Wirusokalipsa. O potrzebie bicia się w głowę

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Historia Europy w ciągu ostatniego tysiąclecia (+20 lat) dobitnie wskazuje na „głód apokaliptyczny” sporej części ludzkości.

 

Jak każdy religijny odpał* swoje źródło ma w Biblii.

Konkretnie w najbardziej tajemniczej księdze – Apokalipsie św. Jana. Mocno rozczarowany byłby jednak ten, kto oczekiwałby jakiejś pogłębionej egzegezy tej Księgi ze strony religijnej szurlandii.

Mimo wyzywania Prymasa Polski od „pseudoteologów” rodzime szury skupiają się wyłącznie na symbolice Czterech Jeźdźcach Apokalipsy i to dokonanej przez… lewicującego antyklerykała i agnostyka!

Po prostu - brawo WY! ;)

 

I ujrzałem: gdy Baranek otworzył pierwszą z siedmiu pieczęci, usłyszałem pierwsze z czterech Zwierząt mówiące jakby głosem gromu: «Przyjdź!».

I ujrzałem: oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. I dano mu wieniec, i wyruszył jako zwycięzca, by [jeszcze] zwyciężać.

A gdy otworzył pieczęć drugą, usłyszałem drugie Zwierzę mówiące: «Przyjdź!». I wyszedł inny koń barwy ognia, a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, by się wzajemnie ludzie zabijali – i dano mu wielki miecz.

A gdy otworzył pieczęć trzecią, usłyszałem trzecie Zwierzę, mówiące: «Przyjdź!».

I ujrzałem: a oto czarny koń, a siedzący na nim miał w ręce wagę.

I usłyszałem jakby głos w pośrodku czterech Zwierząt, mówiący: «Kwarta pszenicy za denara i trzy kwarty jęczmienia za denara, a nie krzywdź oliwy i wina!».

A gdy otworzył pieczęć czwartą, usłyszałem głos czwartego Zwierzęcia mówiącego: «Przyjdź!». I ujrzałem: oto koń trupio blady, a imię siedzącego na nim Śmierć, i Otchłań mu towarzyszyła. I dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez dzikie zwierzęta”

(Ap 6, 1-8).

 

Kim byli, a raczej kim mają być Jeźdźcy?

Z imienia znamy bowiem tylko ostatniego. Jest nim Śmierć. Natomiast pierwszy jeździec bywał utożsamiany z Chrystusem bądź Antychrystem.

Trwale w kulturze masowej połączył go z Zarazą dopiero hiszpański pisarz przełomu XIX i XX wieku Vicente Blasco Ibáñez.

W pochodzącej z 1916 r. powieści Czterej Jeźdźcy Apokalipsy (Los cuatro jinetes del Apocalipsis) opisał jeźdźca na białym koniu rozsyłającego za pomocą łuku śmiertelne strzały, zarażające ofiary śmiertelnymi chorobami.

 

Co prawda najwybitniejszy anglikański komentator Apokalipsy Edward Bishop Elliott głosil, że Apokalipsa św. Jana jest niczym innym, jak symboliczną historią Rzymu zawartą pomiędzy I a II Przyjściem Chrystusa, jednak nawet w Anglii ta egzegeza została wyparta na rzecz teorii hiszpańskiego lewicowca.

Lud nie ma wątpliwości – pierwszy Jeździec to Zaraza.

I szlus.

I tej wersji trzymają się właśnie nasze religijne szury.

 

Ot, wystarczy taki tekst czechowickiej heretyczki:

Roberto de Mattei, wybitny włoski historyk, przewodniczący i założyciel Fundacji Lepanto (stowarzyszenia katolików świeckich w obronie cywilizacji chrześcijańskiej), napisał fascynujący tekst o tym, czy koronawirus jest Bożą karą za grzechy ludzkości.


Nie wiem, skąd Rebeliantka czerpie wiedzę o włoskich historykach. Zapewne jednak taką posiada, skoro pisząc o dr de Mattei nazywa go „wybitnym”.

Może więc należałoby poprosić pannę Górzyńską o napisanie jakiegoś szkicu o włoskiej szkole historycznej?

Ze szczególnym uwzględnieniem historyków mniej wybitnych, złych czy chociaż takich sobie?

Powinna się dzielić wiedzą, jaką niewątpliwie posiada.

