Pip, pip, pip, Pipes

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Richard Pipes oznajmił na łamach „Wprost”, że Rosjanie świetnie poprowadzili śledztwo smoleńskie i że należy zwrócić Zydom majątki, zagrabione w Polsce przez nazistów i komunistów.

 
„Wprost” zadał Pipesowi pytanie w rodzaju, „ile pani zarabia na prostytucji”, nie pytając jej, czy uprawia tę profesję. Otóż tygodnik zapytal Pipesa, co powie na to, że „w Polsce największa partia opozycyjna oskarża Rosjan o ukrywania prawdy o katastrofie” (smoleńskiej) -
 
Pipes
 
mówi, że : "To jest nieprawda. Rosjanie się bardzo dobrze zachowali. Ja się krytycznie odnoszę do Rosji, ale w tym wypadku zachowali się bardzo dobrze. Putin zrobił, co mógł. Ludzie zginęli, nie można przywrócić im życia. Są w Polsce ludzie, którzy krytykują, cokolwiek
 
Moskwa
 
zrobi. To niesprawiedliwe". Biedna Moskwa! Zawsze padała ofiarą nieprawdziwych pomówień: a to zawarła jakoś pakt z Hitlerem i napadła na Polskę, a to że napadła na Finlandię, a to że napadła na Gruzję. Jakiś Katyń! Swiat wie, że to kalumnie! Rosjanie zawsze walczyli o Pokój, a że
 
kamień
 
na kamieniu wskutek tej walki nie pozostał, to czysty przypadek. To prawda – naziści i komuniści zagrabili żydowskie majątki. Ale w Polsce mieszkali też Polacy. Nawet zaryzykowałbym twierdzenie, że było ich więcej od Zydów. Wydaje mi się również, że ich majątki były znacznie
 
większe
 
do tego; że wiem, kto i dlaczego wpadł na ich odebranie. Nielegalne. W 1944* roku. Rosyjska delegatura w okupowanej Polsce (PKWN) ogłosiła „dekret” o reformie rolnej, równie ważny, co „prawo” Generalnego Gubernatorstwa. Jaka szkoda, że Pipesowi tego nikt nie powiedział.
 
*6 września 1944 roku; 3 stycznia 1946 – „nacjonalizacja” przemysłu.
 
Siły „postępu” świętują rocznicę PKWN
 
 
 
Post scriptum: wyobraźmy sobie, co by powiedział tzw. „świat”, gdyby jakaś poważna osobistość postulowała zwrot majątku, zagrabionego przez nazistów i komunistów Polakom, z pominięciem Zydów. Nie jestem pewien, czy przypadkiem za nazistowską grabież nie powinny odpowiadać Niemcy. „Nie rozumiem, dlaczego nie zwrócono zagrabionego majątku. Ludzi wymordowali hitlerowcy, ich potomkom trzeba to oddać. To Polski nie zrujnuje. Polska jest już bogata” – mówi Pipes na temat reprywatyzacji żydowskiego mienia. O polskim, rzecz jasna, nie wspomina. Na tym tle łatwo zrozumieć, dlaczego, tak wychwala Rosję Putina. Lobby potrzebuje sojusznika, to jasne.
 
Jaki będzie projekt ustawy reprywatyzacyjnej? Dla Polaków 10 % wartości? Jaki Pipes się o nich upomni?
 
Nasze ulice?
 
Wypowiedź Pipesa, cytowana zagranicą, wywoła następujące skojarzenie: najpierw naziści pozbawili w Polsce Zydów majątku, a potem komuniści. Polacy nie byli ofiarami.To sprawcy.
Brak głosów

Komentarze

Tytulem  uzupelnienia: pan Pipes to bezposredni spadkobierca fabryki wyrobow cukierniczych "Wawel" z Krakowa oraz wielu innych. Zastanawia natomiast otwarte poparcie dla moskiewskich falszerstw. 

