PiS w 100-ną rocznicę, zawłaszcza i "kładzie łapę" na Marszu Niepodległości

Obrazek użytkownika cornik
Kraj

 

 

 

Duda-Maliniak "uwalił" (przy udziale "małpy z brzytwą" Romaszewskiej i WSI-okowych "doradców" z BBN) dwie najważniejsze ustawy o sądownictwie - i zamiast DAAWNO "być pozamiatane", mamy słabe , nieudolne państwo, "pchane" w objęcia (i coraz wyraźniej podporządkowywane) Unii Jewropejskiej (a de facto Niemcom), a w Kraju puszących się i pewnych siebie "Czaskoskich".. "Zdanowskich" czy "Jaśkiewiczów" i "Adamowiczów" - et consortes, oraz "pożegnalne występy" Dutkiewicza we Wrocławiu i "Bufetowej" w Warszawie - ZAKAZUJĄCYCH publicznego obchodzenia rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Nieudolne i niemrawe "podchody" PiSu (a więc i rządu oraz instytucji PAŃSTWOWYCH) do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, skończyły się skandalicznymi próbami rozbicia i zdeprecjonowania obchodów tej rocznicy, jak i samego święta NARODOWEGO (głównie przez "Bufetową"), co w nagły i dziwny sposób NATYCHMIAST zostało wykorzystane przez rządzących, do CAŁKOWITEGO PRZEJĘCIA  oddolnie organizowanego OD DZIEWIĘCIU lat przez Ruch Narodowy MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI, który to Marsz tak urósł w sile, iż PiS zdecydował się w tak ważnej chwili, na "położenie łapy" na tym marszu i na próbie "unicestwienia" lub całkowitego zmarginalizowania Ruchu Narodowego..

Ruchu MŁODYCH Polaków-PATRIOTÓW, a nie takich starych "pierdzieli" jak ja na przykład..

 

Do "dziwnych" i niepokojących zdarzeń z tym związanych, należy zaliczyć zastanawiające i zaskakujące pojawienie się na drugi dzień RANO po wieczornej.. NAGLEJ i wspólnej decyzji Dudy-Maliniaka i Morawieckiego o "upaństwowieniu" i całkowitym  PRZEJĘCIU "Marszu Polaków" i zrobienie z niego "Marszu PiSu" - PORANNE ukazanie się "państwowego" spotu zachwalającego ówże "upaństwowiony" marsz (dzięki zaskakującej decyzji [na 2 minuty przed upływem ustawowego czasu] Hanki "Bufetowej")..

Spotu kręconego przy ŚWIETLE DZIENNYM! - A warto brać pod rozwagę i uwagę i to, że nie wszyscy są durniami i nierozgarniętymi naiwniakami.  Wielu myśleć i kojarzyć bez trudu potrafi.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Ścierają się różne postawy i poglądy.. to dobrze..

 

Ale.. mimo głoszonej retoryki o "upaństwowieniu" Marszu.. jest to JEDNOZNACZNA i wyraźna próba przejęcia Marszu Niepodległości przez PiS i jego "okolice". Zaś jeśli chodzi o "kłótnie".. "swary" i "niemożność dojścia do porozumienia OBU stron", to nie ma tu ŻADNEJ możliwości "dialogu" i porozumienia.

Mowa jest TYLKO o warunkach JEDNEJ strony, a w zalewie "upaństwowionej" (czyt. pisowskiej..) propagandy, niemal całkowicie wyrugowano określenie "Marsz Niepodległości", zaś słowo "Narodowcy" pojawia się albo przez pomyłkę, albo ze zwykłego przejęzyczenia się

.

Zamiast tego (prób porozumienia się), PiS wyraźnie i JEDNOZNACZNIE mówi: PRZEJMUJEMY Marsz i "upaństwawiamy" go BEZ ŻADNYCH USTĘPSTW!!! - Odwrotnie.. Restrykcje i uwarunkowania są OGROMNE!

.. "Marsz" jest NASZ - jasno mówi PiS, tylko "nasz".. i TYLKO ON ma prawo pójść - i tylko on (NASZ, PiSowski i "upaństwowiony" Marsz) pójdzie tego dnia, TĄ SAMĄ trasą którą miał iść ten marsz - "no wicie.. rozumicie.." - Marsz tych "noo.. wicie.. rozumicie..".

 

A jeśli ci Polacy, którzy pojawią się na MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI z całego Kraju i z CAŁEGO ŚWIATA, zechcą przyłączyć się do NASZEGO.. PiSowskiego i "upaństwowionego" Marszu, MUSZĄ to zrobić na NASZYCH, PiSowskich WARUNKACH - bez (np.) FASZYSTOWSKICH i obraźliwych haseł typu - "BÓG, HONOR, OJCZYZNA"!!

I to właśnie należy uważać za formę dialogu? -  I "zachętę" lub podstawę do porozumienia i do całkowitego podporządkowania 9 lat ODDOLNEJ inicjatywy.. walki.. upokorzeń.. szykan.. prowokacji,,  pomówień - etc. - partyjnemu aparatowi rządzącej formacji?
- Przecież tak faktycznie, jest to PLUNIĘCIEM W TWARZ patriotycznej części Narodu..
I to wszystko na 100-lecie odzyskania niepodległości?

Prawda jest taka, iż to jest NASZ - Polaków Marsz.. Nie PiSu i nie żadnego "Państwa", tylko ODDOLNY marsz NARODU polskiego i POLSKICH patriotów - lżonych i wyzywanych od "nazistów", "faszystów", "neofaszystów", "ULTRAnacjonalistów", "prawicowych ekstremistów" - etc.itd.itp..

