Ruski ambasador stawia się

Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat

Nie chodzi mi oto, że arogancki typowo po rusku Siergiej Andriejew stawia się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, tylko jak to on sam informuje rosyjskie media, twardo poparł kretyńskie insynuacje Putina jakoby to Polska doprowadziła do IIWŚ i wespół z Niemcami planowała holocaust, gdy został "poproszony, a nie wezwany" (jego słowa) do polskich władz. Czyli stawiał się Polakom w ambasadzie. Pewnie jeszcze się wściekł, że reprymendę dostał od młodego wiceministra. On – tradycyjny namiestnik!

 

 

 

Co to może oznaczać. Nie sądzę, że tylko to, że jest bezczelnym chamem, lecz że właśnie takie wytyczne, co ma mówić dostał z Kremla.

Nie jest to tylko taka sobie typowo ruska prowokacja, ponieważ w dyplomacji taka sytuacja niesie za sobą konsekwencje.
Polskie władze mogą stulić uszy po sobie i udawać, że nic się nie stało. Lecz byłoby to niedobre rozwiązanie. Świat by zobaczył, że Ruski mogą na Polskę rzucać obelgi jakie chcą, a my jesteśmy tacy słabi i tchórzliwi, że nie zamierzamy na to odpowiadać.
Polskie władze, działając miękko, co zapewne będzie robić, wystosują notę dyplomatyczną, protestującą przeciwko zakłamywaniu historii. Tylko, że skutek tego będzie żaden.
Może też Polska zadziałać ostro, z pełną godnością i wydalić z RP pana Andriejewa. I chyba właśnie Putin do tego dąży, by światu pokazać, jakim to agresorem Polska jest na prawdę.
Wydalenie ambasadora Rosji z naszego kraju, to niemalże natychmiast taka sama akcja ze strony Moskwy i usunięcie polskiego ambasadora.
W końcu zaś – zerwanie stosunków dyplomatycznych między Polską a Rosją.

Co nagle się wydarzyło, że Kreml wali już z byka betonowym łbem?
Wielce prawdopodobne przyczyną wywoływania konfliktu mogą być problemy z kontynuacją sztandarowego projektu Nordstream 2. Nie są w stanie dotknąć Donalda Trumpa i USA, więc atakują Polskę, która najgłośniej protestowała przeciwko rurociągowi.
A może powodem też być intensyfikacja zbrojenia przez nasz kraj i zbliżające się uruchomienie Tarczy Rakietowej, czego Rosja bardzo się obawia.

Wkrótce Putin wygłosi zwyczajowe orędzie noworoczne. Już wiemy, że wtedy też będzie bajdurzył, kłamał i prowokował w temacie roli Rzeczypospolitej w doprowadzeniu do wojny światowej.
A potem będzie jeszcze rocznica wyzwolenia Auschwitz, w czasie której Putin lubi pokazywać się w Polsce i prowokować.

W taki oto sposób mamy przełom roku znowu nie z naszej winy, niespokojny i denerwujący.

Jak to się ostatnio politycznie mówi – sytuacja jest dynamiczna. Dobrze, że już mamy terytorialsów i żadne zielone małpy nagle nie pojawią się na polach i w lasach.

.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (33 głosy)

Komentarze

Te pierdy tego kagiebowskiego bandyty Putina nie czynią żadnej szkody Polsce, to jest komunikat wewnętrzny, dla azjatyckiej dziczy i rusofilów w Polsce  vide Wrzodak,Kosiur,Nebeski czy inne pryszcze z Konfy
Jeśli już nawet Niemcy piszą o przegięciu, to znaczy, że efekt międzynarodowy jest wręcz korzystny dla Polski.

Vote up!
14
Vote down!
-4
#1613193

Spokojnie to nie będzie. Swoimi słowami Putin podjudza żydów i Izrael, by znowu się rozdarli na Polskę. Także durniom w Ameryce daje antypolskie paliwo, bo oni na to tylko czekają. Tak samo jest to dalsze deprecjonowanie nas w Brukseli. A ważne jest również to, że wzmacnia to niestety nie takie małe prosowieckie i antypolskie koła w naszym kraju.
A że Rosja już jest osłabiona i stacza się, to nie nowość. A wiadomo, że ranna Rosja jest nieobliczalna i wtedy trzeba być przygotowanym na szaleństwo.

Tak czy inaczej - to nie jest dla Polski dobre.

Vote up!
13
Vote down!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613195

Izraelska gazeta zadaje kłam rosyjskiej propagandzie: Polski rząd na uchodźstwie prowadził szeroką akcję ratowania Żydów

Polski rząd na uchodźstwie wspierał w czasie II wojny światowej działania posła w Bernie Aleksandra Ładosia na rzecz ratowania Żydów i pozwalał organizacjom żydowskim na korzystanie z poczty dyplomatycznej - pisze w piątek w swym anglojęzycznym wydaniu dziennik „Israel Hayom”.

Izraelska gazeta podkreśla w artykule, że w ratowanie Żydów przez Ładosia i jego grupę zaangażowanych było co najmniej dwóch kolejnych ministrów spraw zagranicznych RP, a także kilka innych ministerstw rządu na uchodźstwie.

Początkowo działania grupy Ładosia traktowane były jako indywidualna akcja ratunkowa i ograniczały się do wystawiania Żydom nielegalnych paszportów latynoamerykańskich.

Istnieje możliwość uzyskania paszportów latynoamerykańskich, które mogą uchronić ludzi w Polsce przed zagładą w gettach i umożliwić ich przeniesienie do obozów internowania

— cytuje gazeta pismo polskiego ministerstwa pracy i opieki społecznej z 31 maja 1943 roku, które opowiada się za uruchomieniem specjalnego kanału do finansowania operacji Ładosia przez środowiska żydowskie.

Gazeta przytacza też inne dokumenty: zgodę polskiego MSZ na udział dyplomatów w fałszowaniu dokumentów oraz masową interwencję polskich placówek w Ameryce Łacińskiej na rzecz ich niekwestionowania. Zarządził ją w 1944 roku ówczesny minister spraw zagranicznych Tadeusz Romer, a jej efektem było uznanie dokumentów przez kilka państw na czas wojny. (...)

Całość: https://wpolityce.pl/historia/479519-israel-hayom-polski-rzad-prowadzil-akcje-ratowania-zydow

Vote up!
14
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1613201

Szef Komitetu Żydów Amerykańskich: "Słowa Putina o II wojnie światowej to rewizjonizm historyczny na sterydach"

Szef Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC) David Harris ocenił, że słowa Władimira Putina o genezie II wojny światowej to „rewizjonizm historyczny na sterydach”. Podkreślił też, że za wybuch konfliktu odpowiedzialne były nazistowskie Niemcy.

       Niewiarygodne. Rewizjonizm historyczny na sterydach. Nazistowskie Niemcy, a nie Polska, są odpowiedzialne za II wojnę światową!!! Pakt Stalina z Hitlerem z 1939 r. pogorszył jeszcze sytuację, która już była okropna. Sowieckie rządy w Europie Wschodniej po II wojnie światowej przedłużyły erę ucisku

— napisał w piątek na Twitterze Harris.

(...)

Całość na: https://wpolityce.pl/swiat/479577-szef-ajc-slowa-putina-o-ii-ws-to-rewizjonizm-historyczny

Vote up!
16
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1613203

Niedawno zmarły rosyjski dysydent i pisarz, Władymir Bukowski mówiąc o Putinie podkreślał, że nie można go porównywać z politykami pokroju Merkel czy Sarkozy’ego bo jako KGB-owiec Putin był uczony kłamać, zabijać, manipulować. To tak a propos szkalowania Polski przez Putina

Vote up!
14
Vote down!
0
#1613268

 Janusz nie bój żaby, bo niezłomni za to ginęli, stawiając na to swoją rodzinę. Bo, Polskę mamy jedną. Pozdrawiam!

Vote up!
11
Vote down!
0

ronin

#1613237

Nie obawiam się naszej postawy. Na pewno damy odpór. Zmykać będą tylko ci w rurkach, z farbowanymi włosami i bez skarpetek. Tym razem nie przez Rumunię.

Jaki kraj miał tyle powstań? Co z tego, że przegranych. Ducha nigdy nie złamali. Nawet jak bolszewia panowała do 2015 to Polacy wiedzieli swoje i czekali na moment. I ten moment przyszedł i zdobycz trzeba bronić.

Vote up!
9
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613298

  Witam! Janusz, a ile "Mostem" poleciało do Izraela agentury Ruskiej? Ponad 500Tyś. Bądżmy, jak Żydkii wynegocjujmy 60 rakiet NATO mobilnych na terytorium Polski. Zresztą, obecnie wszystkie są mobilne.

Vote up!
10
Vote down!
0

ronin

#1613275

Dziwicie się agresywnych wypowiedzi Putina? A co ma rosjanom zaoferować? Godne życie?
Własnemu społeczeństwu pokazuje, kto jest odpowiedzialny za rosyjską biedę!
Zachód! Faszyści i naziści od Ukrainy i kijowskiej junty, po USA i Waszyngton, kończąc na Polsce i Warszawie!
ONI winni!

Vote up!
12
Vote down!
0
#1613276

Rosyjski jest teraz drugim najpopularniejszym językiem w Izraelu. Jak ktoś nie wie, to istotne przesunięcie wektorów, bo po założeniu państwa w Palestynie, drugim najważniejszym językiem Izraela był polski. Nikt wtedy nie mówił o udziale RP w holocauście.

Vote up!
10
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613299

- wystapić do instytucji międzynarodowych o uznanie komunizmu na równi z faszyzmem za system zbrodniczo ludobójczy co pozwoli na bez przedawnienia rozliczenie czerwonych zbójów (choć by narazie tylko w Polsce)

Jak narazie PiS-o lamusy boją się nawet piardnąć na ten temat aby strachliwy smród nie przepalił im spruchniałych kalesonów choć słyszę gdzieś głos na puszczy o takim pomyśle.

Pisałem tu też o możliwej inicjatywie ociężałych umysłowo ludzi prawicy aby publicznie na forum PE zaprosili Anglię o pozostanie w UE jako nasz sojusznik w walce bolszewią w UE.
Do tępych łbów nie dotrą dobre pomysły bo jak ktoś ma łeb zakuty blachą to nie da rady. Pomysł podchwycił Timermans ! - i kilka dni temu sam wypowiedział te słowa że tęskni już za Anglią (nie wiem czy powiedział to szyderczo czy z prawdziwego żalu) - bo to czerwony nicpoń.

Tak to jest jak się nie wykorzystuje historycznych szans. Po ewentualnej przegranej D.Trumpa o prezydenturę w USA wojska Amerykańskie mogą zostać wycofane z Polski i wtedy trzeba będzie zamknąć pysk na dłużej na kolejne lata albo i dziesięciolecia.