 

Rebeliantki wybitną znajomość historyków włoskich pozostawmy jednak na czasy po zarazie.

Skupmy się na tezach dr de Mattei.

Święty Bernardyn ze Sieny napominał: „Tria sunt flagella quibus Dominus castigat” – trzy są plagi, którymi karze Bóg: wojna, zaraza i głód. Św. Bernardyn należy do grupy świętych, takich jak Katarzyna ze Sieny, Brygida Szwedzka, Ludwik Maria Grignion de Montfort, którzy przestrzegali, że na przestrzeniach historii niewierności i apostazji narodów zawsze towarzyszą klęski naturalne. Miało to miejsce pod koniec chrześcijańskiego średniowiecza i wydaje się, że tak też jest i teraz. Święci, tacy jak Bernardyn ze Sieny, nie przypisywali odpowiedzialności za te wydarzenia sługom zła, tylko grzechom ludzi, które są cięższe, gdy posiadają zbiorowy charakter. Są one tym poważniejsze, jeśli są one tolerowane albo promowane przez władców narodów i rządców Kościoła.


Niestety, de Mattei nie rozwinął dalej tego wątku w sposób należyty.

A szkoda, bo jeśli panepidemia koronawirusa jest KARĄ BOŻĄ, takim rodzajem Potopu, to jakiż jest sens leczyć zarażonych?

To zupełnie tak, jakby Noe zamiast budowania arki wziął się za wznoszenie wałów przeciwpowodziowych i zbiorników retencyjnych.

Bez sensu. Bez nadziei nawet na najmniejszy sukces. A poza tym wbrew woli Boga.

 

Zwróćmy uwagę na jeszcze jedną myśl pana doktora.

Bóg jest prawy i sprawiedliwy, daje każdemu to, co mu się należy. Nie tylko karci osoby indywidualne, zsyła także zgryzoty rodzinom, miastom i narodom za grzechy, które popełniają.

Skoro więc Bóg karci osoby indywidualne, a z kontekstu całego artu wynika, że karcenie to odbywa się również przez choroby, to aż strach pomyśleć, jak wielką grzesznicą jest Rebeliantka!

Jak sama zdążyła się już pochwalić w wyniku ciężkiej choroby neurologicznej straciła m. in. oko.

A jej brat?

Czy to tylko zbieg okoliczności, że rany jego kończyn tylnych jątrzą się coraz bardziej wraz z kolportowaniem kłamstwa o skutkach rzekomego pobicia przez policjantów?

„Święte rodzeństwo” zamiast jątrzyć na różnych portalach powinno zatem przeprosić za kłamstwa i zaprzestać głoszenia nieprawdy.

I wtedy nastąpi uzdrowienie.

 

To nie jedyny logiczny wniosek, jaki nasuwa się po lekturze fascynującego tekstu wybitnego historyka.

 

Otóż osoby zwracające uwagę Rebeliantce na to, że kłamie od lat nie są wcale jakimiś „hejterami” czy „oszczercami”, ale narzędziami indywidualnej kary, wymierzonej wieloletniej kłamczusze przez Najwyższą Instancję.

Kontrik jako Bicz Boży, a ja - Grom z Jasnego Nieba czy też inny Anioł Zemsty.

Należałoby się także zastanowić, jakie grzechy popełniła matka Rebeliantki i Janusza „proroka” Górzyńskiego, że zostały ukarane w drugim pokoleniu?


I tak możemy bajdurzyć w nieskończoność Czy jednak nie do takich wniosków prowadzi nader obszerny wywód pana doktora?

Aż trudno przeoczyć, że mocno zasadzony jest w powszechnej u zielonoświątkowców, a także w coraz bardziej oddalających się od Kościoła grupach „charyzmatycznych” tzw. teologii sukcesu.

Najkrócej – jesteś zdrowy i masz pieniądze to znaczy, że Bóg cię umiłował i ci błogosławi.

Jako że na brak pieniędzy nie narzekam, z poważniejszych chorób trapi mnie jedynie łupież, na szczęście skutecznie zwalczam go Nizoralem stosowanym raz na tydzień, jestem wg tejże teologii umiłowanym synem bożym, bezgrzesznym na dodatek.

Grzech bowiem niejako z automatu powoduje kłopoty z fiskusem, kontrahentami albo przynajmniej katar.

