To nie my władzę, ale władza ma SZANOWAĆ nas

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

My obywatele nie mamy żadnego obowiązku szanowania władzy.To władza ma obowiązek zadbać o to abyśmy mieli za co ją szanować. Swoją kompetencją, pracą,kulturą i poświęceniem. Patriotyzmem. Władza o tym nie wie, bo my o tym sami nie pamiętamy.

Przypomnijmy sobie o tym przed wyborami. Bo my nie wybieramy naszej wladzy ale kierujemy nasze sługi do pracy w naszej winnicy. Posel to osoba którą MY posyłamy .Minister nie oznacza władzy ale osobę która służy. Nie mamy być im  usłużni ale oni maja słuzyć nam.Na tym polega służba państwowa. Ale trzeba słuzyć naszemu państwu a nie  obcym. My nie mamy żadnego obowiązku szanowania jakiejkolkowiek władzy.To władza  przede wszystkim ma obowiązek zadbać o nasz szacunek.

Obowiązki obywateli Rzeczpospolitej określa Konstytucja;

OBOWIĄZKI
    Art. 82.
Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne.
    Art. 83.
Każdy ma obowiązek przestrzegania prawa Rzeczypospolitej Polskiej.
    Art. 84.
Każdy jest obowiązany do ponoszenia ciężarów i świadczeń publicznych, w tym podatków, określonych w ustawie.
    Art. 85.
1. Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny.
2. Zakres obowiązku służby wojskowej określa ustawa.
3. Obywatel, któremu przekonania religijne lub wyznawane zasady moralne nie pozwalają na odbywanie służby wojskowej, może być obowiązany do służby zastępczej na zasadach określonych w ustawie.
    Art. 86.
Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie. Zasady tej odpowiedzialności określa ustawa.

Nigdzie indziej, żadne inne obowiązki nie mogą być imputowane.

Gdy pod w Gdańsku wygwizdano i wybuczano przedstawicieli władz pewien służalczy związkowiec powiedział:
„oprócz pretensji i roszczeń mamy jeszcze obowiązek szacunku wobec państwa i instytucji”.

Na takie dictum ja odpowiadam : szacunek dla Państwo - tak bo to nasze państwo, szacunek dla instytucji państwowych -owszem z tego samego powodu. Ale nigdzie nie  „ zadekretowano " obowiązku szacunku dla tych którzy sami swoim postępowaniem sprawowane urzędy dyskredytują a więc i siebie też. . Już próbowano zobowiązywać nas do miłowania CCCP a i teraz wmawia się nam nowe braterstwo z Rosją.
Nie przeszło wtedy, nie przejdzie i teraz.

Zróbmy sobie małe korepetycje.

Po pierwsze , PAŃSTWO – definicja,

„Państwo –polityczna,suwerenna ,terytorialna i obligatoryjna organizacja społeczeństwa” . Czyli Państwo to MY i szacunek do państwa okazywać ma nie tylko szary Obywatel ale delegowani przez niego do parlamentu posłowie oraz urzędnicy zatrudnieni do administrowania, zwący się uzurpatorsko „ WŁADZA”. Jeszcze całkiem niedawno do niedouczonego milicjanta należało zwracać się per „ panie władzo ".

Zresztą  pan Komorowski sam w swoim ówczesnym wystąpieniu powiedział:

"Stoimy w miejscu, gdzie 40 lat temu władza, która sama siebie nazywała władzą ludową, w sposób najstraszniejszy skrzywdziła prostego człowieka. Stoimy w miejscu, gdzie 40 lat temu władza komunistyczna, która sama siebie nazywała władzą robotniczą, kazała strzelać do ludzi pracy"
I on sam, reprezentanta tamtej władzy, Jaruzelskiego, zaprosił do Pałacu Prezydenckiego a potem jednym tchem mówi o honorowaniu  ofiar, gdy przed chwilą honorował ich kata?
 Dziwi się władza, że tak ich traktują "niewdzięczni kibole".

