Konkurs Pieśni Protestacyjnych ZNP

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

W związku ze strajkiem nauczycieli zrzeszonych w ZNP i zajęciem się przez nich działalnością piosenkarską zamiast nauczania dzieci oraz egzaminami – szef ZNP Sławomir Broniarz ogłosił konkurs Pieśni Protestacyjnych ZNP. Na zwycięski zespół czeka cenna nagroda: samochód Seicento – a kto wie? Może i występ na Festiwalu Eurowizji!

Sławomir Broniarz ogłosił właśnie zbiórkę pieniędzy na zakup samochodu Seicento. Pieniądze należy wpłacać bezpośrednio na konto Związku Nauczycielstwa Polskiego…

Aby zachęcić kolejnych twórców i wykonawców protest-songów, załączam wzorcowy tekst. W tekście tym wymienione są obowiązkowe świnie i krowy, na które PIS zamierza załatwić dopłaty z Unii Europejskiej w ramach pomocy dla małych gospodarstw rolnych.

W tym miejscu warto jednak zapytać: „A co z nauczycielami z ZNP, Panie prezesie Kaczyński? Czy oni są gorsi od świń i krów i mają pozostać bez dopłat???”

 

Do boju Gwardio Zetenpowska!

1. Siedzimy tak w szkole zamknięci

Przez reżim okrutny wyklęci,

Co świniom i krowom załatwił dopłaty -

A nam dał tylko ochłapy!

 

2. Serniczek już został zjedzony

Dopijmy kawę ostatnią - 

Nim tanki nadjadą nas Broniarz obroni, 

Z nami nie będzie im łatwo!

Ref X2:

Do boju! Do boju – Gwardio Zetenpowska!

Naszym orężem: egzamin - matura!

Jeśli na studia ktoś chciałby się dostać:

Niczego z nami nie wskóra! Nie wskóra!

 

3. Nam śruty dla świni nie trzeba,

I paszą dla krowy gardzimy,

My dopłat żądamy, lecz rząd nas olewa

Dlatego walczymy, walczymy!

 

4. Już wie o nas Berlin i Moskwa.

Słyszeli też na Jamajce:

Że tutaj powstała Gwardia Zetenpowska

W boju, po straszliwej walce!

Ref X2:

Do boju! Do boju – Gwardio Zetenpowska!

Naszym orężem.....

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

Siedzimy tak w szkole zamknięci

Przez reżim okrutny wyklęci,

Co świniom i krowom załatwił dopłaty -

A nam dał tylko ochłapy!

My sobie jednak odebrać nie damy

należnych dopłat na osły i barany!

Vote up!
12
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1586148

Zbolszewizowame ZNP ma już Fundację ZNP SALUS w Warszawie (KRS: 0000153401, NIP: 5251564010, REGON: 010594799).

Wśród aktualnej ośmioosobowej Rady Fundacji m.in. są: prezes ZNP Wincenty Sławomir Broniarz (ur. 1958) oraz Jan Zaciura (ur. 1934 - zm. 2009) i Kazimierz Piłat (ur. 1935 - zm. 2007).

Dla bolszewi “Lenin wiecznie żywy”... Tak więc, ci dwaj komuniści z PZPR i PRON-cia są oczywistym dowodem na głęboką wiarę kierownictwa ZNP w życie pozagrobowe ich komunistycznych politruków.

Jan Zaciura od 1981 r. do 1990 pełnił funkcję wiceprezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od 1990 do 1998 kierował ZNP, zgłaszając akces związku do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z list SLD w latach 1993–2001 sprawował mandat posła na Sejm II i III kadencji. Brał udział w obradach Okrągłego Stołu po stronie rządowej.

