Egzotyczna koalicja? "Gratuluję" Konfederacji...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Wielu z nas po tej prawej stronie polskiej sceny politycznej* miało przez jakiś czas nadzieję na to, że pojawienie się w parlamencie nowej prawicowej partii "Konfederacja" może być tylko pozytywno-ozdrowieńczym powiewem wiatru w najnowszej historii politycznej Polski.

 

I również spodziewaliśmy się, że będzie to opozycja konstruktywna a nie dekonstruktywna jak w przypadku PO-KO, która cierpi na jedną podstawową chorobę: "antypisizm" bez względu na wszystko.

 

Dzisiaj mamy sytuację wyjątkową w naszej współczesnej historii, i to nie tylko Polski, ale też i świata. Epidemia koronawirusa zachwiała podstawą istnienia wielu narodów i państw. Cały świat walczy z tym wirusem i niezależnie od tego skąd się wziął i dlaczego, to na razie jest to numer jeden wśród najpilniejszych spraw do załatwienia.

 

Po pierwsze wszyscy - niestety w różnym tempie czasowym - robią wszystko, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Po drugie trwają zintensyfikowane prace nad wynalezieniem na niego lekarstwa lub szczepionki. Po trzecie zaś każdy kraj przygotowuje jakiś pakiet antykryzysowy obejmujący jego sferę gospodarczą.

 

Najważniejszym zaś jest czas..., w którym te wszystkie działania należy prowadzić. Im szybciej tym lepiej.

 

Ta nowa sytuacja spowodowała też niemal całkowite przeorganizowanie wielu zachowań ludzi oraz konkretnych instytucji.

 

Współczesna technika w dużej mierze pozwala na tzw. pracę zdalną, videowizyjne łączenie się pomiędzy ludźmi czy też instytucjami, można zdalnie uczyć, porozumiewać się na portalach społecznościowych, można płacić bezgotówkowo i robić zakupy w internecie, itd...

 

Mając na względzie ludzkie życie i zdrowie w wielu krajach wprowadzono rygorystyczne zasady, które mają zminimalizować międzyludzkie osobiste kontakty, aby tą drogą zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

 

Powyższe dotyczy również instytucji, gdzie nawet w skali europejskiej wprowadza się zdalne prowadzenie różnych spotkań, konferencji, obrad konstytucyjnych organów jak np. Parlamentu Europejskiego, itp.

 

Dzisiaj najpilniejszą dla Polski sprawą jest jak najszybsze przyjęcie rządowego programu pomocowego dla gospodarki. Aby jednak tak się stało to musi być przyjęta przez sejm odpowiednia ustawa, która pozwoli na wejście w życie tzw. "Pakietu Antykryzysowego".

 

Dla zdrowia i życia parlamentarzystów, i ich rodzin oraz znajomych PiS zaproponował, aby posiedzenie sejmu odbyło się zdalnie z wykorzystaniem internetu. Wstępnie wszystkie ugrupowania sejmowe były raczej przychylnie do tego pomysłu nastawione lub też z rezerwą wstrzymywały się od jednoznacznej opinii.

 

Niestety, gdy już przyszło do podjęcia ostatecznej decyzji dwa kluby zablokowały możliwość zdalnego przeprowadzenia posiedzenia sejmu. Są to: klub PO-KO i Konfederacji.

 

Jestem w stanie zrozumieć destrukcyjny klub PO-KO, ale doprawdy nie rozumiem postępowania Konfederacji, która stanęła z PO-KO w jednej niby egzotycznej koalicji.

 

I jakkolwiek wcześniej jeszcze wierzyłem, że faktycznie może ona wnieść coś pozytywnego do polskiego życia społeczno-politycznego, to teraz już nie mam żadnych złudzeń. Takim swoim postępowaniem na pewno nie zyska przychylności, nawet wśród wyborców dotychczas jej w jakiś sposób sprzyjających.

