Krótka histeria pandemii koronawirusa

Obrazek użytkownika Hoyt
Blog

...Wszyscy cierpieliśmy, znosząc konieczne w tym przypadku niezbędne ograniczenia, niedogodności, powstałe utrudnienia, lecz nie możemy nigdy zapomnieć o tych, których ta straszliwa zaraza dotknęła najboleśniej. Tych, którzy stracili swoich najbliższych... przyjaciół... sąsiadów.  Ale tu, z tego miejsca, mogę zapewnić, że każdy poszkodowany otrzyma pomoc!. Nie pozostaniecie sami! Nikt nie pozostanie sam!

Pamiętamy także o bohaterach. Osobiście pragnę podziękować wszystkim paniom i panom też oczywiście, którzy pracowali w tym czasie w supermarketach przy kasie. Chcę gorąco podziękować także wszystkim służbom medycznym, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, którzy codziennie dla nas z poświęceniem narażali swoje zdrowie i swoje życie, walcząc z podstępnym i niewidzialnym wrogiem. To są nasi cisi bohaterowie!  Im należą się brawa szczególne.

 Jednak pomimo tego ogromnego bohaterskiego cierpienia, dziś mogę to powiedzieć z dumą, że kolejny raz w naszej historii, my Polacy, mimo trudu, jaki musieliśmy ponieść, jak żaden inny naród, trwaliśmy zjednoczeni w walce z tą szalejącą na całym świecie morderczą zarazą. I tak jak w osiemdziesiątym roku, znów byliśmy dla wszystkich przykładem wzajemnej solidarności, zjednoczenia, tej polskiej postawy, która płynie we krwi każdego Polaka, także i teraz, Europa i Świat mogą, a nawet powinny ciągle uczyć się tej jakże pięknej postawy od Polaków.

Dlatego chciałbym teraz szczególnie mocno podziękować każdemu z was z osobna, za tę pomoc i za tą wiarę, jaką sobie okazywaliśmy w tych trudnych chwilach. Bo przetrwaliśmy ten kryzys, tylko dlatego, bo byliśmy zjednoczeni! Byliśmy razem!” -  mówił, a wzruszony   tłum płakał i bił brawo.

   Post ten nie jest przeznaczony dla czytelników, których zdanie na temat pandemii koronawirusa pokrywa się z narracją prezentowaną przez najbardziej wpływowe ośrodki medialne oraz przez większość oficjeli władz państwowych.

   Tekst zaprezentowany poniżej jest prawdziwym zapisem rozmowy, która odbyła się w kwietniu 2013 roku.

     Mateusz Morawiecki: Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa... Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją. […] To co robi Merkelowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapier*** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała.

(…) My nie wiemy, ale być może zakończy się to dobrze, jeżeli my ludzie, we the people, prawda, a już zwłaszcza we the people w Niemczech czy w Hiszpanii, we Francji, musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy zapier*** i rowy, ku*** kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni. Będziemy (…) wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć emerytury. Mniejsze oczekiwania.

Bogusława Matuszewska: No, ale to jest trudne.

Morawiecki: To... To jest trudne. To będzie... To (…) dziesięć do dwudziestu lat lub wojnę.

Matuszewska: Tak.

Morawiecki: Nie chcemy tej wojny, więc to, co robi Merkel, jak się nazywa... Obama, prawda i tak dalej, fantastyczna robota.

Matuszewska: Przyzwyczaić się do lepszej sytuacji jest daleko łatwiej niż do gorszej.

Morawiecki: Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut.

 Morawiecki: Jestem po tych... Po takim moim, wiesz, tournee po tych hedge fundach, inwestycyjnych funduszach i tak dalej, nie. Ciekawe doświadczenie, ale tak samo bardzo smutne. Ku*** siedzą ci bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy, nie? Siedzą w swoich głębokich, wiesz, fotelach. Mają nakumulowane tego oczywiście kapitału tyle, że możesz ich tam w dupę pocałować. Jeszcze się prosisz oczywiście o ten kapitał, nie? Oni oczywiście w tej swojej chciwości... Ja cały czas tak patrzę na ten świat z punktu widzenia geo i historycznego trochę. I mi się wydaje, że popełniają błąd […] Jakby nie dokonuję pewne redystrybucji tego.

