M. Banaś. Czy PiS tego nie widzi?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

W. Gadowski w swoim tygodniowym komentarzu na YouTube [1] mniej więcej stwierdził, że cała sprawa M. Banasia ma jedynie moralny a nie prawny charakter. Wedle niego M. Banaś nie popełnił żadnego przestępstwa (ani karnego ani cywilnego) i ponosi właśnie winę tylko w sferze etycznej a ponadto winien być bardziej wyczulony w doborze swoich pracowników oraz w swoich kontaktach  zewnętrznych, też dotyczących gospodarowania własnym majątkiem, w tym własną kamienicą. Podał też przykład Gawłowskiego jako polityka z zarzutami prokuratorskimi, który dziś zasiada w senacie.  Dodał też, że M. Banaś jest niszczony przede wszystkim dlatego, iż będąc szefem Krajowej Administracji Skarbowej uderzył w miejsca, gdzie przewijały się setki milionów nielegalnych pieniędzy (m.in. z wyłudzeń VAT-u i warszawskiego "światka" finansowego), których nikt do tej pory nie ważył  się "ruszyć" a do tego wystąpił u tych ludzi strach, że będąc szefem NIK-u będzie całkowicie niezależny, i to niezależnie od tego, czy będzie chodziło o rządzących, jak i opozycję. Dorzucił jeszcze inne fakty dotyczące otoczenia M. Banasia, w którym przewijały się tajemnicze osoby powiązane z dawnymi służbami specjalnymi i światem przestępczym.

 

 

Z kolei dziś w artykule na łamach portalu wpolityce.pl zatytułowanym: "Władza, która się ze wszystkiego pokornie tłumaczy i przeprasza, że cokolwiek robi, sama kopie sobie grób" [2] S. Janecki napisał, że np. sprawa M. Banasia jest nieproporcjonalnie wykorzystywana przez opozycję, skoro sama posiada osoby, które mają zarzuty nawet kryminalne jak i cywilne,  "czym przekonuje to, że poprzedni prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski, przez 3 lata funkcjonował na stanowisku z zarzutami, i to prokuratorskimi, a wciąż je mając został w październiku 2019 r. senatorem. Owszem, sprawa Banasia jest kłopotliwa wizerunkowo i moralnie, ale rządzący robią wszystko, co są w stanie zrobić, żeby Marian Banaś podał się do dymisji. Jeszcze na etapie domniemań, hipotez i sprawdzania zarzutów. I (rządzący) nie unikają odpowiedzialności za wybór Banasia, choć zgodnie z prawem nie mogą go unieważnić. Ale stanowisko rządzących jest jasne i jednoznaczne – niech sprawa będzie wyjaśniania bez Mariana Banasia na stanowisku szefa NIK. Nikt tu niczego nie mataczy, a wszystkie możliwe procedury zostały uruchomione" (...) Rządzący i ich zaplecze nie mogą oczywiście przejawiać pychy i buty, a tym bardziej bagatelizować zagrożeń oraz patologii. Ale władza, która się ze wszystkiego pokornie tłumaczy i przeprasza, że cokolwiek robi, sama kopie sobie grób. Nie można iść w zaparte czy udawać, że jeśli się o czymś nie mówi, to tego nie ma, ale nie można też bać się własnego cienia i reagować na każde głupstwo czy każdą zaczepkę. Po to są takie zaczepki, a nawet prowokacje, żeby trafić do najsłabszych w atakowanym obozie, skłonić ich do trzęsienia portkami, skonformizować i zmusić do mniej lub bardziej sensownych jęków, moralnych uniesień czy tylko potulności. A potem to się przekłada na działania i obraz całego politycznego obozu. Powtarzam: zero pychy, buty i odklejania się od rzeczywistości, ale też bez przesady z reagowaniem na wszelkie wrzutki, zaczepki i robienie z igły wideł (...) Ale władza, która się ze wszystkiego pokornie tłumaczy i przeprasza, że cokolwiek robi, sama kopie sobie grób.