 

Można nie lubić PiS-u i się z nim nie zgadzać, ale w sytuacji skrajnie kryzysowej jaką teraz mamy trzeba być choć po części odpowiedzialnym za swoje decyzje. Od PO-KO nic pozytywnego się nie spodziewałem, ale od Konfederacji raczej tak. No chyba, że również jej zależy na tym, aby do władzy wróciła PO-KO, czyli zależy jej na upadku Najjaśniejszej Rzeczpospolitej... A może w przyszłości marzy im się powstanie stałej koalicji PO-KO-Konfederacja?

 

Tym bardziej, że tak naprawdę nie ma istotnej przeszkody prawnej, która zabraniałaby przeprowadzenia posiedzenia sejmu i parlamentu w formie zdalnej, dzięki której możemy potencjalnie ratować zdrowie i życie w dobie koronawirusa.

 

 

* Abstrahuję tutaj od tradycyjnego rozumienia sceny politycznej, bowiem współcześnie terminy prawica i lewica bywają nieczytelne i zatarte a podział polityczny w krajach cywilizacji zachodniej wedle mnie przebiega na linii: postmarksizm kulturowy - konserwatyzm kulturowy.

 

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (9 głosów)

Komentarze

#1623174

... opozycji ,czyli m.i. także Konfedederacji ,to krytykować rząd i szukać przysłowiowej  "dziury w całym" .Taka "uroda" demokracji . Tylko w tym przypadku rzeczywiście hiperpoprawność , w nadzwyczajnych okolicznościach wymuszać fizyczne zwołanie posiedzenia ,by tylko uchwalić zmianę w regulaminie ,aby kolejne posiedzenie było już w formie telekonferencji wydaje się ,delikatnie mówiąc, "mało uzasadnione" . A jeśli głosowania i debaty w Sejmie są jawne ,to przejście na komunikację elektroniczną właściwie w niczym nienarusza "ducha" tejże demokracji przedstawicielskiej ... No ale jak "formaliści" się uprą ,to ... stracą zaufanie wyborców  :-) ,bo przy zachowaniu środków ostrożności ,to chyba nie ma co przesadzać z tym "ryzykiem epidemicznym" .  Natomiast co do "ruskich hakierów" co to dybią na serwery ... to każdy poseł może zdaje się łatwo zweryfikować ,czy jego wola została właściwie zapisana w krzemowych bitach ... i zgłosić "reklamację" w razie czego ,właśnie z powodu ,że co do zasady głosowania w Sejmie nie są objęte tajemnicą  ,wybory powszechne tak łatwo niestety nie dadzą się "zinformatyzować" ...

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1623177

Pamiętacie wyborcze pomysły Bosaka?
Zerowy PIT, dobrowolny ZUS, 1.000 plus i benzyna po 3 złote, do tego jeszcze broń jądrowa
Dziś znowu coś bredzą
Nadymają się
Pandemia jest, bufony i kretyny jedne!
Wyskakiwać z gajerków i maseczki szyć!
Poniali czy cyrylicą trzeba?

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623180

Cała ta Konfederacja to chłoptasie kierowani przez JKM i Brauna. JKM dla mnie zawsze był mało wiarygodny. Wedle mnie był i jest on koniem trojańskim całej neoliberalnej sceny politycznej. Za wszystko co się brał... kończyło sie upadkiem. Braun winien wrócić do filmów i felietonów. Władza - sejmowanie najwidoczniej uderzyło mu do głowy. 

A chłoptasie? No cóż... muszą jeszcze dojrzeć do polityki, o ile oczywiście zdążą. 

Pozdrawiam

krzysztofjaw

#1623200

Niestety myślę, że prowokacja Platformy i Konfederacji z zebraniem posłów w Sejmie ma kilka partykularnych celów w tym jeden najważniejszy:albo J.Kaczyński rozsądnie nie pojawi się i okrzykną go tchórzem, dezerterem etc., albo 70 letni człowiek się zarazi i ich problem rozwiązany

Sorry za te słowa ale to sqrwysyny a nie ludzie są

#1623204

No co tam zagaworzyła M.K-B? Coś jakoś, że życie jest mniej ważne niż konstytucja. I takie jest ich podejście... do władzy nawet po trupach, ale faktycznych trupach. Winni być skazani za narażenie życia i zdrowia. 