Ale gdzie był  szacunek tych urzędników dla poleglych w Smoleńsku takich jak oni sami teraz, reprezentantów państwa ? Czy o tym szacunku świadczy bezwarunkowe oddanie śledztwa w ręce obcego mocarstwa. Skrywanie w tajemnicy informacji które powinny być powszechnie dostępne , a nie utajniane przed Rodzinami i Narodem. Gdzie był szacunek dla ludzi na Krakowskim Przedmieściu

Czy mamy czekać aż Wikileaks otworzy dostęp do nich ,czy w końcu wszystkie zostaną normalnie udostępnione.
"Wszyscy oczekujemy rozliczania winnych, a nie ich honorowania"

W tych dniach , gdy kończy się kadencja jest jakby czas na rachunek sumienia, na prośbę o wybaczenie, na samo wybaczenie nawet.

Znowu wrócę do tamtego wystąpienia pana Prezydenta który mówił:"Ale pewnie także i najtrudniej modlić się w taki sposób, jaki modlimy się od dzieciństwa, gdzie mówimy: „Ojcze nasz - odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom". To jest najprostsza modlitwa, ale też i najtrudniejsza. Warto słowa modlitwy przekuwać w realne działania i własne postępki" - zaapelował. Ja myślę , że zaapelował najpierw do siebie i swoich partyjnych kolegów ,ale do dziś nie ma znaku aby coś z tego zrozumieli.

Jak przekuli to w czyny mamy dowody każdego dnia.Ci co apelują o odpuszczanie im winy, nie tylko nie odpuszczają innym- niewinnym, ale także nawet nie potrafią podziękować swoim dobroczyńcom.

 Teraz  oczekują,że za parę dni otrzymają od nas dowody szacunku, że pozwolimy im na kontynuację, na więcej tego samego. Ja mam nadzieję, że faktycznie dostaną to o co się dopominają. Należną zapłatę.

Jeśli stałoby się inaczej oznaczałoby to że rak jaki toczy Polskę ma przerzuty i że sami przestaliśmy szanować nawet siebie.

I jeśli jeszcze raz przeanalizujemy cytowane na wstępie obowiązki, to naszym Konstytucyjnym obowiązkiem jest odsunięcie tych którzy się złożonym przyrzeczeniom i podjętym cztery lata temu obowiązkom już raz sprzeniewierzyli.

 

Brak głosów

Komentarze

Nathanel dobry tekst,tylko jedne sprostowanie do tego co napisałeś,wojsko jest teraz zawodowe,i nie ma przymusu jak za komuny,aby obywatela brali na siłę do woja,według mnie na jeden miesiądz każdy powinien pójść,nauczyć się strzelać i obsługiwać sprzęt wojskowy,oraz złożyć przysięgę na wierność Polski

pozdrawiam

#189116

Kto wie czy sie jeszcze do tego nie wróci?

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

#189123

Fakt, jak wprowadzą stan wojenny,to wszystko możliwe że pójdziemy w kamasze,i będziemy tanią siłą roboczą w budowie autostrad czy czegoś tam,dobrze rozumujesz

#189143

Bardzo mądry tekst.
Kiedyś o szacunek dla męża prezydenta upominała się p.Kwaśniewska w programie p.Szczygła. Wprawiła mnie w osłupienie twierdząc,że jej mężowi należy się szacunek ponieważ jest "Pomazańcem Bożym".

Grudniowy

#189144

Inaczej będą nami ciagle pomiatać tak jak teraz. Świadomośc obywatelska musi sie zmienić.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

#189157

Witaj,
zawsze tak sądziłem.
Tylko Władza niezmienna od wieków myśli i czyni inaczej.

Brak szacunku do samego siebie jest niestety powszechnym zjawiskiem nie tylko w Polsce.

Ukłony

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#189176

Jak możemy oczekiwac ,ze ktoś nas uszanuje?

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

#189181

Musimy zacząć od Siebie.
Podobnie jak z zaufaniem.
Ja obdarzam z góry i bezwarunkowo, mój chrześcijański błąd. Ale gdy ktoś nadużyje..., to "Drżyjcie Narody".