Kazimierz Piłat latach 1985–1989 był posłem na Sejm PRL. Zasiadał w prezydium Krajowej Rady Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, w Narodowej Radzie Kultury, w Krajowym Komitecie Dziecka, w Radzie Naczelnej Towarzystwa Łączności z Polonią Zagraniczną „Polonia” oraz Prezydium Kolegium Ministra Oświaty i Wychowania. Był członkiem Światowej Federacji Związków Nauczycielskich oraz wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju. Po wprowadzeniu stanu wojennego został komisarycznym zarządcą majątku ZNP w Warszawie (1981), a następnie zbrodnicza komunistyczna junta obsadziła go w roli prezesa reaktywowanego ZNP (1983), które to stanowisko piastował aż do 1990 r.

Info za blogerem Humpty Dumpty w: ZNP – polityczna patogeneza

 

Vote up!
14
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586162

KRÓTKA FRASZKA na stado "gwardzistów" & na gwardiana:

 

To żadna jest gwardia Kapitanie.

Z Broniarza jest żaden gwardzista!

W nim więcej dobrości niż w jakimś tumanie.

To przeszły wszak komunista.....

 

A u nich wiadomo - im głupszy tym lepszy!

Więc jakisz on musiał być dobry?!

I pewnie chęć szczera była miast matury.

Więc ZNP ma oficjera.

 

Komuna padła, oficjery niet!

Broniarzy ci u nas dostatek!

Więc bałagan robią, zamiast uczyć

dziatek!

uczytiele z ZNP.

 

A Kysz!!!

Może pora, by rodzice, by dziadkowie sami zajęli się edukacją swych pociech ?

- https://chelmnoklubgp.pl.tl/BIBLIOTEKA-POLAKA.htm  

No bo przecież belfry strajkują! 

To Himalaje są kretyństwa.

Może te POstkomusze elyty coś knują?!

Knucie to druga od zawsze natura komuchów. 

A niszczenie Polski - priorytet!

Na co im jeszcze pozwolimy???

to ZNP kompletnie zużyte!

A Polskie Dzieci ofiarami 

POstkomuszej szumowiny........

Uczmy dzieci POLSKOŚCI

:  https://chelmnoklubgp.pl.tl/BIBLIOTEKA-POLAKA.htm 

 

 

Vote up!
11
Vote down!
0
#1586149

ZNP był od zawsze nauczycielskim ramieniem PZPR i tak jest nadal...

Vote up!
10
Vote down!
0

Yagon 12

#1586161

Yagonie,

chociaż PZPR dawno już szlag trafił.

Może ono wcześniej mutowało? 

I wciąż istnieje choć w innej "parafii" ?

Jak te idee wiecznie żywe tow. Lenina.

Sztandar wyprowadzić!. Dobrze pamiętamy. 

No ale do dziś Polska ma wciąż tow. Broniarza

PeZetPeeRowiec dobrze zmutowany.

POstkomusza zaraza..........

Vote up!
13
Vote down!
0
#1586164

Wykształceni a głupi. Przypominają rozkapryszone dzieci. We wszystkim musi być umiar i rozsądek.

Drugie pensje zarabiają na korepetycjach, niedouczonych przez nich dzieci, a podatków za to nie płacą!!!

Vote up!
10
Vote down!
0

RAK

#1586169

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Stahs został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

T prwd, ż t w wększśc grfmn... l jk ktś nprwdę wystrzl z czymś ckwym chwytlwym, t n będz tk wsł...

swją drgą t Jrsłw Kczyńsk chcł kmś pdłżyć śwnę wychdz n t ż sm sę n nj ptkn jszcz wpdn n krwę. (Bylby n stł tyłm..)

Pn Przs!

Kt Pn pdłżył śwnę? 

Vote up!
1
Vote down!
-7

STAHS

#1586171

Politruk zawsze łże z nienawiści do prawdy...

Vote up!
6
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586177

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Stahs został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

O sobie: 

Niezależny wędrownik w sieci, czasem komentujący... Ekstraktem idei komunizmu i jego diabelskiej natury, tak samo jak i natury każdego komunisty i lewaka są: nienawiść do ludzi, religii oraz prawdy, a także mord, rabunek, okrucieństwo i donos.

Andy Skoro napisałeś tak o sobie to kim jesteś - komunistą czy socjalistą?  I kto ciebie tak skrzywdził że masz w sobie tyle nienawiści?

