Wielkie rodziny rządzące światem

Obrazek użytkownika Realista777
Świat

Niektórzy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją duże grupy finansowe, które zdominowały świat. Zapomnijmy o intrygach politycznych, konfliktach, rewolucjach i wojnach. To nie jest czysty przypadek. Wszystko zaplanowano dawno temu.

Niektórzy nazywają to „teorią spiskową”, lub Nowym Porządkiem Świata. W każdym razie, klucz do zrozumienia bieżących wydarzeń politycznych i gospodarczych, ogranicza się do kręgu rodzin, które zgromadziły więcej bogactwa i władzy. Mówimy o 6, 8, czy może 12 rodzinach, które naprawdę dominują świat. Należy wiedzieć, że jest to tajemnica trudna do rozwikłania.

Nie będziemy dalecy od prawdy, wymieniając Goldmana Sachsa, Rockefellerów, Loeb Kuhna i Lehmanów z Nowego Jorku, Rotszyldów z Paryża i Londynu, Warburgów z Hamburga i Paryża, i Lazardów Izraela Mojżesza Seifs z Rzymu.

Wielu słyszało o Grupie Bilderberg, Illuminati czy Komisji Trójstronnej. Ale jakie są nazwiska rodzin, które rządzą światem i kontrolują państwa i organizacje międzynarodowe, takie jak ONZ, NATO czy MFW?

Żeby spróbować odpowiedzieć na to pytanie, możemy zacząć od najprostszej listy, największych banków na świecie, i zobaczyć, kim są ich akcjonariusze, którzy podejmują decyzje.

Największymi na świecie firmami są teraz: Bank of America, JP Morgan, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs i Morgan Stanley.
Spójrzmy teraz, kim są ich akcjonariusze.

Bank of America:

State Street Corp., Vanguard Group, BlackRock, FMR (Fidelity), Paulson, JP Morgan, T. Rowe, Capital World Investors, AXA, Bank of NY, Mellon.

JP Morgan:

State Street Corp., Vanguard Group, FMR, BlackRock, T. Rowe, AXA, Capital World Investor, Capital Research Global Investor, Northern Trust Corp. i Bank of Mellon.

Citigroup:

State Street Corp., Vanguard Group, BlackRock, Paulson, FMR, Capital World Investor, JP Morgan, Northern Trust Corporation, Fairhome Capital Mgmt i Bank of NY Mellon.

Wells Fargo:

Berkshire Hathaway, FMR, State Street, Vanguard Group, Capital World Investors, BlackRock, Wellington Mgmt, AXA, T. Rowe i Davis Selected Advisers.

Widzimy teraz, że we wszystkich tych bankach jest pewien rdzeń, stały element: State Street Corp., Vanguard Group, BlackRock i FMR (Fidelity). W celu uniknięcia powtarzania ich, nazwiemy ich „wielką czwórką”:

Goldman Sachs:

„Wielka czwórka”, Wellington, Capital World Investors, AXA, Massachusetts Financial Service i T. Rowe.

Morgan Stanley:

„Wielka czwórka”, Mitsubishi UFJ, Franklin Resources, AXA, T. Rowe, Bank of NY Mellon e Jennison Associates. Rowe, Bank of NY Mellon i Jennison Associates.

Prawie zawsze możemy zweryfikować nazwy głównych akcjonariuszy. Idąc dalej, spróbujmy dowiedzieć się o akcjonariuszach tych firm, i akcjonariuszach głównych banków na świecie.

Bank of NY Mellon:

Davis Selected, Massachusetts Financial Services, Capital Research Global Investor, Dodge, Cox, Southeatern Asset Mgmt. i … „wielka czwórka”.

State Street Corporation (jeden z „wielkiej czwórki”):

Massachusetts Financial Services, Capital Research Global Investor, Barrow Hanley, GE, Putnam Investment i … „wielka czwórka” (sami akcjonariusze!)

BlackRock (kolejny z „wielkiej czwórki”):

PNC, Barclays i CIC.

Kto stoi za PNC? FMR (Fidelity), BlackRock, State Street, itd.

A za Barclays? BlackRock.

I moglibyśmy tak wymieniać godzinami, przechodząc przez raje podatkowe na Wyspach Kajmana, Monako, czy legalne domicyle firmy Shella w Liechtenstein. Sieć, w której firmy są zawsze te same, ale nigdy nie ma nazwiska rodziny.

Krótko mówiąc: 8 największych amerykańskich firm finansowych (JP Morgan, Wells Fargo, Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, U.S. Bancorp, Bank of New York Mellon i Morgan Stanley), kontrolowanych przez 10 akcjonariuszy, i mamy już 4 firmy, zawsze obecne we wszystkich decyzjach: BlackRock, State Street, Vanguard i Fidelity.

Ponadto, w skład Rezerwy Federalnej wchodzi 12 banków, reprezentowanych przez zarząd 7 osób z „wielkiej czwórki”, która z kolei występuje we wszystkich pozostałych firmach.

W skrócie, Rezerwę Federalną kontrolują 4 wielkie firmy prywatne: BlackRock, State Street, Vanguard i Fidelity. Firmy te kontrolują politykę monetarną USA (i świata), bez żadnej kontroli czy „demokratycznego” wyboru. Te firmy rozpoczęły i brały udział w obecnym światowym kryzysie ekonomicznym, oraz udało im się nawet bardziej wzbogacić.

Na koniec, spójrzmy na niektóre firmy kontrolowane przez grupę „wielkiej czwórki”:

Alcoa Inc.

Altria Group Inc.

American International Group Inc.

AT&T Inc.

Boeing Co.

Caterpillar Inc.

Coca-Cola Co.

DuPont & Co.

Exxon Mobil Corp.

General Electric Co.

General Motors Corporation

Hewlett-Packard Co.

Home Depot Inc.

Honeywell International Inc.

Intel Corp.

International Business Machines Corp

Johnson & Johnson

JP Morgan Chase & Co.

McDonald’s Corp.

Merck & Co. Inc.

Microsoft Corp.

3M Co.

Pfizer Inc.

Procter & Gamble Co.

United Technologies Corp.

Verizon Communications Inc.

Wal-Mart Stores Inc.

Time Warner

Walt Disney

Viacom

Rupert Murdoch’s News Corporation.,

CBS Corporation

NBC Universal

Ta sama „wielka czwórka” kontroluje ogromną większość firm europejskich, liczących się na giełdzie.

Co więcej, ci ludzie zarządzają wielkimi instytucjami finansowymi, takimi jak IMF, Europejski Bank Centralny, Bank Światowy, oraz byli „wyszkoleni” i pozostają „pracownikami” tej „wielkiej czwórki”, która je stworzyła.

Nigdy nie pokazuje się nazwisk rodzin kontrolujących „wielką czwórkę”.

Brak głosów

Komentarze

Wyrazy uznania za wykonaną prace.Zwracającą uwage na powody współczesnego niewolnictwa.

A jak im wsadzić patyk w szprychy?????                                                               

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#193797

Nazwisk z wielkiej czwórki nie poznamy nigdy.
Zbyt łatwo poznalibyśmy plany powstania unii rus-germańskiej
od Kuryli po Portugalię.
Bezpaństwowy sowietyzm nie ma już dzisiaj granic.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

#193881