 

Zgadzam się z opinią powyższych redaktorów, ale pragnę dodać, że niestety prezes NIK już został osądzony i to przez własne zaplecze polityczne. Zarówno J. Kaczyński, jak i premier M. Morawiecki (i inne osoby) zażądały od niego natychmiastowej dymisji z urzędującego stanowiska a jeżeli tego nie zrobi, to postarają się tak zmienić Konstytucję, aby możliwe stało się odwołanie szefa NIK-u.

 

Nie jest to dobrym rozwiązaniem, bowiem o winie lub niewinie powinny decydować sądy na podstawie zrzutów prokuratorskich wynikających m.in. ze śledztw CBA czy innych do tego uprawnionych służb.

 

Idąc za rozumowaniem obydwu redaktorów nie można przepraszać w nieskończoność za niepopełnione winy a tym bardziej jeśli jeszcze nie ma jeszcze żadnych dowodów winy M. Banasia.

 

Czy PiS tego nie widzi, że totalna opozycja ima się wszystkiego, aby tylko "rozmontować" obóz rządzący, uderzyć w jego spójność i pozbywać się niewygodnych dla niej osób pełniących wysokie funkcje państwowe?

 

Czy PiS tego nie widzi, że cała rozdmuchana "afera M. Banasia" ma posłużyć jako "użyźniona" gleba do dalszych ataków na kolejnych polityków Zjednoczonej Prawicy?

 

Dziś totalniakom już nie wystarcza, aby M. Banaś podał się do dymisji (o co walczyli wcześniej), ale oczekują też, aby M.Morawiecki podjął decyzję o zwolnieniu M. Kamińskiego z funkcji ministra i koordynatora służb specjalnych. Argumentują to faktem, iż służby nieodpowiednio i niewystarczająco sprawdziły M. Banasia.

 

Kto będzie następny? Z. Ziobro a może M. Błaszczak? Na nich też można coś znaleźć, choćby to, że w dobie ekoterroyzmu jedzą zabijane zwierzęta albo ścięli żyjące drzewo na swojej posesji. A skoro ministrowie są źle dobrani, to kogo wina będzie? Ano M. Morawieckiego, którego opozycja wprost nie może zdzierżyć. A jak M. Morawieckiego to też J. Kaczyńskiego, który odpowiada za wszystkie decyzje PiS. A konsekwencją może być na przykład wniosek o wotum nieufności dla rządu i wcześniejsze wybory parlamentarne.

 

Czy takiego scenariusza totalnej opozycji nie zauważa PiS?

 

I na koniec to dobrze - o czym mówi sam zainteresowany - że jego działania sprawdzi na wniosek CBA prokuratura. Jeżeli zarzuty się potwierdzą to wtedy należałoby żądać od M. Banasia dymisji i sądzę, że gdyby coś, to honorowo złoży broń.

 

[1] ]]>https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=nWr5WEmBA88]]>

[2] ]]>https://wpolityce.pl/polityka/475280-wladza-przepraszajac-ze-cokolwiek-r...]]>

[3] ]]>https://wpolityce.pl/polityka/475290-opozycja-chce-dymisji-mariusza-kami...]]>

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (21 głosów)

Komentarze

Jest zawsze w mym zainteresowaniu w jego cotygodniowych komentarzach.

Odnoszę wrażenie, że jego subiektywny stosunek do Banasia przeważa nad faktami i całym procesem ciągnącym się za Banasiem. Z drugiej strony, pochopne stawianie Banasia w "dyspozycji" PiS-u pokazuje tego ostatniego w sytuacji bardzo miękkiego podbrzusza. Tu mają rację Konfederaci. PiS nie realizuje twardej, bezpardonowej walki z komuną, niezależenie, czy ona jest neo, czy post. Jest coś, co powstrzymuje PiS przed radykalną zmianą Polski na rzecz niepodległości i niezależności. Klątwa Magdalenki?