Nic, tylko mnie złowić, żebym mógł płacić dziesięcinę jakiemuś kolejnemu guru. ;)

 

Tak właśnie wygląda to całe pseudoteologowanie różnych takich Górzyńskich czy innych Dulów (rym do ciulów chyba jednak nieprzypadkowy).

 

Dlatego właśnie początek poniżej przedstawionej sceny fani schizmy Górzyńskich i innych wirusokaliptyków powinni puszczać sobie na okrągło.

 

]]>https://www.youtube.com/watch?v=gUXB_jLiT3A]]>

 

Kto nie ma czasu oglądać streszczam. Procesja mnichów śpiewa stary, pochodzący z przełomu XVI i XVII wieku motet Pie Iesu… Co kilka kroków uderzają się trzymanymi w rękach drewnianymi tablicami mocno w głowę.

Choć od premiery filmu Monty Pyton i Święty Graal minęło już 45 lat ostatnie wydarzenia dobitnie wykazują, jak bardzo przesłanie powyższej sceny jest ponadczasowe.

Niestety, nie trafia tam, gdzie powinno, a dopóki Polska jest krajem demokratycznym nie sposób skazać „święte rodzeństwo” z Czechowic i ich wyznawców na przymusowe walenie się Biblią w głowę przynajmniej kilka razy dziennie.

A szkoda, bo wtedy byłaby jakaś szansa, że neurony w ich mózgach wreszcie poukładają się tak, jak powinny.

 

21.03 2020

 

_________________________

* A przynajmniej zdecydowana większość. Na szczęście mniej niż połowa daje początek mniejszym lub większym schizmom.

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (9 głosów)

Komentarze

Rzekomo zna się na historii, teologii, matematyce, prawie, medycynie i nie wiadomo jeszcze na czym. Tak się biedakowi wydaje.

A czemuż to czemuż, wybitny, pożegnałeś Uniwerek?

A czemuż to czemuż zamiast robić aplikacje obsługiwałeś tylko tzw. windykacje?

A czemuż to czemuż sąd nie chciał się zgodzić na twoją funkcję wiceprezesa nawet w niewielkim stowarzyszeniu zwykłym w Krakowie?

A czemuż to czemuż aż tak bardzo interesujesz się "antysemitami", czyli faktycznie patriotycznymi Polakami?

A czemuż to czemuż knujesz przeciwko Chrystusowcom w Poznaniu?

A czemuż to czemuż Izba Skarbowa nie zapłaciła ci odszkodowania za "krzywdy", a prokuratura nie chciała ścigać twoich domniemanych prześladowców?

A czemuż to czemuż pożegnałeś "funkcję dyrektorską" w placówce psychiatrycznej?

I wiele, wiele innych pytań.

Przedstaw swoje cv w końcu na tym portalu, aby twoi fani zobaczyli kim w rzeczywistości jesteś. Czyli zwykłym zerem.

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1622479

Dlaczego pani prześladuje blogerów?

Przecież pani, jako filozof (sic!) i to historii, więc idąca w ślady Konecznego historiozowka, powinna być pani ponad trywialne wymiany zdań. A pani je prowokuje. Czyli ktoś tu bardzo oszukuje.

Vote up!
4
Vote down!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1622483

Odpowiem ci w manierze portalowego wierszoklety patmo:

Humpty Dumpty na "stolcu" siadł.
Humpty Dumpty z wysoka spadł.
I wszyscy kumple i wszystkie Franie
Złożyć do kupy nie byli go w stanie.

I tak mu już zostało.

Uważaj jazgdyni z przejmowaniem przewrotnej, czyli diabolos, logiki HD, bo skończysz jak on, a masz jednak wyższy poziom. Byłoby szkoda.

 

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1622490

Zła się nie ulęknę, bo Pan moim ramieniem. Więc daruj sobie kocopały na poziomie piaskownicy.

Ps. Może i jestem zerem. Ale ty w tym układzie jesteś na poziomie -600. ;)

 

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1622486

Przypominam więc, ze zna odpowiedź na większość z nich, gdyż miała okazję napisać tekst w 2011 r. Niestety, zażądała sporej kwoty peiniędzy na, jak to stwierdziła, "koszty". Rozmowa była przy świadku, więc się nie wyprze, co najwyżej starym zwyczajem będzie trajkotać. ale na to już jesteśmy odporni.

