Informacja dla niezorientowanych

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Pewnie entuzjaści szczepionek nie wiedzą. To niech się dowiedzą, co "knuje" Komisja Europejska. Oto wiadomości pochodzące z Orędzia o stanie Unii Europejskiej zatytułowanego „Wzmocnić duszę naszej unii”, wygłoszonego wczoraj (15 września) przez szefową Komisji Europejskiej, Ursulę von der Leyen:

 

Miliardy dawek szczepionki priorytetem UE

Von der Leyen chwaliła osiągnięcia z zeszłego roku w zakresie walki z „pandemią” i „zmianami klimatycznymi”, czego wyrazem ma być inicjatywa NextGenerationEU i Europejski Zielony Ład. Szefowa KE zapewniła, że „wbrew wszystkim krytykom, Europa jest dziś w światowej czołówce”, czego wyrazem jest „ponad 70 proc. dorosłych w pełni zaszczepionych”.

– Mieszkańcom Europy dostarczyliśmy ponad 700 mln dawek, a kolejne ponad 700 mln dostarczyliśmy do ponad 130 krajów na całym świecie – mówiła, dodając, że „głównym i najpilniejszym priorytetem jest zwiększenie tempa szczepień na całym świecie”, ponieważ „jest to jedna z najważniejszych geopolitycznych kwestii naszych czasów”. – Drużyna Europy inwestuje miliard euro w zwiększenie zdolności produkcyjnej szczepionek mRNA w Afryce. Zobowiązaliśmy się już do udostępnienia 250 mln dawek. Mogę dziś ogłosić, że Komisja doda nową darowiznę 200 mln dawek do połowy przyszłego roku. Jest to inwestycja w solidarność – ale również w zdrowie na świecie – przekonywała.

Priorytetem KE jest niwelowanie różnic w poziomie „wyszczepienia” w Europie. Z tego powodu „zabezpieczono” 1,8 mld dodatkowych dawek. – Wystarczy ich dla nas, ale również dla naszych sąsiadów, kiedy potrzebne będą dawki wzmacniające. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić, by ta pandemia nie stała się pandemią niezaszczepionych – dodała.

Kryzys wywołany pod pretekstem epidemii koronawirusa pomógł przyspieszyć tworzenie tzw. unii zdrowotnej. Pierwszym etapem do tego prowadzącym jest powołanie nowego urzędu HERA w ramach KE, który ma pomóc we „wcześniejszym i lepszym reagowaniu na przyszłe zagrożenia zdrowotne”. Docelowo eksperci z tego gremium mają decydować także o powszechnym wprowadzeniu aborcji jako elementu „podstawowej opieki zdrowotnej”.

]]>https://pch24.pl/w-strone-europejskiego-super-panstwa-komisja-europejska-oglosila-szerokie-perspektywy-rozwoju-ue/]]>

 

A zatem Państwo entuzjaści szczepień naprawdę jesteście za unią zdrowotną w UE i naprawdę nie wierzycie w ostrzeżenia wskazujące w jakim celu ogłoszono "pandemię"?

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (6 głosów)

Komentarze

Do szczepień mam stosunek raczej ambiwalentny więc merytorycznie się nie wypowiem. Ani o szczepionkach ani o Unii. Pozwolę sobie jednak zwrócić uwagę na kolejną gafę Pani U. v. der Leyen. Powiedziała ona jak zrozumiałem tekst wpisu : "Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić, by ta pandemia nie stała się pandemią niezaszczepionych", co można rozumieć jako pogląd, że, np.  epidemia zaszczepionych byłaby mniejszym złem. A tego, mam nadzieję, powiedzieć nie chciała.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Waldemar Korczyński

#1630843

1/ twierdzenie - wbrew statystykom epidemiologicznym - że pandemia to najważniejszy problem geopolityczny naszych czasów,

2/ zamiar tworzenia unii zdrowotnej w UE, gdzie tzw. zdrowie reprodukcyjne, czyli prawo do nieograniczonej aborcji, będzie priorytetem.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1630845

https://www.politykazdrowotna.com/76451,nowe-cialo-ds-epidemii-w-komisji-europejskiej

Cytuję:

Jak donosi portal Euractiv, który dotarł do dokumentów skierowanych do komisarzy UE, HERA będzie miała dwa różne tryby operacyjne, w zależności od tego w jakim czasie będzie pracować: gotowości, czy kryzysu.

W „fazie gotowości” nowa agencja będzie kierować inwestycjami i działaniami na rzecz wzmocnienia profilaktyki i gotowości na nowe sytuacje kryzysowe dotyczące zdrowia publicznego. Kiedy aktywowana jest faza kryzysowa, zostaje powołana Rada ds. Kryzysu Zdrowotnego, która koordynuje pilne działania w odpowiedzi na zagrożenie zdrowia publicznego.

Faza kryzysowa obejmie również mechanizm monitorowania środków ochrony przed zagrożeniem, finansowanie w sytuacjach kryzysowych oraz utworzenie wykazu środków niezbędnych do walki z najpilniejszymi wyzwaniami zdrowotnymi.

Zgodnie z informacjami Euractiv, HERA nie będzie unijną agencją taką jak Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) czy Europejska Agencja Leków (EMA). Choć organ będzie w bliskiej współpracy z wcześniej wymienionymi agencjami, to jedynie w zakresie koordynacji by uniknąć nakładanie się działań.

Jakie finansowanie HERA?

HERA ma wejść w struktury Komisji Europejskiej. To umożliwi agencji dostęp do pełnego zakresu narzędzi finansowych, regulacyjnych, technicznych i organizacyjnych.

Komisja przekazała już nowej agencji orientacyjny budżet w wysokości 6 mld euro z obecnego wieloletniego budżetu UE, z czego część będzie pochodzić z unijnego funduszu covidowego NextGenerationEU.

Kto wejdzie w skład nowego ciała?

Trzon HERA ma stanowić zarząd złożony z komisarzy i wysokich rangą przedstawicieli państw członkowskich, którzy przyczynią się do wspólnego przygotowania wieloletniego planowania strategicznego.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1630870

Zwolennicy masowych szczepionek przeciw chorobom przeziębieniowym nie wiedzą i nie chcą wiedzieć o tym, co knuje Komisja Europejska.

W perspektywie ustawiczne wyszczepianie, unia zdrowotna i prawa reprodukcyjne, czyli narzucanie katolickim krajom prawa do nieograniczonej aborcji.

Ale proszczepionkowcy wroga widzą w tych, którzy realnie oceniają rzeczywistość na podstawie faktów politycznych i medycznych dowodów.

Żałosne. Równie bezmyślni byli, gdy podpisywaliśmy cyrograf o zwiększeniu zasobów własnych Unii. Pieniędzy z Unii na tzw. Krajowy Plan Odbudowy nie ma, Za to ustawiczny szantaż ws tzw. praworządności, ciągle nowe, superkosztowne cele klimatyczne oraz w perspektywie nowe unijne podatki i odpowiedzialność za cudze długi.

Zamiast zdrowia - dziwne szczepionki, konieczność finansowania 6 mld euro na nowy urząd w KE i nowych lewackich komisarzy. narzucających aborcję.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1630873