Vote up!
7
Vote down!
0

...

#1610535

W. Gadowski być może jest subiektywny, ale jak na razie dowodów na przestępstwo Banasia nie ma. Więc PiS moim zdaniem zbyt szybko skazał go na niebyt. I jak napisałem: jeżeli dowody będą niepodważalne to Banaś winien złożyć dymisję. I tyle. 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1610536

Tyle, że niepodważalnych dowodów do dziś nie ma. Całość prokurowana jest na modłę Szeremietiewa. Znaczy to tylko tyle, że rozgrywają nas, Polskę obce służby, a PiS nie ma na nich bata. Może nie chce? Może z jakiegoś powodu nie może? Stawia to Polskę w złej pozycji przy budowie niepodległości.

DOPISANO: A może jest to klątwa nieopublikowanego aneksu do raportu o likwidacji WSI? Zbyt dużo nazwisk z PiS jest na liście aneksu? Gowin? Czaputowicz? Ile jeszcze nazwisk?

Vote up!
11
Vote down!
-1

...

#1610538

Wszyscy, wszystkich się boją i tak pozostanie - jak w kryminalnym światku. 

Jedynie szubienica przywróci równowagę; tytułem próby, może jej cień. 

"Miłosierdzie okazane wilkowi, okrucieństwem dla owiec" - w kontekście powyższego - GENIALNE !

Vote up!
6
Vote down!
0

Racjonał

#1610541

Coś w tym jest. Zaprzepaściliśmy czas lustracji i dekomunizacji i ponosimy tego do dziś skutki.

Pzdr

Vote up!
7
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1610545

że z tą kamienicą to Banaś jest wsiowym słupem - znaczy się ma solidne gminne rekomendacje na stanowisko.

Za Kaczelnkiem też stoi gmina.

No! Dwóch mośków się pożarło o kamienicę i bantustan ma kryzys parlamentarny!

Vote up!
2
Vote down!
-8
#1610551

Brawo "Ty

Podzieliły się "nasze wsi e" na Bauernhofosko-kołchoźniczo-kibucowskie i farmersko-kibucowskie i naszym kosztem się rabują.

Vote up!
5
Vote down!
-5

antyleming

#1610554

Ale sługi z PiS-u muszą słuchać pejsatych panów.

Tak było przy wetach Dudy o sądach, jak również zawetowana ustawa degradacyjna przeciwko żydokomunie w mundurach.

A kuriozum to przepraszanie na kolanach w Izraelu żydów, za Polską ustawą o IPN i pokazanie kto jest wasalem, a kto panem.

Tak kroczek po kroczku budowa Polin postępuje, a wyznawcy PiS-u szczęśliwi,

Vote up!
6
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1610557

Rozumieć, rozum mieć - dysponować wiedzą, przypominaniem spraw -pomijanych :  podświadomie, świadomie, czy nieświadomie ?....

My Polacy - urodzeni po wojnie, po międzynarodowych gwałtach zadawanych Polsce, Mamy obowiązek rozumieć, wyjaśniać sobie (wzajem ie) sprawy, które trudno sobie wyobrazić, bez naocznego przeżycia makabrycznych doświadczeń wojennych - niemieckich obozów mordów zbiorowych i powojennych - antypolskich nieodpowiedzialności zbiorowych...

A, b, c, alfabet Urodzonych... Wyobrażanie sobie rzeczywistości, można od wyjaśniania sobie znaczeniowych kształtów liter w alfabecie który Mamy do dyspozycji... Pozycje i pozy liter, są bardzo ciekawe - naszego ROZUMienia...

Litery. URodziły się przed Nami i w naszym życiu nabierają coraz większego znaczenia..

Co może znaczyć litera U ?..." U " - możemy sobie wyobrazić, jako U-rządzenie - na losy ludzkiego świata...