Świat po koronawirusie?

Niewiele się zmieni.

 Poza tym, że „OBNIŻĄ SIĘ NASZE OCZEKIWANIA”, a :

1)  Wielkie korporacje i media staną się potężniejsze; będą więcej kłamać, cenzurować, manipulować, dzielić, patologizować społeczeństwo przez propagowanie wzorców antykulturowych oraz metodycznie wzniecać panikę, chaos, zarządzać emocjami. *

* Pierwszego kwietnia, 1978 roku, popularny pisarz, komentator radiowy, prezenter telewizyjny, a także astronom i Założyciel i Prezes Brytyjskiego Towarzystwa Astronomicznego, Sir Patrick Moore, na antenie radia BBC, oznajmił spokojnym tonem, że tego dnia, o godzinie 9.47, dojdzie do pewnego wydarzenia astronomicznego, którego skutki przez krótką chwilę odczują wszyscy mieszkańcy Ziemi.

Dokładnie o godzinie 9.47, gdy Pluton będzie mijał Jowisza, w relacji do Ziemi, „ta rzadka koniunkcja, sprawi, ze połączona siła grawitacji obu planet, wywierając na siebie wzajemny wpływ, spowoduje efekt przeciwdziałania grawitacji Ziemi, a ludzie odczują, że mniej ważą” - tłumaczył na antenie Sir Patrick Moore.

Ponadto Moore wyjaśnił słuchaczom, że pod wpływem bezwładu grawitacyjnego, niektóre osoby mogą nawet „wyskoczyć z fotela w powietrze”, dokładnie w chwili, kiedy obie planety znajdą się w jednej osi.

Zjawisko to nazwał jowiańsko – plutońskim efektem grawitacyjnym.

Już minutę po godzinie 9.47 do radia, próbowało dodzwonić się setki rozemocjonowanych słuchaczy z całej Anglii oraz Europy, aby móc podzielić się na antenie rzekomymi doznaniami skutku zaburzenia grawitacji.

Wszystkie relacje, osobiste odczucia, które mieli „doświadczyć na własnej skórze” słuchacze, wpisywały się perfekcyjnie we wcześniejszy opis zdarzeń przedstawiony tego dnia przez Sir Patricka Moore.

2) Świątynie Kościoła Rzymsko Katolickiego będą masowo pustoszeć z powodu braku wiary hierarchii, wiernych, braku powołań. Puste świątynie zostaną zamknięte i oddane w prywatne ręce.

Kościół będzie systematycznie tracił na znaczeniu.

3) Bogaci, „we the people”, staną się zamożniejsi i bardziej wpływowi.

4) Średnio zamożni i biedni, aby żyć będą zmuszeni „zapier… za miskę ryżu”.

5) Zgodnie z nowym prawem wszyscy będą poddani większej inwigilacji.

6) Ludzie w większości staną się bardziej obojętni na los słabych, starych, a relacje międzyludzkie i rodzinne będą mocno zdekomponowane.

7) Celebryci regularnie będą promować społeczne akcje w mediach: „Pomóż najbardziej potrzebującym – pomóż z nami”,

8) Kupno i sprzedaż oraz transakcje „dla ułatwienia życia” będą odbywać się w systemie bezgotówkowym.

 

    Koronawirus spadł jak gwizdka z nieba dla wszystkich rządów. Niezależnie od poglądów, każdy rozumny przywódca zorientował się szybko, że na każdej zbiorowej histerii strachu, której granicę   wyznacza już tylko obłęd, można tylko zyskać. Zwłaszcza ten polityk, który pojmuje, jak skutecznym mechanizmem przemawiającym do wyobraźni człowieka XXI wieku jest obraz, kadr, mem lub prosty wykres liniowy.