#163088

Jan Bogatko

..Poparcie Pipesa dla Kremla wynika moim zdaniem z nadziei, że Kreml wpłynie na rząd w Warszawie w celu osiągnięcia reprywatyzacji wyłącznie mienia żydowskiego, a to niezbyt ładne,

pozdrawiam,

Jan Bogatko

#163090

wrażenia jak wtedy, gdy wypowiada się nasz Mazowiecki senior: nie jestem pewna czy facet, ze względu na podeszły wiek, ma jeszcze kontakt z rzeczywistością i wie, co mówi?

#163380

Jan Bogatko

tylko ofiary Holocaustu się liczą, że zapomnieli o innych. Według oficjalnej terminologii o krzywdach Zydów przypominają sprawiedliwi, a o krzywdach Polaków szowiniści.

I tak to idzie w świat.

Pozdrawiam,

Jan Bogatko

#163414

Pod Pana tekstami zawsze mógłbym się podpisać. Chyba bez wyjątku.
Pozdrawiam!

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#163123

Jan Bogatko

...to cieszy i obiecuję Pana nie zawieść,

pozdrawiam,

Jan Bogatko

#163124

Gdy napadnie Cię bandyta, ciężko pobije i doszczętnie ograbi na koniec rzucając Tobą na stojący obok samochód to "Pipa" również stwierdzi że jako obrabowany masz zapłacić odszkodowanie za uszkodzony samochód bo to Twoja głowa uszkodziła maskę i wybiła szybę. Jeśli w napadzie stracisz życie to Pipa każe płacić Twoim potomkom nawet do kilku pokoleń.

#163160

Jan Bogatko

..wydaje mi się, że możemy tę sprawę określić mianem "syndrom Pipy",

pozdrawiam,

Jan Bogatko

#163249

To pewne na 100% ?
Wiarygodność Wprost, jak dla mnie, wynosi w chwili obecnej 0, słownie - z e r o.

Może się np. okazać, że Pipes powiedział coś kompletnie innego.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#163238

Jan Bogatko

...możliwość, ale dementi brak.

Pozdrawiam,

Jan Bogatko

#163250

Specjalnie bym na to nie liczył nawet w najgorszym wypadku - gdyby to była ordynarna manipulacja jaką znamy z naszych merdiów.
Pipes i jakiś trzeciorzędny szmatławiec ? Niespecjalnie wyobrażam sobie taki scenariusz ; )
To po prostu może przejść niezauważone ale trzeba przyglądać się następnym wypowiedziom Pipesa.

Dotąd raczej trudno byłoby mieć do niego zarzuty, choć w temacie Smoleńska wypowiadał się on nader ostrożnie i oszczędnie. Jednak biorąc pod uwagę jego przeszłość i pozycję, ta ostrożność i oszczędność osądów jest całkowicie zrozumiała.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#163379

wpisują mi się w inne jego wynurzenie na temat relacji Polska-Rosja. Pamiętam coś na kształt pouczenia nas (Polaków), że pora się wyzbyć historycznych uprzedzeń.
Jak trzeba będzie to poszukam "jak to leciało", ale pamiętam, że się wściekłam.
Pomyślałam wtedy, że jak facet ma prawie dziewięćdziesiątkę na karku, to już chyba nie, co mówi.

#163381

... gdybyś to znalazła to byłbym wdzięczny wrzutką na PW.

Gdyby się okazało, że Pipes istotnie choruje na to co Brzeziński to w szoku raczej bym nie był (zdarzyło się już widzieć parę cudownych salt). Niemniej wpis Jana wprawił mnie w niemałe osłupienie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#163384

Jan Bogatko

...też wprowadził w osłupienie.

Pozdrawiam,

Jan Bogatko

#163416

Jan Bogatko

...by potępiał Rosję, ale też nie spodziewałem się, że nie dostrzeże Polaków,

pozdrawiam,

Jan Bogatko

#163415