Vote up!
13
Vote down!
-1

***** tvn.
Bez wyjaśnienia afery SKOK Wołomin zapomnijcie o wolnej i sprawiedliwej Polsce. Bez względu na okoliczności Rząd nie może działać z zemsty ani kryć aferałów. Upadek Polski bliski.

#1613196

  Witam ! Zaczynam czytać Pańskie artykuły z przed lat., bo zadziwiła mnie Pańska negatywna postawa w stosunku Prawa I Sprawiedliwości, której jestem od lat członkiem. Chcesz Pan Coś zmienić, to wstąp Pan do nas, jak Panu Życiorys pozwoli. Pyskować z dala, to każdy potrafi. Bez złośliwości. Pozdrawiam!

Vote up!
12
Vote down!
-2

ronin

#1613293

- myli się Pan bardzo bo nie mam negatywnej postawy w stosunku do PiS a wręcz odwrotnie. Irytują mnie tylko czasem te ich niepotrzebne "pląsy i tany". Doskonale rozumiem dzisiejszy dość zagmatwany teatr międzynarodowej sceny politycznej bo rzeczywiście jest dość trudno określić prawdziwe intencje niektórych naszych "przyjaciół" w UE.

Wiem jedno - trzeba do maksimum wykorzystać korzystny czas jaki mamy teraz jak nigdy przedtem a przynajmniej licząc ze 200 lat wstecz.
Te bezpardonowe ataki komunistów i tej postsowieckiej bolszewii na nas we własnym kraju są po części wynikiem pozostawienia komunistów u nas w spokoju bo to pozwala im na konsolidację sił, opracowywanie taktyki, koordynację działań i konsultacje z zagranicą która nimi kieruje.

Ja widzę że platforma bandytów i ta cała opozycja pomyleńców Polski wręcz nienawidzi bo nawet ten PSL który gra z komunistami na "jednym fortepianie" jest świadomy zagrożenia rozbioru Polski w przypadku powrotu do władzy tuskowej kanali i tej jego bandy zdrajców. Mimo to PSL-owskie świnie atakują naszą Ojczyznę od rana do wieczora NON STOP.

PiS za słabo określa i pokazuje Polakom ( w zbyt mglisty sposób) - jakie prawdziwie śmiertelne zagrożenie jest dla nas ze strony tych kanali z opozycjii. Nie widzę też strategii ogrywania komunistów w wyborach bo prezentowanie patriotycznej postawy i bycie dobrymi ludzikami to stanowczo za mało w walce z tą wściekłą i agresywną bolszewią która atakuje wszystkie nasze świętości.

Zauważam też w PiS-ie coraz więcej postaw ciepłych i tłustych kotów bo władza usypia czujność i rozleniwia.

Vote up!
12
Vote down!
0

***** tvn.
Bez wyjaśnienia afery SKOK Wołomin zapomnijcie o wolnej i sprawiedliwej Polsce. Bez względu na okoliczności Rząd nie może działać z zemsty ani kryć aferałów. Upadek Polski bliski.

#1613318

Żydzi obarczają Polskę za Holokaust. Putin za II wojnę światową, Macron za ocieplenie klimatu a Niemcy za nieprzyjęcie uchodźców.
Kiedyś tak nie było, bo za PO i tuska wszystkich całowalismy w dupę i pokornie robiliśmy co nam kazali.
Dość!
Polska i prawda są najważniejsze.
Nie poddawać się!

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1613319

- Żydzi się trochę uspokoili, Niemcy też stonowali agresywną politykę wobec nas choć słychać tam jeszcze echo tamtych głosów, Marcon (Francja) wybudował w Polsce spalarnię śmieci bodajże w Gliwicach na Śląsku - zwoził i spalał tam potem śmieci z całego świata w tym i z Salwadoru a potem oskarżał nas o psucie klimatu :) niezły goguś z niego - a putin ? - ostanie podrygi zdychającej ostrygi - już "swoi" czyli jego ludzie chodzą za nim ze strzykawką z pawulonem.
Raz już go przetrącili kilka lat temu (w sumie miał kilka nieudanych zamachów) - to na stojąco wsiadał do auta osobowego :)

Vote up!
10
Vote down!
0

***** tvn.
Bez wyjaśnienia afery SKOK Wołomin zapomnijcie o wolnej i sprawiedliwej Polsce. Bez względu na okoliczności Rząd nie może działać z zemsty ani kryć aferałów. Upadek Polski bliski.

#1613323

Pański problem jest taki, że pan patrzy na świat życzeniowo. Mało to ma wspólnego z rzeczywistością, która opiera się na konieczności i możliwościach.

My też byśmy chcieli to co pan, tylko realnie jeszcze nie ma na to szans. Myśli pan, że triumwirat Moskwa - Berlin - Paryż nie rozważają możliwości kolejnego rozbioru Polski? Zapewniam pana, że mocno nad tym pracują.

I jak pan sądzi, jaki byłby wynik takiego skomasowanego ataku na nas, gdy na dodatek mamy wewnątrz 4 miliony ewentualnych, dorosłych zdrajców?

Vote up!
11
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613301

- mieć sprecyzowane, tylko wskazuję pole do możliwego i skutecznego działania oraz nie wykorzystane szanse i okazje.

Dotyczy to np. wspomianego zaproszenia Angli do pozostania w UE. Można było odczuć że oni Anglicy czekają na taki "słowny ratunek" ale nikt im "ręki" nie podał a honor nie pozwala prosić UE o pozostanie. My byśmy dostali opinię troszczących się o innych w UE o czym każdy potrzebujący marzy. Tak się "łapie plusy" na scenie politycznej.

Przebąknęła coś tylko o tym Merkel około roku temu i ostanio Timermans które to osoby są właściwie wypychającymi Anglię z UE.

My stracimy skutecznego i silnego sojusznika w PE w przeciwwadze dla Francji i Niemiec. Nie powiem bo ostanio i oni zaczęli się z nami liczyć ale to chyba nie z powodu nagłego przyrostu naszej siły tylko wspierania nas przez USA przed którym to graczem czują respekt wszyscy.

PS.- realnych zdrajców mamy około 200 tysięcy choć są to ludzie skuteczni i mocno osadzeni w polityce, sądach i finansach bo bolek dał im 25 lat na uwłaszczenie się na polskim majątku - reszta to chorągiewki, zadufane głupki oglądające tfuuuu tvn 24 h/ dobę.

Pytam o przykładowe, przedwyborcze możliwe działanie PiS-u: czy są tam ludzie którzy potrafią rozpraszać głos wyborczy komunistów tworząć dla komunistów "partie zasadzki" o nazwach typu "Polskie PSL" ? - tak się odbiera i rozprasza głosy przeciwnikom aby ich osłabić.
Nie chodzi o to aby te "nowe" partie weszy do Sejmu, tylko o to aby odebrać część głosów opozycji aby ich osłabić choć by o dwóch posłów.

Nasi wrogowie takie tasowania partiami robią cały czas dla każdej grupy społecznej - potem łaczą się do wyborów w koalicję i dlatego PiS stracił Senat.
Tak "siecią" czerwoni zagarnęli maksimum niezdecydowanych.

Co PiS zrobił strategicznego w tym czasie ?

- oprócz ciepłego bleblania w TV że "jest dobrze i będzie lepiej" ? - odebrał choć komunistom z UB broń palną którą tylko oni posiadają jako cywile ? - to daje KOD-omitom z UB poczucie siły i należy ich uderzać w każdy możliwy do trafienia punkt.

Nie chcę osłabiać PiS-u ale mogę tu wymienić z 10 zaniechań - takie jak choć by paragraf że za świadome przestępstwo sędzia czy policjant traci z automatu resortową emeryturę a wyroki dla nich z racji pełnienia ważnych funkcji społecznych naeży ponożyć razy dwa. Zdaje się że Piłsudski łapówkarzy wieszał na szubienicy bo osłabiali naszą młodą niepodległość.

Można wprowadzić zapis że który urzędnik ukradnie pieniądze dług dziedziczą jego dzieci i wnuki - co , że nie można tak ? - alesz można bo obce Banki za rządów platformy bandytów taki zapis wprowadzili że dług bankowy dziedziczą dzieci lub muszą się zrzec spadku.

Skończyły by się raz na zawsze te przewały na grube miliony bo która babcia czy dziadek kradnąc "dla wnuczków" aby im się dobrze żyło chcieli by aby potem musieli oni to spłacać ?

O komunikacyjnym OC i 100% podwyżce nie wspomnę bo przez 4 lata nikt tym przekrętem się nie zajął. Tylko Liroy od "Kukiz 15" ruszył temat ale chyba dostał "prezent" i szybko zakończył drążenie tematu.

Pan Prezes J.Kaczyński i ja nie mogę każdemu pisiakowi pokazywać palcem że mu się sznurowadło przy bucie rozwiązało - trzeba samemu myśleć i się organizować dla dobra Polski i nas wszystkich.

Vote up!
10
Vote down!
0

***** tvn.
Bez wyjaśnienia afery SKOK Wołomin zapomnijcie o wolnej i sprawiedliwej Polsce. Bez względu na okoliczności Rząd nie może działać z zemsty ani kryć aferałów. Upadek Polski bliski.

#1613322

Oj życzeniowo, życzeniowo...

Udziela pan słusznych rad, które my także moglibyśmy udzielać, gdyby...

Nadrzędną domeną nad rzeczywistością jest konieczność. Wszystko by szło tak, jak trzeba, gdyby dobra zmiana nie była zaskakiwana i musiała bez przerwy reagować na skomasowaną operację "Ulica i Zagranica".

Więc PIS poruszał się tylko w obszarze co było konieczne  i co nie dawało wrogom dalszych argumentów.

Na szali była utrata suwerenności kraju. Może to śmieszne i pompatyczne, ale wykluczyć nie można.

A każdy pretekst był dobry: - reprywatyzacja mediów - wrzask w obronie wolności słowa; szybka rewolucja sądownictwa - wycie o brak praworządności RP; opuszczenie Unii - wykańczają nas natychmiast ekonomicznie; twarde postawienie się żydom - media całego świata by nas zniszczyły - utrata wiarygodności Polski.

A pamiętamy, że co najmniej dwukrotnie próbowano puczu i usunięcia legalnej władzy. Starano się wywołać uliczne rozruchy.

Ile było takich prowokacji? Niepełnosprawne dzieci, lekarze rezydenci, pracownicy lotu, policjanci i nauczyciele. Nawet zatrudniono grupę rolników.

A też cały czas walka z wrogimi bastionami - samorządy terytorialne, sądownictwo, uniwersytety, "artyści" i co najdotkliwsze, suto sponsorowane opiniotwórcze media z Gie Wu i TVN na czele.

Mało było roboty zabierającej czas na właściwą pracę? I to było własnie koniecznością dla władzy. A i tak budowaliśmy siłę i dokonywaliśmy postępu. Nikt nie może zaprzeczyć.

