Mądry Hiszpan po szkodzie.

Obrazek użytkownika ppablo
Świat

Bawią mnie nieco protesty w Hiszpani wywołane ruiną gospodarczą tego kraju. A bawią mnie dlatego, że katastrofę tę łatwo było przewidzieć - przewidywali ją tzw. "zwykli ludzie", nie zauważały (raczej nie chciały zauważyć) tzw. "autorytety".
Jak przewidziałem ruinę Hiszpani? Bardzo prosto: po prostu głupki wybrały do władzy socjalistów. A taki wybór zawsze kończy się tragedią. Tak, tak, bracia Hiszpanie: sami sobie zgotowaliście ten los. Daliście sobie wybrać premiera za namową terrorystów (zamachy na kolei miejskiej), pijcie teraz to piwo.
W Polsce czeka nas podobna sytuacja, rządząca mafia ma tego świadomość i stąd biorą się jej nerwowe i głupie ruchy jak zamykanie stron www, areszty zniczy i tulipanów, czy zamykanie stadionów. Takie ostatnie podrygi konającej ostrygi, znokautowany bokser wali na oślep bez efektu. Kiedy zabraknie forsy na podstawowe świadczenia, ludzie w Polsce wyjdą na ulice i też będziemy obserwowac takie obrazki jak tutaj:
http://www.990px.pl/index.php/2011/05/23/protesty-w-hiszpanii/
Nie będę się wtedy podniecał tym stanem, nawet nie będę zbytnio kibicował, mimo całej mojej niechęci (eufemizm) do tego obecnego rządu nierządu. Dlaczego? Ponieważ nie mam zamiaru solidaryzować się z ludźmi, którzy dostrzegają tragedię dopiero, kiedy jest już za późno. Protestować, to trzeba było 2-3 lata wcześniej, kiedy Donaldinio i spółka dopiero zaczęli zadłużać nasz kraj i zaczynali zwiększać zatrudnienie w administracji.
Nie przeszkadzały lemingom chamskie i niskie zagrywki wszelakich psów gończych Platformy? To macie za swoje. Żeby nie było już niczego.

Brak głosów

Komentarze

ale pomysl tak sam.Gdy dotyczy to Hiszpani to moge przejsc nad tym ale pomysl gdy dotyczy to twoich rodakow twojej rodziny ktora pozostawiles w kraju a byc moze i twoich dzieci.Zapewniam Cie ze kazdego mozna zbajerowac problemem jest jaki bajer uzyjesz.A tusk z komuchami zaproponowali narodowi czy nie chca byc zdrowi i piekni przez conajmniej 100lat.A KTOZ BY NIE CHCIAL

Vote up!
0
Vote down!
0
#160807