"Dość tych świństw!..."

Obrazek użytkownika Dixi
Kraj

Dwudziestu piratów i jedną brankę, ocalałą ze złupionego ostatnio okrętu, morze wyrzuciło po katastrofie statku z czarną banderą na brzeg bezludnej wyspy.

Po tygodniu kapitan powiedział:

- Dość tych świństw! Musimy ją zabić.

Po następnych dwóch tygodniach kapitan oświadczył:

- Dość tych świństw. Musimy ją zakopać.

Po następnych dwóch tygodniach kapitan się złamał:

- Dość tych świństw. Musimy ja wykopać.

U nas podobnie, tylko zabawa trwa latami.

To właściwie wszystko. Mógłbym spłodzić długachny post o tym, że jeszcze ciała ofiar katastrofy pod Smoleńskiem nie ostygły, a już Tusk i Komorowski konsumowali , spadłe, dosłownie z nieba, korzyści a równocześnie od pierwszych minut rozpętano nagonkę, już na zapas, że „PiS gra trupami”. Nie ważne było nawet, że podczas całej kampanii prezydenckiej brat tragicznie zmarłego prezydenta zachowywał najwyższą powściągliwość. Znaczyło to, że podle i cynicznie kłamie, manipulant wredny! Za to wszelkie późniejsze manifestacje żałoby i pamięci, często całkiem spontaniczne, wywoływały paroksyzmy odrazy i wściekłości w „niezależnych mediach” (Od kogo i czego niezależnych? Od władzy? Od obcych służb? Od rzetelności dziennikarskiej, etyki , wrażliwości i zwyczajnej przyzwoitości???).

Tymczasem wyglądający jak więzień Oświęcimia Kalisz (który wsławił się szczerą, przyznaje, wypowiedzią, że, wyższa dziesięć i więcej razy od zarobków przeciętnego Polaka dieta poselska, to głodowa pensja) poseł „lewicy” (która przejmowała majątek narodowy i budowała swoje zaplecze finansowe metodami całkiem sprzecznymi z prawem, nawet za bardzo się nie kryjąc, bo… „pierwszy milion trzeba ukraść”, albo przynajmniej przywieźć w reklamówce z Moskwy…) Zanów wykopał trupa Barbary Blidy i sutaszy Kaczyńskiego z Ziobrą Trybunałem Stanu.

To świetne. Tak śmieszne, że aż straszne. Nie stanęli przed żadnym trybunałem, nawet moralnym Generałowie, agenci, oprawcy, mordercy, zdrajcy, ale postawi się „faszystów z PiS”. Od kogoś trzeba zacząć, nie?

To musi Wam wystarczyć. Setki komentarzy znajdziecie w „niezależnych (i kilku niezależnych” mediach. Ja daję dowcip o piratach.

Brak głosów

Komentarze

A niby kto miał ich tam postawić? Ci co z nimi wspólnie wódkę pili w Magdalence i przy najsłynniejszym meblu świata?

Szpilka

#164590

Nie mogę się pogodzić z tym, ze wcześniej przy pomocy zastraszenia, szantażu i mordów,a także służb mundurowych i niemundurowych, a teraz przy pomocy magicznych sztuczek i hipnozy (a w razie potrzeby - jak wyżej)ktoś nadal utrzymuje nas w tej niewygodnej, szkodliwej i paranoicznej pozycji.

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#164598

W końcu nadejdzie ich koniec, Dixi. "Można okłamywać wszystkich przez jakiś czas, można okłamywać kilku przez cały czas, ale nie można okłamywać wszystkich przez cały czas."

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

#164592

To nie prawda że Rysio jest gruby,to jest opuchlizna głodowa sejmowa,diety są tak marne że nasz bohater Rysio-malowane pysio PO prostu głoduje,a tak na poważnie to jest ukłon do PO POd przyszłom koalicje,a Jarka może POcałować w d

#164600

Chciałbym się mylić, ale PO robi wszystko, żeby osiągnąć pełna zgodność (propaganda sukcesu, nowomowa....inwigilacja, monopol medialny, niszczenie opozycji, pałowanie i gazowanie...) z pierwowzorem.
Najbardziej mnie boli, że społeczeństwo to łyka i... prosi o więcej.
"...Lecz moje będzie za grobem zwycięstwo..."? Jestem niepoprawnym romantykiem, ale.... chciałbym dożyć chwili, kiedy zatriumfuje sprawiedliwość.