Moje wyrazy współczucia....

Źródło: http://niepoprawni.pl/ludzie/andy-aandy

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Vote up!
1
Vote down!
-5

STAHS

#1586181

"Ekstraktem idei komunizmu i jego diabelskiej natury, tak samo jak i natury każdego komunisty i lewaka są: nienawiść do ludzi, religii oraz prawdy, a także mord, rabunek, okrucieństwo i donos."

Powyższe napisałem wiele lat temu. I do dzisiaj nie zmieniam ani słowa. A bolszewia i lewaccy degeneraci codziennie potwierdzają, że jest to opinia prawdziwa. Począwszy od komunisty Marksa, który zapowiedział, że: "Nie mamy współczucia dla nikogo, ani nikogo nie prosimy o współczucie. Kiedy nadejdzie nasza kolej, nie będziemy przepraszali za terror."

Piszę o tym w mojej notce: "Marksizm jest religią karykaturalną i podszytą złą wiarą". Od samego początku komunizm był systemem opartym na masowych zbrodniach i łgarstwach. "Komunizm," pisał Bierdiajew[v] — "nie jako system socjalny, lecz jako religia — fanatycznie sprzeciwia się wszystkim innym religiom, zwłaszcza chrześcijaństwu. Komunizm pragnie, by samemu stać się religią i zająć miejsce chrześcijaństwa ponieważ uważa, że odpowiada na wszystkie religijne potrzeby duszy ludzkiej, oraz nadaje znaczenie ludzkiemu życiu. Komunizm jest integralny; tłumaczy znaczenie całego życia, a także uważa, że jedynie ta ideologia może identyfikować się ze sferą społeczną. Dlatego kolizja komunizmu z innymi religijnymi wierzeniami jest nieunikniona.

* * * * *

W książce Piotra Gontarczyka "Polska Partia Robotnicza. Droga do wladzy 1943-1945" — znajduje się fotokopia historycznego dokumentu, na którym jest podpis agenta sowieckiego NKWD i komunistycznego zbrodniarza Władysława Gomułki...

Otóż dokument ten jest pokwitowaniem otrzymania przez tow. Gomułkę z PPR kosztownosci zrabowanych Polakom zamordowanym przez bandytów z AL dowodzonych przez bandytę tow. Moczara.

Kosztownościami tymi później obdarowywano „zasłużonych“ towarzyszy i działaczy PPR — czyli założonej przez NKWD stalinowskiej zbrodnicej i kryminalnej partii, bo jej członkami byli sowieccy szpiedzy oraz polscy zawodowi kryminaliści skazani przez sądy w II RP. Na rozkaz Stalina - przez tych sowieckich zdrajców partia ta została nazwana: „Polską Partią Robotniczą“.

Jak zwykle komunistyczni zbrodniarze zakładali fałszywe maski, w tym przypadku podszywali się zarówno pod Polaków, jak i robotników...

* * * * *

Warto przeczytać parę poniższych cytatów z pracy Mateusza Machaja: "Karl Marx, komunista"

" (...) Podsumujmy zatem istotę ruchów komunistycznych. Ich celem jest zaprowadzenie na ziemi drogą terroru kolektywnego zbiorowiska, w którym tępione są wszelkie oznaki indywidualności: rodzina, własność prywatna, małżeństwo, talenty. Świat, w którym żyjemy, jest światem okrutnej i wstrętnej specjalizacji, jaką należy szybko wytępić. Po okresie terroru i zabicia wszystkiego, co wyjątkowe, nadchodzi obiecany raj, koniec historii i wybawienie ze zgniłego świata. Alienacja dobiega końca. (...)"

Marx "na pewno akceptował ostateczny cel: zagłada wszelkiego bogactwa, kapitału, podziału pracy, różnorodności charakterystycznych dla człowieka. Słowem, chęć zniszczenia całej cywilizacji i rodzaju ludzkiego. (...)"

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586218

 kto waści płaci Stahs za tak świńskie gadanie ? czy ono tak z uma zlasowanego? uma pewnie już ni ma, jeno wydalanie, guana jest - wstrętnego.