Po kolei odpowiem na jej"pytania";

1. A czemuż to czemuż, wybitny, pożegnałeś Uniwerek? Z prostej przyczyny, sekciaro. Skończyłem studia.

2. A czemuż to czemuż zamiast robić aplikacje obsługiwałeś tylko tzw. windykacje? O moim rzekomym obsługiwaniu "windykacji" zaczęła rozpowiadać psiapsiółeczka Rebeliantki, niejaka S., zanim musiała pożegnać się z Polską, uciekając przed oszukanymi przez siebie. Opowiadała, że mieszkam w Kielcach i jestem prezesem firmy windykacyjnej.

3. A czemuż to czemuż sąd nie chciał się zgodzić na twoją funkcję wiceprezesa nawet w niewielkim stowarzyszeniu zwykłym w Krakowie? To "niewielkie stowarzyszenie" już 8 lat blokuje bandycką prywatyzację. I robi to skutecznie. Więc jak zwykle palnęłaś jak twój brat o rozwódkach.

4-5. kolejne dwa pytania to twoje urojenia, więc przedstaw je swojemu psychiatrze.

6. A czemuż to czemuż Izba Skarbowa nie zapłaciła ci odszkodowania za "krzywdy", a prokuratura nie chciała ścigać twoich domniemanych prześladowców? Jesteś pewna? Pisałem przecież, ze wreszcie nie muszę już pracować. I nie mam bynajmniej renty ani emerytury. :)

7. A czemuż to czemuż pożegnałeś "funkcję dyrektorską" w placówce psychiatrycznej? Z prozaicznego powodu. Za mało płacili, a poza tym przeszedłem na swoje.

Coś jeszcze, nieudolna grafomanko, plagiatująca cudze teksty?

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1622494

Nie zmam twoich spraw, bo nie przychodziłeś do mnie z żadnymi sprawami w 2011 roku, ani nigdy później. Więc nie oczekiwałam od ciebie żadnych kosztów.

Nie strasz mnie tu fałszywym świadkiem, bo nie z takimi cwaniakami sobie radziłam.

Nie znam żadnej S., więc nie mogłam z nią rozmawiać o tym, że zajmowałeś się windykacjami. O swoim zatrudnieniu tego rodzaju sam pisałeś w necie.

Na temat "bandyckiej prywatyzacji" nie zmyślaj, bo dokumenty przeczą twojej wersji. A poza tym - istotne jest to, że sąd odmówił wpisania cię do KRS jako wiceprezesa.

Punkty, na które odpowiedź ukrywasz, mają już stosowne dossier.

Co do twoich sukcesów z Izbą Skarbową i prokuraturą rzecz jest ciekawa i zapewne zostanie publicznie "zdekonspirowana".

No i czemu, wybitny, nie zatrzymali cię na uniwersytecie?

Może dlatego, że twoja główna kwalifikacja, to tupeciarskie zmyślactwo na temat innych ludzi? A naukowcy przecież muszą być rzetelni. Psychopatyczni kłamcy nadają się tylko do podrzędnego teatrzyku.

Na mój temat piszesz jak oszalały od roku same bujdy, a gdy ci wykazać kłamstwo, to jak naćpany pomyleniec rzucasz dziesiątkami bluzgów.

Na dzisiaj koniec "konwersacji" z przegranym, zakompleksiałym prawniczyną.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1622510

Twierdzi, że nie zna żadnych moich spraw, ale w pierwszym poście demaskującym ohydę rodzeństwa Górzyńskich udaje, że zna mnie doskonale. Precz, zakłamana satanistko.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1622515

bez aplikacji. Każdy może sprawdzić, co pisałam..

Precz, załgany i nudny psychopato. Nadajesz się tylko do jarmarcznych występów pod Gliwicami.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1622517

Kłamiesz nawet pokazując zdjęcie rzekomo ogrodu swojej siostry. Nie tylko nie masz wstydu, ale nawet rozum ci uciekł, jesli kiedykolwiek go miałaś, plagiiatorko sekciarska.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1622521

Obejrzałam twoją kolejną mistyfikację i moja pogarda rośnie ad infinitum.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1622526

Wstydzić powinien sie ten/ta, kogo chwali coś takiego jak ty.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1622529

#1622532

Bo świadczy o wiele mocniej o jej stanie umysłowym niż jakikolwiek mój tekst. Uważam nawet, że powinien trafic do promowanych. Ani ja, ani Kontrik, ani ktokolwiek inny nie bylibyśmy w stanie pokazać, jak wielką idiotką jest Rebeliantka. A ona robi to jednym wpisem. Chwała jej za to.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1622544

Właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że ciężko chory pacjent na koniowirusa z Gliwic, Jerzy Trojanowski, zbiegł z kwarantanny z laptopem i maczetą, zaszył się w dżungli pod Rybnikiem i właśnie wydrukował jakąś Wirusoapokalipsę.