Jednym z pierwszych polskich polityków, który zrozumiał, jak działa taki mechanizm był Grzegorz Kołodko. Wielu z nas pewnie pamięta, jak profesor i minister finansów Kołodko, na konferencjach prasowych pojawiał się z bochenkiem chleba, który symbolizował polski budżet, i jak za pomocą noża kuchennego wykrawał z bochna kolejne kawałki, tłumacząc obrazowo ludziom, ile to pieniędzy rząd musi przeznaczyć na wydatki, ile na służbę zdrowia, wojsko, a ile zostanie w „naszych kieszeniach”.

„Mam dla Polaków dobrą wiadomość. Produkcja rośnie, inflacja maleje” - te słowa Kołodki przeszły do kanonu taniej propagandy ekonomii. Zgromadzeni dziennikarze uśmiechali się przyjaźnie do ministra, a ludzie uspokojeni przez „samego profesora” i ministra oraz zadowolone z wystąpienia Kołodki media Polsatu, TVP, TVN i Gazety Wyborczej, wyciągali wnioski, że wszystko idzie w dobrym kierunku, zatem przełączali szybko kanał na „dwójkę”, by obejrzeć 1914 odcinek „Złotopolskich” albo „Koło fortuny”.

Inni coś zaczynali majsterkować, młodzież ambitna odrabiała lekcje w domu, a mniej ambitna haratała popołudniami na podwórkach w gałę. Zimą dzieci chodziły na sanki, grały w klasy, w dwa ognie, a matki gotowały, prały we Franiach lub zbierały pieniądze na pierwszą pralkę „automatyczną”.

Większość młodych mężczyzn, przyszłych ojców, musiała spędzić dwa lata w wojsku, nabierając tam pewnej odporności i samodyscypliny, a gdy dziecko nie słuchało się taty, dostawało po grzbiecie.

Większość hierarchii Kościelnej pamiętała jeszcze twardą komunę, a w mediach rozrywkowych nie brylował Kazimierz Sowa, ksiądz, czy ktoś taki jak wesoły dominikanin, podróżnik, Ojciec Adam Szustak.

Nikomu wówczas nie śniły się smartfony, komórki, Iphony, Telewizja HD, Wifi, tani Internet, a komputery jedynie niektórym kojarzyły się z Gari Kasparowem, który przegrywał z maszyną Deep Blue.

Ludzie  nie toczyli ze sobą rozmów  za pomocą SmSów, czy Skypów, lecz spotykali się towarzysko.

Czas jednak płynie, postęp razem z czasem, ludzie się zmieniają, a media tylko pęcznieją.

Wiemy przecież, że wiara człowieka rodzi się ze słuchania. Współczesny człowiek już nie tylko słucha, ale jako tako nawet i czyta, a na pewno dużo ogląda mediów.

Życie współczesnego człowieka coraz bardziej toczy się  w mediach..

Wiedzą o tym wszyscy. Dlatego każdy polityk, każdy celebryta gotowy jest przejechać 100 kilometrów, tylko po to, aby dostać swoje 5 minut „gadanka” w mediach cieszących się dużą oglądalnością.

 Przy rozpętaniu za pomocą mediów pandemii strachu, wiadomym jest, że każdy rząd na świecie może tylko zyskać. Żadna opozycja nie zyskała i nic nie zyska na obecnej pandemii, ponieważ opozycja nie ma żadnych realnych narzędzi sprawczych, jakimi dysponują wyłącznie rządy narodowe. A przestraszeni do granic absurdu ludzie oczekują działań przede wszystkim od polityków sprawujących  rządy w państwie. Dzięki działaniom rządów (jakiekolwiek by to działania nie były) spanikowani obywatele czują, że „w tym dziwnym czasie”, ktoś „tam na górze” ostro pracuje, stara się ze wszystkich  sił i wprowadzając nawet nieprzyjemne dla obywatela obostrzenia, próbuje  przynajmniej znaleźć jakieś chwilowe rozwiązanie i zapanować nad chaosem, który nieuchronnie niesie ze sobą śmierć. (Symbolem takiej tytanicznej pracy, stała się wymęczona, znużona twarz ministra Szumowskiego). Wzrasta zatem zaufanie do rządu, wystraszonych i zastraszonych obywateli przez „śmiertelnego wirusa”, obojętnie jak dziwaczne będą decyzje państwowych oficjeli.