A Kysz! 

maro......

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1586214

... nie! Nauczeni !!!

Rok 1965, Matura i co dalej. Jeszcze wcześniej wiedziałem, że mam dwie możliwości. Matematyka na UŁ lub Mechaniczny na PŁ. Chodziłem, jeszcze przed maturą, na spotkania z kadrą naukowców, do Dziekana włącznie, na oba Wydziały. Któryś z prelegentów na Matematyce, w/g mnie, popełnił błąd albowiem opowiadał o Matematyce Wyższej (Analiza matematyczna, Geometria analityczna ,rozwiązywanie całek, rachunek różniczkowy, niby prosty rachunek prawdopodobieństwa). Ale była też Matematyka elementarna,  niestety z komentarzem prelegenta: "to dla tych, którzy mogą zostać jedynie nauczycielami". Wybrałem PŁ. Czy żałuję? CHYBA nie, trochę niedosytu pozostało, zwłaszcza, że  Wyższą też musiałem zaliczyć i zdawać przez cztery semestry

'

Vote up!
3
Vote down!
0
#1586176

Tak na poważnie to pokaz wystepów "nauczycieli" wykazał że to banda DEBILI którzy nigdy nie powinni znaleźć się na sali lekcyjnej w pozycji pedagoga. Na miejscu rodziców uczniów tej szkoły przy najbliższej okazji zabrał bym swoje dziecko bo nic ono z tej szkoły nie wyniesie - źle piszę - wyniesie poczucie baznadziejności systemu edukacji i niechęć do ksztalcenia się.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1586182

Praca w oświacie ciężka jest, najbardziej w ferie i wakacje.  Inni mają urlopu cztery tygodnie,a my tylko szesnaście.                       A  świnia i krowa nie ma wcale,ale  dopłatę dostaje.   Dzieci i młodzież olewamy,egzaminy też,dopłat się domagamy, dopłat chcemy i cześć.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1586216

W samym szczycie strajku, kiedy kraj płonie, zagrożona jest demokracja, a PiS-owski reżim prześladuje pracowników oświaty; nauczyciele ze szkoły w Stargardzie zawieszają działania strajkowe i jadą sobie do SPA.

Coś mi tu pachnie Maderą i Ryszardem Bez Wiedzy.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1586225

Dopóki nie było strajku ZNP to nie wiedziałem, że tylu POjebów wykonuje zawód nauczyciela.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1586223

Oni tylko wykonują zawód.A gdzie nauczyciele przez duże N.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1586239

Naprodukowali magistrów,którzy nie chcą pracować w Biedronce, więc zostali "nauczycielami". Nie przypuszczałem jednak, że są tak głupi, aby zniszczyć swój wizerunek i dać się omamić nygusowi z ZNP, który realizuje własne ambicje polityczne.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1586240

Na tej fermie "kasę" rwał, eja, eja o!

Świnka tu, osioł tam, świnka tu, i tu, i tam, eja, eja o!

Mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy nauczyciele przestaną "robić" za świnki czy osły na fermie "starego Broniarza".

Ostatecznie - przecież Oświata to nie jest prywatna "ferma" kogokolwiek.

Pozdrawiam, 

Vote up!
5
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1586244

Nauczyciele i ZNP  bazują na zasadzie im gorzej tym lepiej . Źle nauczany uczeń jest niezbędny to korepetycje bez podatku  18 godzin to możliwość pracy w drugiej szkole i podwójne przywileje , języki to biznes niebywały itd. Zasada ,,przedsiębiorców,,  Bieda Brak pracy  umowy śmieciowe  to Pełnia szczęścia Robol pod bramą skamle by zarobić na czynsz i michę zupy to się zwie gospodarką Rynkową . A może by tak sprywatyzować szkolnictwo co roku weryfikować i odnawiać lub nie  kontrakty z nauczycielami . Nauczyciele do kamer pokazują jeden pasek niech pokażą PiT wtedy POrozmawiamy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zakamarnik

#1586447