Strasznie bredzi coś o apokalipsie i apokaliptyce, nie wiedząc, że jedno to gatunek literacki - znany już antycznym Grekom - a drugie to duchowość. Jest na pewno w ciężkim stanie duchowym i psychicznym, jak każdy satanista, gdyż w ogóle nie rozumie, że Apokalipsa św. Jana, to księga triumfu Boga i nadziei chrześcijańskiej na ponowne przyjście Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Marana tha, czyli przyjdź szybko Panie !!!

PO CO TEN WARIAT UCIEKŁ Z KWARANTANNY ???

Napisał: Janusz Górzyński

Appendix

Koniowirus niebawem zabije arcygrafomana J. Trojanowskiego, który jako zbieg z kwarantanny z Gliwic, ukrywając się na terenie Rybnika, dostał ciężkiej gorączki i odchodzi od zmysłów, jak najciężsi pacjenci szpitala przy ul Gliwickiej 33. Ów pisarz prowincjonalny, parciany, pozbawiony talentu i zanurzający pióro w najgłębszych pokładach szamba, aby gryzmolić swoje cuchnące pamflety, inkrustowane arogancją, ignorancją i obłędem, uznał w swoim szaleństwie, iż zapisze swymi gryzmołami wszystkie dostępne mu strony internetowe.

Zaiste pasja godna megaparanoika z rozdętym ego, jak potężny i pomarszczony zad starej słonicy. Teraz, ów nielogiczniak i pomnikowe zaprzeczenie wszelkiej erudycji, w swoim zaciemnionym umyśle, doszedł nawet do wniosku, że Benedykt XVI to par excellence sekciarz, nieuk, heretyk, błędowierca i groszozdzierca. Zdaniem zbiega z Gliwic, to następca św. Jana Pawła II na tronie piotrowym, pancerny kardynał J. Ratzinger, ma poglądy identyczne z tymi, które wygłosił Jezus Pan do Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, a więc sekciarskie i nastawione na doczesność i zysk. Przeto zdaniem Trojanowskiego nie godzi się bowiem, aby Pan Jezus panował również w tym świecie społecznie i domagał się swej intronizacji jako Boga Króla oraz panowania Dekalogu i świętości. Przypomnijmy więc, że Benedykt XVI w DUCHU LITURGII napisał, że naród liturgiczny żyjący na chwałę Jahwe, aby zachować swoją egzystencję, to musi budować swoją bytowość na trzech filarach czyli kulcie Boga Króla, etosie Boga i prawu Boga. Satanista Trojanowski, który uzurpuje sobie prawo do recenzowania gigantów teologii, to uważa takie poglądy za kacerskie i zorientowane na władzę i pieniądz.

W NORMALNYCH CZASACH HERETYKA I OSZCZERCĘ TROJANOWSKIEGO DOPADŁA BY INKWIZYCJA, ALE DZIŚ CZEKA GO WYŁĄCZNIE ŚMIERĆ OD ZARAZY.

Dobre i to, bo komu by się chciało z głupkiem procesować, a sprawiedliwości i tak stanie się zadość na tym i na drugim świecie !!!

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/humpty-dumpty-uciekl-z-kwarantanny
 

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1622603

Jeśli tak, to niech przeczyta sobie głośno to, co napisała:

W NORMALNYCH CZASACH HERETYKA I OSZCZERCĘ TROJANOWSKIEGO DOPADŁA BY INKWIZYCJA, ALE DZIŚ CZEKA GO WYŁĄCZNIE ŚMIERĆ OD ZARAZY.

Cóż, takie życzenia mają to do siebie, że często wracają do złego czlowieka, który je wypisuje. I obym nie był złym prorokiem w tej chwili...

 

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1622642