autentyczny i najmocniejszy będzie Kaczyński.

Pisałem o tym tutaj:

http://niepoprawni.pl/blog/4991/14-metod-ktore-systemy-totalitarne-uzywaja-do-zwalczania-prawicy

A Wy nic nie kumacie i dalej swoje. PiS nie ma szans z taka falą krytyki z mediów. PiSowi pomoże kryzys gospodarzy, który rzuci lemingów na kolana a nie jakieś tam rozłamy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194313

Poza Orbanem wygrał narodowy Jobbik z chyba 17% poparcia. PJN to nie partia, tylko podróba.
A PiS zeby mieć szansę na wygraną musi się zmieniać szybciej i działać aktywniej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194334

Załózmy, ze następuje podział w PiS, ze "ziobryści" odchodzą., Czy moze się stać coś złego? Moim zdaniem nie. PiS przesunie się troszeczkę w stronę centrum, co jest jego naturalną bazą, natomiast "ziobryści" pójdą trochę  w prawo, nie za bardzo, tak aby PJN się przyłączyla, a i Dorn się gdzieś tam załapał. PJN juz wie, ze sama się nie utrzyma. Względy emocjonalne nie pozwolę PJN na powrót do PiS, czyli, "ziobryści" są dla PJN wręcz idealnym partnerem.

Tak sobie spekulując...... Polityka, mocium panie, polityka.

_______________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#194354

Jestem pewna ,że bardzo mocno demonizuje się konflikty w PIS.Jest to celowe aby odwrócić uwagę od znacznie większych i poważniejszych konfliktów w PO.Przerysowana mocno przez media każda konfliktowa sytuacja ,ubarwiona i oczywiście komentarze ............już po nich,PIS się kończy,PIS zniknie,Ziobro pogrąży Kaczyńskiego,itd,itd.W każdym środowisku,jest możliwa różnica zdań,szczególnie tam gdzie grają tak silne emocje i oczywiście ambicje.Może dajmy im czas,spokojnie poczekajmy.Kaczyński,pogrążyć się nie da PIS przetrwa ,czy to się przeciwnikom podoba czy też nie.Myślę ,że przy takiej potężnej nagonce medialnej,przy tak skomasowanym ataku,PIS wykazał się nie bywałą siłą przetrwania.Oczywiście są tam zapewne tacy którzy nie mają takiej odporności psychicznej,która pozwala przetrwać ten trudny dla partii czas.Tych co wykazali się słabością już poznaliśmy i już im podziękowaliśmy.Oni też udzielali wywiadów..... A jednak zasada"tous pour un ,un pour tous" powinna w partii obowiązywać.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ania

#194318

Witaj :)
To jest śmiertelny bój platfusów, o dobranie się do Konstytucji.
Coś w wyborach nie poszło, i PIS dostał o kilka mandatów za dużo.
I stąd ta presja na rozłam.
Bo tylko wtedy mogą ukryć,że jeszcze wtyczki w PIS mają.
W ogólnym zamieszaniu, "oburzonych" przeciągną na pokład
parady oszustów.
Reszta, to dym i parawan.
Ciekawe tylko, cóż tak bardzo chcą w Konstytucji zmienić.
Pozdrawiam serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#194320

Witaj! Do Konstytucji dobiorą się na 100%.!!!Może nie już ,przygotują grunt. Przygotowania już trwają.Zmiana Konstytucji może im zapewnić długi byt , mają o co walczyć.Roszady typu Putin ,Miedwiediew,Miedwiediew Putin mogą stać się nam całkiem bliskie.Pozdrawiam,serdeczności.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ania

#194325

judaszujów, by PiS miało mniej niż 154 posłów, a konstytucję PRL Bis zmienią pod sowiecko-niemieckie potrzeby.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#194326

Bardzo rozsadny wpis i trafny.

Przeczytalem wpis Pana(ni) nik tymczasowy.Pozwole go zacytowac ,bardzo sluszny.

 cyt:  "w  wrogim otoczeniu medialnym dyscyplina,i  to scisla jest nieodzowna.

Nie pojmowali tego konserwatysci w Kanadzie i dostawali ciegi.

Harper zrozumial (to robi JK)  i to wcielil w zycie,a teraz jest premierem rzadu wiekszosciowego"

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#194338

palikot miał zagospodarować najbardziej komunistyczny i betonowy elektorat i to zrobił, pozostając kandydatem na koalicjanta dla PO.
Mam wrażenie że w mediach właśnie zaczęło się wysypywanie nawozu pod nową koalicję PO-RPP.
8 listopada wyjdzie Tusk i oznajmi że Pawlak to debil i nie da się z nim dogadać i dla dobra Polski (bo jakżeby inaczej) trzeba podjąć taką a nie inną decyzję.
W GW rożne profesory już palikota racjonalizują.

Czasem warto naśladować przeciwnika :)
Remek.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#194323

Na Palikota musi być jakaś kontra w PiS, wewnątrz lub na zewnątrz. Osoba lub grupa, która będzie w stanie odciągnąć od niego część młodych ludzi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#194337

Myślę, że są na tyle rozsądni aby rozejść się w pokoju i walczyć o to o co do tej pory! Ważne, żeby nie było wypominania i awantur, a będzie dobrze! :)

"Jeżeli zapomnimy o nich,
Niech BÓG zapomni o nas" - Adam Mickiewicz

skrzekul

Vote up!
0
Vote down!
0

"Jeżeli zapomnimy o nich,
Niech BÓG zapomni o nas" - Adam Mickiewicz

skrzekul

#194335