Śmiem nawet twierdzić, że im bardziej decyzje, postanowienia rządów są dziwaczne, tym bardziej obywatel utwierdza się w przekonaniu, iż sytuacja jest wyjątkowo groźna.

Łukaszence akurat jest to obojętne, ponieważ jego popularność na Białorusi przebija od dawna nawet sufity Kremla, więc on jako jedyny polityk nic nie zmienił i nie zamierza zmienić. Białorusini chodzą jak chodzili do roboty, piłkarze grają jak grali w piłkę, kibice chodzą dalej na mecze, a ludzie w chałupach oglądają od lat te same dwa kanały telewizyjne i żyją sobie spokojnie, nie niepokojeni przez pandemię. I bez obowiązkowej kwarantanny.

Jednak zwykły człowiek, bombardowany od rana do wieczora we wszystkich mediach obrazami o „śmiertelnej pandemii koronowirusa”, która zbiera żniwo w postaci liczby trupów wyświetlanych na wszystkich możliwych czerwonych paskach i uaktualnianych średnio co pół godziny, zaczyna myśleć zupełnie inaczej. A potem już tylko zaczyna się bać. Przełącza kolejne kanały i co tam widzi? Wydania specjalne. „Ameryka boi się, Nowy York umiera, Anglia boi się, Niemcy się boją, Włosi umierają całymi kohortami. Teraz wymiera Hiszpania”, Cały świat przecież żyje pandemią, boi się i tak robi. Wszystkie rządy działają. Nasz krajowy rząd stara się nawet bardziej niż tamte, mądrzejsze od naszego rządy.

Nawet jeśli nie lubił obecnej władzy, w tym przypadku razem ze światem krzyczy (a tym światem są  media) – uważaj, śmierć kryje się za najbliższym węgłem, uważaj, bo umrzesz!!!

„A cały świat chyba się nie myli. Przecież większość nie może się mylić. Tylko wariaci mogą zaprzeczać oczywistym FAKTOM, że pandemia koronawirusa może zamordować KAŻDEGO!

Bez wyjątku. Tu chodzi o życie, a życie jest najważniejsze. Nawet Biskupi każą siedzieć nam w najważniejsze święta dla chrześcijan w domach. Oczywiście ci mądrzy, odpowiedzialni Biskupi, a ich jest większość.

Tu nie ma podziału na prawych i lewych, wierzących i ateistów, biednych, bogatych.

Śmiercionośny wirus zabija nawet bogatych. Przeczytaj, zobacz, człowieku. Wczoraj wirus zabił znanego na świecie aktora. O córce Kasi Kowalskiej też nie słyszałeś? Piszą, mówią wszędzie!

Cała Anglia przerażona, bo ich premier leży na oiomie, pod respiratorem z powodu koronawirusa! Tak chojraczył niedawno, a teraz musi walczyć o życie. Sam książę Karol przebywał w kwarantannie przez tydzień, po tym jak się okazało, że złapał to dziadostwo.

Nie bredź, człowieku! Wiesz, że ja akurat nie przepadam za oszołomami z PiSu, mówiąc delikatnie, ale to jest nasza wspólna wojna z tym niewidzialnym wrogiem. Dziś wirus zabił kolejne osoby! Czytałeś? Setki nowych zarażonych. Widziałeś ostatnie statystyki? To sobie zobacz, zanim zabierzesz głos.

Na szczęście u nas zabija trochę mniej, ale trzeba uważać. Widziałeś te setki bezimiennych trumien z Włoch? Nawet nie ma już czasu, aby ludzi pochować! Co tam się dzieje. O Chryste. Nie ma ich kto pochować. Sami księża też się boją. Modlą w domach, w Kościołach, aby wreszcie ustała ta śmiercionośna pandemia. Byśmy wreszcie mogli żyć, jak przedtem.

Na całym świecie są puste ulice. I tylko przepełnione szpitale. Brakuje już łóżek, respiratorów! Lekarze i pielęgniarki też umierają, pomimo odzieży ochronnej. Jurek Owsiak podarował na początek już 4 łóżka. Obiecał, że będzie dalej pomagać.