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#164606

 bys dozyl  sprawiedliwosci. Powtarzam  Nie i jeszcze raz NIE.

Biernosc i obojetnosc tego Narodu na los swych przyszlych pokolen i ich Ojczyzny nie zapowiada szybkich zmian.

Chyba,ze powstanie armia podziemna.Jak za komuny SW Kornela.

#164613

Mogliby (zamiast zawracać sobie głowę wyborami) zrobić stan wyjątkowy, zdelegalizować opozycje (wsadzając co bardziej niepokornych, mądrych lub potrafiących porwać tłumy autorytetem, wiedzą,talentami politycznymi, charyzmą, siłą charakteru, energia... do mamra) i spacyfikować ulicę (właśnie się w tym ćwiczą).
Przyznam, ze nie znajduje recepty. Oczywiście potrzebna jest "praca u podstaw". Sam nie kryje swoich poglądów i wdaje się w dyskusje, które czasem wygrywam, więc udaje mi się kogoś przekonać, lub choćby nadkruszyć jego pancerz. To jednak mało.
Oczywiście Niepoprawni robią świetną robotę, ale niestety działamy w niejakim getcie. Tu ścierają się i ucierają ( bigosują - jak raczył powiedzieć na wykładzie w USA prezydent Komoruski:):):):)) poglądy konserwatystów, prawicy, czasem liberałów. Jakie jest oddziaływanie? Nie wiem. Może największe na najmłodszych, którzy buszując po Sieci trafiają na portal, gdzie nie jest o dupie Maryni?

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#164616

 stara sie Pan kruszyc ten "mur"

Staramy sie i my tu  cos robis z naszymi przybyszami.(rodakami) Idzie trudno.A przeciesz widza na zywo inne rzadzenie-

Pozdrawiam serdecznie.

#164619

Pisze po imieniu, bo mnie zwyczajne "ty Dixi" wystarczało zawsze, a nawet nieodmiennie o to nalegałem. Blogerzy posługują się nickami, wszyscy są równi i wszyscy się "tykają". To dobra, choć licząca tylko tyle lat, ile Sieć, tradycja.
Wracając do tematu. Nawet, jeśli nie ma się recepty, warto oprzeć się na sumieniu, bezinteresowności i dobrych intencjach. Nie jest to antybiotyk, ale też nie "lekarstwo" homeopatyczne. Czasem działa (nawet dość mocno) jeśli trafi na kogoś nie obarczonego genetycznie, nieuleczalnie chorego lub..... symulanta:):):)

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#164622

Nie jest problemem, że PełO postępuje jak postępuje, kurwa zawsze kurwą - to nie zawód, to charakter, a że kurwa postępuje jak jej alfons każe, tak właśnie postępują platfusy.

Problem większy leży w tym, że ten szuwaks łyka pospólstwo jak gęś kluseczki, i odporność i skuteczność obywatelską też ma ono jak rzeczona gęś.

Jak powiedział mi w prywatnej rozmowie Prof. Dakowski, gorsze niż to, że oni nam robią jest to, że my im dajemy sobie robić.

Pozdrawiam,

M.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#164691

Mnie też nie dziwi, że kurwa zostaje kurwą profesjonalną, dziwi za to niepomiernie, jak wielu jest takich, którzy dają się okradać kurwom, nie zaznawszy nawet przyjemności, a.... nadal cieszą się jakby im kto w kieszeń nasrał i proszą o więcej.

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#164735

Naprawde trfnie ujety temat,sie zgadzam w calosci.Dzieki

#164604

DEDAL

Kupuję jeśli jest zgoda , tym bardziej  że wystarczy osobami innej natury obsadzić role .

A to że PIS grał trupami ...hm ... a PO o trupy , PSL o zwłoki- aby je jak najszybciej "skremować ".....

Pozdrawiam ..

DEDAL

#164609