Vote up!
6
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613324

- że kolega "jazgdyni" chodzi dookoła betonowego słupa i dochodzi do przeraźliwego wniosku - "o kurde - zamurowali mnie" ! :)

To my jesteśmy we własnym kraju i do nas należy inicjatywa.

To nasz brak ataków na komunistów w Polsce wręcz zachęca ich do prowadzenia skomasowanych akcji przeciwko nam !
Nawet jak wojska stoją naprzeciw siebie okopane to należy wroga non stop ostrzeliwać pojedyńczo aby nie przenosił spokojnie amunicji na składowiska bo zawsze pocisk może trafić akurat tam.

Bierność i czekanie to najgorsze co można robić. Strategia walki to też "puszczanie sztucznych balonów" aby wróg pokazał czym dysponuje i skąd strzela !

- przypominam nie po to aby się pochwalić ale przed laty zająłem dość wysokie miejsce w grę w szachy co bardzo pomaga w wielowątkowym myśleniu aby wyciagnąć dobry plan do ataku na wroga.

Powinno się "osrzeliwać" wroga nawet po to aby nie spał i był ciągle zmęczony co bardzo pomoże nam w wygranej przy bezpośredniej konfrontacji.
Doskonale to rozumieją komuniści dlatego robią to co opisał kolega wyżej ! To wiąże uwagę i siły PiS-u do działań obronnych aby nie wychodzili z nowymi pomysłami i inicjatywami.

Należy odwrócić wektor i przejść do zmasowanego ataku na czerwonych bandytów na wszystkich możliwych frontach np. "niechcący" ujawnić prywatne adresy zamieszkania zboczeńców którymi się posługują w walce z nami lub adresy ubeków i komunistycznych sędziów.

To się zawsze może przecież zdarzyć a oni będą wtedy nie nas atakować tylko się martwić czy przeżyją do jutra - choć by z zemsty byłych kryminalistów których skazali przed laty.

Trzeba tak bić w czerwone q..wy żeby nawet nie wiedzieli skąd dostają i do kogo iść na skargę.

Vote up!
11
Vote down!
0

***** tvn.
Bez wyjaśnienia afery SKOK Wołomin zapomnijcie o wolnej i sprawiedliwej Polsce. Bez względu na okoliczności Rząd nie może działać z zemsty ani kryć aferałów. Upadek Polski bliski.

#1613325

cyt:

np. "niechcący" ujawnić prywatne adresy zamieszkania zboczeńców którymi się posługują w walce z nami lub adresy ubeków

http://zawisza.neon24.pl/

http://spiritolibero.neon24.pl/

http://wican-neon-24pl.neon24.pl/

http://989f0e648.neon24.pl/

http://wrzodakz.neon24.pl/

http://wps-neon24-pl.neon24.pl/

http://fakty-kontra-news.neon24.pl/

http://chart.neon24.pl/

 tak tylko niechcąco !!!

"Trzeba tak bić w czerwone q..wy żeby nawet nie wiedzieli skąd dostają i do kogo iść na skargę."

i tak trzymaj !!!!!

Vote up!
11
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1613326

Obecne, coraz częstsze ataki postradzieckiego przywódcy na Polskę są niepokojące, bo zwiastują jakiś agresywny zwrot w sowieckiej polityce. Być może chodzi o sprowokowanie Polski do usunięcia ambasadora Rosji, a w konsekwencji do zerwania stosunków dyplomatycznych. Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia po odkryciu grobów katyńskich. Sowieci byli tak dotknięci polskim przypuszczeniem, że mają coś wspólnego ze zbrodnią, że zerwali stosunki dyplomatyczne. Było im to na rękę, bo zamierzali utworzyć "swój" polski rząd.

Vote up!
16
Vote down!
0

Leopold

#1613197

Witam

 

Tego właśnie się obawiam. Klasyczne przygotowanie artyleryjskie przed atakiem. Wyraźnie mają zamiar mocno nam zaszkodzić. Ktoś, kto myśli, że oni na świecie nic nie mają do powiedzenia i nikt się z nimi już nie liczy, jest w błędzie.

Wściekłość Putina też niewątpliwie wzbudziła decyzja wykluczenia Rosji z imprez sportowych decyzją światowej organizacji antydopingowej, gdzie na czele stoi Polak.

 

Pozdrawiam

Vote up!
14
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613198

 Witam! Cenię Pańskie wypowiedzi, ale proszę nie siać strachu, bo Polacy nie lękliwi historycznie. Tu na pewno nie ma przyzwolenia na cofanie się rakiem, gdzie chodzi o prawdę historyczną. W tym, jako Polska, nie będziemy na pewno sami. Pozdrawiam!

Vote up!
11
Vote down!
-2

ronin

#1613238

Dziekuje, ze przypomniales fakt o nieustraszonej postawie Polakow w walce, od czasow historycznych do obecnych. Swiadomosc tego powstrzymywala Rosje od ingerencji zbrojnych w latach piecdziesiatych i osiemdziesiatych, nie mowiac juz o tym, ze Sowieci bali sie Polakow i dlatego nie zostalismy ich ktoras tam republika. (Tu role gralo osobiste doswiadczenie Stalina, widzacego Polakow pod Zadworzem i w Powstaniu Warszawskim). Natomiast mysle, ze warto zdac sobie sprawe z dysproporcji sil pomiedzy armia rosyjska i polska. Jestem tez przekonany, ze Amerykanie w wypadku konfliktu zbrojnego wycofaja sie bardzo szybko i zostaniemy jak zwykle sami. Mysle, ze wojska amerykanskie zostaly skierowane do Polski, raczej jako sily policyjne majace tlumic spodziewany protest Polakow na realizacje 447, niz przelewania swojej krwi za przyslowiowy Gdansk. Obym sie mylil.

Vote up!
3
Vote down!
-6

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613249

W tej chwili już mam pewność, że ma pan tu rolę agenta wpływu, mającą mieszać i osłabiać poglądy internautów. Taka "miękka wojna". Mam nadzieję, że dobrze płacą i dali drugi paszport, bo wkrótce trzeba będzie wiać. Tak to się skończy. Dosyć łagodnie, bo we wielu krajach nie patyczkują się ze zdrajcami.

"Jestem tez przekonany, ze Amerykanie w wypadku konfliktu zbrojnego wycofaja sie bardzo szybko i zostaniemy jak zwykle sami. Mysle, ze wojska amerykanskie zostaly skierowane do Polski, raczej jako sily policyjne majace tlumic spodziewany protest Polakow na realizacje 447, niz przelewania swojej krwi za przyslowiowy Gdansk."

Takie słowa, to ordynarny defetyzm. W czasach wojennych za to jest bezdyskusyjnie kula w łeb.

I kłamie pan o tych dysproporcjach. W sierpniu 2018, na podstawie realnych analiz nie tylko polskich instytutów napisałem:

"Przy porównywaniu potencjałów wojskowych należy pamiętać, że Rosja w konfliktach regionalnych wykorzystuje maksymalnie od 25% do 35% swojego potencjału, z powodu ogromnego terenu, który musi zabezpieczać. Konflikty w Czeczenii, konflikt w Gruzji a teraz na Ukrainie dokładnie pokazuje, jak Rosja prowadzi takie wojny. Wystarczy sobie uświadomić to, że na wschodniej granicy jest wiele tysięcy km2 do pilnowania przed zakusami sąsiadów, Chin i Japonii, z którymi Rosja toczy nieustannie spory terytorialne. [...]"

"Mamy więc 50 tyś. polskich żołnierzy przeciwko 55 – 77 tyś. Rosjan; 680 naszych czołgów kontra 1359 – 1902 rosyjskich; 111 samolotów i 365 – 511 wroga; 2000 wozów bojowych i 3750 -5250 Rosjan; tylko 50 helikopterów naprzeciwko 365 – 511; 740 wyrzutni rakietowych polskich i 1359 1902 rosyjskich.
Może to jeszcze nie wygląda na równowagę, ale już nie jest to walka zająca z niedźwiedziem. Na dodatek same liczby zafałszowują właściwy potencjał.
50 tyś. naszych zawodowych żołnierzy, wielu z nich z 10-letnim stażem, naprzeciwko nawet 77 tyś. świeżego wojska, z najwyżej 2-letnim szkoleniem, daje nam zdecydowaną przewagę. Siła czołgów też jest po naszej stronie: polskie Leopardy 2 w wersji A5 nie mają przeciwnika w rosyjskich T72, czy nawet T90. Również 2000 naszych Rosomaków powinno sobie gładko poradzić z wozami bojowymi BWP."

UWAGA! Ta analiza robiona jest na podstawie danych z roku 2015. Od tego czasu wiele się zmieniło. Praktycznie dziś nasze siły należy podwoić.

 

I co panie Lesiu? Potężna dysproporcja? Stratedzy mają pełne przekonanie, że przez tydzień, nawet dwa możemy bronić się na wschodnich rubieżach. A tymczasem:

"„W ciągu kilku dni od rozpoczęcia konfliktu, powinna zapaść decyzja USA o pomocy wojskowej dla broniącej się Polski. W Niemczech stacjonuje 48 tyś żołnierzy wraz ze sprzętem wojskowym, w Norwegii 15 tysięcy Marines. Siły z Niemiec, będą w stanie szybko dołączyć do walk na wschodzie Polski. [ … ]. Pomoc marynarki Nato w basenie morza Bałtyckiego, wyeliminuje działania floty Rosyjskiej. Natomiast siły powietrzne Nato zniwelują przewagę lotnictwa rosyjskiego nad polskim.”

https://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/przepowiednia-prezydenta-kaczynskiego-sprawdza-sie

Więc pewnie użyją atomówek? Nie użyją, bo wtedy natychmiast z powierzchni ziemi zniknie Moskwa i St.Petersburg. I to z rakiet wystrzelonych z Polski, o czym pan nie ma pojęcia.

 

Więc niech przestanie pan tutaj straszyć i siać zwątpienie.

Vote up!
7
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613304

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Panskie wyliczenia na temat proporcji sil Polski i Rosji to stek zyczeniowych bzdur. Ponadto obraza mnie pan bez zadnego powodu swoimi pomowieniami o czym zaraz powiadomie Gawriona. Jezeli to nie pomoze i w dalszym ciagu bedzie mnie pan obrazal, to zmuszony bede podjac w stosunku do pana legalna akcje dyscyplinarna. 

Vote up!
2
Vote down!
-7

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613308

O Nowy Rok bez Władimira

Daniił Bajuszew (Даниил Баюшев ) zainicjował poniższą petycję i skierował w adres Prezydenta Federacji Rosyjskiej , W. W. Putina

 

Panie Prezydencie,

W przeddzień rozświetlonego święta Nowego Roku pragnę powiedzieć - jesteśmy zmęczeni. Wasza osoba kojarzy się z zubożeniem, ograniczeniem praw i wolności, nas - obywateli Federacji Rosyjskiej, niekończącymi się kłamstwami, ogromnymi kradzieżami i bezkarnością członków ustalonej przez Was, struktury władzy.

