Ciepłe i wiosenne Święta Bożego Narodzenia

Obrazek użytkownika elig
Idee

  

  Dziś [22.12.2019] mamy pierwszy dzień kalendarzowej zimy.  Jest to też najkrótszy dzień w roku.  A za oknem...  Temperatura 7-10 stopni Celsjusza.  Wczoraj był piękny słoneczny dzień, a w nocy i dzisiaj padał wiosenny deszczyk.  Według prognoz taka pogoda utrzyma się co najmniej przez całe Święta.  Jest to niewątpliwie anomalia klimatyczna.  W przeszłości zdarzały się jednak również i inne.

  W kwietniu roku 2013 mieliśmy na przykład Wielkanoc śnieżną i mroźną.  W zimie 2012/13 śnieg leżał bez przerwy od początku grudnia do początku kwietnia.  Trwała ona ponad miesiąc dłużej niż zwykle i drogo nas kosztowała.  Pisałam o tym w mojej notce "Pożegnanie z kosztownym śniegiem" z 11 kwietnia 2013 {]]>TUTAJ]]>}.  Obecna anomalia jest przyjemniejsza [przynajmniej na razie].

  Wszystkim Czytelnikom, Komentatorom, Blogerom i Adminom życzę pogodnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia.  Wszystkiego najlepszego!!!

  Odezwę się po Świętach.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

"Fajno-katolicki""ksiądz" pod patronatem "fajno-katolickiego" abp. Rysia, mają dla Nas przesłanie Bożonarodzeniowe!! Podejrzewam, że po Pasterce pójdą procesyjnie do sąd!

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1612679

!!!

Vote up!
2
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1612755

https://10przykazan.wordpress.com/category/kontrowersyjni/x-arkadiusza-zakrety/

Vote up!
0
Vote down!
-3

H44

#1613475

 Chrystus, Nasz Pan!

Wielka Polska Katolicka!

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1612690

Rzeczywiscie jedno z najwspanialszych zdjec, obrazujace glebie naszej wiary.

P.S. Nie wiesz, czy w Belwederze i Sejmie swietowano juz Hanukkach?

Vote up!
3
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1612758

Napisałaś Droga Elig

:  

Według prognoz taka pogoda utrzyma się co najmniej przez całe Święta.  Jest to nie wątpliwie anomalia klimatyczna....... 

Żadna anomalia. Pamiętam, choć minęło kilkadziesiąt lat - wypowiedź z ekranu telewizora jakiegoś profesora od klimatów. Już wtedy trwały odrzeczne dyskusje na temat zmian klimatycznych powodowanych przez człowieka. Powiedział ten Profesor - JEDYNĄ STAŁĄ ZIEMSKIEGO KLIMATU JEST JEGO ZMIENNOŚĆ!

i jeszcze powiedział - JEDYNYM CZYNNIKIEM DECYDUJĄCYM O ZMIANACH KLIMATYCZNYCH NA ZIEMI JEST AKTYWNOŚĆ SŁOŃCA!

I jeszcze pamiętam jak chodziłem do szkoły, i był kiedyś 1 Maja, i wszyscy byliśmy - uczniowie ze szturmówkami na pochodzie. Gdy już pochód się skończył, i gdy tłumy rozchodziły się sprzed trybuny na której pełno aparatczyków komuszych - nagle zrobiło się szaro, i straszny podmuch wiatru nadszedł, i nawałnica śnieżna. 1 Maja! Roku nie pomnę, ale chodziłem wtedy do zawodówki, czyli to musiał być 1966 - 1968. I pamiętam podobną "anomalię" już tu, gdy mieszkałem w USA. Daty nie pamiętam, ale pewnie ze dwadzieścia lat minęło albo i więcej.  Przypominam zielone trawniki i piękne, rozkwitnięte na nich żółte tulipany.......Cudnie wyglądała ta anomalia - żółte kielichy tulipanów wyrastające z pokrytych białym puchem trawników.

Pozdrawiam Przedświątecznie ( u mnie za oknem biało i -2 C.)

Vote up!
3
Vote down!
0
#1612732

Uczestniczyłem w pochodzie raz w życiu, majac 8 lat.
W pochodzie brał udział szkolny chór, w którym w tym czasie byłem, (mimo młodego wieku) solistą.
Rano spadł śnieg, około 10 cm.
Wiem, że to była dla mnie przestroga :).
To był pierwszy i ostatni raz :).

Vote up!
1
Vote down!
0
#1613521