"U" - może symbolizować - znaczeniowe naczynie: retortę, reaktor, w którym może powstawać coś <szczególnego > - prostującego się "S" - z czego powstaje ogół Ludzi żyjących...

Ludzie w - "U" urodzeni - od poczęcia reakcji życiowych, są w stanie powstawania... - są życiową chwilą powstawania, rodzenia się uświadamiającego życia - dla Polski... -międzynarodowego tygla spraw narodowych...

Pozdrawiam J. K.

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1610558

W przyszłym tygodniu w CBA pojawi się kontrola NIK.

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1610560

Wiele scenariuszy filmowych opisuje sytuację w których uczciwy policjant, który z reguły jest nieudacznikiem, pijakiem i fajtłapą w sytuacji w której podejmuje się obrony słusznej sprawy (z reguły chroni świadka) i wtedy staje się wrogiem własnego środowiska (często wykolejonego i skorumpowanego). I czyż życie nie prześciga czasem fabuł filmowych ?

Vote up!
5
Vote down!
0
#1610577

Byc moze ze Banas dotknal jakiegos zbyt bogatego w zaplecze polityczno-finansowe barana i stad jest nagonka,albo faktycznie cos tam ma za uszami.Nie wien to nie moja bajka ale uwazam ze kazdy naprawde prawy czlowiek podal by sie do dymisji i zaczal walczyc ze swoimi tzw oponentami.Sposobow na oczyszczenie z tzw zarzutow jest naprawde wiele a trwanie w uporze i trzymanie stanowiska za wszelka cene tylko stwarza coraz wiecej pozorow winy.Napewno zrodlem wszelkich niedomowien i kretactwa jest blad umowy Magdalenkowej a co za tym idzie odstapienie od rozliczen bylej esbecji na kazdym stanowisku.Opozycja ze swojej strony od zbyt dlugiego czasu zaczyna szalec jak pijana kura ale sluzby do tego powolane nie robia nic aby ukrucic to charcowanie i w ten prosty mamy maslo maslane i opozycje jako partie w miare wiarygodna.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1610582

  Witaj! Tylko idąc tokiem Twojego rozumowania, wtedy można każdego usunąć, bo wystarczy samo zmanipulowane kłamliwe pomówienie. Przecież fundamentem PO jest oszustwo, kłamstwo i manipulacja. Facet jak na razie nie ma zarzutów, tylko doniesienie o możliwości...To nie to samo, co zarzut prokuratury.

Vote up!
7
Vote down!
0

ronin

#1610595

Przez jakis czas wznoszono peany na czesc Banasia, ze dzieki niemu zostalo tyle pieniedzy w kasie panstwowej ( bo mialo byc jego zasluga uszczelnienie WAT-u). Jezeli tak jest, to dobrze by bylo , aby pozostal.

Mysle, ze musial dotknac jakiegos tematu, albo jakiejs waznej osobistosci .... i za to chce sie go ukarac.

Nie chce go porownywac z Macierewiczem, bo prawdopodobnie do stop mu nie dorasta, ale mechanizm jest podobny,

Macierewicz tez za swoja niezaleznosc, uczciwosc i bezkolesiostwo zostal w koncu usadzony.

PIS nie powinien  uginac sie  pod wszystkim, czego sie od nich zada.

Natomiast Banas , albo jest uczciwym czlowiekiem, albo ma haka na swoich oponentow  ( a to w formie dowodow  na przestepstwa  gospodarcze, a to w formie szantazu erotycznymi filmikami). To sa takie gdybania, w internecie kursuja juz wieloznaczace wierszyki na ten temat.

Skoro byl dobrym fachowcem na odpowiednim miejscu, to go tam trzeba zostawic

Vote up!
7
Vote down!
-1

Gosia

#1610593

Vote up!
5
Vote down!
0
#1610672

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: