Bajki o dyktaturze, oraz dlaczego animki boją się większości konstytucyjnej

Obrazek użytkownika Romek M
Idee

Co by było, gdyby PiS wbrew obowiązującemu prawu przeprowadził reformę sądownictwa? Taką jak zamierzał na początku - likwidującą sądowe mafie, oraz cały wymiar niesprawiedliwości i korupcji? Byłaby wielka awantura na skalę światową, okrzyknięto by Jarosława Kaczyńskiego dyktatorem, a Zbigniewa Ziobrę faszystą i wszystkie “cywilizowane kraje” (czytaj: Niemcy i ci członkowie UE, którzy daliby się do akcji zwerbować) zerwałyby relacje z Polską. Mielibyśmy blokadę gospodarczą, bojkot polityczny (w najlepszym razie) i „totalitarny reżim PiS” upadłby w ciągu dwóch tygodni. A stary system sądownictwa, na wiele, wiele lat, zostałby zakonserwowany. To jest tylko jeden z przykładów wyjaśniających dlaczego działania rządu wydają się być - według niektórych - „mało zdecydowane i asekuracyjne”.

Konfederaci określają te ostrożne (ja tak je nazywam, nie oni) posunięcia rządzących, zdradą narodową, a „skończona opozycja” zdradą stanu. Ciekawa analogia, która świadczy nie tylko o dewaluacji słów, ale i o rosnącym ryzyku zastąpienia ich inną, mocniejszą walutą.

Mnie zaś wcale nie dziwi ta powściągliwość rządzących w swoich posunięciach, ponieważ pamiętam rok 2007, kiedy to gorzkie łzy jednej tylko pani polityk– hochsztaplerki, przechyliły szalę zwycięstwa wyborczego, na stronę „platformy miłości”, gdyż społeczeństwo dało się ponieść emocjom i wzięło stronę „biednej pokrzywdzonej”. Okazało się, że również i wymiar sprawiedliwości nie ruszył babki, choć brała ona w łapę i były na to oczywiste dowody.

No dobrze,powie ktoś, przecież mogą być takie pojedyncze przypadki.

Ale co myśleć, o całej tej sytuacji, kiedy mniej więcej w tym samym czasie, sprzedajny polityk zostaje złapany niemal za rękę na tym, jak uprzedza szemranego biznesmena o akcji CBA? Są na to kwity, filmy, oraz zeznają przeciwko niemu świadkowie. A jednak „wymiar” każe go wypuścić, sugerując, że akcja ta jest aktem politycznym, przeprowadzonym przez ugrupowanie, z którym kaście nie jest po drodze. Podobnie dzieje się ze sprawą łapówkarską kardiochirurga Mirosława G. Moim zdaniem – tak właśnie wygląda Cosa Nostra.

PiS nie był w 2007 roku, w stanie nikogo rozliczyć, bo jako jedyna partia poddał się wewnętrznej lustracji, czego niektóre środowiska bały się jak zarazy i wolały nie ryzykować wsparcia dla ugrupowania, które mogłoby od nich zażądać tego samego. Ta sytuacja trwa do dziś. PiS może sobie składać wnioski o skazanie za poważne przestępstwa przeciw państwu i gospodarce, ale niekoniecznie powinien liczyć na sprawiedliwy wyrok wydany przez system, jeśli ten akurat uzna, że oskarżonym został „ktoś z naszych”.

To pokazuje także, po jak bardzo kruchym lodzie stąpa rząd. Jak ostrożnie musi działać, aby nie zanurkować jak plasterek cytryny pomiędzy kostki lodu. Właściwie nie ma pewnego - tu na Ziemi - oparcia w niczym, ani nikim. Ani w Unii, ani w USA, ani, jak to pokazuje przywołany przykład pani – oszustki, w narodzie, niestety.

Komu zależy na destabilizacji i osłabianiu Polski i wzmacnianiu istniejącego systemu? Temu, komu się to opłaca. Niemcom i Rosji – oczywiście – bo po co im mocny bufor pomiędzy sobą, Żydom – jak najbardziej – im słabszy rząd, tym miększy. Nawet Amerykanom jak widać się to kalkuluje, bo jak ktoś się wewnętrznie szarpie, to się z nim przecież łatwiej negocjuje.

Albo spójrzmy na inną kwestię: reformy mediów. Jakie mocne państwo pozwoliłoby sobie na to, aby obca nacja miała większościowy pakiet w krajowej prasie i telewizji? Gdzie jest druga taka ziemia, w której agentura wpływu modeluje opinię społeczną w takim stopniu jak ma to miejsce w Polsce? Gdzie już sama tylko zapowiedź nowej ustawy medialnej, zmieniającej te chore antypolskie proporcje, wywołuje podziemne wstrząsy rozchodzące się po całej Europie. Jak to! - krzyczą farbowane lisy i inne obleśne stwory rodem z „Folwarku zwierzęcego”. - Nie dość, że śmieli podnieść rękę na trzecią, to i z czwartą władzą, opartą na „lojalnych, oportunistycznych pismakach” chcą zrobić porządek? Bezprawie, łamanie Konstytucji, faszyzm!

Wy, którzy się ciskacie, że rząd nie mówi prawdy, że ulega wszystkim dookoła, że nie potrafi negocjować, że uprawia rozdawnictwo, że jest przeciw narodowi, że nie uchwalił ustawy antyaborcyjnej, że rozkłada instytucje, że to, tamto i siamto... 

- Dostali od nas waleta – wołają Konfederaci – czego nie walą na odlew asem?!

- Są zbyt mocni. Rozwalają sądy i wprowadzą dyktaturę, albo rozniecą wojnę. Trzeba wezwać na pomoc Niemców, żeby zrobili z nimi porządek! - majaczy gorączkowo były przywódca.

Kto im tak poprzestawiał we łbie?!

Nie, tych którzy krzyczą, nie proszę o zastanowienie. Bardzo natomiast namawiam na to tych, którzy słuchają tego ich bredzenia: nie dajcie się zainfekować, spójrzcie chłodnym okiem, tylko na te dwa obszary – sprawiedliwości i mediów.

Przemeblowanie tych dwóch sfer jest przecież w interesie rządzących. Rzekłbym nawet – jest dla nich priorytetem, podstawą do skutecznego rządzenia. Dlaczego nie zrobili w nich porządku, twardo i szybko „jak marszałek Śmigły-Rydz”? Czy dlatego, że są słabi, przekupieni, niezdecydowani, niemoralni? Nie. Dlatego, że nie mają wystarczająco mocnego mandatu i wsparcia. Myślę, że gdyby próbowali teraz zagrać zbyt mocno, to przegraliby nie tylko „wszystko co nasze”, lecz i swoją ostatnią szansę. Z prędkością świeżo wyremontowanego „Pendolino” wróciłaby do władzy partia zdemoralizowanych i rozhisteryzowanych bab, oraz skorumpowanych konowałów, poparta głosami zagranicznych, jodłujących lewaków, po to, aby rozłożyć ten kraj już na amen.

Sępy cały czas siedzą na skałach. Czekają. Na jeden nieostrożny ruch. Jeśli ktoś myśli, że PiS ma pełnię władzy i może sobie skakać jak kozica ze szczytu na szczyt, to się myli.

I bynajmniej nie jest też moim zamiarem straszyć kogokolwiek złym Donaldem i Shrekiem, którzy w bajkowej krainie zrobią kęsim. Te postaci są na tyle groteskowe, że nie wzbudzają chyba w nikim lęku. Jeśli ktoś jest niebezpieczny, to twórcy tych animków. A w sumie nawet i nie oni, tylko producenci całej tej koszmarnej kreskówki.

Moim zdaniem, chodzi głównie o to, aby spokojne spojrzeć na to, co rząd w Polsce zrobić może, czego nie może, i jakie konkretne działanie rządzących, może nieść ze sobą konsekwencje. Absolutnie nie zachęcam aby aprobować ślepo wszystkiego, co rząd ten robi i jak robi. Ja na przykład bardzo jestem zdegustowany polityką informacyjną. Bo jeśli nie odpowiada się na wszystkie pytania, tylko na te, na które samemu chce się odpowiedzieć, to nie sprzyja to wzrostowi społecznego zaufania. A na pewno nie takiemu, jakie by mogło być. Nie chodzi mi o jakieś wstrząsające wyznania, ale proste wypowiedzi, nawet w rodzaju: „z uwagi na bezpieczeństwo państwa odpowiedź nie może być udzielona”. Niby drobiazg, niby nic, a jak bardzo wzmacnia poczucie, że władza traktuje nas serio, a nie jak dzieci, które jeszcze nie dojrzały. Może się czasem okazać, że wcale nie trzeba rozdawać tylu cukierków, że wystarczy potraktować kogoś poważnie, aby zyskać u niego większy szacunek. Jako ojciec zauważyłem, że tak to działa – im dłużej traktujesz kogoś jak dziecko – tym dłużej masz z do czynienia z gówniarzem.

Jednak pomimo tego, że mi się kilka rzeczy nie podoba, to i tak chciałbym, aby Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w tym przyszłym Sejmie większość konstytucyjną. Żeby ułożyło sobie prawo w Polsce według swoich planów i zrobiło porządek po swojemu. Gdyby to ode mnie zależało, dałbym im całkowicie wolną rękę, aby pokazali co potrafią, czego chcą naprawdę, a czego nie. Intuicja podpowiada mi, że trzeba zaryzykować. Przecież stan zawieszenia w jakim się znajdujemy to najgorszy stan - destrukcyjny i wykańczający. A tak, będziemy mieć od razu pełną jasność. Albo udowodnią, że mają wizję sprawiedliwego i bezpiecznego państwa, albo pokażą, że jej nie mają. Wtedy będą musieli odejść.

A zagrożenie dyktaturą?

Bez żartów. Przy takiej ilości wrogów wewnętrznych i zewnętrznych jakich ma PiS, dyktatura to rojenia chorego umysłu, zainfekowanego ciężkim poczuciem winy i lękiem.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (17 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika marek chrapan nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"rząd niczego nie może", a moze nie chce? "

BezRządy PiS. 13 stycznia 2006 13:13

Ode mnie do forum@polsat.com.pl info@cooltura.co.uk  ...... Pokaż historię Wysłane

rozwiń szczegóły
 

Dwa dni temu na tych łamach zadawałem sobie pytanie :dokąd zmierza PiS?. Dzisiaj już można odpowiedzieć - PiS  zmierza do nikąd. PiS nie wie nawet po co wygrał wybory. Bo napewno nie po to by realizować w całości przedwyborcze deklaracje naprawy państwa poprzez wyrwanie Kraju z mafijnych układów, rozliczenia złodziejskiej prywatyzacji, odbudowy zrujnowanej gospodarki Kraju. Ale jak tu realizować ten program jeżeli samemu było się w Magdalence? - z Magdalenkowcami PO, nie bardzo bo zdominują i będzię POpis nie pozwalający na rozliczanie swoich a i Naród przypomni w końcu związki z Magdalenką , coś tam było z "Telegrafem".  Z  LPR - nie ma chęci bo trzeba realizować w całości przedwyborcze w/w deklaracje. Może następne wybory? A co będzie jeżeli Naród wytnie, bo mam już dość mazgajstwa, sztubackiego (jes,jes,jes) samochwachwalstwa w stylu Miller-Kwaśniewski ( "do dobrego wchodzą tylko dobrzy" - a stratę 2 mld euro z dotacji UE wykazuje się jako sukces, zwalczanie bezrobocia poprzez eksport siły roboczej, itp). Ma rację LPR nie wchodząc do koalicji mazgajstwa. A PiSowi czas tyka. Może tym politykom sprawia przyjemność huśtanie się na tej huśtawce, mnie - bezrobotnemu znowu szukającemu pracy za granicą - NIE, podobnie jak większości Narodu. I z utęsknieniem czekam na zorganizowanie się "prawdziwych Polaków"  by dołączyc do nich w zaprowadzaniu porządku w Kraju, nie zważając na pohukiwania SLDowców, POwców, czy innych PiSowców. TEN CZAS IDZIE. I oby jak najszybciej nadszedł, zanim beneficjenci mafijnego układu Magdalenkowego sami zejdą z tego świata, do czego dąży PiS przeciągając jak się długo da próby rozliczenia układu. CZAS KOŃCZYĆ Z MAZGAJSTWEM.

                                                                                                                                                                 Marek Chrapan

antyleming

#1593895

Panie Marku,

ale mój tekst jest zupełnie o czymś innym :)

#1593898

   Witam! Autorowi podziękowania,  za artykuł. Żaden rząd do tej pory, nie podjął takiego wyzwania, jak PIS. Dokonał rzeczy prawie niemożliwej formując większościowy Polski rząd po rządach farbowanej komuny i przestępczej mafii Tuskolandu. Mamy obecnie rząd, który rzeczywiście jest na służbie społeczeństwa Polskiego. Słusznie powiedział J.Kaczyński, że potrzeba kilku kadencji, aby naprawić Polskę. W tej chwili przywrócono godność i wiarę i poprawiono byt najsłabszych, najuboższych, w tym diametralnie poprawiono biedę naszych dzieci. Dlatego tak bardzo ważne będą jesienne wybory parlamentarne dla kraju, bo bardzo możliwe, że świadome społeczeństwo pójdzie do urn wyborczych z PISem po Polską Konstytucję, która diametralnie przyspieszy pozytywne zmiany w kraju. Pozdrawiam!

ronin

#1593897

Czego zarówno Panu jak i sobie życzę. :) Wierzę, że społeczeństwo mądrze wybierze. Byle nie kierowało się emocjami, które będą chcieli znów wzbudzić. Pewnie w ostatniej chwili jak zwykle.

Pozdrawiam ciepło (choć nie wiem czy dziś nie lepiej byłoby "chłodno" :))

#1593900

"mądry, piękny i bogaty (w takie smaczki stylistyczne jak np. ten: poparta głosami jodłujących lewaków)" - ale zasadnie pouczający (tych różnych pasjonatów "prawdy narodu")!

Kurczę - gdyby powstał (może kiedyś?) portal typu stricte publicystycznego, bez tej bieżączki i ujadania różnych "głupio-mądrych", nie mówiąc już o trollach (zatem bez komentarzy "komentatorów") - sapienti sat - byłbyś jego ozdobą.

Dzięki, Romku!

#1593911

Dziękuję. Wiesz, że przed chwilą o tym myślałem. Ale myślałem o tym negatywnie. Że to właśnie wada moich tekstów, że odstają etc.

Bardzo Ci dziękuję, bo wlałeś mi trochę balsamu do duszy. Miłego dnia. Serdecznie.

#1593912

trzymam kciuki za Polskę,Naszą Polskę 

szczególnie ,gdy strach ,głuPOta i różnego rodzaju razwiedki szaleją i plują jadem,a odwieczni wrogowie 

tylko zacierają "tłuste łapy"

Królowo Polski,Ty zawsze byłaś naszą Nadzieją i Obroną

sobotnie pozdrowienia 

gość z drogi

#1593916

Tymczasem polscy chłopi szykują już powitanie Platformy Obywatelskiej.

 

Platforma na wsi?

Przecież oni będą wołać na świnię cip, cip, cip, a na krowę taś, taś, taś. Żeby jeszcze umieli gnój przewalać, bo tylko do tego się nadają.

#1593923

Już mi się nie chce tutaj pisać, po tylu wyzwiskach, atakach at personam . Ale, że Ciebie szanuję pozwalam sobie coś wyjaśnić, nie oczekując NIC.

Piszesz: "Jeśli ktoś myśli, że PiS ma pełnię władzy i może sobie skakać jak kozica ze szczytu na szczyt, to nie rozumie nic."

Rzeczywiście niewiele rozumiem ale nie całkiem NIC! Podobnie jak i Ty nie rozumiesz WSZYSTKIEGO.

Przypomnę Tobie kontekst mojego komentarza. Chodziło mi o wiedzę o 10.04.2010. o śmierci ks. Jerzego a nie o swobodę ruchów w reformowaniu władzy sądowniczej i inne takie.

"A.Fotyga odpowiada na wszelkie pytania: " Polacy nie dorośli..." Jeżeli komuś nie przeszkadza to, że PIS mający pełnię władzy, jak nikt do tej pory, ma dostęp do wszystkich kwitów, ukrywa winnych i prawdy o "zbrodniach założycielskich" III RP : o zabójstwie ks. Jerzego / niedopuszczenie prok. Witkowskiego /, o tragedii "smoleńskiej", to może przyjąć, że to my, Polacy "nie dorośliśmy"!

Bronię w/w zdania ale go nie narzucam.... dokumenty kancelarii prezydenta, premiera, wojska, służb chyba są w dyspozycji władz. A dowody w sprawie morderstwa ks. Jerzego zebrał prok. Witkowski – nadal jest odsunięty od śledztwa!  Co miesiąc w pochodach przez całe lata, szef PIS twierdził, że dąży do prawdy. Ja już nie oczekuję prawdy od żadnej władzy.

A tak w ogóle, to jesienią wygrana PIS pewna. Niech przekonują tych, co w domach zostali, wtedy będą mieć większość konstytucyjną. NIC nie stoi na przeszkodzie.... jeśli ktokolwiek zagraża władzy w niewielkim stopniu to chyba tylko totalni z PO, tęczowi i .... ew. własne błędy. 

ps. Mamy wolność i póki mogę chronię swoją niezależność i prawo do odrębnego zdania. NIC nie rozumiem, może nawet podpisuję się krzyżykiem..... ale się podszkolę.

Pozdrawiam

CISZA

#1593918

Oczywiście, że nie wiem wszystkiego i nawet to co wiem, może okazać się nieprawdą, Podobnie jak Ty większości rzeczy mogę się tylko domyślać. Tak naprawdę to większość rzeczy jest kwestią przekonania i wiary, a nie wiedzy. Ja chcę wierzyć JK. Nie znam go osobiście, ale znam różne jego wypowiedzi. I na podstawie ich mu zaufałem. Może nie jest to dobry czas na ogłaszanie prawd politycznych?  Ja zaufałem JK. Ma szerszą niż ja czy Ty perspektywę. Mam nadzieję, że jego intencje są dobre. Myślisz, że zależy mu głównie na władzy . Że zrobiłby dla nie wszystko? Mnie się wydaje, że nie. 

Napisałaś mi kiedyś, a właściwie mnie wyprostowałaś, pisząc że dobry cel można realizować złymi metodami. To już inna kwestia czy się powinno. Można.  

Piszesz o Fotydze i jej słowach: "Polacy nie dorośli do prawdy" Przecież o takiej postawie - dokładnie tej osoby - pisałem w artykule. Mnie się to też nie podoba. Bo Polacy dorośli, tylko niektórzy politycy nie chcą tego uznać. Wolą się posługiwać manipulacją i kłamstwem. Jeszcze raz powtórzę - może nie jest czas na prawdę? Więc jeśli PiS milczy to nie jest jeszcze źle. Gorzej gdyby kłamali. A wydaje mi się że milczą. 

 

#1593929

 w  marszach tęc\owych  czy w 21 punktach rozwalenia Polski nie udało sie pewnemu ludzikowi i jego polowicy,/ jak w 16 krokach "rozwalić "Polskę/ 

to zabrali sie za deprawowanie naszych Dzieci i  Młodych

strach 

gość z drogi

#1593931

"Kontrowersje na Paradzie Równości. Szymon Niemiec "odprawił" nabożeństwo ekumeniczne. Kim jest aktywista LGBT? Internauci oburzeni"

https://wpolityce.pl/

 czy takej Polski chcemy ?

gość z drogi

#1593940

   Witam Panią! Wszyscy pamiętamy wygraną PISu i formowanie Polskiego rządu. Ogarnęła nas euforia tutaj, tutaj na Niepoprawnych. Dlatego obecnie martwi mnie postawa niektórych osób tamtego okresu, którzy obecnie nagle zaczęli uprawiać politykę anty PISu, lub propagujące wrzutki zastępcze, byle uderzyć w Prawo I Sprawiedliwość, jako opcję obecnie rządzącą. Przecież naszym celem nadrzędnym było obalenie  przestępczego Tuskolandu i betonu Komuny. Zakładaliśmy, że będzie ciężko, ale żeby teraz próbować wbijać nóż w plecy wybranego przez nas rządu, to dla mnie niepojęte. Tak postępują ludzie małej wiary lub wrogowie. To teraz przed nami jawi się nam opcja historyczna, aby w jesiennych wyborach dokonać kartą wyborczą Dekomunizacji Polski i Wprowadzić wreszcie Polską konstytucję. To naszym Patriotycznym obowiązkiem jest stanąć twardo za obecnym naszym rządem, a nie sianie defetyzmu. To nasi ojcowie i dziadowie ginęli za Wolną Polskę. Jeśli teraz Polskie społeczeństwo się nie zorganizuje przy urnach wyborczych, to zaleje nas LGBT, i żegnaj Polsko, być może na zawsze. Pozdrawiam!

ronin

#1594023

i mnie zdumiewa ta zmiana,wszak Polsce mamy słuzyć a nie bawić sie w jakieś dziecinne gry w piaskownicy

popierając PIS  dajemy szansę na lepsze życie tym,którymi "koledzy"z PO i im podobnych tzw "elyt"tak bardzo pogardzali i szydzili,.

że mohery ,ze prymitywni  i że ze wsi i małych miasteczek

serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki za Naszą Polskę; 

Polske Katolicką ,niezależną od razwiedek i tych drugich

a nade wszystko za Polskę silną Bogiem i mądrością swych obywateli

dzisiaj mamy piękne święto,

 Swięto Ducha Sw

jestem pewna ze Królowa Polski i nasz sw Papież są dobrymi naszymi adwokatami tam  wysoko., na Górze

RAZ jeszcze serdeczności

gość z drogi

#1594112

"właśnie druga strona POkazuje swoje prawdziwe oblicze...", ale Szanowny Panie świat nie jest czarno-biały i jest zdecydowanie więcej stron niż dwie! Oczywiście PIS chciałby, aby scena polityczna w Polsce była podzielona tylko między dwie formacje polityczne, jednak nadal tak nie jest. Są co najmniej cztery strony sceny politycznej, stronnictwo pruskie pełosko-peezelowsko-LGBT - zdrajcy, ruskie lewacko - nikczemne - zdrajcy i szydo-ameryakńskie - sPiskowcy, dażący do zaprzedania polskiego majątku szydom oraz Narodowcy - Polacy Patrioci!

Ale kontynuując ... "to zabrali się za deprawowanie naszych dzieci i młodych...", ależ Panie, niech Pan przejrzy na oczy, PIS z tym nic nie robi, nie protestuje, bo protestują ruchy społeczne, obywatele, a TVPIS cenzuruje natomiast informację na ten temat i najchętniej o tym nie mówi!

Nie usłyszałam ani jednej rzetelnej informacji na temat marszu proliferskiego w Warszawie, w którym wzięło udział co najmniej kilkanaście tysięcy ludzi, i były to pomimo bardzo wysokiej temperatury, kobiety z bardzo małymi i małymi dziećmi, a także w ciąży, w sumie Polacy "od miesięcy dwóch aż do stu lat" !

Wiem, że tak właśnie było, bo też w tym uczestniczyłam, tez protestowałam przeciwko wprowadzeniu szydo-amerykańskiej deklaracji seksualizującej dzieci do przedszkoli i szkół podstawowych - deklaracji przygotowanej przez WHO - Światową Organizację Zboka! TVPIS wspomniałą jedynie o nielicznym marszu we Wrocławiu!

Ups, ale przecież PIS ma takie rewelacyjne kontakty z szydo-ameryakanami, a ww. Światowa Organizacja Zboka to szydo-amerykańska instytucja, podobno służąca celom ochrony zdrowia, finansowana głównie przez szydów, po to, aby zniszczyć naszą chrześcijańską kulturę i cywilizację!

Dlaczego PIS nie zwróci się do "swoich przyjaciół - sojuszników" i nie poprosi, ba nawet zmusi ich do wycofania się z nachalnych degenerackich i demoralizujących działań wobec Polski???

Zatem znowu napisał Pan nieprawdę, to nie "ony", tylko wręcz przeciwnie, to wasi sprzymierzeńcy - szydo-amerykanie w tym zakresie usiłują teraz zniszczyć polskie dzieci i młodzież, polską tradycję, kulturę ...!!!

Jak zatem zaufać tym, którzy podają się za prawicę!!!, dbającą o wartości chrześcijańskie!!! - a z drugiej strony pobłażającą nikczemnym degeneratom szydo-amerykańskim!!!

Jak zaufać politykom, którym nie przeszkadza, że szydo-amerykańska prostaczka poucza Polaków i instruuje, którym nie wadzi, że prymitywny, spasiony szyd, w przymałym garniturze obraża Polaków i kłamie na temat polskiej historii, w tym na temat niemieckiej zbrodni w Jedwabnem!!!

Jak zaufać takim politykom, którzy pozwalają, żeby nikczemna, antypolska szydowska litwaczka pluła na Polski Naród i nadal mogła w Polsce przebywać!!!

Jak powiedziała amerykańska profesor, z uniwersytetu w Wirginii, krótko przemawiająca na zakończenie marszu - Polacy muszą się bronić, bo przezwyciężyli komunizm ruski, a teraz muszą przezwyciężyć jego równie groźną wersję komunizm kulturowy z zachodu, w Ameryce już jest za późno, żeby tą nikczemną degenerację zatrzymać!

Ups, czyli nie ruscy są naszym największym zagrożeniem, a zachodni kulturowi komuniści, w tym szydo-amerykańscy, którzy pod płaszczykiem pomocy i współpracy usiłują zdeprtawować nas i ogłupić oraz ograbić z naszego majątku, a szydo-amerykanie dodatkowo wywołać na naszym terenie konflikt z Rosją!!!

A najbardziej żałosne, żenujące i upodlające jest to, że najpierw pluliście na Narodowców, Patriotów, wyzywaliście ich od "ruskich agentów" - na życzenie szydo-amerykanów, a teraz kiedy zorientowaliście się, że "ony - waszym zdaniem druga strona" może się bardziej zjednoczyć i uzyskać większe niż wy poparcie, to żebrzecie o poparcie elektoratu prawicowo-narodowego, kłamiąc, manipulując i konfabulując!

Nawet w tym nie jesteście wiarygodni, bo Prawdziwych Polaków zawsze cechuje honor i poświęcenie dla ojczyzny, wiara w wartości, a wy postępujecie nieuczciwie, po cwaniacku, kłamliwie, jak wyonaczeni szydo-ameryakanie - zatem niech oni was popierają!

#1594302

"Napisałaś mi kiedyś, a właściwie mnie wyprostowałaś, pisząc że dobry cel można realizować złymi metodami."

W jakim kontekście? Ja nie kojarzę.

Od czasu, gdy pp Kaczyńscy wypromowali Bolka na prezydenta ( o jego zdradzie wiedzieli już wiosną 1981 roku! ) nigdy na nich, na PC (oraz na Bolka) nie głosowałam. Wiedzieli kim był...

https://www.youtube.com/watch?v=EGJVfEIx6Uc

Od tego czasu ich nie popierałam ale wiem, że takich jak ja jest mało i że przegrywamy. Rozumiem tych, którzy głosują na PIS jako na "dobrą zmianę". Liczą na zmiany. Nie pojmuję tych, co na PO i tęczowych, chociaż nie mam złudzeń, właśnie takie jest dzisiaj polskie społeczeństwo - ok. 20-30% jest za LGBT w szkołach, 50% małżeństw się rozwodzi, wierzących katolików< 30% - Lewacka Europa coraz bliżej.

CISZA

#1593945

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Na pewno nie mogłaś napisać tego co zacytował  naiwny "bajkopisarz", którego szanujesz. Nie wierzę !

Cel nigdy nie uświęca środków !

 

Verita

#1593960

"Cel nigdy nie uświęca środków !" - oczywiście!

Dlatego pytałam o kontekst. Najlepiej cytat. Przejrzałam PW - nic takiego tam nie ma. Nie wierzę, by ktokolwiek mógł kłamać, więc prosiłam o wyjaśnienie. Może to nieporozumienie?

ps. patrząc tutaj na "...poprawnych" na komentarze można zwątpić w ludzi mieniących się Polakami, nawet katolikami. Niedobrze się robi. Co się z ludźmi porobiło i to w sytuacji wielkiej wygranej, nie pojmuję. Ale ja przecież NIC nie rozumiem:)

 

CISZA

#1593967

To nie było na PW, to było w komentarzach pod jakimś tekstem - wymiana zdań. Szukam już od godziny.

To nie było w kontekście, że "cel uświęca środki", ale takim, że do celu jakim jest dobro można próbować dochodzić złymi metodami. "Można" nie jako że się powinno, ale że jest taka możliwość.

#1593970

Tym środkiem jest szubienica.

Racjonał

#1594079

Piszesz o tym, że lewacka Europa jest coraz bliżej.

Jakie ugrupowanie może nas przed nią REALNIE uchronić? Albo inaczej - które z ugrupowań daje największą nadzieję, że może ten trend zmienić? 

Kaczyńscy wiedzieli o Wałęsie w 1981. Było to tajemnicą poliszynela wówczas, że  Wałęsa to Bolek i jest człowiekiem SB. Ja też wiedziałem o tym - na pewno jeszcze przed stanem wojennym - od ojca. Ale dla ludzi Wałęsa był symbolem walki z PZPR. Nie da się za pomocą pstryknięcia palcami zmienić czyjegoś obrazu w głowach milionów ludzi. To jest długi proces. 

Ojciec mówił mi też, że komuna weszła do Polski na bagnetach i na bagnetach wyjść musi. PiS próbuje to zrobić - moim zdaniem - bez rozlewu krwi. To jest proces, długi proces. Powolne zmiany w świadomości obywateli. A Ty byś chciała rewolucji!

To dla mnie naprawdę jest cud, że pomimo niszczenia świadomości tego Narodu przez 75 lat - ludzie zaczynają zauważać - stopniowo, kto chce ich dobra, co jest dla nich najlepsze, a co jest tylko ułudą.

Mogę się oczywiście mylić. Ale tak to dziś czuję i tak myślę.

 

#1593965

Skoro jeszcze tu siedzę to Tobie odpowiem.

"Jakie ugrupowanie może nas przed nią REALNIE uchronić?"

Chrońmy się sami, w rodzinach, w gronie przyjaciół etc. To nie rada ale moje "credo" od lat. U nas: praca organiczna, dobre lektury (F.Koneczny, x. Glas, abp.Lenga itp.), dystans do propagandy.

Nikt nie spodziewał się, że rosyjska bolszewia wyjdzie... tak postanowiono "wyżej i daleko od nas"* ale komuna została przecież, obdarowana magdalenkowo, żyje w luksusie, wyposaża wnuki a socjalizm kwitnie u nas w najlepsze. 

O żadnej rewolucji nic nie wiem....

Ufam, że przyjdzie czas, gdy ludzie w Europie uciskani i ogłupiani przez lewacką UE sami przypomną sobie o tym, kim naprawdę są - są osobami a nie masą! Nie są przecież ani podatnikami, ani konsumentami, ani wyborcami na usługach ugrupowań i przywódców - to sobie uświadomią.

* NWO, USA....

 

CISZA

#1593971

To co piszesz - o sobie, rodzinach, grupach przyjaciów - to przede wszystkim. To jest jeden obszar - podstawowy i dla mnie oczywisty. Ale jest też obszar polityki, mediów. Pisanie na NP to udział w tym drugim obszarze . Nawet jeśli nazwiesz to "pracą u podstaw". 

Uraziły Cię słowa -" nie rozumie nic". W ferworze pisania czasem daję się ponieść emocjom , a poza tym pisząc to ,nie myślałem o Tobie , bo bym tak nie napisał. Jeśli Cię uraziłem - przepraszam. Słowa te zmieniłem. 

 

#1593975

Większość jest kluczowa dla sprawnych rządów, zwł. gdy nie ma co liczyć na zewnętrznych koalicjantów. Opozycja z kolei chce blokować wszystko, co możliwe. Jest to więc kwestia sprawnych rządów, bo bez legislacji nie ma opcji na sensowne reformy. Jakby ktoś nie załapał: chcecie sprawnych rządów- prorządowi muszą mieć wiekszość. 

Jaka jest alternatywa i jaka jest stawka- to oczywiste. I nie chodzi o zagrożenie trzeciorzędnymi detalami postępactwa.

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1593972

ma pan rację w 222 %... wtedy wystarczyło pokaząć zapłakanę babsko które było zwyczajną oszustką...emocje zagrały i kicha... teraz próbowano podobnej sztuczki, chodzi o dzieci... film nakręcony, zrobiony, wyemitowany i... gucio... co jest jasnym punktem ostatnich wydarzeń w Polsce... co wywołało wściekłość nie tylko w Polsce...ale  świata... nie przypadkiem cenzura YT działa na pełnych obrotach, google też swoje, fb, etc... nie tylko w Polsce, Włochy też wybrały,,, to spowodowało odsłonięcie się tzw. elyt... grupiński pitolący o planach a propos czterech liter (lgbt gdyby ktoś pytał)  wybuch wściekłości jest widoczny... miał być ruch czwartego czerwca tusk na białym timmermansie... jest wściekłość, zaciśnięte pięści, obiecanki cacanki i orgia pedalstwa lgbt... jeżeli to nie zmobilizuje ludzi do większej aktywności aby głosować na PiS... to cóż, wszystko w ręku Boga i... Husiarii 2.0... okazuje się, że to ludzie ją tworzyli, nie tylko zbroje i konie...

poniżej Husaria 2.0 albo Husaria Reaktywacja są dobrze uzbrojeni... jak to Husaria... Z Panem Bogiem

 

#1594037

Z tego co piszesz wyłania się nieciekawy obraz, to znaczy pełny imposybilizm władzy w zasadniczych kwestiach.
Były afery - wszyscy o tym wiedzą (mówią) - ale nie da się ich rozliczyć.
Była próba puczu - wszyscy o tym wiedzą  - ale nie da się nikogo ukarać.
TVN naruszył ustawę - wszyscy o tym wiedzą - ale nic nie zrobimy.
Adamowicz świątek narodowy - wszyscy wiedzą że zdrajca i przekręciarz - nie ma jego jednoznacznej oceny.
Rząd prowadził zakulisowe rozmowy w sprawie uroszczeń - rodacy nic się nie stało.
Finansowanie z kasy publicznej jawnie wrogich działań - POLIN, UW, UJ, tzw. kultura.
Można by tak długo

To wszystko sprzyja demoralizacji, niszczeniu autorytetu władzy, niszczeniu relacji społecznych. Przecież ONI śmieją się nam w nos: "mówicie o jakiś aferach - to gdzie są winni? Nie ma? To znaczy, nieudacznicy, że nie było afer".

Z tego widać (i nie tylko z tego) że ten rząd jak i poprzednie to są ATRAPY. Władza realna jest poza konstytucyjnymi organami.

Jak się za to nie zabrali znaczy że guzik istotnego mogą. To znaczy mogą - wydawać pieniądze podatników na programy socjalne.

Załóżmy że PiS uzyska większość konstytucyjną. Czy to oznacza, że środowisko zewnętrzne się zmieni, czy już nie będzie kruchego lodu po którym rząd stąpa? Czy zmiana zapisów konstytucyjnych - NA JAKIE? - spowoduje, że te "sępy" podkulą ogony i pójdą sobie precz?

Niestety to co proponujesz można krótko skwitować
Naród z Partią - Partia z Narodem.

ps.1.
Piszesz: "Nawet Amerykanom (właściciel TVN) (...)".

Amerykanie ani rząd US nie są Właścicielem TVN, jest nim Discovery Communications, czyli firma której prezesem jest Dawid Zaslaw (członek Światowego Kongresu Żydów działa w USC Shoah Foundation i w The Past Is Present Committee).

ps.2.
Pisałem wiele razy, że nie obrażam się na PiS, który jest realną siłą w polityce. Tylko uważam, że musi być nad nimi bat w postaci ugrupowania na prawo od nich ( o targowicy z PO nie piszę bo szkoda na nich klawiatury).

#1594048

Nie wiem co się stanie gdy PiS uzyska większość konstytucyjną. Piszę o nadziei. Mam nadzieję, że będą mogli zrobić więcej dla Polski. Oczywiście warunki zewnętrzne się nie zmienią, ale ... się zmieniają. Stopniowo. Nie wiem czy na przykład wygrana prawicy we Włoszech to dobra wiadomość dla nas, raczej wątpię, ale nie zmienia to faktu, że wszystko się zmienia ,tasuje. Trzeba mieć nadzieję. Nadzieję na to, że zwycięży Prawda i Sprawiedliwość.   

To co piszesz o niemocy rządu w tych kwestiach, które przytaczasz, to prawda I podzielam z Tobą pogląd, że powinna być mocna partia na prawicy. Ale nie widzę takiej. Nie widzę przywócdów, którzy by ją mogli stworzyć. A to znaczy, że jeszcze na nią nie czas?  

Co zatem zostaje? 

Modlitwa, Rodzina, oraz popieranie tych, którzy niosą jakąś Nadzieję.  

#1594053

Nie mam recepty jak poprawić świat. Na pewno nie jest nią zamykanie oczu na fakty i wiara w polityków.

Różnimy się w tej kwestii i dobrze. Popieraj z nadzieją PiS a ja będę szukał dla nich dobrego recenzenta i kontrolera.

#1594060

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tk trzb nm żyć , mówć prcwć. N wln zmykć cz n wdntn błędy pltyków...l różnć sę w tj kwst n  jst dbrz.

Prwd ,dbr pękn n pdlg pnm, pglądm dysksjm...przynjmnj wśród ldz rzmnych.

Verita

#1594068

Cieszę się, że napisałeś "będę szukał". Wierzę, że znajdziemy.  

#1594069

ty też się wygłupiasz. Zaczyasz rozsądnie, że żont-atrapa i nawet odnośnik właściwy do czasów, myślałby kto że minionych. A potem jedziesz po bandzie że niby PieS nie wydra tylko realny buldog +!?! Zapominasz tylko dodać, że olewający tę kamieni kupę, którą usypywał do spółki z kolesiami służącymi innym tzw. społecznościom wywiadowczym.

A Romek, autor bloga, to zwykły płaczek żydowski: O, żont rzydowski nie ma wyjścia bo Niemcy nas najadą armią z czołgów, które oddali na złom - znaczy się dla LWP, które oczywiście nigdy nie było ludowe, tylko miało takich ludowych dowódców! No i Israela też trzeba się bać, bo przyślą następną delegacje chamów srajoncyh odpadami radioaktywnymi już zaraz na progu....... No nie mówiąc o takim poważnym wrogu wewnętrznym jak bojówki lbgtqrewskie wystającym do spółki z policją pod latarniami wokół sejmu dla uciechy osłów. No i wogóle ...... jak tu żreć z takiego niewygodnego koryta?

Kurza twarz, co się stało z tym narodem? To ma być NIEPOPRAWNA reakcja na tę xoojozę, która się tu odgrywa przed naszymi oczami? Niech się pobawią konstytucją?

#1594056

Po prostu wyglądasz na prostego prowokatora i nic więcej. No i jesteś zwykłym chamem.

 

#1594059

mogła się była niespecjalnie fatygować odzywaniem do chama. Wystarczyło było kazać wymierzyć kilkanaście batów swoim neonowym karbowym.

#1594062

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie unoś się niepotrzebnie. Przecież kefas ma rację , Polski już nie ma a Polacy tego widzą.

Zacząłeś naprawdę bardzo mądrze...a potem zaczynasz się chwiać w stronę tego bajkopisarza dla grzecznych dzieci, co to ma nadzieję ,że nawet czerwonego kapturka wyrwie z paszczy wilka czy innego huskiego.

Nadzieja beznadziejna...to po prostu głupota i zaklinanie rzeczywistości.  Nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu, nie bądźmy tchórzami!

 

Verita

#1594066

Nigdzie się nie chwieję. Znam Romana osobiście, szanuję poglądy innych nawet jak się z nimi nie zgadzam.

Nie bardzo rozumiesz o czym piszę to jaśniej.

Faktem jest  że PiS (z którym się nie zgadzam, nigdy na niego nie głosowałem i go w wielu sprawach krytykuję) jest siłą polityczną na rynku. Nie zaprzeczysz. No chyba że głosy 40% głosujących wywalamy na śmietnik, pojawia się Verita i kefas, zyskują poparcie narodu,  prowadzą lud na barykady i zapewniają świetlaną przyszłość. Taki masz plan? Masz media, potrafisz zmienić świadomość ludzi w rok, dwa? Masz wojsko, służby odpowiednie sojusze?

Może ty wiesz coś czego ja nie wiem i masz jakiegoś przywódcę i siły co zapewnią zwycięstwo rewolucji. Wyrżniemy tę ubecką hołotę, pogonimy syjonistów i będzie gites. Jeżeli nie masz to nie pitol jakiś prostych sloganów tylko pomyśl praktycznie. Obecnie mamy duopol polityczny PiS  PO. PO to targowica. Być może w tym środowisku są ludzie niezaczadzeni i rozsądni ale efekt stadny jest silny i blokuje sensowne działania. Zostaje PiS jako jakaś opcja do powolnego wprowadzania zmian.

Więc jak PiS ma te 40 kresek to trzeba umiejętnie wpłynąć na jego decyzje. Partie nie są monolitem, tam też są różne opcje i tendencje, Kaczyński nie będzie wieczny. Jak się sprawy rypną ekonomicznie i ludzie zaczną kit wyjadać z okien to będzie rewolucja. Póki co nie ma do tego warunków i dobrze.

Konfederacja wydawała się taką siłą ale źle pograli. Zamieszczę felieton Ziemkiewicza z mik streszczeniem w którym mówi obłędach Konfederacji.

 

ps.

Nie obraziłem się na kefasa. Ta osoba nie jest w stanie mnie obrazić. Po prostu nie mam ochoty na rozmowę bo nie ma o czym.

#1594071

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

....argumenty, które miały coś rozjaśnić ...okazały się bardziej niezrozumiałe niż twoja postawa.

"Faktem jest że PiS ,(z którym się nie zgadzam, nigdy na niego nie głosowałem i go w wielu sprawach krytykuję) jest siłą polityczną na rynku."...nie przeczę .

NSDAP też było siłą polityczną na rynku , z którą być może kilku się nie zgadzało....no i co z tego?.

Wiem, czego może inni nie wiedzą, że wobec tej siły politycznej zła, którą przedstawia PiS nie można mieć nadziei ...bo to głupota.

O jakich powolnych zmianach mówisz...i dlaczego powolnych?

500+i inne plusy- to były zmiany szybkie i głupie, które zabetonowały proces zadłużania.

W ciągu 4 lat zabito co najmniej 4000 dzieci nienarodzonych...przecież to ludobójstwo, które nawet  biskupi boją się tak nazwać ten haniebny proceder, którego ani świeczuszki  ani miesięczniczki nie przykryją. To bezczelna hipokryzja.

Ostatni argument osobistej znajomości z blogerem ...pomijam.

Wspomnę jeszcze o rasistowskiej  ustawie 447, z którą PiS przyrównuje słowami wybitnych polityków do guzika...i z którą PiS nie wie co zrobić...

Na jakiej podstawie Kongres USA dokonał segregacji ofiar hitlerowskich Niemiec według narodowości i podzielił te ich miliony na lepszych i gorszych? Lepszym czyli reprezentującym naród żydowski należy się wszystko

http://www.bibula.com/?p=108316

I jeszcze jedno..Homoparady powinny być bezwzględnie zakazane w  całej Polsce...na co czekają ? Strzelać... co najmniej  tak.... jak za uciekającym bandytą, który przekroczył przepisy drogowe. 

Czego się boją PiSowskie tchórze? Wolą debatować o zwierzątkach futerkowych?

https://www.pch24.pl/seksedukacja-moze-zniszczyc-przyszlosc-naszych-dzieci,68830,i.html

 

Verita

#1594072

Co w związku z tym proponujesz?

 

#1594078

A cóż może zaproponować?

Na obiad stek z wyzwisk.

Potem spacer do muzeum obrazy,

Ewentualnie wyjazd wakacyjny na najwyższe szczyty hipokryzji.

#1594089

Zestawiłaś PiS z NSDAP. No to musisz mieć jakiś pomysł, żeby nie dopuścić do tragedii. Podziel się z nami, nie daj się prosić, sprawa jest poważna. Co robić by szybko PiS odsunąć od władzy? No i kogo widzisz na ich miejscu?

 

#1594104

aby wiedzieć jak reagować i co robić.

Banksterzy, krwopijcy, złodzieje – granice prawa i bsurdu !

Jak zniewalają świat...zaczynają od nienawiści,

Co się dzieje w bankach? Kto podpisywał umowy? Kto ma prawo do kreowania pieniądza? Bądź z nami...a środków ci nie braknie.

Art.220  i 227 , artykuły konstytucji z .97 r to zdrada stanu.

Polska dopuszcza kreowanie pieniądza przez obce banki (60 banków)

800 samobójstw rocznie...ze względów ekonomicznych

https://gloria.tv/video/3zvsnRu6uSzR4iTswEsZWwkdj

Verita

#1594305

Jak widać z twoich komentarzy ty bardzo dużo rozumiesz więc ponawiam pytanie:

Co według ciebie należy zrobić by szybko PiS odsunąć od władzy? No i kogo widzisz na ich miejscu?

Co będziesz robić w najbliższych wyborach?

#1594334

Szybko się uczyć, szybko uświadamiać siebie i innych co ten rząd robi z Polakami , jak ich traktuje i na co zezwala.

Z ciemnym tłumem nie da się nic zrobić...chociażby przyszedł genialny przywódca.

Natomiast cały świadomy Naród zmieni nie tylko rząd ale i konstytucję ...i tak jak w Islandii, najpierw pozamyka bankierów ..

Posłuchaj ,proszę, jeszcze tych przekrętów, na które pozwala prezes z premierem...obaj skandaliści i kryminaliści.

https://www.youtube.com/watch?v=3NWqPEHy2eg

Verita

#1594382

Rozumiem, że zajmujesz się na niepoprawnych uświadamianiem i uczeniem Narodu. Kiepsko ci idzie, bo póki co jest nieuświadomionym "ciemnym tłumem" i wygląda, że do najbliższych wyborów takim pozostanie.

#1594395

...każdego świadomego Polaka....innych możliwości na razie nie mamy. W ostateczności trzeba będzie złapać za siekierę i wtargnąć do klasy, gdzie seksedukator  będzie deprawował dzieci.  Z tym też rząd-nierząd sobie nie radzi....i tu 500+ nie pomoże.. Jedną ręką daje...a drugą zabija. Czy to nie bandyci? Idioci? Kretyni?

Słów brakuje....

Verita

#1594409

i jak znajdę chwilę to zamieszczę swoje przemyślenia.

Teraz ostatnie pytanie w tym temacie (nie jestem pewien czy ci czasem temat nie umknął).

Czy zagłosujesz na Konfederację w najbliższych wyborach do parlamentu? Jeżeli nie to dlaczego? Rozumiem, że pozostałe partie wykluczasz, bo są jeszcze gorsze od pisu. Tak?

#1594418

...a konfederacja  nie jest partią, więc wniosek jest jeden.

Rządzą nami ludzie zakłamani...Nastąpi wzrost energii elektrycznej o 60 %...to sprawka Mateusza Morawieckiego, który podpisał zobowiązanie, oparte na zakłamanych hipotezach naukowych.

Ocieplenie klimatu.- to wielkie oszustwo.. W ogóle nie  zachodzi  związek  między  działalnością człowieka  a  ociepleniem  klimatu, za co nakłada się nam kary finansowe.

"Raport  z  Żelaznej Góry"  wyjaśnia   jak  zmuszać  społeczeństwa  do  posłuszeństwa..

https://www.youtube.com/watch?v=sM6MF8K87QU

 

 

Verita

#1594470

Z niegłosowania na partie nie wynika głosowanie (lub nie głosowanie) na Konfederację.

Przyjęcie pakietu klimatycznego to sprawa Lecha Kaczyńskiego i Tuska. Morawiecki wykonuje tylko te zapisy. Najlepiej jakby rząd wypowiedział Pakiet.

#1594502

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

logiki, że dopóki nie będzie możliwości głosowania nie na partie tylko bezpośrednio na kandydata ...nie ma sensu brać udziału w wyborach.

Przygotowania do takiej możliwości trwają.

Kto popiera ruchy LGBT, jakie ambasady maszerują w tych ruchach? Obie główne partie popierają niszczenie państwa narodowego. System dwupartyjny został osiągnięty, dzięki głosowani na wasze "umiłowane" mniejsze zło.

https://www.youtube.com/watch?v=CJbyA64FHr8

Verita

#1594641

Co za troll. Najpierw obraża, a na koniec udaje świętego.

#1594102

"gdyby PiS wbrew obowiązującemu prawu przeprowadził reformę sądownictwa" - to mnie teraz zaskoczyłeś. Powiedz, jakie to prawo PiS miałby złamać aby zreformować sądownictwo? Tym bardziej, że cały czas przecież mówili nam w kółko, że robią wszystko zgodnie z prawem, a to co zmieniają to w innych krajach już dawno jest (np. w niemczech) - wiec podasz jaki to artykuł prawny by złamali albo choć ogólniej?

aha i pisałeś, że unia by się na nas rzuciła - to przypomnę Ci, że PiS mógł zrobić referendum z pytaniem czy Polacy zgadzają się na reformę sądownictwa zaproponowaną przez PiS - gwarantuje, że duża wikszość byłaby za i PiS miałby dodatkowy atut przed lewacką (niby demokratyczną) unią - takie referendum byłoby dla nas super, bo mielibyśmy ogromny atut przed unią (już by nie mogli nazwać Kaczyńskiego dyktatorem), a jeśli ta nadal by się upierała przeciwko nam, to w końcu częśc euroentuzjastów przejżałoby na oczy jaka to jest unia jewropejska, bo obecnie są zaślepieni

Ps. co do większości konstytucyjnej, to mam coraz większe wrażenie, że PiS wcale nie chce mieć wiekszości konstytucyjnej (pośrednio to miedzy słowami nawet ostatnio powiedział Kaczyński) - wydaje się, ze im chodzi o to (co w kółko jest w polityce) aby gonić króliczka tak aby go nie złapać...

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1594496

Czepiasz się. I to na całej linii. Napisałem "Co by było gdyby PiS wbrew obowiązującemu prawu przeprowadził reformę sądownictwa?". Pytasz jakiemu prawu?! Obowiązującemu. Temu, które zabrania odesłać komuszych sędziów na emeryturę, zreorganizować sądy tak, aby sędziowie odpowiadali za swoje błędy, aby można  było rozpieprzyć mafie sędziowskie, które królują wszędzie gdzie byłem (jestem prawnikiem). Mafia sędziowska polega na tym, że o tym, kto wygra w postępowaniu  ustala się w gronie zaufanych adwokatów i sędziów.  Chcesz wygrać sprawę, a masz pieniądze - ustalasz który adwokat współpracuje z danym sędziom i wygrywasz sprawę.  Proste?

PiS robi wszystko zgodnie z prawem - tak jak mówi. Dlatego też nie może nic zrobić, bo najpierw muszą zmienić prawo, czyli zacząć od Konstytucji.  PiS chciał referendum w sprawie Konstytucji, ale to by nic nie dało, bo Konstytucję zmienia Sejm (3/5), a nie Naród. Referendum w sprawie reformy sądownictwa? Pieprzenie kotka za pomocą młotka.

Co do większości sejmowej to może i jej nie chcą. Dlatego musimy im ją dać. Zobaczymy co mając ją, potrafią zrobić. A jeśli nic nie zrobią - to będą musieć odejść z podkulonym ogonem. Bo nie damy się więcej nabrać. O tym piszę przecież. Nie czytałeś? To po co komentujesz?

#1594510

haha ale się wkurzyłeś, weź tabletki może pomogą ;) Twoja reakcja tylko pokazuje, że mam całkowitą rację, a Twoja odpowiedź typu "pieprzenie kotka za pomocą młotka" to nie wiem, może Twój guru Kaczyński tak robi i stąd masz te info - nie wnikam ;)

Czepiłem się wg Ciebie, bo uwypukliłem Ci, że jesteś zwykły leming - nawet to pieprzenie kotka byś pewnie Kaczyńskiego "wybronił" ;) Cały czas PiS mówił, że robi zgodnie z prawem, nawet wtedy, kiedy wycofywał się z zapisów, które wcześniej stworzył, nie będę się powtarzał, bo nawet nie raczyłeś się odnieść do moich dowodów w poprzednim wpisie.

Ps. czytałem Twój wpis w przeciwieństwie do Ciebie odnośnie mojego, co udowodniłem Ci pisząc konkretnie na Twoje słowa, rzeczowo, a nie jak ty "pieprzeniem kotka" - lubisz pieprzyć, to po co tu piszesz?

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1594534

Ne pisz "Dziękuję za uwagę, Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;) "skoro nie bierzesz, bo wszystko wiesz najlepiej. Chyba że ten uśmieszek na końcu jest sardoniczny. Moim guru nie jest Kaczyński ani nawet PiS tylko Polska - choćby to nie wiem jak patetycznie brzmiało.

Pomyśl chwilę. PiS i tak wygra. I ma znów kolejna 4 lata gonić króliczka zasłaniając się brakiem mocnego mandatu? Niech pokażą co potrafią albo niech zrobią miejsce innym. 

Staram się pisać grzecznie, choć rzeczywiście cholera mnie bierze, jak się do kogoś pisze, a ten ktoś nie rozumie nic z tego.

#1594539

wziąłem Twój komentarz pod rozwagę i rozważnie na niego odpowiedziałem :)

Ps. uważaj, może to być uśmiech "tolerancji" ;)

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1594541

Witam Państwa. Z żalem zawiadamiam, że osoba pod nickiem gorylisko zmarła 20 grudnia. Bardzo sobie cenił portale i ludzi z którymi wymieniał komentarze. Był dobrym człowiekiem. Proszę jedynie o modlitwę za kuzyna i rodzinę w tych ciężkich chwilach. Pogrzeb odbędzie się dopiero w styczniu.. Jeżeli są tu jakieś osoby które utrzymywały kontakt z Mariuszem i chcą znać więcej informacji to proszę o kontakt na dudkrzysiek(małpa)gmail.com. Życzę wszystkim spokojnych świąt

#1613045