Pocałujcie NAS POLAKÓW w dupę.. Nie zawłaszczycie Marszu Niepodległości Narodowi..
To NIE JEST marsz PiS-u czy jakiegokolwiek "państwa"! - Ani "państwa polskiego", ani pisowskiego "Jaśnie-państwa". - Amen!

- Niezależnie zaś od prania mózgów przez tzw. "środki masowego przekazu" i nachalną Telewizję Kurskiego - i niezależnie od tego bełkotu lewackiej prasy z socjalistycznej Jewropy - faktem jest iż PiS właśnie teraz i na naszych oczach, wprowadza NOWE linie podziałów między Polakami, zaś ZAWŁASZCZANIE Marszu Niepodległości, marszu PATRIOTÓW i ZWYKŁYCH - nie "partyjnych" Polaków - jak też próba CAŁKOWITEGO zmarginalizowania "Narodowców" - i unikania jak ognia haseł typu: - "BÓG, HONOR, OJCZYZNA" - skończy się (a właściwie już się kończy - vide wybory samorządowe) COFNIĘCIEM POPARCIA dla PiSu przez znaczną część Polaków - nie tylko w Kraju.

Z mojej strony pewnym jest, iż prędzej mi ręka uschnie niż zagłosuję (ja i moja rodzina) na Pis i na oślizłego Dudę-Maliniaka! - Tak mi dopomóż Bóg!

Tyle osiągnął i osiągnie PiS: - chłodną i przemyślaną (przez znaczną część Polaków) RADYKALIZACJĘ postaw i poglądów, skierowaną przeciw PiSowi - NIEUDOLNIE zarządzającemu państwem polskim.

A piszę to po to, by JEDNOZNACZNIE określić moje zdanie, pogląd i mój stosunek do tej ordynarnej "hucpy" już DZISIAJ, by nie "jazgotać" za jakiś czas, jaki to ja byłem "przeciw".

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (20 głosów)

Komentarze

"Pocałujcie NAS POLAKÓW w dupę.. Nie zawłaszczycie Marszu Niepodległości Narodowi..
To NIE JEST marsz PiS-u czy jakiegokolwiek "państwa"! - Ani "państwa polskiego", ani pisowskiego "Jaśnie-państwa". - Amen!"

To jest marsz Narodowców, który zapoczątkowali w 2010 r. A teraz cwaniaki partyjne z pejsatego PiS-u chcą  ten marsz wraz z Dudą przejąć i przepisać sobie.

Pisiory partyjne, pocałujta w dupsko wójta i gest Kozakiewicza dla was.

Autorze bardzo dobry tekst.

Pozdrawiam

 

Vote up!
10
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1574958

Wolałabym aby to był inny hymn, nie masoński...no ale póki co...

 

https://gloria.tv/video/zv3JwRdkRtLb1YDqPmbtjs9mr

Vote up!
1
Vote down!
-2

Verita

#1575018

A wasz jaki ?

Vote up!
1
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1575064

w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości sprofanowali polskie godło.

https://chicago.msz.gov.pl/en/news/0_chicago_philharmonic_festival__poland_2018

Vote up!
9
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1574959

Widzę, że dopalacze cieszą się wielkim powodzeniem wśród użytkowników NP. Nie chce mi się już dzisiaj tego komentować, jutro wrzucę cały tekst  poszerzający temat dopalaczy.

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1574961

Taniej marki to "podsrywanie"..

Nie przeszkadza i nie przeszkadzało mi nigdy twoje "pisywanie do siebie", ale zabieranie głosu na czyjś temat i tego rodzaju ataki "ad personam" n.t. ew. "dopalaczy".. "lekarstw".etc.itd.itp. wymagają jednak jakiejś MINIMALNEJ wiedzy o atakowanym, inaczej infantylizm i buta "Wszechwiedzącego" i "Najmądrzejszego", będzie jak słoma, wyłazić z każdego buta..

A jutro możesz wrzucać "cały tekst" - pozwalam.. Bo dobre ze mnie panisko..

Aha! I pisać też możesz to co musisz.. Nie tyle "pozwalam", ile rozumiem co to imperatyw - choć stosunek do tego co piszesz, mam całkowicie.. ambiwalentny i nawet nie odpowiem ci słowami Tuwima - "Na pewnego eNDeka.."

 

Vote up!
9
Vote down!
-6

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1574965

Ja pisywałem i redagowałem pisma podzeiemne wtedy, kiedy obrywało się za to wyroki, szczęsliwie dla mnie i dla naszej grupy poparcie społeczne okazało się istotne. Komentowanie pod hasłem: 

"im więcej paranoi, tym lepiej"

przypomnia działalność V kolumny.

http://niepoprawni.pl/blog/zetjot/jak-sie-rodzi-paranoja

Sytuacja obecna się zmieniła na dokładnie odwrotną i każdy nabuzowany głupimi emocjami interenauta uważa za swój obowiązek powiększać chaos.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1575002

cyt:
Pocałujcie NAS POLAKÓW w dupę.. Nie zawłaszczycie Marszu Niepodległości Narodowi..
To NIE JEST marsz PiS-u czy jakiegokolwiek "państwa"! - Ani "państwa polskiego", ani pisowskiego "Jaśnie-państwa". - Amen!

Ktoś tu wyszedł na durnia.
I nie są to "ci z PIS-u"
Nie będę WAS obrażał bo szkoda mi czasu na idiotyczne polemiki
Jedno jest pewne zostaliscie z palcem w ...

Vote up!
5
Vote down!
-6

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1574972