Zdając sobie sprawę, że dobrowolnie nigdy nie odejdziecie, my - którzy podpisaliśmy tę petycję, prosimy Was, o odejście, choć na tę jedną noc noworoczną . Nie ma potrzeby orędzia. Nie psujcie nam Święta. Niech w tę radosną noc, po prostu zobaczymy Kreml, usłyszymy głos kurantów i sami podniesiemy kieliszki za to, co uważamy za stosowne.

 

***

 

Новый год без Владимира.

 

Даниил Баюшев started this petition to Президенту Российской Федерации В.В. Путину

 

Господин Президент,

в преддверии светлого праздника Нового года хочется сказать - мы устали. Ваша персона ассоциируется с обнищанием, ограничением прав и свобод нас, граждан РФ, бесконечной ложью, безмерным воровством, и безнаканностью членов установленной Вами вертикали власти.

Понимая то, что добровольно Вы никогда не уйдете, мы, подписавшие эту петицию, просим Вас уйти хотя бы на одну новогоднюю ночь. Не надо обращения. Не портите нам праздник. Пусть в эту радостную ночь мы просто увидим Кремль, услышим бой курантов и сами поднимем бокалы за то, что считаем нужным.

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

Jeśli teksty tego bez metki są stronnicze, cóż szkodzi głosicielem chwały schizofrenicznej armii radzieckiej, która najpierw Polskę napadała, po to, aby ją następnie wyzwalać, przetłumaczyć teksty niestronnicze? “

 

Lotna  07.12.2019 12:40:49 “Dmowski o Rosji”

 

 

Wrzodak Z. -to  OSZCZERCA i  ŁAJDAK, niemile widziany, na moim blogu !

 

 

https://assets.change.org/photos/4/lh/nt/tlLhNtceJTeLUbD-800x450-noPad.jpg?1576417740

Źródło:

Change.org

http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/152290,o-nowy-rok-bez-wladimira

Vote up!
12
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1613200

No żesz jak "chartowała" się stal po prostu. ;)

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1613205

no comment

idiot !!!

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1613210

To nie żadna pierestrojka, to tylko fakt że dyżur ma  dzis prawdziwa administratorka, a nie ten dyplomowany przygłup.
Ten Homo Sovieticus właśnie zakupił słownik j.polskiego i wspólnie z wrzodakiem i kosiurem redagują list z przeprosinami do ambasadora i do putina.

Jutro zamieści go tam na pudle bo ma "dyrżur"
8-)))))

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1613209

Jasny gwint. Pierestrojka na leonku odwołana,jakaś niebieska czytelniczka z Saskiej zgłosiła wpis jako pornograficzny Nie ma tam miejsca na homosiowe orgie Putina

Vote up!
7
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1613213

https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/putin-oskarza-polske-rosjanie-mordowali-polakow-i-prowadzili-eksterminacje-narodu-fakty

Vote up!
9
Vote down!
-5

Tezeusz

#1613204

  Witam! Tu spolegliwość, tylko spotęguje agresję. Dyplomację można prowadzić z normalnym krajem, nigdy z Rosją, która poczytuje to za słabość.Tego buca w przyspieszonym trybie wywalić z kraju. To pokaże również komunie w kraju, gdzie jest jej miejsce. Rosja się boi sukcesów Polski i pozycji w NATO. Putin boi się Rosjan i tworzy tematy zastępcze. Pozdrawiam!

Vote up!
17
Vote down!
0

ronin

#1613207

Stary po*ebany enkawudzista trenuje przed całowaniem Polaków w dupę

Sowiecka turanska dzicz na jednym obrazku

 

Vote up!
11
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1613214

   Jesteśmy większym krajem Europy, a tu Rosji kończy się umowa gazowa z Polską po zawyżonej cenie. Umowa dotyczyła, co dotychczas przemilczano, rur darmowego tranzytu przez Polskę. A to przez lata miliardy. Również zawiązany układ militarno-gospodarczy z USA. Demonstracje społeczeństwa Rosji. To zwieńczyło pomysł Kłamstwa gangu Putina. Młode pokolenie otoczki Putina, chce władzy. Defilady już nie wystarczą, bo ludzie Rosji chcą jeść. Pozdrawiam!

Vote up!
12
Vote down!
0

ronin

#1613235

Dla ustalenia uwagi: to co mówił Putin to nie jest żadna "stalinowska wersja historii" tylko antypolska sowiecka propaganda szerzona przez sowiety od 100 lat. Już przy okazji walki z sowieckimi bandami wkraczającymi w granice Polski w l. 20 były wrzaski o "polskim faszyzmie"

Niektórzy, także po patriotycznej stronie, myślą, że nastąpił "koniec historii" i nie jest możliwa powtórka tragedii znanych z XX w. Słowa Putina to dowód, że żadnego "końca historii" nie było. Polska jest państwem frontowym NATO i to musi determinować myślenie Polaków.A ponieważ "końca historii" nie było to Polska musi wyciągnąć z niej wnioski takie jak Izrael: mieć najsilniejszą armię w regionie o takiej sile, by Sowieci wiedzieli że atak na Polske w jakiejkolwiek formie będzie się wiązał z dotkliwymi i bolesnymi stratami w ich własnych aktywach.

Myślę, że musimy być gotowi na przeciwdziałanie jakiegoś rodzaju antysemickim prowokacjom, które miałyby uzasadnić słowa Putina i osłabić pozycję Polski w NATO - Trump ma wystarczająco dużo kłopotów, żeby tłumaczyć się ze wsparcia dla Polski w tym akurat momencie

https://niepoprawni.pl/blog/husky/dlaczego-putin-jest-zly-na-polske

Vote up!
10
Vote down!
0
#1613239

  Witaj! Jam mam osobistą teorię... Agentów Rosji eliminować fizycznie! Wiem, że jest to wbrew regułom wywiadowczych kontrwywiadów, bo "poczworny agent?". To ponad milionowa Rosyjska armia agentury w Świecie, łącznie z usadowionej czynnej mocno agentury wpływu w Polskim sądownictwie, a w Europie sowieckie komórki "śpiochów" budowane od 1973 r. Eliminacja, znaczy prawie koniec pokoleniowego terroryzmu marksizmu, koniec Putina i jego bandytów rodem NKWD i KGB. Pozdrawiam!

Vote up!
12
Vote down!
0

ronin

#1613247

Powiem ci więcej - już w XIX wieku carska Ochrana inicjowała żydowskie mordy i pogromy (jak ten ostatni bolszewików - kielecki) i obarczała winą Polaków. Nasz antysemityzm wyssany z mlekiem matki to ruski wynalazek propagandowy, który dobrze się sprzedaje na świecie.

Vote up!
7
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613306

Czy to nie ta sama osoba?

Vote up!
7
Vote down!
0
#1613229

Na to wygląda.

Vote up!
4
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613310

Mały Putlerek wykazał się niedouczonym bandytą z KGB , kraść , mordować , kłamać to go wyuczyli , niestety na nic więcej czasu nie starczyło . Taka swołocz rządzi a raczej okrada ten kraj .

To ciekawe,że ruskie onuce (czytaj konfederacja) siedzą cicho i nie protestują.Wiecie już dlaczego:)

Vote up!
10
Vote down!
-3

Tezeusz

#1613230

  Witaj! Widzę, że naruszyłeś status na portalu, tym co pochowali chwilowo książeczki PZPR. Popieram ciągłość Twojego dialogu na forum. Pozdrawiam!

Vote up!
10
Vote down!
-2

ronin

#1613236

Witam czerwono - czarnego 8-))))

Musisz dostosować styl do portalu. Gawrion lubi bawić się w Hammurabiego..

I masz rację - oczekuję opinii, z jego własnych ust, Korwina Mikkiego. A także Brauna i Michalkiewicza.

A co powie Ruszczyk, Wrzodak i ich ideolo, Oskar - wiadomo. Czyli oficjalna linia sputnika, który zapewne już ich kupił.

Vote up!
7
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613311

Zydzi od dawna osiagaja swoje cele w sposob demokratyczny. Gdy demokratycznie przekonali Egipcjan, by ci przekazali im swoje zloto to Egipcjanie urzadzili im pierwszy holocaust, Uciekajacy Zydzi posiadajac nadmiar zlota ulepili sobie zlotego cielca i po dzis dzien modla sie do niego. Chrystusa okrutnie zamordowali tez w demokratyczny sposob. Demokratycznie stworzyli UE by zlikwidowac europejskie filary kultury i wiary. Przygotowali tez interesujacy coktail - mieszajac zboczenia z islamem i na naszych oczach podpalaja tym Europe.

Polske rowniez opanowali demokratycznie, bez jednego wystrzalu. Bowiem prosciej jest zainstalowac lokajski rzad, niz prowadzic wojne.  Przeciez Demokracja to nic innego niz sterowany mamona motloch.

I juz wszystko prawie bylo gotowe. Juz otwarcie przesuwa sie wine za holokaust na Polakow. Juz ich prasa na calym swiecie i w samej Polsce, otwarcie plugawi nasza historie i naszych Najlepszych, kiedy nagle - w momencie gdy Lis "juz wital sie z gaska", wtem Niedzwiedz wykonal klasyczny "zajstep", uzywajac bokserskiej terminologii. Przepuscil rozpedzonego przeciwnika i wymierzyl mu silna kontre.

Polski rzad ma teraz powazny dylemat. Lezy bezwolnie jak szmata - jak klasyczny "postaw sukna", a scislej jak prostytutka, nie potrafiaca sie zdecydowac, ktoremu to klientowi ma sie oddac.

Slowa Winstona Churchilla o Polakach sa do tej pory aktualne - "Najdzielniejsi z dzielnych, rzadzeni przez najpodlejszych z podlych."

Natomiast Zydzi wpadli w panike, ze ktos inny moze im zabrac ten cenny "postaw* sukna" i odkrecaja pospiesznie niektore lgarstwa o naszej historii.

(*Postaw, to byla jednostka miary tkanin, stosowana do konca lat tysiac osiemsetnych.)

Vote up!
4
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613231

Znowu starasz się sprowadzić dyskusję na ślepy tor.

Więcej wysiłku towarzyszu. Za co ci płacą?

Vote up!
6
Vote down!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613312

Chcialem pana poinformowac, ze wystapie o odszkodowanie za naruszanie moich dobr osobistych w wysokosci 250 tys zlotych polskich. Czekam na dalsze materialy. Dziekuje.

Vote up!
2
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613353

Lesio forsy potrzebuje. Może zrobimy agencką zrzutkę?

Zobaczymy ile ludzie będą na typa mieli ochotę dać.

Przyjedź do mnie, to sam ci dam.

 

Ps. Stalking w sieci jest karalny. Ostrzegałem wielokrotnie byś za mną nie chodził, szkodził i ubliżał. To może ciebie kosztować na wstępie 300 000 zł. Ale z mecenasem policzymy dokładnie.

Vote up!
4
Vote down!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613363

Trolle Putina wrogowie Polski od dawna prowadzą otwartą wojnę w mediach przeciwko Polakom.Takie są fakty. Zapraszam do przeczytania:

https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/863151,sa-trollami-putina-w-internecie-szkaluja-polske-wojna-trwa

Vote up!
10
Vote down!
-2

Tezeusz

#1613241

Slusznie podkreslajac obecnosc ruskich trolli w internecie, nalezy tez pamietac o zydowskich trollach. Bardzo dawno temu widzialem na stronie glownej zydowskiego portalu pulsujace swiatelko, umieszczone przy poleceniu, nadanym otwartym tekstem: Zydzi, opanowac internet!  Obecnie do nich naleza juz niektore strony internetowe. Naturalnie wraz z niektorymi tytulami polskojezycznej prasy.

Vote up!
4
Vote down!
-5

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613258

Nie orientuje się ktoś, czy pani przyszła prezydentka Małgorzata Kidawa niejaka Błońska już pochwaliła słowa Putina obarczające Polskę za wybuch II wojny światowej?

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1613272

Milczy. Czeka na instrukcje.

Chyba nie sądzisz, że ona coś sama wymyśli.

Vote up!
7
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613313

właśnie na taką reację jaką sugerujesz ruskie władze liczą.

warto znać historie bo wygląda na to że putin stosuje prowokacje bismarcka na polsce.

https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1473181,Depesza-emska-czyli-mistrzowskie-zagranie-Bismarcka

fragment:

13 lipca 1870 król Prus Wilhelm I przesłał Otto von Bismarckowi tzw. depeszę emską.

W II połowie XIX wieku oczy Europy zwrócone były na jednoczące się Niemcy. Motorem konsolidacji kraju były Prusy, zaś mózgiem operacji kanclerz Otto von Bismarck. Szczególnie zainteresowana wydarzeniami za wschodnią granicą była Francja, która postrzegała Prusy w kategoriach zagrożenia własnej silnej pozycji w polityce europejskiej.

Bismarck prowokuje

Gdy Bismarck zaproponował objęcie tronu hiszpańskiego przez Leopolda Hohenzollerna, Francja zażofądała wycania tej kandydatury. Ponadto, pod groźbą wojny, oczekiwała gwarancji, że Prusy w przyszłości nie wysuną kandydatury Leopolda.

Król pruski odmówił i wysłał w tej sprawie depeszę do Bismarcka. Ten nakazał ją przeredagować tak, by jej treść była obraźliwa dla Francji i opublikować w wieczornej niemieckiej prasie. Francja połknęła haczyk i wypowiedziała wojnę Prusom 19 lipca 1870 roku.

Wojna francusko-pruska

Na to czekał Bismarck: armia pruska była znacznie lepiej przygotowana do walki niż Francuzi. Po upokarzającej porażce pod Sedanem i wzięciu przez Niemców w niewolę 100 tys. żołnierzy francuskich i cesarza Napoleona III, Francja musiała skapitulować.

- Francja i zjednoczone już Cesarstwo Niemieckie podpisały pokój jakże dla Paryża fatalny. Przecież to Francja została uznana za agresora, to przecież Napoleon III dał się sprowokować do tego, że to on pierwszy wojnę wypowiedział. Drogo za to Francja zapłaciła: utratą Alzacji i Lotaryngii oraz koniecznością zapłaty olbrzymiej, liczącej 5 miliardów franków w złocie na rzecz zwycięskich Niemiec – mówił prof. Andrzej Notkowski w audycji z cyklu "Kronika dwóch tysiącleci" Andrzeja Sowy i Wojciecha Dmochowskiego.

Niemcy wykorzystały pieniądze na budowanie swojej potęgi. Francja została upokorzona jeszcze w jeden sposób: w historycznej siedzibie królów Francji, Wersalu, 18 stycznia 1871 proklamowane zostało Cesarstwo Niemieckie. Jego kanclerzem został Otto von Bismarck.

reasumując

Właśnie teraz zachowanie Putina należy zignorować. Kaliningrad uzbrojony po zęby czeka na polską reakcje. Kolejny krok atak na estonie czy łotwę i NATO kaput a ruskie będą rozdawać karty w środkowej europie.

 

Vote up!
7
Vote down!
0

norwid

#1613294

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Oceniam ta prowokacje podobnie jak Pan. Jednak mysle, ze Putin, wlasciwie zmuszony do takiej reakcji, w koncu uzyje swojego arsenalu.

Vote up!
1
Vote down!
-6

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613296

Putin to kukiełka sterowana z Berlina. Sam chyba nie jest nawet tego świadom. Najbogatszy człowiek świata a jedzie na pasku Angeli jak nie przymierzając ryży Tusk.

Putin do niczego zmuszony nie był. Od początku polskiej transformacji robił wszystko żeby Polskę wpychać w niemieckie ramiona. Wszelkie embarga jakie politycznie wprowadzał na polskie produkty za wyjątkiem tych samych produktów produkowanych w Polsce ale pod niemieckim czy holenderskim brandem były wybitnie ANTYROSYJSKIE!!!!!!!!!!!!. Wywoływały jedynie antagonizm między Słowianami w interesie naszego zachodniego sąsiada. Putin to tresowana małpa.

Problem w tym że Niemcy mają amerykańskie dywizje na swoim terenie i nie pierwszy raz interwencja USA pokrzyżowała im szyki. Dziś jedyny plan jaki może Ameryce przetrącić kręgosłup to kraje bałtyckie. Ruski czekista doskonale o tym wie. Zaś jedynym oponentem w tej sprawie jest polska armia. Jej wsparcie dla niepodległości Bałtów to początek 3 Wojny Światowej. Skoro więc nie da się wyeliminować Polski za pomocą kłamliwej polityki historycznej pozostaje kinetyczna wojna.  Już się Izrael poznał na radzieckim projekcie i świadom jest podobnie jak USA że dla niego utrzymanie polskiej pozycji jest być albo nie być. Polecam wykłady Bartosiaka.

Tak przy okazji - retoryczne pytanie: dlaczego Niemcy tak intensywnie ostatnio wspierają polską racje stanu hę?

Albo inaczej dlatego Makaron ogłasza śmierć mózgową NATO i wieczystą miłość do Rosji?

Obie sprawy łączy jeden kluczowy polski problem.

Bez Polski Niemcy staną się mało znaczącym kraikiem środkowej Europy. Bez Polski ceny żywności we Francji i Niemczech się zrównają. 30% dzisiejsza różnica w zakupach przeciętnego Francuza i Niemca wynika właśnie z Polski. To Polska wzmacnia Niemcy gospodarczo powodując że stały się one hegemonem Europy. To amerykański aksjomat polityki PIS jest osią niezgody na niemiecką dominację.

Dlatego właśnie zarówno USA jak i Niemcy starają się jak mogą przechylić Polskę na swoją stronę. Dlatego właśnie jako proxy war Francja i Rosja atakuje właśnie Polskę a nie Niemcy czy USA.

Na politykę koniecznie należy patrzeć z perspektywy.

 

Vote up!
5
Vote down!
0

norwid

#1613356

Świetne przypomnienie. 

Jednak co do Kaliningradu mylisz się. Ta enklawa to coś, jak nazywają anglosascy myśliwi "sitting duck".

"

Wyjaśnienia wymaga też zafałszowana opinii publicznej ranga i status Kaliningradu. Te zabawy z instalowaniem, lub wycofywaniem pocisków Iskander były mocno nagłaśniane.

„Tymczasem każdy, kto interesuje się chociaż trochę strategią wojskową, wie w jak fatalnym położeniu znajdą się jednostki stacjonujące w Kaliningradzie. Siły stacjonujące w Kaliningradzie w przypadku wojny, są całkowicie otoczone, zdane na dostawy zaopatrzenia z powietrza bądź drogą morską. To powoduje, że Kaliningrad jest spisywany na straty już w momencie konfrontacji. Stacjonują tam słabo wyposażone jednostki a nie doborowe oddziały.”

http://www.biegunwydarzen.pl/polska-kontra-rosja-10-powodow-dla-ktorych-wygramy-konwencjonalna-wojne-z-rosja

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/przepowiednia-prezydenta-kaczynskiego-sprawdza-sie

 

Vote up!
7
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613314

Zupełnie niema znaczenia na co skazywany jest Kaliningrad. Ważne jest że walizkowa atomówka rosyjska może deeskalować wojnę, że jej użycie automatycznie odcina USA od Polski i inkorporuje przedmieścia Petersburga (czytaj Ryga) do Wszech-rusi.

Vote up!
3
Vote down!
0

norwid

#1613359

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

T krn fcjln głs prtnsj trytrln wbc Plsk n Rsj.C d Jck Brtsk t wlłbym pznć jg prwdzących. Pplnrz tyl.Wjny żdnj n będz, b przy tj lśc tmwj brn tktycznj pzstłby n nrzstrzygnęt jdynym sktkm byłby znszczn wlkch trytrów. Żdn dywzj pncrn n przjdz przz śrdną rzkę. Jszcz w Wtnm mrykn bmbrdwl przz 2 msąc mst Vt-kng n mgl trfć dpók n zrbl bmby nprwdznj lsrm. Trfl jż prwsz. Dzś żdn wlk rm n przprwłby sę przz żdną rzkę tk jst dkłdnść śldzn clnych trfń. Bzdry strchy dl gspdyń dmwych tyl.

Vote up!
2
Vote down!
-9

panMarek

#1613351

"atomowej broni taktycznej"

Jak narazie tylko Rosja taką posiada. USA strategiczną.

Vote up!
4
Vote down!
-1

norwid

#1613360

Nie mogę ujawnić źdódła, ale Putin przy pomocy swoich ludzi, organizuje masowo, TANIE wycieczki zagraniczne dla rodzin swoich zwolenników oraz tych których chce pozyskać (w szerokim tego słowa znaczeniu). Ośrodki wypoczynkowe na Karaibach od paru miesięcy pełne są Rosjan zachowujących się jakby nigdy nie byli poza granicami kraju. Dlaczego Karaiby? Bo z tamtąd można się oddalić na emigrację jedynie samolotem. Inne środki transportu nie gwarantują szybkiego zniknięcia z oczu FSB. Loty tych wycieczek to głównie czartery do miejsc mniej uczęszczanych przez zachodnich turystów. Każda grupa ma swoich opiekunów, jest dość dobrze zdyscyplinowana i unika kontaktów z innymi mieszkańcami tropikalnych kurortów. Przejazdy z lotnisk są organizowane wyłącznie dla danej rosyjskiej grupy, w terminach innych niż normany "rozkład jazdy" turnusów ośrodków wypoczynkowych. Dla wyjaśnienia dodam, że w większości karaibskich, ale nie tylko, ośrodków wypoczynkowych, zrezygnowano z turnusów dziesięciodniowych, na rzecz turnusów tygodniowych. Rosjanie pozostają wyjątkiem o ile dotyczy to grup zorganizowanych.

Niby nie jest to nic nowego, niby każdy mógłby przytoczyć takie fakty z własnych obsewacji, o ile często podóżuje po świecie. Ale tym razem uchwycono skalę zjawiska i szczególny charakter tych wycieczek. Skład osobowy wydaje się nie przypadkowy. Większość uczestników wydaje się dość dobrze znać wzajemnie. Wiek, ilość dzieci, dobór osobowości daje wrażenie iż są to często ludzie z jednego środowiska. Brak rozbrykanej młodzieży w wieku dojżewania. Opiekunowie jakby bardziej gorliwi, większa jest też wewnętrzna dyscyplina uczestników, ogólna niechęć do nawiązywania kontaktów osobistych z otoczeniem i obsługą, brak organizowania wycieczek do atrakcyjnych miejsc w pobliżu ośrodka. Bardzo słaba znajomość języków obcych. Ta dziwna hermetyczność zwróciła pewną uwagę. Nie zanotowano też zwyczajowych ekscesów po użyciu alkoholu. To także jakaś nowość w obserwacjach.

I proszę pamiętać, to jedynie proste onserwacje z jednego rejonu Ziemi.

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1613309

Witam

To ciekawa wiadomość i pokrywa się z moimi informacjami.

Karaiby znam jak własną kieszeń, bo na tym terenie długo pracowałem. Od Bahamów po St. Vincent i Curacao.

Praktycznie, jako że jest to główne miejsce wypoczynku obywateli amerykańskich, cały ten obszar jest pod ścisłą amerykańską kontrolą. Nawet jeżeli wyspy są brytyjskie, holenderskie, czy francuskie. Jednakże nie można wykluczyć odosobnionych enklaw (są nawet wyspy prywatne), jako, że jest tam 23 dużych wysp, ale wszystkich aż 7 000.

Czy to może sugerować, że w tym procederze jest wsparcie CIA i innych służb USA?

Wiadoma też jest wzmożona migracja w obszar Zatoki Perskiej i na Daleki Wschód (co raczej oznacza oddanie się pod chińską opiekę).

To co sugerujesz oznacza już dobitne rozpad Rosji Putina. George Friedman przewidywał lata 2020 - 2023.

Erich Honecker, kat DDR, usiłował się schronić aż w Chile. Ale go deportowano. Na krótko uratował go przed więzieniem rak.

Vote up!
8
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613316

Potwierdzam spostrzeżenia. Będąc na Maderze wszyscy Rosjanie byli ulokowani w skrzydle hotelu i byli w swojej licznej grupie. Zachowywali się spokojnie, nie widziałem pijanych oprócz palących papierosy. Zastanawiałem się jaki to ma cel a może to ich własna prośba? Zagadując po rosyjsku widziałem przez sekundę zmieszana twarz.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1613362

Oatatnie informacje skłaniają do wniosku że są to ludzie z wyselekcjonowanych resortów. Zapewne siłowych, stąd taka tendencja do izolacji oraz słaba znajomość języka angielskiego zwłaszcza. Także potwierdzają się informacje o wzorowej niemal dyscyplinie wśród tych gości ośrodków wypoczynkowych. Dalsze prace trwają i jak mniemam, rezultaty będą dostępne za jakiś czas. Jednak juz dziś można dostrzec pewne prawidłowości oraz z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że jest w tym pewien określony ściśle cel. Na pierwszy rzut oka ktoś kupuje sobie poparcie ludzi. Co do tego kto i wśród jakich grup, pozostaje do ustalenia. Co zapewne wkrótce da się zrobić.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1613452

To niezwykłe dla mnie wyróżnienie. Zdaje się, że jesteśmy pod bardzo troskliwą opieką naszych wrogów, którzy potrafią właściwie ocenić i docenić informacje jakie tu zamieszczamy. Ich wagę i wartość zarówno dla nas jak i dla nich. Ale też niepotrzebnie aż tak odkrywają karty. Pominięcie milczeniem tej mojej informacji byłoby lepszym rozwiązaniem z punktu widzenia ujawnienia znaczenia tej informacji oraz wprowadziło by także pewien poziom wątpliwości. A tak, to wedle zasady: Uderz w stół, a nożyce same się odezwą, mamy niemal pewność co do potencjalnych typów i wartości informacji. Można było tym samym dołożyć kolejny element "puzzli" mapy zakreślającej zakres informacji na jakich zależy odpowiednim służbom. Potwierdzenie tego też jest istotne z punktu widzenia kotrwywiadu. Ciekawe czy moje dane już zawędrowały do teczki o kryptonimie "stronnik"? Ale może przeceniam swoją wartość?

Jednak ta ocena(-1) daje mi do myślenia co do osoby którą tu delegowano. To nie jest dyletant. Być może nawet jakiś niezbyt dawno emerytowany oficer. W każdym razie, nawet tak pozornie niewinna informacja, potrafiła wywołać szybsze bicie serca i wzmogła czujność owego "patrona" dyżurnego. Mamy jaskrawy dowód, że "ORMO" czuwa, a myślenie jego nadal pozostaje w sferze szeroko pojętej dyscypliny związanej z pryncypiami. W kontekście tego jak postrzegani są Rosjanie wśród innych nacji, mój wpis jest raczej pozytywnym opisem ich zachowań. Skąd zatem ten minus jeden? Docenić należy też znajomość zasad jakimi kieruje się biały wywiad FR w odniesieniu do ujawniania sekretów działania wewnątrz Federacji, na poziomie walki wewnętrznej o poparcie odpowiednich kadr i ludzi z nimi związanymi. Ten nasz opiekun to osoba o gruntownej wiedzy i zna sie na swoim fachu. Zbyt daleko idące wnioski? Raczej nie. 

Oczekuję że i ten wpis, który jest (przyznaję) słabą próbą zdemaskowania mechanizmów białego wywiadu oraz jeszcze słabszym przejawem próby wpływania agentury,  poprzez choćby minusowanie wpisów, znajdzie kolejny raz "uznanie" u oficera czuwającego. Niniejszym pozdrawiam go/ją przy okazji.

I jeszcze jedna uwaga naury już bardzo ogólnej. Otóż ta moja krótka informacja, dotycza

ąca wydawało by się tematu banalnego, wręcz plotkarska informacja, a jakiego znaczenia nabrała gdy zetknęła się z "właściwą" osobą! Chcę w ten sposób zwrócić uwagę innym blogerom, że nawet pozornie niewinne wpisy, dotyczące temeatów wręcz wypoczynkowych, nie wspominając o istotnych informacjach z zakresu polityki, szeroko pojętych temtów z pierwszych stron gazet oraz tych o których wie niezbyt wielu ludzi, ale nie są szczególnie chronione ustawami, otóż i one, bywa, leżą jak najoczywiściej w zainteresowaniu tzw służb. A także, że nasze własne zdanie, oceny i obserwacje nie pozostają obojętne w ODPOWOEDNIM KONTEKŚCIE, o ile oczywiście jakieś służby zechcą się takim czy innym tematem zainteresować. Ale to właśnie od oceny służb zależy oraz od ich bierzących czy stałych zainteresowań zależy czy nasze wpisy będa budziły przyspieszone bicie serca jakakiegoś oficera na dyżurze.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1613456

A ja Ciebie od razu zaplusowałem.

Czy może tym minusującym, jest zawodowiec, który mnie straszy sądem i zadośćuczynieniem w wysokości 250 000 zł za naruszenie dóbr osobistych?

Wielce prawdopodobne. Obudzono śpiocha i ma działać, gdy inni są już tu spaleni.

Musiałeś taką onucę zaniepokoić. Spodziewaj się hejtu i minusów. Im bardziej będziesz im szkodził, tym mocniej będziesz zwalczany.

W moim poprzednim wpisie uruchomili nawet generator minusowania i w jednej sekundzie dostawałem 10 minusów.

 

Pozdrawiam i trzymaj się.

Vote up!
4
Vote down!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613457

...zapomniał dodać, że polityka holokaustu zaczęła się w Europie w Rosji, gdy żydzi masowo zostali wydaleni z niej przez Cara a znaczną większość tych żydowskich uchodźców przyjęła wtedy Polska!  Dałbym mu w prezencie "Skrzypka na dachu" może w ten sposób udałoby się przemycić chociaż część prawdy do "putinowskiej historii Rosji"

Vote up!
9
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1613327

Młodsi już mogą nie pamiętać, lecz cały czas po wojnie ZSRR była antyżydowska. We wszystkich konfliktach wspierała arabów przeciwko Izraelowi. Czy to w wojnie Egipt - Izrael, czy w walkach z Syrią, lub Palestyńczykami. Poza tym szkoliła wszystkich antyżydowskich terrorystów typu Hamas.

I nagle ci cwaniacy są przyjaciółmi, więcej - opiekunami żydów.

Faktycznie, Anatewka ze "Skrzypka na dachu" jest ty świetnie przywołana.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613330

a dlaczego ma się nie stawiać ? skoro jest proszony a nie wezwany ? powinni urzędasy mamlały go wezwać i wysłać do Putina.
Czego my możemy oczekiwać od takich mamlasow z złożonymi łapami jak do modlitwy ?
Myślałem ze już dorośli pisowcy do rządzenia i stawiania spraw jasno i stanowczo , ale to pomyłka , żydki mocniej tupną to srają w gacie , ruskie sieja fałsz i kłamstwo a ci proszą o wyjaśnienia , kacykowie unijni pouczają nas na wszelkie tematy łącznie jakie ma być sadownictwo , zdrajcy , donosiciele , kapusie i szubrawcy polityczni opozycyjni nie są karani za obdzierania Polski i Polaków z godności i honoru

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1613331

"Stawianie się" ma też drugie znaczenie - z ruska mówiąc - "udawanie gieroja".

Był wezwany (nie zaproszony jak twierdzi) to się stawił.

Lecz jak dostawał opierdkę od wiceministra, to się mu arogancko stawiał.

Ot, co.

Vote up!
8
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613332

Psy wojny

Vote up!
6
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1613335

 

Czekam na waszą odpowiedź "fani" 447 i .....banderowców

 

Z neta:

Panie

@krzysztofbosak

, czy w dalszym ciągu utrzymujecie kontakty z narodowcami z Ukrainy? Jak tak, to w jakich kwestiach macie wspólne interesy? Zapewne wielu wyborców Konfederacji chciałoby wiedzieć dlaczego macie takie kontakty.Zapewne środowiska kresowe nie mają o tym pojęcia.

to zobaczcie tu:

https://twitter.com/i/status/1211025211824447489

Vote up!
7
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1613336

Nie doczekasz sie

a tymczasem pod Belwederem ostatnie przygotowania

8-))))))

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1613366

Tego Bosaczka w młodości obrabiali wszyscy,tyłka nie żałował,oj nie żałował

Vote up!
5
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1613372

Pamiętacie jak się Konfederacja uaktywniła w święto Chanuki? Z jakim oddaniem szerzyli antysemityzm, potrzebny Putinowi żeby pokazywać taki wizerunek Polski za granicą.

Gdy ten sam Putin kłamstwami atakuje nasz kraj - siedzą cicho. W końcu nie jest Żydem ani Ukraińcem.

Co za wszy a nie Polacy !!!

Vote up!
6
Vote down!
0
#1613382

właśnie tacy

 

oni są właśnie tacy

psie syny łżePolacy!

Vote up!
6
Vote down!
-1

jan patmo

#1613384

Skąd masz tą wiadomość, że ambasador został poproszony? Wszystkie prorządowe media informują, że został wezwany! Forma poproszony jest wyłącznie zapożyczona z informacji jaką przekazał sam ambasador. Czyżby również ominęła Ciebie informacja o stanowczej reakcji premiera Morawieckiego? Co jeszcze mają obecne władze zrobić poza wywołaniem "wojny dyplomatycznej" na wydalanie ambasadorów byś był zadowolony i nie przywalał kolejny raz PiS-owi?

Vote up!
2
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1613472

Vote up!
6
Vote down!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613367

Vote up!
4
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613370

na dokladnie ten sam temat, poruszony w powyzszym podanym przez pana linku.

"Takie słowa, to ordynarny defetyzm. W czasach wojennych za to jest bezdyskusyjnie kula w łeb.

Vote up!
2
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613373

LIST OTWARTY DO PREZYDENTA FEDERACJI ROSYJSKIEJ, WŁADIMIRA WŁADIMIROWICZA PUTINA

Od polskich patrdiotów z radzieckiego portalu Szambo24.ru zwanym dalej Leonkiem24.pl

Szanowny Panie Prezydencie, Władimirze Władimirowiczu, piszę do Pana Prezydenta, jako głęboko zatroskany o przyszłość relacji polsko-rosyjskich obywatel mojego kraju, Rzeczypospolitej Polskiej. Pańska ostatnia wypowiedź o polskim ambasadorze w III Rzeszy Niemieckiej, Józefie Lipskim, odbiła się szerokim echem w polskich mediach i została już skomentowana przez wielu publicystów, przede wszystkim tych, którzy tylko czekają na okazję, by podżegać Polaków przeciwko wszystkiemu, co rosyjskie. Doskonale zdaję sobie sprawę, jak wiele przykrego doświadczyła Rosja od polskich władz, różnych barw politycznych, na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Wszelkie gesty pojednawcze ze strony rosyjskiej, które miały miejsce choćby po katastrofie smoleńskiej, pozostawały przez nasze czynniki rządzące niezauważane, a sama wspomniana katastrofa posłużyła określonym siłom politycznym, jako narzędzie do rozpętania antyrosyjskiej histerii i dojścia na jej tle do władzy. Niemniej jednak, istnieje w Polsce całkiem niemała grupa ludzi, polskich patriotów, przekonanych o tym, że nasza trudna historia nie powinna stać na przeszkodzie polsko-rosyjskiemu pojednaniu. W tej grupie znajdują się ludzie kultury, nauki, aktywiści społeczni i polityczni. Jestem jedną z osób, która przed pięcioma laty próbowała tę grupę ludzi zjednoczyć, by stworzyć siłę, która pozwoli zmierzyć się z agresywną rusofobiczną propagandą w Polsce. Kosztowało nas to wiele, a nasz lider, dr Mateusz Piskorski spędził niemal trzy lata w areszcie pod absurdalnym zarzutem „wpływania na opinię publiczną”. Po dziś dzień jesteśmy przez organy państwa prześladowani, wzywani na bezsensowne przesłuchania, opluwani w środkach masowego przekazu, bywa że nazywa się nas nawet „zdrajcami”. To, jak państwo polskie traktuje przyjaznych wobec Rosji Polaków, wynika jednak wprost z tego, że naszym przeciwnikom zwyczajnie brak argumentów. Świadomy obserwator wydarzeń politycznych na przestrzeni ostatnich lat nie może nie widzieć, że to właśnie Federacja Rosyjska jest przychylna polskim interesom narodowym, a już na pewno, że nie ma między naszymi państwami i narodami sprzecznych interesów. Ja i moje środowisko, pomimo wspomnianych wyżej ograniczonych możliwości, staramy się neutralizować skutki działań działających w naszym kraju podżegaczy wojennych. Remontujemy i odnawiamy dewastowane pomniki żołnierzy radzieckich, głosimy prawdę na temat realnych przyczyn wojny domowej na Ukrainie, czy otwarcie mówimy na temat potrzeby pojednania między naszymi krajami. Pańska ostatnia wypowiedź, choć faktograficznie jak najbardziej poprawna, wywołała jednak falę radości właśnie wśród rusofobów, którzy będą ją cytować przez kolejne miesiące, albo nawet i lata by przekonywać Polaków o „rosyjskim zagrożeniu” i nawoływać do następnych represji przeciwko nam. Nie neguję haniebnych wydarzeń w naszej historii i jako Polak jestem gotów za nie przepraszać, ponieważ poczuwam się do wszystkiego co w moim narodzie wielkie, ale również do tego, co w nim jest słabe. Podobnie o poczuciu polskości pisał Roman Dmowski, jeden z pierwszych rzeczników polsko-rosyjskiego porozumienia; a jednak uważam, że powinno to być przedmiotem debaty w innym miejscu i na innej płaszczyźnie. Rosjanie nigdy nie atakowali Polski tak, jak to robią tzw. „przyjaciele” z zachodu, nazywając nas „złodziejami samochodów”, wyśmiewając nasz język czy zwyczaje i tradycje. Wierzymy, że tak będzie nadal. Ostatnie wydarzenia zasmuciły głównie nas, Polaków dumnych z tego, że razem ze słowiańskimi braćmi – Rosjanami, rozgromiliśmy niemiecki faszyzm, ratując tym samym narody: polski, rosyjski, ukraiński, białoruski, a także żydowski przed ich unicestwieniem; Polaków wdzięcznych milionom żołnierzy Armii Czerwonej za ocalenie nas od losu, który chcieli zgotować nam nazistowscy kaci; Polaków zafascynowanych rosyjską kulturą, literaturą; Polaków, którzy podczas Mistrzostw Świata w 2018 roku mieli okazję poznać Rosjan i przekonać się, jak naród ten jest nam bardzo bliski i przyjazny. Szanowny Panie Prezydencie, doskonale rozumiemy, że cierpliwość, tak jak wszystko, ma swoje granice, że Rosja nie jest w stanie ciągle milczeć, gdy politycy rządzący Polską starają się na każdym kroku zaszkodzić naszym relacjom, gdy świadomie podburzają nie tylko polski, ale także inne narody przeciwko Federacji Rosyjskiej, produkując niebywałe kłamstwa na temat Waszego narodu. Siła Rosji, którą w dużej mierze oddaje Pańska postawa na arenie międzynarodowej, objawia się jednak też tym, że Pan, Władimirze Władimirowiczu, był zawsze ponad wszystkim tym, co złe. Rosja nie dała się wikłać w kolejne prowokacje nadwiślańskich pseudointelektualistów, a przeciwnie – wyciągała dłoń do tych Polaków, którzy rozumieją polski interes narodowy i wynikającą z niego konieczność porozumienia między dwoma wielkimi słowiańskimi nacjami. W imieniu tych wszystkich Polaków, którzy poczuwają się do tego, co piszę, a którzy są bezustannie zastraszani przez prowadzone obcymi rękami organa władzy państwowej Rzeczypospolitej, proszę Pana Prezydenta o nieuleganie tej złej atmosferze, którą wytworzyły między naszymi państwami tzw. polskie elity polityczne, będące w znakomitej większości inspirowane przez wrogie Rosji ośrodki wpływu na świecie.

Autorzy:

Wrzodak

Kosiur

Piskorski

Rekas

Ruszkiewicz

Zredagowal nadadiministrator

mgr.inrż ,Zawisza Niebieski

opublikowano dziś w godzinach porannych tu:

http://wps.neon24.pl/post/152300,winimy-putina-a-kto-tak-naprawde-zaczal-awanture

Vote up!
8
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1613368

nieodżałowany mgr inż Niebieski..

Dobrze że wrzucisz czasem te neonowe wypociny ruskich dupowłazów.

Vote up!
6
Vote down!
-1

norwid

#1613374

Pomysłodawcą tego "listu" jest Tomasz Jankowski z partii Zmiana
Żołdak sowiecki, potomek dziczy, przywiezionej tu na tankach w 44r

Vote up!
5
Vote down!
0
#1613378

Dopóki nie przeczytałam zamieszczonego tekstu na neonie, wraz z komentarzami - myślałam, że to jakiś pastisz.

Niewiarygodne - jak wielkimi złajdaczonymi durniami mogli stać się niektórzy rusofile.

Właściwie - brak słów!

Ale - mogę zrozumieć ataki Husky'ego, Humpty-Dumpty'ego i kilku innych blogerów na zwolenników, popleczników Rosji i Putina, jakie prezentują na blogu Niepoprawnych. Nie rozumiem natomiast, czemu tamci rusofile nie jadą do tej umiłowanej matuszki Rassiji. Czuliby się przecież najlepiej wśród "swoich".Won z Polski!

Vote up!
6
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1613388

To są te dwie poUB-eckie prostytutki Kremla.Idole ścierwo-szamba 24.pl
Ta dziwka męska po prawej to "autor" tego listu

Jak to się dzieje że te dwie ludzkie szmaty nie gniją jeszcze w kryminale, wraz z tym gnojem co ich na szambie "promuje"
Wstyd

Vote up!
3
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1613468

Skąd my TO znamy???

No i ambasadorem - bo był najlepszy!

 leninowskie zasady wiecznie w Rosji żywe!

Musi wśród głupich on najgłupszy,

wiec słowom wydalonym wcale się nie dziwię..........

Vote up!
6
Vote down!
0
#1613379

antypolska hydra

 

stalinowskie i putinowskie

prawdy głosi

ohydna antypolska hydra

łeb podnosi

 

PS Do kacapskich gownojedów udających Polaków zwracać się trzeba słowami, jakich w takich przypadkach użyliby sami kacapi: ty psi synu łżePolaku…! 

Vote up!
5
Vote down!
-2

jan patmo

#1613383

"Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie" - oświadczył premier Mateusz Morawiecki

"Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie. Zwykle dzieje się to w sytuacji, gdy władza w Moskwie czuje międzynarodową presję związaną ze swoimi działaniami. I to presję nie na historycznej, a na jak najbardziej współczesnej scenie geopolitycznej" - czytamy w niedzielnym oświadczeniu szefa polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki zauważył, że w ostatnich tygodniach Rosja poniosła kilka istotnych porażek. Wskazał, że "niepowodzeniem zakończyła się próba całkowitego podporządkowania sobie Białorusi, Unia Europejska po raz kolejny przedłużyła sankcje nałożone za bezprawną aneksję Krymu".