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#189184

Z sercem na dłoni i uśmiechem dla bliźnich.
Kto nie zrozumie - nie jest wart przyjaźni.
Pozdrawiam myślących.

#189190

Na szacunek trzeba zasłużyć.
Nie szanuje się wściekłego psa, który gryzie rękę karmiciela.
A to stado pasożytów,długo już kąsa.
I to tym boleśniej,że próbuje nam wmawiać, że to masaż relaksacyjny.
Tak Nathanelu, czas na rachunek sumienia.
I pokutę.
Pozdrawiam myślących.

#189188

Posłowie jak sama nazwa wskazuje są posłani. Czyli mają nas reprezentować i działać dla naszego - obywateli, dobra. Nie są wybrańcami jak o sobie myślą - bo zostali wybrani.
Musimy po wyborach wymuszać na parlamentarzystach działanie ku dobru wspólnemu. Muszą czuć oddech elektoratu na swoich plecach.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#189238

„Państwo –polityczna,suwerenna ,terytorialna i obligatoryjna organizacja społeczeństwa”

„Jednak cierpienia Narodu przynoszą owoce. Na bratniej krwi i bólu wyrasta nowych ludzi plemię, ludzi mądrzejszych o doświadczenia minionych lat. W sierpniu 1980 roku objawiła się dojrzałość ludzi zjednoczonych we wspólnym dążeniu do budowania Ojczyzny w miłości. Solidarność pokazała, że naród zjednoczony z Bogiem i braćmi zdolny jest wiele dokonać. Niech nikt nie mówi, że Solidarność poniosła klęskę. Ona idzie do zwycięstwa. Idzie powoli. Ale coraz mocniej wrasta w naród. Potrzeba jej jeszcze być może wiele wycierpieć, zahartować się jak złoto w tyglu. Ale sierpień 80 roku ukazał właściwą drogę dla ludzi nowego pokolenia, dla ludzi żyjących w umiłowaniu prawdy, trzeźwości, odwagi i braterskiej miłości” (Msza Św. za Ojczyznę, 27.11.1983).

http://wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=104&t=157&p=11267#p11267

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#189239

Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich. Józef Piłsudski

Przyjaciele ! Dzień wyborów zbliża się nieubłagalnie. To już w najbliższą niedzielę 9 października. Pragnę w tym numerze Biuletynu zaprezentować dwa artykuły. Pierwszy to artykuł Pana Aleksandra Ściosa “Alternatywne widma przyszłości” a drugi to przedruk z “Naszego Dziennika” artykuł “Siedem procent rosyjskiej prawdy” ukazujący zakłamanie jakie sieje rząd Donalda Tuska. Te artykuły pokażą Państwu jak postąpić w niedzielę. By nie musieli Państwo wstydzić się kolejne 4 lata, gdy znów zapanuje mafia PO !!!

Numer Specjalny Biuletynu Wolność i Suwerenność - Przedwyborczy
Numer do pobrania poniżej:

http://sendfile.pl/101885/Numer_Specjalny_-_kolor.pdf

http://sendfile.pl/101887/Numer_Specjalny_-_czarno-bialy.pdf

Z A P R A S Z A M Y

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#189240

Mam wielki szacunek dla Państwa i Narodu Polskiego ale nie znaczy to że Donek jest Ludwikiem który twierdził że: "Francja to ja". Donek jest tylko małym krętaczem przez układy i koterie wyniesionym na stanowisko premiera. To samo dotyczy Bronka Bul Komorowskiego - historyka który nawet nie wie jaki herb powinien sobie wygrawerować na sygnecie. Jak można szanować człowieka który z teściem (pułkownikiem UB) w 11 dni napisał pracę magisterską i jest z tego dumny że żaden z komisji nie śmiał jej źle ocenić. A jak mieli go ocenić skoro wiedzieli że za drzwiami stoją SBcy - koledzy zarówno teścia jak i samego "magistra".

#189253

Tusk nie szanuje prawa i obywateli RP. Nie szanuje historii Polski i polskości.

Nie szanuje chrześcijaństwa.  
Trudno mi nazwać tego człowieka o ile to jest człowiek 

bialogwardzista

#189289