Sportowcy, artyści już też zaczęli pomagać. Zbierają pieniądze. Wiesz, chyba że Kuba Błaszczykowski dał 400 tysięcy złotych na walkę z tą straszną pandemią, a Robert Lewandowski razem z Anią dali aż milion euro?!

To wszystko się dzieje naprawdę.  To są FAKTY! To jest prawdziwe życie. Ogarnij się. W jakim ty świecie żyjesz?

Pewnie nawet nie zauważyłeś, że ludzie od dawna chodzą w maseczkach na całym świecie?  W naszej Biedronce, na Mokotowie połowa ludzi stała na dworze w maseczkach i rękawiczkach. Nie wszyscy jeszcze wiedzieli, że dla bezpieczeństwa powinno się nosić maseczkę i rękawiczki. Ale na szczęście od czwartku, wszyscy muszą nosić. Byłeś w sklepie? Wiedziałeś, że zanim zaczniesz kupować towary, trzeba się najpierw zdezynfekować?

No, tak. Z ciebie jest jak zwykle najlepszy ekspert! Fachowcy według ciebie też się nie znają? Lekarze też? No, proszę. Słyszałeś chociaż co mówią, lekarze? Trzeba myć ręce już nie 20 sekund, ale 30. I trzymać dystans. Najlepiej 2 metry, nie półtora jak dotychczas. Nie wolno podawać nikomu ręki. Wczoraj stanął zbyt blisko mnie Novak i kichnął. Wyobraź sobie, że nie kichnął w łokieć! On nie wyglądał mi na zdrowego. Powinien dostać w gębę za to, że teraz wyłazi i kicha na ludzi bez ostrzeżenia. Boże, oby mnie nie zaraził tym gównem. Mam dzieci. Na szczęście nie mam temperatury, 36 i sześć, przepisowe, ale coś jakby drapie mnie w gardle od rana. Oby nie to.  Mówisz, że grypa w Anglii w 2009 roku zabiła 15 tysięcy? Ale to nie jest zwykła grypa.  Ten wirus morduje ludzi! To pioruństwo potrafi się ponoć samo mutować. Mówił o tym profesor!

Że niby ludzie przesadzają?

Gdyby tak było jak mówisz, dziennikarze nie siedzieli by w studio rękawiczkach ochronnych.

Co ty nie powiesz? Poważni, wykształceni dziennikarze siedzą sobie dla żartu w telewizji publicznej? Chyba sam w to nie wierzysz.

Nie pieprz mi tu, że wirus morduje głównie starych i chorych. Zabija też młodych. Czytałeś o tej biednej dwunastoletniej dziewczynce z Belgii? Była zdrowa w 100 %. Albo o tym 14 letnim chłopcu z Anglii? Z Anglii czy Portugalii, czepiasz się tylko. Że te trumny, co pokazywali w telewizji, to z 2013 roku, imigranci z Afryki? Ty już całkiem oszalałeś. Nie wyczuwam w tobie żadnej empatii. Po co ja z tobą w ogóle wdaję się w takie dyskusje.  Wracam do domu. Tam czuję się najbezpieczniej. A tobie radzę, abyś choć trochę posłuchał, co mówią mądrzy ludzie, zanim coś znowu palniesz. Ja, tylko mam nadzieję, że może w końcu ktoś wynajdzie skuteczną szczepionkę na tą straszliwą pandemię. Mamy przecież szczepionki na gruźlice, malarię, ospę. To i na to cholerstwo wynajdą w końcu coś naukowcy. Trzeba wierzyć.

Jak tylko będzie szczepionka, od razu się zaszczepię. Nawet jeśli nie będzie refundowana. Życie i zdrowie przecież jest najważniejsze.

Uważaj. Człowieku, nie podchodź tak blisko do mnie!

Nie chcę przez ciebie umrzeć.”

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Z całokształt - ;)

Pozdrawiam,

Vote up!
5
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1625325

Sąsiady coś kopią, wczoraj słyszałem kłótnię z teściową.

ps.

A można zamiast z psem wychodzić na spacer z wyszczekaną kobietą?