"Rozmowy w tzw. formacie normandzkim nie tylko nie przyniosły zniesienia tych sankcji, lecz w tym samym czasie doszło do kolejnych obostrzeń - tym razem amerykańskich - które znacznie utrudniają realizację projektu Nord Stream 2" - napisał. Premier przypomniał, że rosyjscy sportowcy zostali właśnie zawieszeni na cztery lata za stosowanie dopingu.

"Słowa Prezydenta Putina traktuję jako próbę ukrycia tych problemów. Rosyjski przywódca doskonale zdaje sobie sprawę, że jego zarzuty nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - i że w Polsce nie ma pomników Hitlera ani Stalina. Takie pomniki były na naszej ziemi wyłącznie wtedy, gdy stawiali je agresorzy i zbrodniarze - III Rzesza hitlerowska i Rosja sowiecka" - oświadczył premier.

"Nie ma zgody na zamianę katów z ofiarami, sprawców okrutnych zbrodni z niewinną ludnością i napadniętymi państwami. W imię pamięci o ofiarach i w imię wspólnej przyszłości musimy dbać o prawdę" - dodał Mateusz Morawiecki

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1613387

powyższe wpisy.

Jako zwyczajny tchórz - zrobił to znowu "zza węgla". Żadnej polemiki, żadnej opinii własnej. Gardzę takimi ludźmi!

Pozdrawiam Husky'ego i Jana Patmo,

Vote up!
8
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1613399

//Gardzę takimi ludźmi!//

 

Ludźmi ?????

To raczej dowcip

Homo Sovieticus!!!

pozdrawiam

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1613400

To zrobiła osoba która jest tu nikim czyli zerem

Nie mam żadnej noty ujemniej

Typy są dwa, co widać po zalogowanych

olewam takich

 

8-))))))

 

pzdr

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1613403

nawiedzoną z Czechowic. Właśnie raczyła obdarzyć jedynką wpis o tym, jak Związek Sowiecki gotował sie do wojny. Ale bądźmy wyrozumiali. Ona żyje wyłącznie netem.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1613408

Ani jednego dziś punktu nie straciłem
A te bezwartościowe minusy to od bezwartościowego nadadmina
To mój anioł stróż w kolorze blue
Matołek

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1613410

tekst, który żyje, musi budzić emocje. Inaczej nie warto zasiadać przed klawiaturą.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1613412

Jak wy te punkciki kochacie..
Jak wy o te punkciki zabiegacie...
Jak wy te punciki hurtowo sobie wzajemnie dodajecie...
Aż "miło" popatrzeć...

Portalowi pałkarze !!!

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1613413

...

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1613415

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

punkciki sobie robi, by podbudować swoje ego i się nimi ekscytują, bo wiedzą, że na innych portalach na to liczyć nie mogą. Gdy padają argumenty to z łzami w oczach pomówieniami walczą. Miał rację Stanisław Lem, "Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie aż tylu idiotów".

Vote up!
3
Vote down!
-6
#1613429

Takie małe posumowanie i refleksją
Dwa dni mija od chwili gdy zamieściłeś ten wpis.3600 odsłon,25 oddanych głosów,dziesiątki komentarzy i pytanie .....

Czy znajdzie tu ktoś choć JEDEN komentarz wielkich PATRIDIOTÓW dumnie obnoszących się tym oto znaczkiem

Powtarzam
JEDEN
Ci dumni patrioci inaczej zamilkli, "mordy w kubeł", bo jak inaczej można to podsumować.
Który/a z nich napisał/a JEDNO słowo w obronie godności POLSKI i POLAKÓW......JEDNO
Który ??
Powiem WAM jedno...... JESTEŚCIE ZEREM...... moralnym ZEREM, którzy dla partyjniactwa boicie się jamy ******j otworzyć
DNO !!!!

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1613392

Przykre bo to są blogerzy i komentatorzy Niepoprawnych od wielu wielu lat
Przykre i prawdziwe
Brak słów

Vote up!
8
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1613395

Widzisz....
nawet Tusk ta ryża kanalia w takim momencie dziejowym ostro jedzie po Putinie
Pryszcze pyska nie otworzą bo te gnidy Kurwin,Bosak czy Winnicki też ryje zamkły,bo jak tu chlebodawce ganić.
A co tam Polska jak waaadzy im się chce.Ale Polacy im tego nie zapomną.Oj nie.Zobacz na TT czy FB jak po tych wszach jadą internauci.Masakra

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1613397

janczary Putina

 

żadna to nowina

to janczary Putina

 

PS Psie syny i łżePolaki!

Vote up!
5
Vote down!
-1

jan patmo

#1613436

Nie wierzcie w żadne szczere intencje politycznego trolla Tuska i tym bardziej jego troskę o Polskę. Troll znów gra pod siebie i pokazuje sie jako "mąż stanu", co na tle durnego PO nie jest trudne.

Masz tu wpis   Kidawy i  o godzinę późniejszy wpis Tuska.

Teatr.

 

Fałszywe i obłudne śmiecie.

Vote up!
6
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1613467

Moim zdaniem, jak coś mądrego powie jeden z drugim, to nie ma co na nich pluć... Tutaj żarty się kończą i liczy się tylko interes Polski - dla niego choćby z Merkel, choćby z Tuskiem (dopóki to MY kontrolujemy sytuację). Może warto się zastanowić, czy zacietrzewienie nie odbiera nam zdrowego osądu? Prawda jest taka, że rząd i prezydent robią w tej sprawie za mało i szkoda, że wystawiają się na surowy osąd. Wpis Kidawy żałosny, ale Tusk pohamował się od chamskich wycieczek, za co moim zdaniem mały, ryży plusik.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1613494

https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/kim-sa-hejterzy-zolnierze-wojny-hybrydowej-przeciwko-polsce-1

I wszystko jasne !

Vote up!
8
Vote down!
-3

Tezeusz

#1613451

Zło, Adwersarza Boga, więc i całego chrześcijaństwa, oraz oczywiście zanegowanie dobra, poznasz po zapachu. Ono przeraźliwie śmierdzi.

Dlatego często prosty lud przedstawiał Złego, jako kozła.

A my określamy to jako onuce.

Vote up!
9
Vote down!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613450

Przyznam, jestem nieco zszokowany. Lecz jednocześnie szczęśliwy, że stara prawda, iż Polacy zawsze wobec śmiertelnego zagrożenia potrafią się zjednoczyć.

Na parszywe obelgi bezwzględnego kagiebowca Putina, super-onucy, który czuje już swój koniec, z ostrymi słowami potępienia wystąpił nawet Donald Tusk.

Wystąpił w TVP nawet prominentny działacz SLD, mówiąc, że odpowiedź premiera Morawieckiego trzeba szybko nagłośnić wszelkimi sposobami na cały świat. Czekam na słowa jego szefa Czarzastego.

Wzburzeni też są ludzie z PO. Też czekam, co oficjalnie powiedzą.

 

Dodatkowy pozytywny efekt dla nas jest taki, że łatwiej nam teraz odsiać onuce, antypolskich, kremlowskich agentów od polskich patriotów.

Mamy już jednego figuranta - ex-ministra Radosława Sikorskiego, oficjalnie przyjmującego stronę Putina. Niestety musi być razem z nim jego żona Anne Appelbaum, co oznacza, że reprezentuje ona amerykańskich kryptokomunistów, putinowskich popleczników, którzy zapewne od dawna prowadzą w USA całą partię demokratyczną na pasku. Co tutaj cieszy, to fakt, że jeden z żydowskich światowych przywódców opowiedział się po stronie Polski.

 

Po raz kolejny przekonaliśmy się, choćby z udostępnionego przez kolegę linku, że ścierwoneonówka była i jest onucami. Chyba już nikt nie ma wątpliwości, bo nawet koleżanka Katarzyna, jak św. Tomasz w końcu wsadziła palec w ranę i zrozumiała, że nie konfabulujemy.

 

Ciekawe też jest milczenie Konfederacji. Czekają na wytyczne starszych onuc?

Vote up!
9
Vote down!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1613453

Przeglądam w sieci profile Konfederacji, oraz fanów opozycji. Ataki na Morawieckiego. Sugestie, że Putin jest lepszy.
Radość, że Rosja "wali w PiS"
Jak to nazwać jak nie zbydlęceniem? Stracili zupełnie rozum. Prymitywne chamstwo pryszczatych narodników
Nawet ptaki nie srają we własne gniazdo, a te antypolskie insekty siedzą we własnych odchodach po same uszy
Cuchnie "pryszczami" na całą Polskę

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1613465

A tyle razy Bolek chwalił się, że wyprowadził Ruskich z Polski. Dziś widać, jak wielu zostało.

Na Czerskiej, Wiertniczej,w totalnej, na Niepoprawnych...itd.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1613464

Hołd Armii Czerwonej w 2010 r. po Smoleńsku, dzieci zmuszane przez kuratoria oświaty do szorowania mogił okupantów, kierownictwo Muzeum II Wojny i akcja "zapal świeczkę" Sowietowi, abp. Życiński zaganiający na cmentarz ,sowiecki Jaruzel w dużym palacu.

Tak było!

Vote up!
7
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1613471

 Jednym wolno kłamać, a innym wara? A wycofana galopem ustawa o IPN? Dalej Polska jest zalewana wybijającym w Izraelu szambem Jerusalem Post! Kłamstwa roszczenia i fałszowanie historii. Im wolno? ....

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1613495

Pojawiło się "stanowisko" w tej sprawie jednego właścicieli słynnego już znaczka.Lepiej późno niż wcale

Wiem jedno że i pryszcze i totalni już się połapali, że chwaląc Putina strzelają sobie w głowę więc teraz narracja jest taka : zły PiS sprowokował niepotrzebnie Putina który co prawda kłamie, ale jak za PO wystarczyło mu wejść w dupę i nasze stosunki były poprawne.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1613504

przepraszam

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1613496

Vote up!
6
Vote down!
0
#1613525

Serwus piszący z Gdyni. Dzięki za ten wielce pożyteczny i na czasie wpis. Moim jednak b. skromnym zdaniem nie chodzi o rurę do Niemiec i do Zachodniej Europy, czy nawet  o tarczę rakietową ale o Białoruś, która po Krymie jest owym drugim, strategicznym kluczem Putina. którym ten chce obracać dowolnie, jak mu się podoba.......

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1613615

Niech Putin wpuści naszych historyków do swoich archiwów, to mu wyciągną prawdę.

Vote up!
1
Vote down!
0

Dodaj artykuł na naszych blogach http://ikatalogfirm.pl/blog/
http://katalogifirm.com.pl/blog/
http://bazafirmy.pl/blog/
http://dzialka.bazafirmy.pl/

#1615559