Pozdrawiam

krzysztofjaw

#1623206

Rozliczenie PiS-u powinno być gdy zaraza wygaśnie, czy dobrze działał czy źle. Gdy zaraza trwa to trzeba się jednoczyć i wspólnie działać by tą zarazę zwalczyć. A nie ze sługusami Helmutów, razem głosować jak to zrobiliście Konfederacjo.

Gdyby wybuchła wojna, a rząd ogłosił mobilizacje, to tez Konfederacjo wraz z PO, byście głosowali przeciw mobilizacji, bo tak to można to porównać. Gdy trwa wojna z wirusem, a na polach bitwy, coraz więcej umarłych, a rezerw już nie ma bo głosowaliście przeciw mobilizacji.

I czy wam nie wstyd jednoczyć się z wrogami Polski, gdy Polska walczy z niewidzialnym i podstępnym wirusem???

 

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1623188

Budka z Bosakiem mają w dupie bezpieczeństwo, zdrowie i życie parlamentarzystów i całej obsługi sejmu, Gocha Kichawa twierdzi, że kon-sty-tu-cja jest ważniejsza od życia ludzkiego.
Wyznawcy POyebów i onuc mają cudną żabę do przełknięcia.
Witamy w realnym życiu.

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1623191

Kaczyński, Morawiecki i Duda mają w d... zdrowie Polaków. Po doświadczeniach Francji gdzie w ciągu 5 dni po głosowaniu liczba zakażonych skoczyła z ok. 4 tys na 14 tys. Dodatkowo mają hekatombę wśród woluntariuszy i obsługi wyborów. U nas będzie to samo, stąd tylko ostatni idiota pójdzie głosować. Od razu skoczyły notowania Dudy, na ok 60% zaś frekwencję szacuje się na na ok 30%. Będziemy mieli trumiennego prezydenta. Czy można przykładać rękę do pomysłu wymordowania polskich emerytów? 

#1623233

Pomijając JKM przeciętna wieku Konfederacji jest dużo niższa, niż najstarsze  20% posłów PiS. Wiadomo, kogo fizycznie eliminuje wirus. Powołać następnego posła z listy to nie taka prosta sprawa, musi być w Sejmie zaprzysiężony. Więc jak najbliższe tygodnie pandemia wyeliminuje tą najbardziej narażoną grupę z PiS, arytmetyka sejmowa się zmieni. Bez ich fizycznej obecności w Sejmie i narażenia tej najsłabszej grupy na zarażenie, nie da się tego zrobić A jak będą ich ratować pod respiratorami, to tamci będą wrzeszczeć "Patrzcie !! PiS najpierw ratuje swoich! Zbrodnia !". Być może o to chodzi... O zmianę arytmetyki sejmowej.

janksero

#1623193

Posłom PO i Konfederacji polecam wolontariat w szpitalach. Medykami nie będą, ale po przeszkoleniu z basenami i szmatą mogą polatać. Wszak nie boją się zgromadzeń w ilości hurtowej. Zrobią to z Konstytucją na ustach. Oczywiście najlepiej w szpitalach jednoimiennych

 

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623196

Budka udaje twardziela i mówi : my dziś będziemy w sejmie i się nie boimy.

Wcale się nie dziwię bo jemu to włos z głowy nie spadnie.

Cwaniaczek.

 

#1623202

PO-KO "w pigułce"... tylko czy nie pod wpływem pigułki gwałtu, albo raczej jakiejś amfetaminy? Jeżeli nie to wymagają leczenia i to przez dobrych specjalistów. 

Pozdrawiam

krzysztofjaw

#1623203

Kompletnie zglupialem.

Jak mozna dobrowolnie wkladac glowe w stryczek?

Decyzja o zablokowaniu zdalnej pracy sejmu w obecnych warunkach, automatycznie eliminuje ten zespol z jakiegokolwiek poparcia rozsadnych ludzi.

Bylem pewny politycznej madrosci Bosaka i Winnickiego. Stracili rozum? Dali sie zakrzyczec? Sterroryzowac? 

Coz, mozna teraz wypic tylko toast na czesc Konfederacji - DO DNA !

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623237