Gorący kartofel

Obrazek użytkownika Andrzej.A

W poprzedniej notce (http://pulldragontail.blogspot.com/2011/06/brac-wadze-oddac-wadze.html) opisałem dylematy przed jakimi stoją obecnie J. Kaczyński i D. Tusk, pomijam w tym momencie kwestię, że D. Tusk jest marionetką, pacynką, której ktoś wsadził kijek w dupkę i kręci nią na wszystkie strony w zależności od potrzeb. To, że z jednej strony jest polityk samodzielny (Kaczyński), a z drugiej całe konsorcjum medialno - propagandowo - biznesowe jest nieistotne. Figurantem aktualnie wystawionym do walki z Kaczyńskim jest Tusk i w celu uproszczenia rozważań mówi się o Tusku i Kaczyńskim jako o głównych oponentach politycznych obecnej chwili.Rozśmieszył mnie w dniu dzisiejszym bloger Tomasz Urbaś publikując tekst na NE (http://urbas.nowyekran.pl/post/17048,dlaczego-po-i-pis-nie-chca-rzadzic).No niestety, jeśli ktoś prawidłowo diagnozuje stan gospodarki, finansów i przygotowań do ME 2012, a na koniec zadaje pytanie dlaczego ani PiS, ani PO nie mają ochoty na rządzenie (w jednym przypadku na kontynuację własnych rządów, w drugim na przejęcie steru nawy państwowej) to ja się mam prawo zapytać o stan umysłowy człowieka, który takie pytania stawia.Napisałeś kolego blogerze prawidłową analizę sytuacyjną i nie rozumiesz co z niej wynika, nie rozumiesz DLACZEGO ani jeden ani drugi oponent polityczny nie ma zamiaru firmować swoim nazwiskiem upadku i degrengolady, która za chwilę nastąpi.Tu przypomina mi się jedno z opowiadań Melchiora Wańkowicza opublikowane w zbiorze "Tędy i Owędy". Młody człowiek jeżdżący dużo po świecie zawsze po powrocie był pytany o swoje wrażenia. I nigdy nie miał swojego zdania w danej sprawie dopóki nie spotkał się i nie porozmawiał na temat tego co widział ze swoim znajomkiem, wtedy dopiero wiedział co ma sądzić na temat tego co widział.Podobny w wymowie faktów tekst opublikował Łazarz (http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/17068,plucie-na-karbid), ale w przeciwieństwie do tekstu Urbasia jest to tekst zrozumiały. Opisując rzecz (stan państwa) jako tej puszki z karbidem, co jest według mnie adekwatną symboliką stanu naszego państwa Łazarz stawia pytanie, komu ta puszka pierdolnie w twarz.Zarówno Łazarz jak i Urbaś mają jakąś tam chrapkę na udział w rządzeniu, takie mam o nich wrażenie. Przy czym Urbasia kwalifikuję jako infantylnego idealistę a Łazarza jako cwanego (chyba jednak nadcwanego) kombinatora.Uważam, że obaj nie zdają sobie sprawy z tego czym jest technologia władzy i dlatego obaj dążą do wejścia w orbitę władzy nie mając na ten temat bladego pojęcia.A gorący kartofel (dziura budżetowa, padaczka ME 2012) czeka na frajerów. To teraz sami sobie odpowiedzcie dlaczego Tusk i Kaczyński robią fochy, żeby tylko te wybory przegrać.P.S.Osobiście sam się zastanawiam nad tym czy w wyborach na jesieni nie zagłosować na PO. Ktoś się może oburzyć.A ja powiem tak, niech PO wypije to piwo, którego nawarzyła przez ostatnie cztery lata.Ceterum censeo Moskwa delendam esseAndrzej.A

Brak głosów

Komentarze

A co to Ojczyzna to panna z burdelu czy jakas zaba jak brzydka to niepotrzebna? Twoj tok myslenia jest tak cyniczny ze nie ma slow na to.Pozwolic aby ten kraj doprowadzic do upadku byleby tylko zrobila to PO jest co namniej zdrada Polski.Zanim ta banda skponczy nie bedzie juz co zbierac i wedlug mnie trzeba zaczac ratowac Polske nie ogladajac sie na warunki albowiem wolnosc nie ma sie na zawsze i przychodzi chwila dzialania i trzeba ten trud odnowy podjac no chyba ze chce sie wladzy li tylko dla wladzy jak robi to ten co MA TOLE.Dla mnie Autorze sytuacja jest jasna bez wzgledu na warunki moj glos oddam na partie dla ktorej Ojczyzna jest na pierwszym miejscu i nie obchodzi mnie jak jest wygodnie czy pasuje teraz czy potem.No chyba ze jestes Autorze zwolennikiem tego co MA TOLE to wtedy koncowy wywod ma sens.

#163686

@ mkaszub
Rozumiem Twoje wzburzenie, ale nie podzielam.
Upadek już się dokonał, tylko w mediach tego jeszcze nie ogłosili. Jak ogłoszą to ludzie wyjdą na ulicę i będą obwiniać aktualny rząd.
To ja wolę, żeby obwiniali tych, którzy rzeczywiście nabroili i przyszli do Kaczyńskiego jako do zbawcy.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#163689

Kolega trochę wyolbrzymia sprawę - nie ma dla Polaków takiego burdelu którego byśmy nie spacyfikowali, naprawdę ;)

A co do głosowania przez Kolegę na PO - jak wygrają i ta puszka jednak pierdyknie to powiedzą że to wina PiSu, bo gdyby się postarał i wygrał wybory to by sobie poradził, a tak - kampanię zawalili to i kraj się rozckapcanił, a widziały gały co brały.
Howgh! Pozdrawiam!

#163748