 

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1625326

świetny tekst - od siebie dodam, że dziś widziałem konferencjęrzecznika ministerstwa zdrowia (pamiętajmy, że to to ministerstwo wciska nam teraz maseczki obowiązkowo a wcześniej z nich kpiło i raz mówili, że 1,5 metra odległosci od innych, a teraz, że 2 metry itd.). Po skończonej konferencji kiedy kamera jeszcze nagrywała, podeszła jakasdziennikarka do odchodzącego rzecznika, który stanął. Rozmawiali tak przez dłuzsza chwile, zadne z nich nie miało maski a odległość miedzy nimi nie była nawet metra - i to ich zakazy i nakazy - dla nas...

Vote up!
7
Vote down!
-2

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1625339

Kaczynski odważył się na największe świństwo. Ukradł nam Święta Zmartwychwastania Pańskiego. Nawet stalinowcy nie podnieśli ręki na takie świętości. Mam skrajny wstręt do takich osób. Im szybciej pozbędziemy się tego człowieka z sejmu tym lepiej.

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1625343

Husky - przecież nawet ten "wspaniały" minister zdrowia szumowina szumowski gderał, że wódka jest dobra na koronawirusa ale tylko zewnętrznie, a Ty znów się dezynfekujesz wewnętrznie

Vote up!
6
Vote down!
-3

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1625346

wyprzedaje posiadane maseczki pełno-twarzowe, z terminem przydatności na koniec 2020. Równocześnie rozpisano przetarg na nowe w terminie listopad tego roku. Od początku stycznia służby informują rząd iż grozi nam pandemia. Pierwsi ludzie we Włoszech i w Niemczech umierają w lutym. Pytany o to Sasin "schował się pod dywan". 27 lutego Szumski drwi z maseczek. 6 marca podejmuje decyzję, że nie będziemy uczestniczyli w unijnym zakupie środków ochrony osobistej. 7 kwietnia mówi o obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Równocześnie ARM ze skromnych środków skupuje węgiel z naszych kopalni, gdy place są pełne węgla bo pewnie latem będzie nam potrzebny.

Pytanie, czy jak powiem, że rządzą nami idioci, to będę odpowiadał za obrazę, czy za zdradę tajemnicy państwowej?

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1625348

Od: Marek Chrapan <chrapan.marek8@gmail.com>
Date: śr., 8 kwi 2020 o 21:36
Subject: Do czego służy "rządzącym" koronawirus?
......, <biuro.prezydialne@pis.org.pl>,  <kp-pis@sejm.pl>, właścieciele RP......... <kontakt@kprm.gov.pl>,  <listy@prezydent.pl>, <listy@sejm.gov.pl>,..............

 

Od dwudziestu paru lat w okresie przedświątecznym dawałem tzw. "okres karencyjny" nie zajmując się komentatorstwem. Niestety, dla "ucuglenia" społeczeństwa zabrano Polakom Święta. a więc nie mogę też dać żadnej ulgi zbrodniczym knowaniom "rządzących". To było zresztą  do przewidzenia, że wcześniej czy później bandycka Magdalenka "rządząca" nieprzerwanie już od przeszło 30 lat zabierze się za całkowitą likwidacją polskiej gospodarki.  Jedni robili to "na grandę" (KLD/UD/UW/SdRP=SLD/ ZSL=PSL/PO/) inni bardziej finezyjnie (PC=PiS= ŻydoPiS)  pod różnymi pretekstami, dzisiaj "koronowirusem".

Ci pierwsi w sposób jawny rabowali, wyprzedawali za łapówy, dewastowali, ci drudzy robili to samo tylko pod szczytnymi hasłami - wyprowadzenie z Polski finansów pod hasłem "repolonizacji" np banków odkupując po cenie parokrotnie, a nawet kilkanastokrotnie wyższej niż wcześniej sprzedano zamiast powołać za te pieniądze nowy bank kredytujący na preferencyjnych warunkach. Sprowadzając i dofinansowując dziesiątkami mln żydohochsztaplerskie banki jak "Morgan" itp instytucje, firmy żydowskie. Zapowiedzi o "reindustrializacji"  polskiego przemysłu poszły w "kosmos" wraz z zapowiadanym "przemysłem kosmicznym" i "milionem samochodów elektrycznych". Nie zrobiono nic bo i nie mieli tego zamiaru. Aby jednak "ciemny lud" się nie zbuntował słuchając wręcz nachalnej propagandy "sukcesu", a widząc coraz więcej bankrutujących działalności, zaczęli rozdawać szastając na prawo i lewo nie swoimi pieniądzmi, powodując kolejną inflację.  W sukurs dewastatorom gospodarki narodowej przychodzi też koronawirus wyprodukowany gdzieś w wojskowych laboratoriach tzw. "wolnego świata" dbającego o "pokój" przy pomocy wojen napełniających przepastne kabzy jedynej nacji do tego uprawnionej. Oczywiście operacja nie może być przeprowadzona bez nakazów, a przede wszystkim zakazów, zakazów, zakazów. gdzie debilizm goni kretynizm i w kółko odwrotnie. Niestety, ten trend udzielił się wszystkim opcjom politycznym łącznie z moją. "Wybory" nie mogą się odbyć bo pozarażają się ci sami którzy w biedronkach obijąją się o siebie w kilkadziesiąt osób, kiedy w lokalu wyborczym jednorazowo bywa najwyżej i to sporadycznie kilkanaście osób.(kilkunastoletnie doświadczenie w komisjach) Zakazano wstępu do lasów i, parków, plaż kiedy w art. poniższym jeden z najwybitniejszych na świecie naukowców twierdzi zupełnie odwrotnie. Nie wolno małżeństwom chodzić razem po ulicy - pytanie - kiedy zabronią razem przebywać w mieszkaniu nie mówiąc o wspólnym łóżku? I co wówczas będzie z przyrostem naturalnym za 500+?

Dla 65+ zakupy w wyznaczonych godzinach i matka z płaczącym małym dzieckiem w tych godzinach nie kupi smoczka dla niego, a seniorzy mają w czterech literach wydzielone im godziny, idą do sklepu wtedy kiedy mogą i kiedy im  to odpowiada. Pytanie - kiedy ustalicie porę na siusiu, kupkę dla poszczególnych "płci",(ile - stworzyliście już z 500?), wieku itd?  Rozważają wprowadzenie obowiązku noszenia "maseczek" z byle czego - kolejny już połączony, a nie tylko goniący się debilizm z kretynizmem - tego typu "maseczki" nie zatrzymują ani w wydechu, ani we wdechu żadnego wirusa nie mówiąc o koronawirusie wielkości jednego mikrona, ale "władza" musi przecież pokazać, że "coś robi", ma "władzę" nad "ciemnym ludem". Niech tylko "władza" nie zapomina, że "ciemny lud" nie wszystko "kupi" i oby nie zechciał sięgnąć np. po szable. kosy i kałachy do rozprawienia się z bandyctwem Magdalenkowym.

Jaka jest prawda o "koronawirusie" jest tu:  https://wprawo.pl/szokujacy-wywiad-z-wybitnym-naukowcem-koronawirus-nie-jest-szkodliwy-epidemia-to-wynalazek-epidemiolodzy-zawiadomili-prokurature-kim-jest-dr-montanari/?fbclid=IwAR2kegAUbik7Kdp-EVgSPkoNN_XGFhVj3Q0tgA3rZTX7qZogel_o-OTCtRU

(.....)

 

POLACY! - PILNOWAĆ POLSKI!  Ponieważ hucpa 447 przemysłu "holocaust" została zdemaskowana, jest prawie pewne, ze pod pozorem "koronawirusa" spróbują zadłużyć Polskę u właścicieli "przemysłu holocaust" i ją przekazać.

 

DO OBRONY POLSKI - SZYKOWAĆ KAŁACHY!

 

Marek Chrapan

Vote up!
5
Vote down!
-4

antyleming

#1625372

był jedynym rozsądnym politykiem? U Trump'a też nie widać żadnej histerii, musiał się ugiąć pod naciskiem mediów i całego otoczenia.

https://www.kontrowersje.net/dlaczego_i_komu_jaros_aw_kaczy_ski_pokazuje_e_adnej_pandemii_nie_ma

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1625838